Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na Panasonicu TX-50HX710E 4K dalej brak AC4.

 

Drugi telewizor Sony FHD cały czas pomijał ścieżkę AC4 - dźwięk był.

 

Po kontakcie z Emitelem, dowiedziałem się że na RCTN Chorągwica jest wyłączony na prośbę TVP dźwięk AC4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym dźwiękiem, ale na Chorągwicy sprawdziłem na dwóch telewizorach. Na Sony są tylko dwie ścieżki AC3, a na TCL są widoczne ścieżki także AC4 i grają. 

Coś mi się zdaje że przy tej okazji jakieś błędy w sofcie niektórych telewizorów się znów objawiły. 

Przecież w sygnale telewizyjnym nie są w stanie wstawić warunków że jeśli TCL masz wyświetlać AC4, a jeśli Sony masz je ukryć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to jest dziwne, skoro Emitel wyłączył z Choręgwicy AC-4, to jakim cudem TCL odbiera ścieżki W AC-4, a Sony ich nie widzi? 

 

U mnie w Philipsie nadal brak ścieżek w AC-4, odbieram z nadajnika Rzeszów/Sucha Góra. Lubiłem sobie włączyć dźwięk sam ze stadionu bez komentatora, ale od wczoraj mi to uniemożliwiono. 

Edytowane przez Krosnoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod Poznaniem zarówno na telewizorze Sharp 50DL3EA jak i Bang Olufsen Beovision Cinematic Theatre (dokładnego oznaczenia nie pamiętam, ten 65 cali 4K) były widoczne  tylko dwie ścieżki, pomimo że oba obsługują AC-4. Nie wiem co było przyczyną, brak ich w sygnale, skopany sygnał czy też może jakieś felery programowe odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krosnoludek napisał(a):

Bardzo to jest dziwne, skoro Emitel wyłączył z Choręgwicy AC-4, to jakim cudem TCL odbiera ścieżki W AC-4, a Sony ich nie widzi? 

Mnie się wydaje że TCL coś przekłamuje. I pewnie tak samo jak inne sprzęty które widzą te rzekome ścieżki. Tym bardziej że żadna z nich nie miał dźwięku bez komentarora. 

Zapisał to i nie usunął. Tylko pytanie co odtwarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor CHIQ ma problem z nowymi ścieżkami dźwięku na TVP1, TVP2 na początku nie było dźwięku potem po wejściu na ustawienia zaawansowane udało się ustawić ścieżkę z językiem polskim ale po przełączeniu programu na inny i wróceniu ponownie znowu ścieżka znikała znowu nie zapisywała się i znowu trzeba było ustawiać od nowa ścieżkę dźwiękową czy to jest błąd oprogramowania no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie wiem o co chodzi z tym dźwiękiem, ale na Chorągwicy sprawdziłem na dwóch telewizorach. Na Sony są tylko dwie ścieżki AC3, a na TCL są widoczne ścieżki także AC4 i grają. 

Coś mi się zdaje że przy tej okazji jakieś błędy w sofcie niektórych telewizorów się znów objawiły. 

Przecież w sygnale telewizyjnym nie są w stanie wstawić warunków że jeśli TCL masz wyświetlać AC4, a jeśli Sony masz je ukryć :)

 

A jak usuniesz i przeskanujesz wszystkie kanały, to dalej widoczne są ścieżki AC4 na TCL? Na Sony nie ma, bo większość telewizorów dynamicznie aktualizuje parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy testowaliście AC-4 w kablówkach. Miałem okazję sprawdzić na Samsungu 4K z 2018 (najnowsze dostępne oprogramowanie), podłączonego do lokalnej kablówki. Były 3 ścieżki: "Polski (MPEG)", "Podstawowy język (Dolby Digital 2.0)" oraz "Nieokreślony (Dolby Audio - AC-4)". Na wszystkich był taki sam dźwięk (z głośników telewizora). Akurat leciały polskie treści w 2.0, więc nie wiem jak jest w trakcie meczu. Dziwne, bo nie było żadnych dodatkowych opcji wyboru dźwięku w ramach AC-4. Nie wiem czy to wina kablówki czy telewizora.

