Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi tylko o profil terenu, ważne też czy przed obiektem, gdzie będzie odbierał TV nie ma wysokich budynków, masztów GSM lub jakiegoś lasu. Antenę powinien oddać zacząć od LNA177 do siatki jak nie będzie odbioru to ATX91, jak nie będzie ciągle odbioru to LNA177 wsadzi do ATX91. Jeśli dalej nic, to już tylko się załamać.

 

@Burito jaką masz antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie znam tej antenki, a masz TV z MPEG-4 czy jakiś STB?

 

 

telewizorek mam zwykły jakiegoś Funaja ale na siatce łapie mi Łódź fakt że tylkko 8 programów ale do tego nie idzie ich oglądac bo non stop mam kwadraty i obraz poszatkowany sporadycznie idzie coś obejrzeć.

Około 200 metrów odemnie jest kościół ale to jak skieruję ja na Kalisdz może dlatego nie idzie nic odebrać, acha i jeszcze jakieś drzewa są wysokie o odległości może ok0oło 20 metrów w kierunku Kalisza, w kierunku Łodzi mam czysto w sumie las jest ale w odległości około 5 km nie wiem czy jest to istotne.Mapa terenu kierunek

 

Łódź Komin:

 

35a90c35bc4383fd88a0fd2e5f91efcd.png

 

kierunek kalisz :

 

18559c73c5e52fc8549dca22a4a4a271.png

 

 

 

Acha dodam jeszcze raz antena wisi na wysokości 3 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz jeszcze refrakcję, te kółka w górnym prawym rogu mają świecić na zielono. No niby drodze masz po jednej górce na każdym z kierunków, chyba bez wzmacniacza się nie obejdzie. Nie masz możliwości podnieść wyżej anteny?

 

Ok kóleczka są zielone :)

 

Kalisz Miksztad

 

70d4b7d70a1843fc048f1fb893d6c173.png

 

Łódź Komin

 

18d7bfe97b25913c5392998fd51b4a56.png

 

 

Własnie wróciłem z działki i kumpel mi dał wzmacniacz jakis A30 ale za [beep]ę nic na nim nie złapało zmienilem znowu płytkę na ta starą z data bodajże 2002 rok i chodzi ale sygnał skacze 20 48 52 71 79 i tak w kółko to jest chyba siła a jakos mała od 40-58 i lipa.

 

 

POMOCY !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość zwrotu anteny? Ja bym na twoim miejscu kupił ATX-91 i dobry kabel żelowany, czarny np. Triset 113 PE. I wtedy możesz się pobawić z zakładaniem wzmacniaczy do ATX-91, np. LNA-177, LNA-101 lub MC-9102. Anteny nie możesz kilka metrów podnieść w górę?

 

A do tej twojej antenki to pasowałby taki wzmacniacz ale trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad zmiana anteny aktualnie posiadam antenę siatkową z jakimś wzmacniaczem. Łapię na niej sygnał z różnych nadajników ale to wszystko zależy od pogody, czasami nawet jak jest ładnie to pixele wyskakują.

Antenę chcę ustawić na Krosno (Sucha Góra) dystans to 51km pod spodem zamieszczam profil terenu.

terrainprofile.jpg

Zastanawiam się nad anteną ATX tylko nie wiem czy brać tą ATX-91 czy ATX-55 a może też całkiem coś innego.

Antena będzie podpięta do STB.

Nie chcę też dużo zapłacić za antenę ale też byle czego nie chcę kupować, w antenę na pewno będzie włożony symetryzator a potem wzmacniacz na kablu.

Prosił bym o podanie sklepów gdzie można dobrej jakości anteny dostać i nie drogie.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie ATX-91 lub Tri Digit. I do każdej z nich wrzucisz wzmacniacz np. LNA-177, LNA-169 lub LNA-177. Mam podobną odległość do Suchej Góry i mam antenę: UHF 200 Maximum TAKĄ i wzmacniacz Terra AB-011 TAKI. Trochę zestaw wyniósł ale mam siłę i jakość 100%/98%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś tu pisał, że nie opłaca się bawić już w antenę siatkową.

 

Otóż mieszkam na wschodzie Polski i posiadam taką antenę, jest stara, nie ma żadnego wzmacniacza, kiedyś kupiona na rynku za 30 zł chyba i odbiera mi wszystkie MUXy bardzo dobrze.

Żadnej pikseolozy nie ma. Antena też wisi nisko u mnie, czym wyżej tym sygnał lepszy. A do nadajnika mam 60 km. Nadajnik to Siedlce/Łosice.

 

Więc taka siatkowa za 30 dyszki daje radę.

 

A mam pytanie:

Antena DVB-T PANEL

 

taki panel będzie lepszy niż moja stara siatkowa antena? Duża różnica będzie? Czy nie warto kupować takiej i pozostać przy siatce?

Powiem Wam tak: wszystko odbieram ładnie. wisi nisko a odbiera wszystko. Ten panel wydaje się mały i taki niewodoczny, zamiast tej siatki. Ale czy jest on lepszy w moim przypadku?

 

EDIT: odległość do nadajnika to 60m km mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosiłbym o porade w doborze anteny do telewizji cyfrowej oto fotka z sygnałami z naten z których będę chciał złapać sygnał:

Odpowiedznio:

Rzeszów - Sucha Góra

Bieszczady - Solina

Kielce- Święty Krzyż (tu troche zaszalałem bo odległość dość spora )

163c564e12146632med.jpg

Zastanawiam się nad antenami:

http://allegro :censored:

http://allegro :censored:

Czekam na jakieś porady i propozycje anten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...