Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

A swoją drogą jestem ciekaw jak się rozwija to TNKHD. Mija półtora miesiąca a właściciel milczy jak zaklęty. Przy TNKSD po takim okresie już trąbiono o wielkim sukcesie i o ile pamiętam to już było coś koło 20 tys użytkowników. Zresztą widać na allegro oferta HD nie ma wielkiego wzięcia przynajmniej jakiego spodziewał się właściciel a SD dalej się sprzedaje choć już nie w takich ilościach jak dawniej. Zanosi się na to że oferta z parowanym tunerem to delikatnie mówiąc niewypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wystartowali nieoficjalnie, żeby zorientować się czy nie będzie klapy i czy nie trzeba wprowadzić zmian. Na podstawie sprzedaży na Allegro można zaryzykować, ze oferta sprzedaje się słabiutko, bez samych kart raczej się to nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to ruszyli wcześniej nie dlatego żeby sprawdzić czy będzie popyt czy klapa, bo przecież tuner ten jest jeszcze jakby to powiedzieć nie do końca funkcjonalny a to wiadomo jest wielki minus w ofercie, a ruszyli wcześniej bo liczyli na złapanie klientów przy okazji mistrzostw świata w piłce nożnej zawsze w HD to nie SD. A do września czyli tego "prawidłowego startu" chcą się uporać z oprogramowaniem bo przecież nie ma to jak testować sprzęt na kliencie - chociaż wątpię aby ten tuner we wrześniu działał tak jak obiecują. Tak zresztą czynią wszystkie firmy w tej branży - najważniejsze jest złapać klienta na towar - przede wszystkim liczy się kasa, a klient poczeka bo w praktyce jakie ma wyjście - tylko użeranie się a to raczej nie jest w zwyczaju klienta w naszym kraju a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie łapanie ludzi na TVN HD to nie wypał po 1 nie którzy mogli zobaczyć w telewizji naziemnej po 2 nie wszyscy mają jednak telewizor HD ready czy full hd a Ci co mają to dawno podpisali umowę z jakimś operatorem sat... . I klapą nie jest to ze parowane ale oferta programowa . Wciskanie 3x tvn ( tvn , tvn hd , tvn hd+1 ) potem danie nSport , EuroSport w podstawowym pakiecie a w premium danie tych samych kanałów w wersji HD . te Wojna i Pokój wolałbym coś innego jakiś kanał discovery czy filmowy . A we wrześniu nie podadzą ile sprzedali tnk hd powiedzą że teraz jest wersja finalna i wyniki sprzedaży podamy na koniec roku na 99 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu i później będzie kuszenie "PRV" i multiroomem (na co liczą abonenci N), prawdopodobnie wejdą do sprzedaży parowane moduły i będzie możliwość migracji z TNK do TNK HD - o tym wszystkim pisał na forum N w trybie przypuszczającym Pan Berezowski - jeśli o tym myślą to jest duża szansa ze wejdzie to w życie.

Myślę, że promocje będą rozłożone w czasie.

Jako jesienna promocja (w odpowiedzi na promocje Cyfry+, które się w tym okresie pojawiają)

- PVR

- moduły

Jako przedświąteczna zimowa promocja (wszyscy operatorzy je mają w tym okresie)

- możliwość migracji z TNK SD

- dodatkowe programy (których konsekwencją będzie podwyżka na wiosnę)

Oczywiście to tylko moje przypuszczenia w oparciu o w miarę wiarygodne informacje zebrane w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przedświąteczna zimowa promocja (wszyscy operatorzy je mają w tym okresie)

- możliwość migracji z TNK SD

- dodatkowe programy (których konsekwencją będzie podwyżka na wiosnę)

Oczywiście to tylko moje przypuszczenia w oparciu o w miarę wiarygodne informacje zebrane w internecie.

 

Z tą migracją to niby jak że ktoś kupi moduł ?? kolejne koszty pewnie wiele osób będzie wolało kupić dekoder hd niż mieć technisata i obok moduł o ile potanieje owy dekoder... . A coś mówił ten P. Brzeziński że będą nowe kanały w tnk hd ?? ja osobiście wolałbym dodatkowy pakiet do wyboru niż dodawanie kanału nie każdemu może on być potrzebny tym bardziej jak cena by wzrosła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu [...] będzie możliwość migracji z TNK do TNK HD - o tym wszystkim pisał na forum N w trybie przypuszczającym Pan Berezowski - jeśli o tym myślą to jest duża szansa ze wejdzie to w życie.

Wątpię aby wprowadzili możliwość migracji z TNK (SD) do TNK HD.

Podejrzewam (nie znam danych na ten temat), że użytkownicy TNK (SD) to w większości posiadacze odbiorników DVB-S. Natomiast TNK HD wymaga odbiornika DVB-S2 i przede wszystkim to będzie główną przeszkodą, tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja myślę, że to wielki bład nie dając przejścia z SD do HD, chętnie bym to zrobił, mam swój odbiornik HD i nie kupię od TNK nowego, więc ich wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem to niekompatybilny sprzet, a inny to rozliczenie doładowania z TNK SD. Obie wersje mają zupełnie inną metodę rozliczeń.

