Skocz do zawartości

Plusy i minusy platformy N


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę skorzystać w najbliższym czasie z oferty n-ki, dlatego chciałem poznać parę opinii klientów, którzy już dłuższy czas korzystają z tej platformy. Nie znalazłem tematu o słabych i mocnych stronach tej platformy, dlatego chciałbym, żebyście w streszczeniu napisali jakie są według Was największe jej plusy i minusy, chodzi mi przede wszystkim o te rzeczy, których nie znajdę w regulaminach i cennikach, czyli wygoda użytkowania, awaryjność dekoderów, ich wady, zalety, metody płatności, czy rachunki są dostarczane na dekoder na czas, funkcjonalność ICA, oraz inne plusy i minusy.

 

Z góry dzięki za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę od listopada 2006, więc niemal od początku istnienia n.

Ogólnie jestem zadowolony. W takim stopniu, że nawet ostatnio wziąłem drugą umowę w promocji Wielka Rewolucja. Rozważałem też C+ (zależało mi głównie na Canal+), ale obecne promocje były słabe, więc postawiłem na n.

 

Dekodery: mam 2 recordery - jeden zwykły serii BZZB i drugi CLRA (przystosowany do softu Turbo) ze starym softem. Oba działają bez zarzutu. Cichutkie, szybko się włączają, przełączają kanały. EPG na 7 dni. Nie mam problemów z nagrywaniem. Tego BZZB musiałem wymieniać 1,5 roku temu, bo padł mi zasilacz. Chyba tylko raz mi się zawiesił. Mam porównanie do Philipsa PVR HD od C+, i recorder jest przyjemniejszy w użytkowaniu. Tamten to po prostu zamuł, bo ma taki soft... Zdarza się, że ludzie mają problemy z błędem HDCP - recorder coś marudzi przy podłączeniu via HDMI. Ja też mam ten objaw, ale u mnie po wyświetleniu komunikatu przez 1-2 sek, normalnie pojawia się obraz i wszystko jest OK. Co do wad - brak wbudowanego DVB-T (musisz kupić przystawkę na USB) i brak możliwości zmiany listy kanałów.

Wziąłem specjalnie serię CLRA, żeby kiedyś zamówić sobie soft Turbo, ale jak na razie z tego co czytam - ma masę błędów i ogólnie tragedia. Także na razie się wstrzymam.

 

Świetna rzecz dla mnie to możliwość programowania nagrań via Internet (po podłączeniu oczywiście nboxa do Sieci). Świetna rzecz, gdy jestem np. na Uczelni i coś mi się przypomni, to mogę sobie przez komórkę ustawić nagrywanie, sprawdzić status. EKSTRA

 

Fajnie, że nie trzeba bulić za wynajem dekoderów.

 

Rachunki płacę przez przelew internetowy. Trochę lipa jest z tymi rachunkami na dekoder, bo często zdarzają się opóźnienia. Ale to bałagan w n, więc i termin zapłaty odpowiednio dłuższy. Zresztą ja wiem, jakie pakiety mam włączone, także nie jestem zdziwiony wysokością faktur itp. Jakoś nigdy nie miałem problemów, żeby mnie nagabywali z płatnością, przysyłali monity czy wyłączali sygnał.

 

ICA - możesz tam zmienić hasło literowe/cyfrowe, zmienić swoje dane do korespondencji, wyłączyć i włączyć pakiety (przynajmniej można było). Kiedyś jeszcze można było podejrzeć stan płatności, czy dostali przelew itp. Teraz trwa modernizacja niby tej usługi, ale coś to za długo idzie i... na razie nie działa. :)

 

Szkoda, że nie ma dobrych promocji utrzymaniowych dla starych abonentów, takich jak daje C+. W n lepiej rozwiązać umowę i podpisać nową...

 

Co do oferty, to się nie wypowiadam, bo każdy ma swoje oczekiwania. Nie mam jakiś tam wygórowanych wymagań. Oglądam głównie programy informacyjne, seriale, czasem jakiś mecz i rzadko filmy. Podoba mi się, że w tej promocji Wielka Rewolucja mam sporo kanałów HD, wszystkie 5 pakietów tematycznych, no i płacę tylko 48zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft turbo ma obecnie tylko drobne niedomagania nie uniemożliwiające normalnego użytkowania (przysypia jak dłużej nic nie robi i trzeba 2x nacisnąć przycisk na pilocie aby się obudził). Błąd HDCP to już przeszłość - oczywiście na niektórych TV pojawia się na 1-2 sek. i samoczynnie znika. W ICA można włączać i wyłączać pakiety.

