Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie HD 5000 sprawuje się bez zarzutu, więc nie żałuję. Mam nadzieję że tak pozostanie :D

Zresztą powiedzieli mi również że Polsat zamierza docelowo sprzedawać i wypożyczać tylko swoje dekodery.

Pozdrawiam

 

Z tego, co czytałem o tym sprzęcie, to chyba miałeś szczęście i trafiłeś na jeden z kilku dobrych egzemplarzy tego sprzętu na rynku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Przedłużyłem umowę na 15 mies. Kurier przywiózł ten wynalazek wczoraj, dziś rano aktywowali mi kanały i......aaaaa pomocy! Wszystko co piszecie się zgadza. O pilocie nie wspomnę - porażka, oczywiście od rana miałem już dwie zawiechy z dźwiękiem przy skakaniu po kanałach (brak) oraz dwa przypadki z brakiem regulacji siły głośności z pilota dekodera (możliwa była tylko regulacja dźwięku za pomocą pilota TV), Ale o co inne chcę spytać, szukałem tego przypadku na forum ale jakoś nie rzucił mi się w oczy. Otóż. Często przy przełączaniu kanałów nagle dźwięk zaczyna charszczeć (jakość dźwięku pogarsza się katastroficznie) Do normy wraca wszystko dopiero wtedy, kiedy zacznę majstrować przy obrazie (np. zmienię przyciskiem "obraz" rozdzielczość HDMI z 576 na 720 lub na dowolną inna konfigurację) ... czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem taką akcję. Nowy zestaw, zamontowany i ustawiony. Brak sygnały na TVP2, AXN-ach. Polsat HD, Polsat Sport HD i paru innych. Tuner pokazuje jakość dobrą. Podmieniam konwerter - dalej brak sygnału na tych kanałach. Przełączam ustawienia tv z RGB na Composit - kanały wskakują. No nic tylko tuner urąbany. Wysyłam klienta do APS - u nich wszystko ok. Klient lekko już wk...ny bo od 2 tygodni nie może korzystać. Jadę drugi raz, podmieniam znowu konwerter i wszystko gra. Morał taki, że uwalony nowy konwerter polsatowski i jeszcze prawdopodobnie będą jaja z tunerem. To tak ku przestrodze wszystkich użytkowników tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten dekoder spisuje się bardzo dobrze. Raz wymieniłem bo miała awarię po burzy ;] Ale ani z jednym ani z drugim egzemplarzem nie miałem kłopotów o których piszecie. Może to kwestia tego, że mam bardzo dobry sygnał z satelity. Radzę bardzo dokładnie ustawić antenę, pamiętając o skręceniu konwertera i dokładnym kocie anteny względem pionu (kąt elewacji). Myślę, że właśnie słaby sygnał jest przyczyną problemów niektórych.

 

PS. kabel antenowy też powinien być dobrej jakości. I należy pamiętać, że są kable zewnętrzne i wewnętrzne, które w różnych temperaturach mają inną charakterystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Problem z HD5000 nie występuje na każdym odbiorniku TV. Dla przykładu Ci podam przykład mojego klienta. U mnie Samsung LCD 32" (z końca 2008 roku), u klienta Samsung PDP 50" zakupiony w połowie tego roku. U klienta sygnał na poziomie 85-90% jakości na antenie z zestawu z konwerterem. Pobór prądu przez konwerter ~82mA i pojawia się komunikat o braku sygnału z działającymi kanałem w tle. U mnie ten sam dekoder podłączony do mojego TV działa bez najmniejszego zarzutu. Poziom sygnału i pobór pradu o podobnych wartościach. Te same problemy zauważyłem u klientów ze starszym modelem TV Panasonic (ok. 4-letni), na niektórych Philipsach i LG. Dzisiaj klient z TV Samsung zgłosił problem z dzisiaj odebranym HD5000 nieco inny. Otóż po zmianie kanału zanika dźwięk, który pojawia się po odłączeniu kabla HDMI i ponownym jego włączeniu. Operację musi powtarzać po każdej zmianie kanału. Po podłączeniu Scarta problem nie występuje. Tego klienta jednak sprawdzać będę osobiście dopiero w poniedziałek. Weekend bez HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy chcecie od tego dekodera, mam go od kilku miesięcy i nie sprawia mi kłopotów. menu jest naprawdę proste, a na pilocie wszystko widać np.: przycisk z podpisem Ulubione to chyba oczywiste, że chodzi o listy ulubionych, tak samo przycisk PVR a nad nim napis Nagrywanie wystarczyło zajrzeć do instrukcji albo na stronę CP i zobaczyć że opcja dostępna w przyszłości. myślenie nie boli, więc przestańcie wypisywać głupoty jaki on to jest nie dobry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem że ktoś pochwali pilota do HD5000, biorąc pod uwagę że nawet pilot od mini d1 jest bardziej intuicyjny a wygląda prawie tak samo

