Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

serbinek

 

Magazyny ligowe z bramkami pewnie na antenach sportwych jak Polsat Futbol i w programie Cafe Futbol na Polsat Sport, ktory ma sie rowniez zając teraz tematyką Ekstraklasy. A same migawki z bramkami w wiadomosciach, przykładowo w polsatowskich Informacjach i w Polsat Sport News.

 

Gazeta Wyborcza podaje, że Polsat posiada także "towar do wypełnienia pasm informacyjnych, w tym powstającego właśnie Polsatu Sport News".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak grają:

- Byłem zbulwersowany poziomem meczu Wisły z Lechem i psychicznie zmęczony wymyślaniem czegoś, co mogłoby kibica wciągnąć w oglądanie transmisji - mówi komentator stacji Canal+ Grzegorz Mielcarski

- to może wszystkie stadiony pozamykać a transmisje telewizyjne zakazać.

I będzie byczo! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiant, negujesz podpisane umowy. EUSP ma prawo czwartego wyboru i to że tobie wydaje się to nieprawdopodobne niczego nie zmieni.

 

Co do Polsatu i Śląska, to ciekawa sprawa. Polsat ma prawo do 5, 6, 7 i 8 wyboru, czyli do tego co pozostanie. Jeżeli jednak w tych pozostałych meczach nie będzie meczu Śląska, bo został on wybrany przez C+ albo EUSP, to wtedy będzie on również pokazany na kanałach Polsatu, jako piąty mecz w kolejce.

 

Meczów na TV4 nie będzie, gdyż umowa dotyczy kanałów kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh, ja niczego nie neguję ;) Mówię tylko, że czwarty wybór wcale nie musi oznaczać czwartego w kolejności najatrakcyjniejszego meczu. Tylko tyle. No ale nie będę się sprzeczał z fanem Canal+ :)

Dla mnie to oni mogą się tam katować Arką Gdynia i Polonią Bytom, jest mi to totalnie obojętne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego katować? Od paru lat katują nas mecze Wisła-Lech, Legia-Lech, Wisła-Legia i inne "hity" ekstraklasy, bo ich poziom jest tak żenujący, że szkoda gadać. Prawdę mówiąc, to najlepsze mecze w sezonie to właśnie mecze zespołów mniej medialnych jak np. Widzew, Cracovia, Ruch, Lechia. Nie rozumiem waszego podejścia do sprawy. Powiedzmy teraz w tej finałowej częsci rozgrywek tego sezonu najważniejsze i jestem przekonany, że i najlepsze mecze w kolejce/rundzie będą rozgrywane przez zespoły, które bronią się przed spadkiem ( Cracovia, Arka, Polonia Bytom, Korona ... ). Te zespoły będą "gryzły trawę', bedą walczyć do ostatniej minuty o utrzymanie. Może mają słabszych piłkarzy niż Lech i Wisła, ale bedą mieć zaangażowanie większe kilkakrotnie od "gwiazdorków" z Lecha czy Wisły. Lech co prawda walczy o pudło i o el.LE, jednak to co pokazują teraz to poziom 2 ligi polskiej, więc wątpie, aby zawodnicy byli w stanie wnieść się na jakiś wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Meczów na TV4 nie będzie, gdyż umowa dotyczy kanałów kodowanych.

To, że nie będzie meczów na TV 4 nie jest przesądzone. Jak na razie został rozstrzygnięty przetarg dla kanałów kodowanych. Pozostał jeszcze prawa do tzw. migawek oraz cztery mecze z magazynem dla kanału otwartego. I nie jest wykluczone, że o te ostatnie prawa postara się właśnie TV 4. Polsat tymi prawami nie jest zainteresowany. Niby podobnie stanowisko mają też TVP oraz TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek poświęcony przejęciu produkcji sygnału telewizyjnego przez LIVE PARK Sp. z o.o. prezentuję tekst, który napisałem dla Was i dla zaprzyjaźnionego portalu:

 

W tym tygodniu został ogłoszony przez spółkę Ekstraklasa S.A. wynik negocjacji pomiędzy nadawcami, gdzie kontrakt na prawa telewizyjne wygrał ponownie CANAL+, który podzieli się transmisjami z telewizją Polsat i Eurosport. Od razu media obiegła wiadomość, że produkcją telewizyjnego sygnału z rozgrywek Ekstraklasy zajmie się zależna od Ekstraklasy spółka- LIVE PARK Sp. z o.o.