Ja kiedyś płaciłem za 4 pakiety, a oglądałem 6 pakietów i tak miałem przez 3 czy 4 miesiące, aż nagle wszystko zgasło i został tylko 1 pakiet (info i rozrywka). Naprawienie tego problemu zajęło n-ce dokładnie 8 dni co było trochę irytujące, bo byłem ciągle odsyłany z tekstem, że od jutra powinno być dobrze. W zamian jak wysłałem reklamację to dostałem rachunek obniżony o 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej wszędzie infolinia ma niedomagania, kiedyś w Cyfrze+ konsultantka nie wiedziała do końca jakie kanały wchodzą w skład komfortowego, w CP np. konsultant po 15 min biegania po Call Center wreszcie powiedział że wyślą mi dekoder z umową no i przysłali, z zupełnie inną umową niż zamawiałem, nie sądzę żeby w n były na BOA większe cyrki niż w CP.

Jak dla mnie minusem jest brak możliwości układania własnej listy kanałów, w C+ i w CP miałem taką możliwość, choć z tego co widzę już wkrótce wszystkie platformy w Polsce tą funkcję zablokują, CP właśnie tak zrobiło we wszystkich nowych dekoderach.

A propos listy kanałów, czy ARD i ZDF są na liście n brane z Hot Birda czy z Astry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne plusy swoich list w n-ce to:

- CH+ i CH- przełączają w obrębie własnej listy

- EPG/Info działa w obrębie własnej listy

I takie były chyba założenia projektantów, aby klient utworzył własną listę X ulubionych kanałów i poruszał się wyłącznie klawiszami CH+ i CH-. Ja takie listy mam 2 - z muzyką i z kanałami HD.

W turbo listy mają 2 mankamenty - nie działają pod kolorowymi klawiszami i nie da się dodać do nich kanałów radiowych (wbrew instrukcji obsługi) i jeden atut - nie dezaktywują się po wyłączeniu nboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie ma co narzekać, pod koniec ubiegłego roku dołączono przecież kilka kanałów HD i to tych o najbardziej pożądanej tematyce czyli filmowych premium, oraz przyrodniczych. Pomyślcie tylko że CP poza kanałami własnej produkcji nie dołączało nic przez blisko rok, a ostatnio włączone nowe kanały, czyli Comedy Central, Nat Geo Wild oraz Filmbox, okupione były wyłączeniem innych ciekawych kanałów jak Jetix Play, TV 1000 czy E!. W n nikt niczego nie zabiera jeżeli nie ma takiej konieczności albo jeżeli kanał nie zostanie wyłączony, a największy pomarańczowy konkurent po prostu lekką ręką wyłącza kanały bo włączenie innych jest widocznie bardziej opłacalne. Dlatego na nowości w n bym tak nie narzekał. A poza tym, w tym roku będzie przecież jeszcze co najmniej jedna konferencja :)

 

Pozostałe plusy to moim zdaniem:

- zaawansowane dekodery bez opłat za dzierżawę, konkurencja za zwykłe dekodery z dyskiem i z interfejsem z poprzedniej epoki, każe sobie słono płacić.

- 14 kanałów HD

- genialny intuicyjny interfejs dekoderów

- wypożyczalnia filmowa z trójwymiarowym menu, zwiastunami i okładkami filmów

- 4 pakiety filmowych kanałów premium

- komplet meczów ligi mistrzów w HD na wyłączność

- unikalne kanały w ofercie, jak TVP HD, Discovery Historia czy MGM HD

- super działające EPG w formie gazetowej na ekranie telewizora,

- nowoczesna ekologiczna forma elektronicznych faktur wysyłanych na dekoder

- strona internetowa ze świetnie pomyślanym programem TV i możliwością zlecania nagrania programów w dekoderze (jeśli dekoder podłączony do internetu)

 

Minusy też się zawsze znajdą jak w każdej platformie, ale póki żaden z nich nie przeszkadza mi za bardzo, to ich nie wymieniam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe plusy to moim zdaniem:

- zaawansowane dekodery bez opłat za dzierżawę, konkurencja za zwykłe dekodery z dyskiem i z interfejsem z poprzedniej epoki, każe sobie słono płacić.