 

w instrukcji pisze też że w przyszłości może być inny pilot :] domyślam się że kolega @picken ma pierwszy dekoder z CP, doświadczenie przyjdzie z czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zakupilismy zestaw z tym dekoderem i na wstepie widze, ze nie odbieramy telegazety, a co za tym idzie napisow dla nieslyszacych- te napisy sa w prawie kazdej tv zagranicznej, co ulatwia nauke jezykow- czy ktos wie na jaki dekoder warto by zmienic?

Polsat mi odpisal, ze kabel HDMI uniemozliwia odbior telegazety, ale przeciez ten kabel laczy dekoder z tv a nie dekoder z satelita, no i w pilocie dekodera HD 5000 nie ma funkcji " napisy", jest tylko "jezyk", czyli mozliwa jest tylko zmiana "audio".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD5000 nie obsługuje teletekstu i napisów ekranowych we własnym oprogramowaniu. Podczas testów tego odbiornika dostaliśmy jedynie zapewnienie, że planowane jest wprowadzenie tych funkcji, ale do tej pory to nie nastąpiło. Dlatego też na infolinii powiedzieli o HDMI, bo drugim sposobem odbioru teletekstu jest jego odczyt poprzez funkcję w telewizorze, ale - telewizor musi tą funkcję mieć - to raz, a dwa - nie działa to po HDMI - specyfikacja HDMI nie przewiduje przesyłu teletekstu, na żadnym dekoderze nie uda się przesłać teletekstu tak, żeby poszedł po HDMI i został odczytany przez funkcję w telewizorze. Dlatego tuner musi mieć własną funkcję teletekstu i samodzielnie go wyświetlać na ekranie. HD5000 tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD5000 nie obsługuje teletekstu i napisów ekranowych we własnym oprogramowaniu. Podczas testów tego odbiornika dostaliśmy jedynie zapewnienie, że planowane jest wprowadzenie tych funkcji, ale do tej pory to nie nastąpiło. Dlatego też na infolinii powiedzieli o HDMI, bo drugim sposobem odbioru teletekstu jest jego odczyt poprzez funkcję w telewizorze, ale - telewizor musi tą funkcję mieć - to raz, a dwa - nie działa to po HDMI - specyfikacja HDMI nie przewiduje przesyłu teletekstu, na żadnym dekoderze nie uda się przesłać teletekstu tak, żeby poszedł po HDMI i został odczytany przez funkcję w telewizorze. Dlatego tuner musi mieć własną funkcję teletekstu i samodzielnie go wyświetlać na ekranie. HD5000 tego nie ma.

Dziekuje za szybka odpowiedz. :brawo: Czyli pozostaje mi tylko wymienic dekoder? bo rozumiem, ze te niezrealizowane plany dotycza wczesniejszych lat, nie zeszlego miesiaca. Jaki dekoder polsatu mialby taka funkcje i na ktory warto by zmienic?

 

Bardzo przepraszam, ze troche odbiegam od tematu tego watku, nie umiem znalesc funkcji " zlikwiduj post po 7 dniach" *szczerzy zeby przepraszajaco*

Edycja :

 

Jeśli telewizor posiada funkcje odbioru telegazety ,to podłączenie dekodera HD500 z TV za pomocą kabla z wtyczką eurozłącza umożliwia odbiór telegazety. Dekoder Echostar DSB-7200 HD odbiera telegazetę za pomocą kabla HDMI

 

O, to juz cos konkretniej, dziekuje za pomoc i przestaje przeszkadzac . Wesolych Swiat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszać. Echostar DSB-7200 HD nie odbiera telefazety po HDMI, tylko ma po prostu sam wbudowaną funkcję w oprogramowaniu i wyświetla się po HDMI wmiksowana w obraz. Żeby ktoś nie pomyślał, że po HDMI będzie mu teletekst z poziomu dekodera telewizora działał...

 

W każdym razie Twoje oczekiwania @Fugu powinien spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...