Mam SD doładowane do kwietnia i chiałbym przejść do HD. Jak to teraz przeliczyć? Pakiet domowy w takim samym wymiarze - byliby stratni 9.90 miesięcznie; opłacone miesiące podzielić przez dwa - to ja jestem poniekąd stratny, itd.

 

Biorąc oba elementy pod uwagę, to migracji pewnie nigdy nie będzie, bo jest zbyt skomplikowana. Albo będzie taka dla desperatów, która umożliwi zwrot marnych groszy z doładowania SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być przejście bo TnK SD jest tylko do 2016 roku, prawdopodobnie już za dwa lata ITI pozwoli na przechodzenie do TnK HD z kartami SD albo po prostu włączy możliwość dokupienia pakietu za 10zł dającego pełny pakiet domowy a za 20 pakietu domowy premium. Powiem szczerze bardzo ucieszyła by mnie możliwość włączenia pakietu premium w zwykłej SD. Może zdarzy się cud i postanowią nagrodzić wiernych klientów takim rozwiązaniem? Wtedy za 30zł mamy pakiet HD i programy z SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwuje to że Cyfrowy Dom wogóle nie odnosi się do różnych informacji a potem ludzie się napalają bo coś ma być a niestety nie ma . Jak by ciężko było napisać jakieś informacje dla portali o tej tematyce ;/ . A ile kosztuje ten sms aktywacyjny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być przejście bo TnK SD jest tylko do 2016 roku, prawdopodobnie już za dwa lata ITI pozwoli na przechodzenie do TnK HD z kartami SD albo po prostu włączy możliwość dokupienia pakietu za 10zł dającego pełny pakiet domowy a za 20 pakietu domowy premium. Powiem szczerze bardzo ucieszyła by mnie możliwość włączenia pakietu premium w zwykłej SD. Może zdarzy się cud i postanowią nagrodzić wiernych klientów takim rozwiązaniem? Wtedy za 30zł mamy pakiet HD i programy z SD.

Nie ma mowy o migracji z oferty TNK SD do HD teraz i w przyszłości.Parowanie musi być ze względu na ochronę praw autorskich.

Podobnie jest w N, gdzie mimo upływu lat nie zdecydowano się na moduły CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo w Polsacie. Nka nie ma modułów bo po pierwsze musiała by kupić tego więcej tak jak Polsat czy Cyfra+ u Astona, a krucho u nich z kasą. Poza tym dochodzą problemy z działaniem modułów na niektórych odbiornikach, no i konieczność wsparcia technicznego. ADB nie robi modułów a samo ITI, czy Cyfrowy Dom nie poradzi sobie z pomocą techniczną.

 

Intencją TnK HD jest wepchanie sprzetu który będzie można użyć tylko do TnK HD lub N, przecież ludzie mający sprzęt wielosystemowy w każdej chwili mogą olać nkę i podpisać umowę z Polsatem czy Cyfrą+.

 

Prawdopodobnie jak będzie więcej tunerów HD na rynku będzie musiała zaatakować ale na razie to melodia przyszłości. Do 2016 prawdopodobnie większość stacji przejdzie na MPEG4 i żeby nie musieć emitować drogiego MPEG2 będą musieli wykonać migrację TnK SD do HD. Prawdopodobnie zrobią to stopniowo jak opisałem.

 

Zauważcie że w Domowym HD jest tylko jeden kanał HD - TVN i jest to ten kanał, który i tak można odbierać w SD. Gdyby użytkownik TnK SD kupił domowy HD to i tak może oglądać wszystko na swoim dotychczasowym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie jest trochę dziwne jeśli od wielu stron tego wątku ciągną się narzekania, że nie można tej oferty oglądać na żadnym innym dekoderze jak ten od TNK HD. Jeśli zabiera się głos w dyskusji z szacunku do innych userów przydałoby się przeczytać choćby kilka wcześniejszych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jakie parowanie ze wzgledu na ochrone praw autorskich ? Cyfra ma te same kanaly i nie musi parowac kart ? Nie chroni wiec praw autorskich ?

 

Ale chciałbym przypomnieć, że w tych platformach płaci się za kanał HD przeważnie 5 zł. Patrząc na pakiet Sport i Motoryzacja kosztujący 16 zł w którym są 3 kanały HD, licząc jak inne platformy 15 zł. Rozumiesz teraz? Za parowaniem idą upusty na te kanały których nie możesz nagrać i puścić w internet lub podzielić uprawnienia itd. CP i C+ muszą płacić rekompensatę nadawcą właśnie w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz takie szokujące informacje że CP czy C+ muszą płacić jakieś rekompensaty. A jak sobie magnetowidem nagram z TnK HD i puszczę do sieci to co? Poza tym przy polskim internecie ktoś musiałby nieźle na głowę upaść żeby sygnał HD emitować do sieci.

 

A poza tym Cyfrowy Polsat daje za 15zł zestaw 9 kanałów HD ale z umową na 15 miesięcy. TnK HD bez umowy daje 10 z czego dwa się powtarzają z wersji SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...