 

A min.99 zł za aktywację to co?

 

- wypożyczalnia filmowa z trójwymiarowym menu, zwiastunami i okładkami filmów

- super działające EPG w formie gazetowej na ekranie telewizora,

- nowoczesna ekologiczna forma elektronicznych faktur wysyłanych na dekoder

 

Oczywiście pod warunkiem, że się nie zawiesi (menu VOD), ma człowiek dużo samozaparcia i wolnego czasu (przeglądanie gazetowego EPG), dojdzie (faktura).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe plusy to moim zdaniem:

 

A min.99 zł za aktywację to co?

 

- wypożyczalnia filmowa z trójwymiarowym menu, zwiastunami i okładkami filmów

- super działające EPG w formie gazetowej na ekranie telewizora,

- nowoczesna ekologiczna forma elektronicznych faktur wysyłanych na dekoder

 

Oczywiście pod warunkiem, że się nie zawiesi (menu VOD), ma człowiek dużo samozaparcia i wolnego czasu (przeglądanie gazetowego EPG), dojdzie (faktura).

 

W pozostałych platformach, nawet jeżeli dekoder jest na wypożyczenie, też zwykle płacisz aktywację, rozumiem że jeżeli jest promocja to może być to złotówka, ale teraz policz przy dzierżawie 15 lub 20 zł miesięcznie, że po 5 lub 6 miesiącach już masz te 99 zł, a płacisz cały okres umowy, czyli np. 2 lata, w n nie płacisz a w razie awarii nie zawinionej przez Ciebie wymienią Ci dekoder.

 

Jeżeli chodzi o zawieszenia, to po kilku latach gdy miałem pełny pakiet CP, dopiero poznałem co to są zawiechy!!! Miałem, a właściwie mam nadal Samsunga H370G, i oprócz tego że raz na kilka włączeń był czarny ekran i musiałem wyciągnąć z sieci i znów włączyć, to ciągłe szatkowanie i zacinanie kanałów HD doprowadzało mnie wprost do szału.

Drobne zawieszki i chwilowy brak reakcji na pilota w nBoxach jest rekompensowane przez doskonałe, w pełni funkcjonalne menu. A usługa VOD na pewno bardziej spełnia funkcje prawdziwej wypożyczalni niż Polsatowski PPV, bo nie muszę czekać aż o pełnej godzinie zacznie mi się film, mogę zacząć oglądać w dowolnym momencie. Jeżeli chodzi o cenę kolekcji VOD i pojedynczych premier, to cena poraża w każdej z naszych 3 głównych platform. Ale w n można przynajmniej skorzystać z jednej z promocji i mieć wszystkie 3 kolekcje w atrakcyjnej cenie.

 

Powiem tak, też jestem jedną z wielu osób tu na forum, które wykorzystały okazję zmian w ofercie, aby zerwać umowę i uciec od CP, zostawiłem sobie tylko pakiet mini, bo Polsat najwyraźniej nie chce dzielić się swoimi kanałami z innymi. Gdybym nie był przekonany że n jest w tej chwili najlepszą i najbardziej rozwojową platformą w Polsce, to nie rezygnowałbym z pełnego pakietu w CP.

I żeby było jasne, nie jestem żadnym konsultantem ani dystrybutorem jestem bezstronny i mam nadzieję że to co powiedziałem pomoże osobom które się jeszcze wahają przejść do N-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym minusem N-ki jest oczywiście SPORT. To nie jest platforma stworzona dla prawdziwych kibiców sportowych i dlatego tak wiele osób waha się przejść!

W Cyfrowym Polsacie możemy zobaczyć wszystko po trochu! Siatkówkę, Piłkę Nożna (Liga Europejska, Włoska i inne mniejsze Ligi), Piłkę Ręczną, Formule 1. W Cyfrze natomiast mamy przede wszystkim Piłkę Nożną z najlepszymi ligami na świecie, najlepszą koszykówką na świecie (NBA, Euroliga) oraz najlepsze zawody w Żużlu!

