Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mylę -> mówiłem o rezygnacji z usług Cyfry+, a nie z usługi Canal+, odnosząc się zresztą do posta w którym była mowa o Cyfrze+, a nie Canal+. Kwestią otwartą pozostaje pytanie ilu użytkowników zdecydowałoby się na migrację - w dłuższej perspektywie kwota migracji na poziomie 250 tys. użytkowników (z Cyfry+ do n) jest dość realna, o ile oczywiście dojdzie w ogóle do przejęcia praw. Kanał emisji nie ma w tym wypadku znaczenia -> abonent Cyfry+ z Canal+ przechodzi do takiej oferty n, w której ma dostęp do ekstraklasy). Sytuacja rynkowa będzie bardziej skomplikowana (część abonentów może uznać, że oferta bez Ekstraklasy może być dla nich lepszą ofertą, mogą zrezygnować z platformy DTH na rzecz kablówki plus działanie w drugą stronę), dlatego wchodzimy na grząski grunt dywagacji o kwotach migracjach. W każdym razie już kwota 250 tys. migracji z Cyfry+ do n powoduje wyrównanie poziomu abonentów pomiędzy N-Cyfra+, a to byłaby znacząca zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łączysz n i TNK, to do abonentów Cyfry dodajmy abonentów C+ w kablówkach i Multipakietu, wtedy wyjdzie ok 2 mln. W obu przypadkach, jak na razie, Cyfra ma 2 razy więcej abonentów niż nka i takie są fakty.

250 - 300 tys abonentów Cyfry pewnie by zakupiło nke dla Ekstraklasy, ale nie jestem pewien czy oznaczałoby to jednoczesną rezygnacje z Canal+/Cyfry+.

 

Pisząc o dostępie do Ekstraklasy, chodziło mi bardziej o to, czym się może kierować się Ekstraklasa przy ostatecznym wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Rusko rzucił temat Ekstraklasy TV i szum się zrobił. A czy jakiś portal czy gazeta zajęła się tym pomysłem na poważnie? Nie.

Nie ma wyliczeń ile kosztuje uruchomienie takiego pomysłu i jego utrzymanie?

Dlaczego ma kosztować 15 złotych a nie 10?

Ile może wynieść ewentualny zysk dla poszczególnych klubów i ile muszą one wyłożyć z własnej kieszenie?

A może dojdzie do rozłamu w spółce? W końcu lepsze 350 baniek, pewnych baniek, niż niepewne jakiekolwiek pieniądze z tego kanału.

Czy poszczególne kluby zgodzą się na powstanie takiego kanału?

Czy będzie na pewno dostępny na każdej platformie i kablówce?

A co jeśli nie wyjdzie? Jakie są gwarancje wówczas dla klubów?

Pytań jest wiele. Może jakaś poważna gazeta lub portal zrobi w końcu poważne wyliczenia i je ukarze. Nie każdy zdaje sobie sprawę ile to wszystko by kosztowało.

Nie licząc, iż jest to zagranie marketingowe, mające na celu zwiększenie ofert przetargowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta Ekstraklasa TV to jest podpucha. Żaden klub nie pójdzie na takie coś, bo jest to obarczone ogromnym ryzykiem, chyba że dostałby zapewnienie od Ekstraklasy na określone pieniądze na sezon, a tego Ekstraklasa nigdy nie zrobi. Dlaczego - bo obarczone jest to ogromnym ryzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro to pisać ale przypomina to sytuację jakby w tesco chcieli opchnąć marchewkę po 149 zł/kg..... 350 mln to horrendalne pieniądze za tak marny produkt, powinni brać i się cieszyć, że ktoś aż tyle chce zapłacić. A jeśli chcą stworzyć kanał Ekstraklasa TV to ja jestem jak najbardziej ZA. C+ zaoszczędzi kupę pieniędzy i będzie mógł powalczyć o LM czego mi najbardziej brakuje w tym kanale, a za Ekstraklasę chętni płaciliby osobno (choć 15 zł to też spora przesada).

Dodam, że jestem fanem piłki, niestety nie naszej choć nie zawsze tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromny zdaniem to może i tego typu kanał miałby sens - ALE. Coś w stylu Polska Piłka TV, gdzie byłyby mecze polskiej ekstraklasy oraz I ligi, a nawet wybrane mecze niższych lig. Można byłoby również pójść i stworzyć coś typu Polski Sport TV, wszystkie polskie ligi w jednym miejscu, coś w stylu rosyjskiego Planeta Sport, jak się nie mylę. Tyle, że do takiego projektu potrzeba kilku mądrych głów i dogadania się między związkami. I pozostaje pytanie, zadane wcześniej, czy powstanie takiej stacji jest bardziej opłacalne dla klubów, czy niekoniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie 350 baniek a ja już czytałem, że zainteresowane stacje oferują około 460 milionów, moim zdaniem powstanie kanału Ekstraklasa TV jest mało realne. Jeżeli ja za całą paczkę Canal+ płacę 19,90 zł miesięcznie i za tą kwotę mam dostęp do wszystkich lig zagranicznych i paru jeszcze innych praw nie związanych z piłką, to myślicie, że wyłożę 15 zł za parę spotkań Ekstraklasy ? Rusko i cała ekipa niech pójdzie po rozum do głowy. Za co oni żądają 500 milionów za nowe stadiony ?

