Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam dekoder jak w temacie. wczoraj przelanczalem kanal i nagle stracilem sygnal. mam tv lg i wyswietla mi brak sygnalu. po wlaczeniu i wylaczeniu z siecie najpierw pojawia sie ze trwa uruchamianie i by nie wylaczac dekodera a nastepnie brak polaczenia z hdmi dodam ze na tym samym kablu i gniazdku dziala normalnie konsola. czy sadzicie ze dekoder padl na amen czy cos mu sie porabalo. co gorsza nie moge znalesc paragonu za dekoder a wlasnie go doladowalem z tydzien temu na 3 miesiace. pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytko wskazuje na to że masz uszkodzony kabel HD lub moduł HD dekodera lub Odbiornika TV przy ponownym włączeniu dekodera chwile jest plansza na połączeniu EURO następnie przechodzi na na połączenie HD . Przełącz dekoder na odbiór EURO i mam nadzieje że będzie ok .POZDRAWIAM .

Prawdopodobnie jest uszkodzony moduł HD w dekoderze.

Uwaga nie należy wyłączać kabla HD przy włączonym TV lud Dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak tym samym gniazdem i tym samym kablem dziala konsola do gier to czy moze to byc kabel hdmi albo modul hd odbiornika tv? bardzo bym sie wsciekl gdyby chodzilo o tv. a jeszcze jedno podlaczalem ten dekoder na drugim tv kinekopowym przez euro i znow tylko obraz ze trwa uruchamianie. teraz chyba musze podlaczyc na tym tv dekoder tp by sie upewnic ze nie zrabal sie modul hd w tv. dobrze mysle?

 

 

A więc sprawa obecnie ma się tak. Podłączyłem pod TV dekoder TP przez hdmi i śmiga. Dekoder z tV na kartę też śmiga tylko że przez euro złącze. Czyli można wnioskować że zrąbał się moduł HD w dekoderze tnk.

 

Ile może kosztować naprawa i czy to się wogóle opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga nie należy wyłączać kabla HD przy włączonym TV lud Dekoderze.

A to niby dlaczego? Co przez to zdanie rozumiesz? Bo ja kabla nigdy nie wyłączałem, nie wiem jak można "wyłączyć kabel" :shock:

 

Ile może kosztować naprawa i czy to się wogóle opłaca

Reklamacja, naprawa się chyba nie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego jaczylibodzio telewizor ma kilka wejść Hd i nie jednokrotnie są zmieniane przy włączonym TV lub dekoderze i to jest przyczyną uszkodzenia modułu HD

o czym przekonał się kolega zubow83 nie wszystkie urządzenia ulegają takiej awarii, ale niestety tanie urządzenia mają takie wady.

Szczęście że to tylko awaria dekodera naprawa odbiornika TV kosztuje o wiele więcej w tanich modelach TV jest konieczna wymiana całe płyty.

Jeśli chodzi o naprawę modułu Hd w dekoderze to każda naprawa jest nie opłacalna chyba że jest jeszcze na gwarancji producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak tym samym gniazdem i tym samym kablem dziala konsola do gier to czy moze to byc kabel hdmi albo modul hd odbiornika tv? bardzo bym sie wsciekl gdyby chodzilo o tv. a jeszcze jedno podlaczalem ten dekoder na drugim tv kinekopowym przez euro i znow tylko obraz ze trwa uruchamianie. teraz chyba musze podlaczyc na tym tv dekoder tp by sie upewnic ze nie zrabal sie modul hd w tv. dobrze mysle?

 

 

A więc sprawa obecnie ma się tak. Podłączyłem pod TV dekoder TP przez hdmi i śmiga. Dekoder z tV na kartę też śmiga tylko że przez euro złącze. Czyli można wnioskować że zrąbał się moduł HD w dekoderze tnk.

 

Ile może kosztować naprawa i czy to się wogóle opłaca

A po co od razu naprawiać, może wystarczy nacisnąć na pilocie gwiazdkę [*] i szybko trójkę [3], po prostu przełączyć tuner z powrotem w tryb HDMI 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego czarny38 nie rób z kolegi zubow83 babci LODZI on gwiazdkę na pilocie przerabiał kilka razy.

Jeszcze raz powtarzam nie wolno włączać i wyłączać kabla HD przy włączonym TV lub dekoderze nie wszystkie odbiorniki mają zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ryszard722, zubow83 pisze że podczas przełączania kanału a nie kabla zniknął mu obraz, poniżej cytat jego postu, wygląda to jakby nieświadomie nacisnął gwiazdkę potem wybrał np [1] i tuner przełączył się w tryb scart, tv raportuje taki stan komunikatem brak sygnału. W żadnym z postów zubow83 nie pisze że gwiazdkę na pilocie przerabiał kilka razy, myślę że może się sam wypowiedzieć i adwokata nie potrzebuje.

witam.mam dekoder jak w temacie. wczoraj przelanczalem kanal i nagle stracilem sygnal. mam tv lg i wyswietla mi brak sygnalu. po wlaczeniu i wylaczeniu z siecie najpierw pojawia sie ze trwa uruchamianie i by nie wylaczac dekodera a nastepnie brak polaczenia z hdmi dodam ze na tym samym kablu i gniazdku dziala normalnie konsola. czy sadzicie ze dekoder padl na amen czy cos mu sie porabalo. co gorsza nie moge znalesc paragonu za dekoder a wlasnie go doladowalem z tydzien temu na 3 miesiace. pomozcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poprzez usb mam podłączony i działający już dysk do dekodera TNK HD 2850 st.

Na dysku tworzą się nagrania w czasie rzeczywistym. Gdy poprzez EPG programuję program do nagrania w późniejszym czasie i wyłączam telewizor, to po 5 minutach samoczynnie wyłącza się dekoder i nagranie nie dochodzi do skutku.

Dysk to 3,5 cala Sata II, Seagate 320 GB w kieszeni usb z własnym zasilaczem.

Jakieś rozwiązania tej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam możliwość zakupu tego dekodera za psi pieniądz i w ziązku z tym chciałbym zapytać o odbiór DVB-T - czy zadziała na tunerze z aktywowaną kartą z zakończonym okresem płatnym (kiedy działa tylko pakiet bezpłatny) i czy jak wszystkie kanały z satelity zostaną zablokowane (12 mies. po ostatnim wykorzystanym doładowaniu). No i czy do działania DVB-T konieczny jest sygnał z satelity (oczywiście poza sygnałem z anteny naziemnej) aby dekoder pracował prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...