 

A N-ka? Jeszcze rok temu była przynajmniej Liga Mistrzów i Puchar Polski. Teraz pozostało już tylko to pierwsze. (pewnie wykosztowali się prawami do Ligi Mistrzów i dlatego zrezygnowali z Pucharu Polski). Ale sama Liga Mistrzów to jednak za mało dla prawdziwego kibica sportowego i dlatego też wiele osób nigdy nie zdecyduje się na N-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W pozostałych platformach, nawet jeżeli dekoder jest na wypożyczenie, też zwykle płacisz aktywację, rozumiem że jeżeli jest promocja to może być to złotówka, ale teraz policz przy dzierżawie 15 lub 20 zł miesięcznie, że po 5 lub 6 miesiącach już masz te 99 zł, a płacisz cały okres umowy, czyli np. 2 lata, w n nie płacisz a w razie awarii nie zawinionej przez Ciebie wymienią Ci dekoder.

 

 

Klamstwo. W cyfrze sie juz nie placi za dekodery ani zlotowki. Oczywiscie w promocjach. Ale turbo dekoder n-ki bez promocji tez kosztuje... 650 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie to, że każdy ofertę sportową n określa tylko po kanale nSport. A gdzie reszta kanałów sportowych? Sporkluby (Liga argentyńska, brazylijska, MLS, Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej, mecze reprezentacji Anglii itd.), Eurosporty (Bundesliga, prawa do wielu konkurencji zimowych, kolarstwa etc.), TVP Sport (mecze Vive Kielce w LM, 1 liga polska, Speedway Ekstraliga, PLK etc.), ESPN America (NHL, NFL, NCAA, MLB). Jeżeli ktoś jest fanem sportów amerykańskich, to tylko w n dostanie "prawie" (bo brakuje NBA) pełną ofertę sportu zza Oceanu. Poza tym, nie tylko sportem żyje człowiek. n ma wiele innych zalet, które podałem niżej:

- dobra oferta kanałów filmowych premium

- dobry sport

- świetne dekodery (i na dodatek bez dzierżawy, w przeciwieństwie do innych platform)

- oferta VoD (kolekcje, w których jest wiele świetnych filmów i seriali)

- dobre pakiety tematyczne

Oczywiście są też minusy:

- zwalone oprogramowanie w Turbodekoderze

- wieszanie się dekodera w menu VoD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport kluby!!! to mogły by w ogóle nie istnieć. Jakość obrazu na obydwu kanałach woła o pomste do nieba jest tragiczna i nie idzie tego oglądać. A co do samego sportu to n wypada cieniutko. Jest tylko jeden kanał nsport na którym kiedy bym nie przełączył to tylko gadają i gadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W pozostałych platformach, nawet jeżeli dekoder jest na wypożyczenie, też zwykle płacisz aktywację, rozumiem że jeżeli jest promocja to może być to złotówka, ale teraz policz przy dzierżawie 15 lub 20 zł miesięcznie, że po 5 lub 6 miesiącach już masz te 99 zł, a płacisz cały okres umowy, czyli np. 2 lata, w n nie płacisz a w razie awarii nie zawinionej przez Ciebie wymienią Ci dekoder.

 

 

Klamstwo. W cyfrze sie juz nie placi za dekodery ani zlotowki. Oczywiscie w promocjach. Ale turbo dekoder n-ki bez promocji tez kosztuje... 650 zl.

 

