Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest edycja transponderów w soniaczu.. 🤔 

W LG, na pewno to bylo w oddzielnym podmenu. 

Tam była cala baza tp, wchodzilo się w odpowiedni i można było go edytować . Jedynie nie wiem czy FEC. W tunerach z ALI, to jest z automatu, nie ma takiej możliwości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darek23 napisał(a):

 jak ustawić parametry ?

Cz możesz ręcznie wprowadzic częstotliwośc transpondera, polaryzację i szybkośc transmisji, tak jak masz na załączonym zdjęciu? Ja w 11-to letnim Soniaczu mogę i przeszukuję transpondery te, które potrzebuję. Nie skanuj listy TV N na kartę, bo prawdopodobnie Sony nie oświeża jej parametrów od lat.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, seatibiza napisał(a):

Cz możesz ręcznie wprowadzic częstotliwośc transpondera, polaryzację i szybkośc transmisji, tak jak masz na załączonym zdjęciu? 

Tak mogę wprowadzić ręcznie 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Darek23 napisał(a):

Tak 

Czyli skanowałeś już obecne transpondery TVP1 i TVP2, których poszukujesz? Wciąż ich nie ma?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, seatibiza napisał(a):

Czyli skanowałeś już obecne transpondery TVP1 i TVP2, których poszukujesz?

Jak wejdę na listę Tnk na kartę mogę edytować transponder polaryzację i szybkość transmisji 

 

Nie skanowałem transponderów TVP nie wiem jakie dane/ustawienia wpisać 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Darek23 napisał(a):

Jak wejdę na listę Tnk na kartę mogę edytować transponder polaryzację i szybkość transmisji 

Mój Sony z 2013 roku ma fabryczne listy "n na kartę", "Cyfra+" i "Cyfrowy Polsat", których nie ruszam, poniewaz nie są aktualizowane. Skanuję transpondery na "ogólnym satelicie". Parametry TVP1 to jak masz na zdjęciu, 11449 MHz, polaryzacja pozioma, 27500 ksym/s szybkość transmisji. Dla TVP2 odpowiednio 12265 MHz, pionowa i 27500 szybkość. U mnie wszystkie nowe znalezione programy ustawiają sie na liście od pozycji 100 w górę. Dziwne, ale widocznie taki soft głupkowaty jest.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK SmartHD+ moduł Cam  TV LG WebOS 8, i przy ręcznym ustawieniu transpondera, edycja nie ma ustawienia parametrów FEC.

Poczytałem że ponoć parametr ten jest ustawiony na AUTO?

Po przeszukaniu HB znajduje mi dwie pozycje TVP1 o takich samych parametrach.

Nie wiem czy się po prostu dublują, czy mają różne kodowanie?

Tak czy owak jedno TVP1 wskoczy na 10sek i potem ciemność z minutę z napisem PROGRAM KODOWANY, po czym parę sekund załapie i znów długo nic.

Ewidentnie ma to związek ze zmianą FEC https://satkurier.pl/news/237620/nowy-fec-dla-kolejnego-tp-canal.html

bo do tego czasu wszystko działało bez zarzutów.

Ciekawostka, w salonie też TV LG starszy i WebOS 5 ale na kartę Cyfowego Polsatu moduł Cam i Jedynka działa bez zmian.

Sygnał z tego samego talerza i konweretera (quad).

 

Kombinuję czy nie pobrać z telewizora listy kanałów i w  programie ChanSort być może będzie dostępna edycja FEC?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seatibiza napisał(a):

 Skanuję transpondery na "ogólnym satelicie". Parametry TVP1 to jak masz na zdjęciu, 11449 MHz, polaryzacja pozioma, 27500 ksym/s szybkość transmisji. Dla TVP2 odpowiednio 12265 MHz, pionowa i 27500 szybkość. 

udało się przeszukać poza listą tnk cały hotbird transponder 11449 i 12265  niestety na każdym brak dostępu do tvn polsat stopklatka kultura tvp 1,2 

 

Edytowane przez Darek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, listek2000 napisał(a):

Nie wiem czy się po prostu dublują, czy mają różne kodowanie?

Może warto bliżej się przyjrzeć co jest na transponderze? TVP 1 jest nadawany "podwójnie":

 

wersja 1: (SID 3ABD)
 3abd.png

 

 

wersja 2: (SID 3ADB)

3adb.png

 

Wersje 1 i 2 - są dostępne z Polsat Box natomiast jeśli ktoś ma moduł CI/CI+ Canal+ to kanał TVP 1 będzie dostępny tylko z wersji pierwszej (3ABD). Aby jest rozróżnić należy zwrócić uwagę na parametr SID. Reasumując dla was najlepiej wyszukać kanał z SID 3ABD ponieważ powinien być on dostępny bez względu na to od jakiego operatora posiadacie telewizję. Natomiast jesli błędnie wybierzecie wersję drugą (SID 3ADB) to z modułów CI/CI+ dla CANAL+ działać nie będzie.

