Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam posiadaczy mam zamiar kupic ten dekoder tanio i mam kilka pytan:

1. czy bez doładowania mogę ogladac kanaly dvbt oraz fta?

2. czy muszę mieć karte żeby odbierać fta i dvbt?

3.jak wygląda sprawa z migrowaniem z tnk sd na smart hd jak się to odbywa

4. czy macie nportal?

5.czy jest wadliwy, nie zamierzam kombinować nnic z nim

6. i czy się opłaca jeszcze w to wejść czy tego za jakiś czas nie wyłaczą, wiem ze to najtansza opcja combo no i czasami na swieta cos tam się doladuje .

Dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1 bez doładowania można oglądać fta i dvb-t.

Pytanie 2 kartę musisz mieć, bez karty odbiornik nie pracuje. Dodam jednak że jak kiedyś wziąłem ten odbiornik do kolegi aby mu ustawić antenę i zapomniałem karty to włożenie karty bankomatowej z chipem umożliwiło odbiór fta i dvb-t.

Pytanie 4 - n-portal działa bez problemów.

Pytanie 5 jak kupisz nowego to masz gwarancję, jak trafisz na dobry egzemplarz to będzie działał. Ja tam jeszcze z tym odbiornikiem nie miałem problemów.

Pytanie 6 czy oferty nnk nie wyłączą to nie wiem ale raczej na pewno odbiornik będzie można wykorzystać do usług w nc+ - ja na takim odbiorniku który mam na własność jestem właśnie w nc+ (canal+platinium z HBO).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie, mam możliwość wyboru nboxa albo 2850st niestety gwarancji do tego nie mam i numeru konta(ale chyba to jest do ustalenia??) za to sprzęty są nowe w folii, cena bez znaczenia dlatego nie wiem na który się zdecydować, czy wiecie który dekoder jest tanszy w naprawie pogwarancyjnej? i czy to się opłaca, co polecacie? a może e2 ale w tym jestem zielony jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam pewien problem i już nie wiem co robić, więc zgłaszam się na Wasze forum z prośbą o pomoc :) Problem dotyczy innego dekodera tzn. 2849ST ale to chyba jest podobne do omawianego w temacie 2850ST(przynajmniej taką mam nadzieje). Może opiszę problem, mając zarazem nadzieje że ktoś ma jakieś informacje czy porady na temat mojego problemu. A więc, mam problem z dekoderem 2849ST. Po uruchomieniu odpala się jakaś aktualizacja, nie udaje się jej dokończyć. Następnie wyszukiwane są kanały. Po wyszukiwaniu kanałów tworzę sobię liste kanałów ulubionych. I teraz, za każdym razem gdy nastąpi brak zasilania do dekodera po ponownym uruchomieniu dekodera wszystkie ustawienia się resetują. Muszę na nowo szukać kanały, a co gorsza tworzyć listę ulubionych za każdym razem gdy zabraknie prądu. Nie musi to być jakaś awaria prądy, poprostu gdy zostanie odłączony z listwy. Nie ważne czy światełko jest zielone, standby, czy czerwone - po odcięciu zasilania nie ma kanałów ulubionych, tak jakby nie miał własnej pamięci czy coś na zmagazynowanie tego podczas braku zasilania. Nie znam się kompletnie dlatego pytam :) Ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dziś aby aktywować kartę, niestety sms nic nie dawał, konsultant powiedział mi, że mam karte której nie mają w systemie i muszą ją dodać a ja muszę czekać i dzwonić, śmieszna sprawa, tak przy okazji czy wie ktoś ile mocy dekoder 2850 pobiera w trybie czuwania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jakie wyniki otrzymałem i podałem na 104 stronie tego tematu na temat poboru mocy:

 

Ostatnio wykonałem pomiary zużycia energii elektrycznej dla mojego dekodera i pobierana moc wahała się od 8 do 10 W, więc mniej niż już ktoś tutaj podawał.

Co ciekawe wyłączenie dekodera za pomocą pilota nie powodowało zmniejszenie pobieranej energii.

 

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, kiedyś ktoś podawał niemal identyczne zmierzone dane. Wcale nie bierze tak mało.

Nie bierze tak mało? Nie przesadzasz? To jest ok. 10 kWh na miesiąc co daje ok. 6 złotych...

 

Gorzej, że nie można np. wyłączyć overscanu w HD a jakość kanałów SD jest tragiczna (w porównaniu z odbiorem na module nCam w moim Sharpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko i wyłącznie kwestia ułomnego oprogramowania ADB.

 

Przy wgranej E2 na pewno nie ma overscanu zarówno przy HD jak i SD.

Co do skalera z SD to uważam, że na E2 też nie jest najgorszy, tylko delikatnie ścina przy bardzo dynamicznych scenach.. Może dlatego taka opinia, że przesiadłem się na niego z 5800S gdzie skaler był na tyle tragiczny, że ewidentnie było widać linie przeplotu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierze tak mało? Nie przesadzasz?

8W w stanie czuwania to dla mnie pomyłka. Po za tym od 2010 roku zgodnie z przepisami urządzenia bez wyświetlacza powinny w stanie czuwania brać max 1W, a z wyświetlaczem 2W (tzn wyprodukowane od 2010). Tak jak kolega wyżej wspomniał, to niestety wina softu. Miała być poprawka, niby była, ale nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam problem, kupiłem dzisiaj dekoder ADB 2850ST do TNK HD (używany)

Pierwszy raz go u siebie podłączyłem i zapala się czerwona lampka później zielona i pojawia się ekran powitalny, który kazał czekać więc czekam, ekran zniknął, czarne tło i pomarańczowa dioda na dekoderze.

Więc go wyłączyłem pojawiła się czerwona lampka później znowu go włączyłem i znowu pojawiła się pomarańczowa dioda :(

Za kilka chwil wyłączyłem go z prądu i znów to samo :(

O co może chodzić? Dodam, że mam go podłączonego do złącza SCART.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)

EDIT: Poradziłem sobie sam, post do usunięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wgrasz tego oprogramowania bez wymiany pamięci i procesora na odblokowany. Poza tym jak dobrze poszukasz, już jest nawet v8.3 na OpenPLi.

 

Osobiście widziałem 2850ST działającego na E2 7.1.6 i sprawiał świetne wrażenie. Zjada mniej prądu, działa znacznie szybciej, daje lepszy (zarówno HD i SD) obraz niż 5800S, a dodatkowo nie ma problemów z puchnącymi kondensatorami itp. Tak czy siak lepiej doczytaj na innych stronach, bo tutaj prędzej czy później ta dyskusja wyląduje w koszu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...