Pokarz mi aktualną promocję gdzie dostanę bezpłatnie w użytkowanie dekoder HD, o PVR nie wspominając. Aktualną, bo chcę umowę podpisać dzisiaj i nie interesuje mnie co w grudniu było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma produkcja do oglądania? Ważna jest całość oferty. Na tej samej zasadzie możesz powiedzieć, że jak ktoś ma Komfortowy+, czy inny pakiet bez Canal+ to nie ma co oglądać ze sportu, bo nie ma tam produkcji Cyfry. I w tym momencie wychodzi, że n jest lepsza bo w pakiecie standard masz Ligę Mistrzów, a w C+ musisz wykupić dodatkowo kanał premium, żeby cokolwiek oglądać. Więc czy nie jest bzdurą to co piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dla mnie nie ważne czy dany kanał jest dostępny tylko na jednej platformie czy na wszystkich. Ważne że mam do niego dostęp i mogę go oglądać. Od dawna powtarzam hasło precz z wyłącznością. Mam nadzieję że dożyję takich czasów, że nie ważne jaką platformę bym wybrał to będę miał dostęp do np. Premiership, Ligi Mistrzów, Ligi Europa czy NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie to, że każdy ofertę sportową n określa tylko po kanale nSport. A gdzie reszta kanałów sportowych? Sporkluby (Liga argentyńska, brazylijska, MLS, Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej, mecze reprezentacji Anglii itd.), Eurosporty (Bundesliga, prawa do wielu konkurencji zimowych, kolarstwa etc.), TVP Sport (mecze Vive Kielce w LM, 1 liga polska, Speedway Ekstraliga, PLK etc.), ESPN America (NHL, NFL, NCAA, MLB). Jeżeli ktoś jest fanem sportów amerykańskich, to tylko w n dostanie "prawie" (bo brakuje NBA) pełną ofertę sportu zza Oceanu. Poza tym, nie tylko sportem żyje człowiek. n ma wiele innych zalet, które podałem niżej:

- dobra oferta kanałów filmowych premium

- dobry sport

- świetne dekodery (i na dodatek bez dzierżawy, w przeciwieństwie do innych platform)

- oferta VoD (kolekcje, w których jest wiele świetnych filmów i seriali)

- dobre pakiety tematyczne

Oczywiście są też minusy:

- zwalone oprogramowanie w Turbodekoderze

- wieszanie się dekodera w menu VoD

 

Zaletą w N-ce na pewno nie jest "dobry sport". Co prawdziwego kibica sportowego, który mieszka w Europie interesuje sport zza oceanem?! Dyscypliny, które podałeś są niszowe w Polsce, a po drugie chyba musiałbym wcale nie spać , aby to oglądać! Eurosportów i TVP Sport proszę nie porównywać , bo to znajduje się w każdej platformie.

 

P.S. Poza tym, jeżeli ktoś piszę , że nie samym sportem człowiek żyje to chyba się sam okłamuje. Od dawna wiadomo, że największą oglądalność ma sport zwłaszcza przy udziale Polaków, bo przy sukcesach daje najwięcej radości z oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem właśnie najbardziej zadowolony z ESPN America i oferty sportów amerykańskich. Takie NFL czy NHL interesuje mnie znacznie bardziej niż np. piłka nożna (którą też lubię czasem obejrzeć). Jakby jeszcze w Polsce uruchomiony został ESPN America HD to by było coś.

 

Każdy ma swoje zainteresowania i nie ma co uogólniać że "prawdziwy kibic sportowy nie interesuje się sportem zza oceanu".

 

Jeśli już w ofercie N brakuje np. najlepszych krajowych lig w piłce nożnej, to dobrze że mają w swojej ofercie taki kanał jak ESPN America, skierowany do fanów sportów amerykańskich, których w Polsce wcale nie jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do innych plusów to także mam zastrzeżenia:

 

-Dekodery bez dzierżawy (może dzierżawy nie ma, ale jest płatność za aktywację, co czasami wychodzi na to samo. Przykład: Dekoder Turbo z 500GB dyskiem kosztuje 200zł aktywacji! - Przy umowie na 13 miesięcy daje 15miesięcznie - do tego dostaniemy go tylko wtedy jak będziemy opłacać abonament za minimum 75zł miesięcznie)

 

- dobra oferta kanałów filmowych premium (z tym też się nie zgodzę do końca, bo dla osób , które chcą oglądać dobre i najnowsze produkcje oferta Nfilm jest nie do przyjęcia. 3/4 filmów to starocie, które już dawno oblazły pajęczyną. Mam nadzieję , że w przyszłości będzie na odwrót, ale to czas pokaże jaki to kanał naprawdę będzie. Reszta kanałów Premium dostępna jest także u konkurencji za podobną cenę)

 

- oferta VOD (dla mnie porażka z tą Ofertą - N-ka promuje się jako telewizja nowej generacji, ale w ofercie VOD nie ma ani jednego filmu HD!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...