Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, swordfish napisał(a):

W dekoderze Skymaster mam tylko dwie ścieżki dźwiękowe - zwykły Polski i audiodeskrypcja aux. Na wszystkich jest dźwięk. Nie ma ścieżki z samym stadionem. Problem na tanim chińczyku nie występuje. 

To są właśnie ścieżki AC-3. Każdy sprzęt je widzi. A tylko telewizory widzą dodatkowo ścieżki z AC-4 i domyślnie je wybierają. Powinny jednak widzieć tylko telewizory z UHD, a nie FHD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawel napisał(a):

Już widzę jak producenci aktualizują soft pod TVP :D Tym bardziej, że za miesiąc ścieżka zniknie i problem sam się rozwiąże.

 

Dzisiaj to jest TVP. A np. za rok zgłosi się nadawca z Portugalii, Włoch, Malezji albo Argentyny. Zrobią poprawkę po to, aby nie świecić oczami jak teraz, tylko móc tamtym nadawcom powiedzieć, że wystarczy zaktualizować oprogramowanie. Na tym akurat mogą stracić, bo już teraz przez miesiąc będzie szła fama, że w Sony dźwięk działa, a w Toshibie nie. Tym bardziej, że telewizory z tym problemem są nadal w sprzedaży.

 

Gdyby telewizory i dekodery bez wsparcia dla DD/DD+ chciały na siłę odtwarzać ścieżkę AC-3, to prawdopodobnie do dziś 99% kanałów nadawałoby dźwięk jedynie w MPEG.

 

Zawsze można stworzyć duble TVP1 i TVP2 na dalekim numerze LCN bez podpiętych ścieżek AC-4. Pid obrazu byłby dokładnie ten sam, więc dla multipleksu byłoby to de facto neutralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie wszystkim TVP wyłączyła, aż tak by nie zmiękli.. 

Leci teraz jakis mecz na jedynce i domyślnie 

jest pierwsza ścieżka :

pol (DAC4 Dookólny) 

pół (DD+) 

Mecz komentator angielski (DAC4) 

Mecz stadion (DAC4) 

aux (DD+) 

 

Sprawdzałem extra każdą, 

jest UK, jest i sam stadion. 

Nie będę nagrywać, żeby udowodnić, ale jest jak pisze. 

 

Na dwójce Familiada, również są wszystkie ścieżki tak jak było bez wyłączenia tego całego ac4

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jasna, że se zażartowałem, z tym że NIE WSZYSTKIM, bo to nie możliwe. 

Po prostu śmiałem się, że Radeonowi, czy też Ryzenowi leci, na Panasie leci, więc NIE ma że wyłączyli. 🙈

Tylko by se wstydu zrobili, gdyby odpuścili. 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2-3 letnich Toshibach 4k mam od dziś tylko dwie ścieżki: "polski" i "aux Dla osób z wadą wzroku". Czyli jakby pierwszą i ostatnią z pięciu, które miałem. Nie wiem jakie to formaty, bo mi tv nie pokazuje, ale pewnie obie są w DD+. Czyli zniknęły: "polski", "Mecz komentator angielski" i "Mecz stadion".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Philipsie jak wybierał ścieżki AC-4 za każdym razem jak się weszło na TVP 1 czy 2 telewizor w prawym dolnym rogu wyświetlał komunikat Dolby Atmos. Dzisiaj jeszcze do południa wyświetlał, około 15 już nie widziałem tego komunikatu. Nadajnik z którego odbieram to Krosno/Sucha Góra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być coś na rzeczy, mimo iż posiadam tv Full HD MPEG 4 z podłączonym tunerem DVB-T2 HEVC, to do wczoraj na 1 ścieżce miałem komentarz główny, natomiast na 2 ścieżce opisanej jako język oryginalny była audiodeskrypcja. Dzisiaj na obu ścieżkach jest komentarz główny w Dolby Digital Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj (19.06) miałem dostępne wszystkie ścieżki dźwiękowe na TVP1 i TVP2.

Dziś po odpaleniu meczu już o 15, widzę że TVP powróciło do starego parametru (polski i aux).

 

Telewizor Panasonic TX-50HX710E 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś działa AC-4, to niech nie skanuje ponownie kanałów. On jest dalej nadawany, tylko nie ma go w parametrach kanału.

 

Być może planują zrobić odwrotnie niż sugerowałem, czyli osobne duble z załączoną ścieżką AC-4. Ewentualnie robią jakieś testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! poszli po rozum do głowy i przywrócili dawne ustawienia dźwięku .

Pewno masa ludzi dzwoniła do Emitela a Emitel do TVP z interwencją.

I po co to było? przez tydzień tylko irytacja i chodzenie i dopytywanie po sklepach z TV i dzwonienie do techników od anten i telewizorów.

Nie każdy odbiorca TV naziemnej ma telewizor przystosowany do dźwięku AC-4 a ponadto nie każdy sobie z tym poradzi a zwłaszcza osoby starsze i mniej obeznane z tymi sprawami technicznymi.

Dla większości ludzi telewizor ma emitować w przyzwoitej jakości obraz i dźwięk  bez różnych fanaberii i wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GZ391 napisał(a):

Dziś po odpaleniu meczu już o 15, widzę że TVP powróciło do starego parametru (polski i aux).

Panasonic TX-50HX710E 4K.

 

No to ciekawe jak to się dzieje.. 🤔

To po tym meczu jak @Krosnoludek (@A&G)  dał foto, to też TeleExpress.  (wcześniej nie miałem czasu)

IMG-20240620-170844.jpg

 

A oprogramowanie jak jest dopracowane to powinno dawać sobie radę z odbiorem , bądź nie jeśli nie potrafi odczytać dźwięku, z automatu na DD+ przełączyć.

Dlatego by usatysfakcjonowało każdą grupę ludzi , by właśnie korzystać z dobroci dźwięku.

@dvbtowiec by przynajmniej skorzystał i Cię rozumiem, bo bracik to dopiero maniak, ma głośniki nawet w suficie chyba 9.1, ale to głównie pod filmy NIE z lektorem.

Starsze TV, bądź takie co nie dają rady, nie powinny wybierać tego ac4.

LG , nie robią problemów, są tylko dwie ścieżki i np starsza osoba by nie była w szoku, że

im głos znikł. 

Mnie akurat nie zależy jaki to dźwięk, starczy mi stereo.

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...