 

Z kolei na innym Samsungu 4K z 2019, podłączonym do naziemnej jest wszystko ok. 5 ścieżek wraz z trzema opcjami z AC-4. Ścieżki AC-4 jakby cichsze niż E-AC-3. Także dźwięk z telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2024 o 14:09, Krosnoludek napisał(a):

W TCL nie da się zapisać kopii listy kanałów na pendrive i później ją wgrać? 

Nie widzi mi karty na USB do eksportu. Pamięć jest w systemie, a przy eksporcie twierdzi że jej nie ma. 

Soft w TCL ma sporo błędów. 

Zatem nie będę kombinował. Na 100% żadna ze ścieżek nie gra oryginalnym stadionem bez komentatora. Zatem to nie są ścieżki AC4, to śmietnik. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2024 o 12:22, kgk napisał(a):

Telewizor CHIQ ma problem z nowymi ścieżkami dźwięku na TVP1, TVP2 na początku nie było dźwięku potem po wejściu na ustawienia zaawansowane udało się ustawić ścieżkę z językiem polskim ale po przełączeniu programu na inny i wróceniu ponownie znowu ścieżka znikała znowu nie zapisywała się i znowu trzeba było ustawiać od nowa ścieżkę dźwiękową czy to jest błąd oprogramowania no

Podobny problem mam również z telewizorem marki CHIQ po zgłoszeniu do oficjalnego supportu marki tv dostałem taką wiadomość:

 

"Dzień dobry, w tym momencie nie jest możliwa naprawa. Nasze telewizory są przystosowane do standardu z marca 2022, zgodnie z rozporządzeniem o zmianie nadawania na DVB-T2. Niestety nie mamy wpływu na to, że państwowy nadawca zmienił sposób nadawania swoich kanałów, nie stosując się do tego, co zostało wprowadzone w marcu 2022. Pracujemy nad tym, aby rozwiązać problem, natomiast w tym momencie z przykrością informujemy, że nie możemy rozpocząć procedury gwarancyjnej. 
 

Pozdrawiam/ S pozdravem/ Best regards
Grzegorz B
After-Sales Customer Support CHiQ Poland 

Changhong Europe Electric, s.r.o."

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale teraz gdy TVP wyłączyła ścieżki w AC-4 dźwięk na tych telewizorach się pojawił z powrotem? 

 

Druga sprawa, czemu TVP nie wyda komunikatu, że poległa z dodatkowymi ścieżkami i je wyłączyła już na stałe? Nie może ich włączyć w DD+, skoro tak jest zapisane w rozporządzeniu ? 

Edytowane przez Krosnoludek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radeon37 Odpowiedź z CHiQ bezczelna. Bazują na tym, że klienci nie będą wchodzić w szczegóły. Przede wszystkim nadawca niczego nie zmienił wbrew rozporządzeniu, jak sugeruje to przedstawiciel CHiQ, bo kanały HD mają wymagane ścieżki E-AC-3 (lub MPEG), których ich telewizory nie potrafią prawidłowo odnajdywać. Tam równolegle może być w przyszłości jakiś kolejny nowy kodek od Dolby, o którym w 2022 nikt nie wiedział albo ścieżka AAC. To nie powinno mieć żadnego znaczenia, bo po to jest wariantowość ścieżek.

 

Nie można mieć pretensji do ustawodawcy, że nie przewidział sytuacji, w której telewizor próbuje odtworzyć ścieżki AC-4, ale tego nie robi. To jest ich błąd w oprogramowaniu i ich odpowiedzialność. Podpieranie się rozporządzeniem jest tu kompletnie nie na miejscu.

 

Teraz też niestety widzimy, że te wszystkie multipleksy testowe były/są testowe tylko z nazwy. Bo gdyby testowano taki wariant, to producenci mogliby szybciej wykryć ten błąd u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...