Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker

Mam takie małe pytanko :)

Otóż w maju wziąłem sobie Thomsona (na własność), lecz teraz zachciało mi się HD i VOD. Czy jest jakiś sposób, na "wymianę" dekodera na Philipsa HD PVR?

 

PS. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że mogę kupić sobie jakiś tuner HD nie od Cyfry, ale zależy mi na VOD, w związku z tym osobne kupno dekodera rozważam dopiero jako ostateczność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to będzie ciężko, bo masz dekoder na własność. Obawiam się, że będziesz musiał poczekać do zakończenia umowy i wtedy wziąć dekoder HD. Możesz też zadzwonić na infolinię i powiedzieć, jak się ma sprawa, ale wątpię czy pomogą. A w ogóle to masz szansę mieć teraz HD i VoD - musisz wziąść nową umowę na ten dekoder. Wiem, że to kolejny wydatek, ale czego się nie zrobi dla HD i VoD :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...parę godzin po instalacji, 4 godziny czekania na aktywację, pobawiłem się trochę i.... czuję duży niedosyt /

1. Pierwsza sprawa - obraz gorszy niż miałem ostatnio na kablówce (Vectra cyfrowa) lub co najwyżej taki sam. Myślałem, że będzie dużo lepiej. Może ten dekoder (Philips 6010) jest do d... bani?

2. Brak kanałów HD, brak TVP1 TVP2, brak Canal+ (C+sport 2 jest) Film Box krzaczy niemiłosiernie.

3. Sygnał w menu dekodera: "zgrubny" 66, "precyzyjny" 2...

- może winą jest złe położenie anteny? Pech chciał, że mam balkon na północ i goście musieli zastosować metrowy wysięgnik, ale 1/4 talerza jest zasłonięta rogiem budynku.

Z drugiej strony jest parę programów "żyleta"jak np. TVNy,TV5, niemieckie...

 

CZy wiecie co może być grane???

PS. jutro ponownie przyjeżdża instalator, ciekawe co wymyśli. :?

 

i tak z niesmakiem idę spać - dobranoc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - facet przyniósł mi dzisiaj inny dekoder (Pace) i kanały HD są, ale bez obrazu.

Okazało się, że antena jest w złym położeniu i jednak wysięgnik jest za krótki - będą go sztukować (dalsze 30 cm).

 

Jako, że mam jeszcze kablówkę (cyfrowa Vectra) podpiąłem ją również do TV i... jakość obrazu jest NIEPORÓWNYWALNIE lepsza od tego z cyfry. :shock: Kurczę, nie po to inwestowałem w Cyfrę, żeby mieć gorszą jakość od dekodera z Vectry :(

Pocieszam się tym, że sygnał jest na poziomie zerowym (choć większość programów jest) no i nie mam jeszcze dekodera HD...

1. Czy poprawienie ustawienia anteny i dekoder HD faktycznie poprawi znacząco obraz? Może kabel EURO-EURO jest nie taki?

2. Czy czasza anteny MUSI wystawać w CAŁOŚCI poza obrys domu?

będę wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam

 

EDIT: zmieniłem kabel EURO-EURO z drugiego dekodera (grubszy)i teraz OK. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko połączenie analogowe component lub cyfrowe HDMI daje gwarancję braku strat jakości obrazu.

No tak, ale zwykły dekoder SD (np. Pace) posiada tylko wyjście EURO czyli SCART :?

 

EDIT: wszystko pięknie śmiga! Dodatkowy wysięgnik zrobił swoje,a obraz... jestem w szoku :brawo:

Co będzie przy PVR i HD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja.

Wczoraj zainstalowałem PVR'a. podłączyłem kabelkiem HDMI i zonk: kiepskawy obraz. No i zaczęło się kombinowanie i przekładanie kabelków.

Okazało się, że obraz SD (jak większość stacji) na kabelku HDMI jest rozmyty (w stosuku do poprzedniego połączednia z dekoderem Pacedośćznaczna różnica), więc podłączyłem przez EURO i... obraz żyletka :) Ktoś już słucznie nadmienił, że przy podłączeniu przez HDMI NIE DZIAŁAJĄ żadne "poprawiacze" w TV. Mój LCD ma trochę tego, stąd taka różnica. Dodam, że nie mam kabla HDMI za 5 zł. z tesco ;)

 

Jeżeli chodzi o HD, to tu przyszło rozczarowanie: np. na C+ film HD i National G. HD oprócz idealnego loga obraz był ładny...ale tylko tyle. No nic, myślę sobie - mam już 3-letni TV, więć chyba jest przestarzały. Coś mnie jednak tknęło i włączyłem sprzęt jeszcze raz po 22-giej. Padło na FilmBOx HD. 3 minuty stałem nieruchomo ja wryty - niesamowite efekty, czystość obrazu i jego szczegółowość powaliły mnie. To samo tyczyło następnego programu HD - Animal Planet HD. PO PROSTU REWELACJA! :brawo: Widać, że samo nadawanie w HD nic nie znaczy - sam program MUSI być nagrywany w takiej (wysokiej) jakości.

 

Wnioski: kanały SD ogłądam na zwykłym (ale nei za 5 zł) kablem EURO-EURO, programy HD - przez HDMI.

Jeżeli chodzi o sam Dekoder PVR to ma ładny wygląd, jest bardzo cichy i dość szybki. I tu mam 2 pytania:

- jest taka opcja "pauza" w dekoderze, czyli zatrzymuję program, by po np. 10 minutach odtwarzć go dalej, lub przejść do programu "na żywo"; pytanie czy działa wtedy opcja nagrywania czy tylko sygnał jest opóźniony?

- drugie pytanie: ile zajmuje przecięty film (1,5h) na twardym dysku tego PVR?

 

ps. sorry że tak sie rozpisuję ,ale jestem "początkującym" stąd ten dział, a moje przygody i uwagi mogą sie przydać innym . Tak myślę :) Będę wdzięczny za wszelie uwagi i odpowiedzi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś, wiadomo że właściwy efekt HD jest tylko przy materiale kręconym w HD, natomiast co do kabla HDMI to nie ma znaczenia ile kosztował, może być za 5zł z tesco (najwyżej rozleci sie szybciej) ale obraz będzie identyczny jak na takim za 300zł:) To kabel cyfrowy wiec sygnal albo przechodzi albo nie. Kiedys widziałem jak kolesie połączyli wtyczki HDMI za pomoca strun gitarowych i wieszaka na ubrania i hulało pieknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to cen to nie do końca - pierwszy raz podłączyłem "zwykłym" kablem SCART, a potem droższym, ale dużo grubszym (każdy przewód osobno ekranowany) i zdecydowanie lepszy obraz był w drugim przypadku.

Ale jeżeli chodzi o HDMI - to chyba tak jest jak piszesz, choć LCD'ki sa bardzo czułe na przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...