 

@Darek23 Stopklatka jest prostszym kanałem do weryfikacji, bo występuje tylko w jednej wersji. Natomiast jeśli nadal Ci nie działa, to prawodpodobnie wyszukujesz na nieaktualnych parametrach.

Edytowane przez opensource
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek23 napisał(a):

transponder 11449 i 12265

Na parametrach, które Ci podałem odbieram TVP1 i TVP2 i na zdjęciu, które zamieściłeś widzę paski sygnału dla 11449MHz. Parametr FEC chyba ustawia się automatycznie w Sony, ja nie mam mozliwości ingerencji. Jesli wyszukało Ci kilka wersji TVP1 i TVP2 to, któraś z nich powinna "zaświecić". Spróbuj zweryfikować Stopklatkę jak napisał @opensource Masz pewnie duuużo nowszy TV niż mój i nie wszystko będzie zgodne. W każdym razie przeszukuj listy tnk, tylko pojedyncze transpondery, żeby nie robić śmietnika z tysiącami zbędnych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @opensource.

Problem rozwiązany. Moduł Cam "Alphacrypt" blokuje mi TVP1 i TVP Sport. 

Brak aktualizacji od paru lat, chyba nie jest już produkowany?

Przełożyłem kartę na próbę do innego modułu "Smit" Conax , Jedynka i Sport świeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2024 o 11:56, listek2000 napisał(a):

Tak czy owak jedno TVP1 wskoczy na 10sek i potem ciemność z minutę z napisem PROGRAM KODOWANY, po czym parę sekund załapie i znów długo nic.

Kombinuję czy nie pobrać z telewizora listy kanałów i w  programie ChanSort być może będzie dostępna edycja FEC?

czy poradziłeś sobie z TVP1 ?

 

W dniu 7.07.2024 o 13:37, opensource napisał(a):

 

@Darek23 Stopklatka jest prostszym kanałem do weryfikacji, bo występuje tylko w jednej wersji. Natomiast jeśli nadal Ci nie działa, to prawodpodobnie wyszukujesz na nieaktualnych parametrach.

Wiem że mam nieprawidłowe parametry, nigdy nie miałem takich problemów z TNK, umiesz naprowadzić jakie parametry zeskanować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poradziłem sobie. Jak wspomniałem wyżej u mnie problemem okazał się moduł CI Alphacrypt i kupiłem nowy SMiT i problem zniknął.

Kanały TVP1 ,TVP Sport i Canal Sport 5 działąją jak dawniej. Być może korekcja błedów po zmianie FEC w starym module była nieskuteczna?

Pod artykułem SatKuriera w tej sprawie są wpisy ludzi, którzy faktycznie mają od 1 lipca z tym problem.

Są też tacy jak ja z problemem , który stwarza moduł CI :

Dariusz

 2024-07-07 20:40:19

@redakcjo co z użytkownikami Modułów CI+ gdzie nie ma wyboru poprawy FEC ? czy jako pierwsi możecie podać rozwiązanie lub grupa Canal+?

 

A tu widzę podobny tematy był wałkowany 9 lat temu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, listek2000 napisał(a):

Tak poradziłem sobie. Jak wspomniałem wyżej u mnie problemem okazał się moduł CI Alphacrypt i kupiłem nowy SMiT i problem zniknął.

Kanały TVP1 ,TVP Sport i Canal Sport 5 działąją jak dawniej. Być może korekcja błedów po zmianie FEC w starym module była nieskuteczna?

 

Tak się zastanawiam czy nie kupić modułu CI Smit, jeśli u Ciebie zadziałało.

To znaczy że karta nie jest sparowana z modułem CI TNK?

Edytowane przez Darek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewność że kanały z którymi masz problem mają poprawne nowe parametry? Część piszących nie wie jak te kanały poprawnie wyszukać i pisze o problemach z modułem, a to nie jest przyczyną. Co do parowania są różne rodzaje ofert i nie wszystkie są parowane. Kanały z pakietu podstawowego w większości są nieparowane bez względu na ofertę tnk.

Edytowane przez opensource
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, opensource napisał(a):

Masz pewność że kanały z którymi masz problem mają poprawne nowe parametry? Część piszących nie wie jak te kanały poprawnie wyszukać i pisze o problemach z modułem, a to nie jest przyczyną.

Nie mam pewności przeskanowałem hotbird transponder 11449 i 12265 nic to nie dało.

Masz pomysł co jeszcze jakie parametry zeskanować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam moduł ncam z kartą conax doladowanie domowy hd aktywne do 8luty 2025. Pół roku wszystko działało i problem jest ze nie działa nic z karty. Karta z oscam pokazuje tak:

ClassStart DateExpire DateName

package0B010000000000000000001010010200002024-09-012024-09-300B01@000000 unknown

package0B010000000000000000001010010200002024-08-012024-08-310B01@000000 unknown

package0B010000000000000000001050010000002014-03-012014-03-310B01@000000 unknown

package0B010000000000000000001050010001002014-02-012014-02-280B01@000000 unknown

 

Czy ktoś zaobserwował podobnie? 

2x dzwoniłem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...