Oglądam Ekstraklasę i sam chciałbym żeby Canal+ wygrał ten przetarg, ale taka kwota jaka krąży w internecie jest już bardzo wysoka za te prawa, a panom prezesom się chyba w głowach poprzewracało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łączysz n i TNK, to do abonentów Cyfry dodajmy abonentów C+ w kablówkach i Multipakietu, wtedy wyjdzie ok 2 mln. W obu przypadkach, jak na razie, Cyfra ma 2 razy więcej abonentów niż nka i takie są fakty.

250 - 300 tys abonentów Cyfry pewnie by zakupiło nke dla Ekstraklasy, ale nie jestem pewien czy oznaczałoby to jednoczesną rezygnacje z Canal+/Cyfry+.

 

Ale ja nie rozst[beep]m o dostępie :-) Tak, tutaj niewątpliwie Canal+ ma przewagę dostępową, bo ma milion abonentów, a w N Ekstraklasa nie pojawi się raczej w ramach NSportu. Nie zajmuję się jednak tym tematem, bo: 1) Uważam, że Ekstraklasa rozst[beep] sprawę tylko pod względem finansowym 2) O czym świadczy wczorajszy wyciek od Rusko, z którego wynika, że chcą "zachęcić" N/Orange do tego, by ta wyjęła "asa z rękawa" - sponsora tytularnego. 3) Problem z dostępem jest problemem operatora -> to on ma zadbać, by mu się bilans zgadzał.

 

Ja zwracam uwagę na możliwe przepływy abonentów pomiędzy platformami, czyli zająłem się poziomem wyżej. Dlaczego odezwałem się w tej kwestii? Bo za decyzją o podążaniu za Ekstraklasą idzie decyzja o zmianie bukietu. I tutaj jeżeli zakładamy, że z Cyfry+ może odejść ok. 250 tys. abonentów to z tych 250 tys. znakomitą większość przejmie N (z tej racji, że tam będzie dostęp do produktu - cena i pakiet nie jest ważna, jeżeli rozst[beep]my, że abonent podąża ku temu produktowi). A to sprawia, że rynek DTH będzie wyglądał tak: Polsat - 3,8 Cyfra+ - 1,4 N - 1,2 (+ TNK = 1,4). Zgadzasz się chyba, że to byłaby znacząca zmiana - choć oczywiście sytuacja finansowa N nadal bylaby dużo słabsza niż Cyfry+ to nie zdziwiłbym się ruchu Vivendi wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi- na takiej podstawie ze przecietny mecz naszej ligi oglada 150 tys abonentow ( wiec przez weekend 3 mecze transmitowane jakies 450 tys ) a np widzialem dane ze mecze Serie A oglada srednio 10 tys abonentow! Poza tym kibice z Poznania ,Wa-wy Krakowa czy Wrocka trzymaja Cyfre wlasnie po to zeby obejrzec mecz swojej druzyny a spotkania typu Bolton-Mu ich raczej nie interesuja ! Pewnie ze bedzie szkoda rozstawac sie z Cyfra po 15 latach ale nie bede trzymal dekodera dla kilku hitow w lidze angielskiej czy hiszpanskiej!!

paco- ja doplacam 10 zl za Orange i w kazdej chwili moge z niego zrezygnowac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paco- oczywiscie ze tak- ja nawet po sezonie w grudniu dzwonie ze rezygnuje i w marcu wlaczaja mi na nowo- nie ma problemu- dziala to jak HBO- miesiac masz , pozniej rezygnujesz i znowu bierzesz!!

powiem wiecej- dziwie sie niektorym ktorzy pisza ze maja umowe z Cyfra i nie moga zrezygnowac po stracie naszej ligi ! Ja podpisalem umowe 10 lat temu na 2 4 miesiace i od tego czasu Cyfra sama przedluza umowe - czasami ja zadzwonie,postrasze ze rezygnuje ,dadza jakis upust i ok ! ale caly czas mam prawo wypowiedziec umowe !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wczoraj czytał ktoś z was na onecie informację, jakoby mecze ekstraklasy były od przyszłego sezonu transmitowane na antenach nSportu i kanałach Orange Sport ? Na forum Canal+ ktoś napisał, że coś takiego miało miejsce, z tym że informacja ta została jednak usunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że N i Orange ma większe szanse na Ekstraklasę. Może uruchomi nowy kanał, lecz ja myślę że mogli by pokazywać mecze na Nsport.

Mogły by powstać Nsport 2 . Były by 2 kanały Nsport i Nsport 2 ktróre kosztowały by 15zł dla najniższego pakietu w N,

10zł dla opcji minifull i 5 zł dla full. Do oczywiście moje gdybanie ale bardzo możliwe.

Wtedy dokupić sobie prawa do Premier League, Primera Division, Ligue 1 i przedłużyć prawa LM. To by było coś :jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...