Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, chyba już wiem dlaczego nie ma funkcji nagrywania - być może to wina zbyt słabego zasilania do dysku usb.

W tunerze jest jedno wyjście na usb, a mój dysk potrzebuje mocniejszego zasilania z dwóch usb - taki jest kabelek - stąd moje pytanie :

"mam pytanie odnośnie huba/rozgałęziacza USB - rozumiem, że te dwie rzeczy to jedno i to samo ;)

Chodzi mi tutaj o to, czy podłączając taki rozgałęziacz do gniazda USB, będę miał na wyjściu o wiele większe napięcie tzn. na każdym z wyjść rozgałęziacza będę mógł podłączyć urządzenie i będzie na każdym wyjściu takie samo napięcie jakbym podłączył pod zwykłe usb ?

 

Głównie mój problem polega na tym, że chcę podłączyć do tunera tv dysk twardy - dysk wymaga zasilania z dwóch źródeł USB - tzn. końcówka ma dwa usb i gdy podłączę tylko jedno to dysk jest niewidoczny zarówno dla tunera jak i dla komputera.

Tuner ma natomiast tylko jedno wyjście USB - stąd moje pytanie o zastosowanie rozgałęziacza, czy w tym przypadku dysk zadziałą ?

 

Widziałem jeszcze na allegro, rozgałęziacze usb, które są zasilane bezpośrednio z innego USB - tego który chcę rozdzielić, albo mają dodatkowo zewnętrzne zasilanie - czym to się różni ?

Czy kupując zwyczajny rozgałęziacz za np. 5 złotych, bez dodatkowego zasilania, będę miał na każdym z rozgałęzionych wyjść USB pełne napięcie tzn. takie jakie panuje na 1 złączu USB bez rozgałęziacza ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@desperado

HUB USB jest w dwóch "opcjach" - bez zasilania (gdzie z jednego gniazda musi wystarczyć energii aby zasilić wszystkie urządzenia) oraz z zasilaniem (dodatkowy zasilacz sieciowy, który dostarcz "extra" zasilanie).

Inna sprawa - czy tuner ma "sterowniki" do HUBa? Pewnie nie, więc nie rozpozna ani HUBa, ani urządzeń do niego podpiętych.

 

Jak już chcesz kombinować to kup sobie zasilacz USB - takie małe "coś" co podłączysz do zasilania i uzyskasz z tego napięcie 5V 500mA (na wyjściu złącze USB A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze zrozumiałem - w przypadku tunera z 1 głowicą, mogę jednocześnie nagrywać i oglądać kanały nadające z tego samego transpondera ?

W takim razie jak wyjaśnicie to, że nagrywałem sobie TVN HD i mogłem jednocześnie oglądać AXN (który ma inny transponder) a nie mogłem np. TVP1,TVP2.

 

O ile rozumiem, że nie mogłem oglądać tvp1 i tvp2 bo mają inne transpondery o tyle nie rozumiem, dlaczego mogłem oglądać AXN, czy Discovery Science skoro one mają także inny transponder niż TVN HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "paśmie satelitarnym" występują dwie polaryzacje oraz dwa pasma (górne i dolne). Głowica może obsługiwać tylko jedną polaryzację i jedno pasmo, dostępne będą transpondery, które są w tej samej polaryzacji i paśmie.

 

Trochę to dziwne co piszesz, ponieważ TVN HD i AXN są w innych pasmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyła mi dzisiaj jakaś informacja, ze jest nowa konfiguracja i dekoder się musi uruchomić ponownie i po całej tej akcji znikło tym razem skanowanie satelit. Wszystko po kolei znika z tego dekodera, nagrywanie, teraz skanowanie, jaj sobie z nas robią kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kolejną konfigurację i akceptowałem to znowu pojawiło się skanowanie satelit. Strach akceptować bo nie wiadomo czy coś dają czy coś zabiorą, normalnie paranoja te dekodery, a był pewien czas, że mi się on podobał, ale ostatnio mnie wnerwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączam bo zdarza się, że w ciągu tygodnia nie oglądam telewizji. Nawet jeśli był by cały czas podłączony do prądu, to tak zawsze może się zdarzyć awaria prądu i wtedy trzeba się bać czy coś zniknie czy nie, a tak nie powinno być moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...