Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Sory ale jakie parowanie ze wzgledu na ochrone praw autorskich ? Cyfra ma te same kanaly i nie musi parowac kart ? Nie chroni wiec praw autorskich ?

 

Ale chciałbym przypomnieć, że w tych platformach płaci się za kanał HD przeważnie 5 zł. Patrząc na pakiet Sport i Motoryzacja kosztujący 16 zł w którym są 3 kanały HD, licząc jak inne platformy 15 zł. Rozumiesz teraz? Za parowaniem idą upusty na te kanały których nie możesz nagrać i puścić w internet lub podzielić uprawnienia itd. CP i C+ muszą płacić rekompensatę nadawcą właśnie w taki sposób.

Demagogia! I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być przejście bo TnK SD jest tylko do 2016 roku, prawdopodobnie już za dwa lata ITI pozwoli na przechodzenie do TnK HD z kartami SD albo po prostu włączy możliwość dokupienia pakietu za 10zł dającego pełny pakiet domowy a za 20 pakietu domowy premium. Powiem szczerze bardzo ucieszyła by mnie możliwość włączenia pakietu premium w zwykłej SD. Może zdarzy się cud i postanowią nagrodzić wiernych klientów takim rozwiązaniem? Wtedy za 30zł mamy pakiet HD i programy z SD.

Nie ma mowy o migracji z oferty TNK SD do HD teraz i w przyszłości.Parowanie musi być ze względu na ochronę praw autorskich.

Podobnie jest w N, gdzie mimo upływu lat nie zdecydowano się na moduły CAM.

 

Tomasz Berezowski pisał, że ta koncepcja jest rozważana - to tyle.

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, ze jest to niemożliwe. Nikt nie pisał, że będzie to migracja z obecnymi kartami, prawdopodobnie będzie to polegało na wydaniu karty TNK HD w zamian za zwrot karty TNK SD (pewnie będzie haczyk, że trzeba będzie posiadać dowód zakupu), a rozliczenie będzie w oparciu o wyliczenie stawki dobowej tak jak jest to w TNK SD kiedy doładuje się na nietypową kwotę.

Wszystko jest możliwe, kwestia tylko czy Cyfrowy Dom na to się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i w związku z tym witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie aktualizacji dekodera. Wiem, że w nbox recoder i turbo wyłączenie dekodera na noc z sieci elektrycznej powodowało jego uszkodzenie. Czy dekoder do TNK HD też musi być cały czas podłączony do prondy czy można go bezpiecznie odłączać np. w czasie burzy. I czy wiadono coś kiedy dekoder sie aktualizuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w nbox recoder i turbo wyłączenie dekodera na noc z sieci elektrycznej powodowało jego uszkodzenie.

Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał, każde urządzenie elektryczne możesz wyłączyć. Mieszkam na wsi i chwilowe zaniki prądu są na porządku dziennym a nbox rekorder działa bez problemów już drugi rok (sprzęt jest podpięty do listwy zasilającej)

 

Czy dekoder do TNK HD też musi być cały czas podłączony do prondy czy można go bezpiecznie odłączać np. w czasie burzy.

Tak możesz go bezpiecznie odłączyć.

 

I czy wiadono coś kiedy dekoder sie aktualizuje ?

Przeważnie aktualizacje są wysyłane nocą i jest to proces automatyczny, nic nie musisz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co z kosztem oplaty na poczcie za wysylke zwroca mi ja ?

Niestety nie zwrócą to jakiś ewenement na skalę światową wszędzie jest jak nie na miejscu autoryzowany serwis to zgłoszenie do producenta a ten wysyła kuriera i nic się nie płaci a tu... . TNK HD puścili tak nie dopracowaną począwszy od dekodera a właściwie parowania kart z dekoderem po gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w na noc odłączam całą listwe więc dekoder też byłby wyłączony.