Wiele osób odebrało tą wiadomość, jako koniec zaangażowania w produkcję i realizację sygnału TV ze strony CANAL+. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców przywiązujących uwagę do profesjonalnej oprawy meczowej polskiej piłki.

 

W nowym sezonie produkcja sygnału będzie po stronie Ekstraklasy, ale przy ścisłej współpracy i w porozumieniu z CANAL+. Będzie to regularna i codzienna praca nad utrzymaniem najwyższych standardów i jakości. Przedstawiciele CANAL+ będą zaangażowani bezpośrednio w proces zarządzający i produkujący. Właśnie w tym zakresie jeszcze trwają rozmowy i ustalanie szczegółów. Wiadomo, że dla wszystkich emitowanych meczów będzie jeden i ten sam sygnał.

Dzięki doświadczeniu CANAL+, widzowie polskiej piłki będą mogli cieszyć się dobrze zaprezentowanym produktem, jakim coraz częściej staje się polska Ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ może zapragnąć pokazać np. szlagier Polonia Bytom - ŁKS :wink: z całym szacunkiem dla tych klubów.

No właśnie tu jest też troszkę błędne rozumowanie w tym co piszesz, bo C+ i tak i tak ten mecz pokaże :) W tym sezonie mogli pokazywać tylko te 3 które sobie wybrali, więc tu logiczne jest że wybierali najlepsze i hitów typu "Bytom-ŁKS" nie uświadczysz ;) A mi cały czas chodzi o to, że teraz skoro mają ten komfort że pokażą każdy mecz, to ja nie widzę nic złego w tym, żeby spotkania atrakcyjne leciały na Eurosporcie (oczywiście poza tymi największymi hitami). I tylko o to chodzi ;)

 

I żeby nie było, to zdaję sobie sprawę że nie po to C+ płaci grubą kasę, by ktoś inny puszczał najciekawsze mecze, ale z drugiej też strony nie po to ESP2 daje kasę, czas i promocję, żeby pokazywać ochłapy ;) Tak więc myślę, że jest tu zawarty jakiś "ustny kompromis" i co prawda hitów nie zobaczymy, ale nie będziemy katowani oglądaniem stadionu w Bytomiu. Ochłapy to niestety zostaną w Polsacie, ale dla nich dobre i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie pakietu otwartego przez tv4 (nalezy do CP) byloby bezsensownym rozrzucaniem pieniedzy na cos co i tak sie juz kupilo bo przeciez CP juz zaplacilo za 4 mecze w kazdej kolejce. Jesli umowa zabrania pokazywania na otwartym kanale jakim jest tv4 to bez wykladania dalszej kasy mozna zwiekszyc zasieg pokazywania spotkan np slaska w innych stacjach takich jak polsat play,polsat2 itd bo one sa przeciez kodowane a maja zasieg wlacznie z kablowkami ok 9mln a moze wiecej(chyba sie duzo nie pomylilem) i to sie oplaca, przeciez nie wszyscy ktorzy maja CP czy cyfre czy kablowki maja PF cz Canal+sport. Zobaczymy co tam wymysla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się trochę ubawiłem jak przeczytałem na "Satkurierze" artykuł z informacją, że Marian Kmita powiedział w "Przeglądzie Sportowym", że "Polsat" zapewnił sobie na mocy sublicencji prawo do pokazywania wszystkich meczów "Śląska Wrocław", bo wyobraziłem sobie jaką minę po przeczytaniu tej informacji miał zarząd "ITI" :D .

 

Ciekawe czy już dzwonią do "Canal+" i negocjują sublicencję dla "nSportu" na wszystkie mecze "Legii Warszawa" :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...