Częste odłączanie urządzeń od prądu nie służy dobrze urządzeniom, które są tak skonstruowane, że po wyłączeniu przechodzą w stan czuwania i nie ma możliwości ich zupełnego odłączenia innego niż wyjęcie wtyczki z gniazdka. Odłączać z prądu można wtedy gdy jest burza lub na dłużej sprzęt nie będzie używany. Wyłączanie co noc nie jest wskazane. Nie będę się zagłębiał w kwestie techniczne dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze się przyznam że nie mam pojęcia dlaczego wydałeś taką opinię Jarek, na pewno skoki napięcia mogą być zabójcze ale wyłączenie przycisku na listwie jest dość bezpieczne dla sprzętu RTV, moim zdaniem wydłuża też czas pracy kondensatorów, w komputerach wyłączanie może prowadzić jedynie do wyczerpania bateryjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wymienilbym tak ta TNK SD na TNK HD. Ale 400zeta za rok za Wojna i Pokoj. Oczywiscie lubie czarny humor ale za 4stowy, to wole do teatru isc... Discovery HD i tak wkrotce dolacza do C+. Eska TV i tak odbieram, bo jest odkodowana a wkrotce napewno i tak przylacza do C+, widzac rozmach Eski w konkurencji do Viva i 4FunTV. MGM HD jest naprawde interesujacy, TVN HD by sie przydal do Polsatu HD i TVP HD. Gdyby choc Sportklub(y) byly? Ale tu nie ma nic specjalnego!

 

Sytuacja natomiast zmieni sie diametralnie, kiedy wystartuje NTC (DVB-T) w Polsce. Dolacza Polsat i nowe kanaly z naziemnej. Mysle, ze to jest tez celem ITI. W sumie niezle sie wtedy urzadza. Jak Solorz nie zareaguje, to bedzie mial ciezko. Szkoda, ze Wajchert umarl. To byl naprawde madry facet. Stworzyl w Polsce swietna marke.

 

Czy wie ktos cos nowego na temat Nki na modul bez dekodera??? Sa jakies nowosci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swistak : też mam taki ''dylemat '' czy zamieniać tnk sd na hd i już miałem kupić ale... jednak poczekam do września może dekoder jeszcze potanieje a po drugie w wakacje i tak nie ma co oglądać wole od września mieć 3miechy full pakiet . A potem nie będę doładowywał konta premium a jedynie pakiet domowy 20zł mc to chyba sporo cena jak na AXN , Eurosport , Da Vinci Lecoś tam ( coś podobnego do discovery chyba i dla dorosłych są wieczorem kanały ) szkoda że nie dali jeszcze jakiegoś discovery lub comedy central wtedy pakiet podstawowy extra był by .

 

ps można w tnk hd płacić co pół roku? tzn wpłacić 100 zł i mieć 5miechów spokoju z przelewami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znam życie informacje o płatnościach będą jak ruszy komercyjnie (moim zdaniem to ruszyła półtora miesiąca temu), narazie nikt nie znalazł sie w sytuacji że musi płacić, pewnie można wpłacić z góry ile się chce i tak zostanie to na koncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest Telewizja na Karte - TNK! Ja bym chcial miec opcje na wszystkie dane pakiety z Nki, tylko bez dekodera, czyli sama karte evtl. z modulem. Akurat gdyby przestali blokowac karty, to w mojim slocie Conax moglbym wlozyc oryginalna karte Nki zamiast TNK i mialbym wszystkie 3 polskie platformy na jednym najlepszym dekoderze w Polsce - Technisat HD S2, chodzi prawie ze bezblednie z CP, C+, TNK i MTVunltd. W dekoderze mam 4 karty. Jest chyba tylko jeden lepszy Dreambox 8000 HD i ten chyba kupie sobie pod choinke w tym roku, jak Zoneczka nie nakrzyczy... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest n na karte nie mam tnk hd ale widzialem na zywo i zpewniam Cie ze to jest N na karte specjalnie nazwali tnk hd zeby ludzie kupowali jak wersje sd Ci co maja dekoder potwierdza... . I na pewno nie bedzie mozna miec modulu do Nki nie wiadomo czy wogole bedzie w tnk hd

 

 

Ps chyba nie masz co z hajsem robic ---> dekodery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK HD można doładować tylko z rachunku bankowego (przelew pocztowy, przelew klasyczny, przelew elektroniczny), nie obsługuje szybkich płatności elektronicznych.

 

jesli chodzi o iPKO to spokojnie doladowalem TNK SD. HD nie da sie? dziwne, robi to jakakolwiek roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...