Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie masz kolego umowy na pakiet Sport HD, więc to Cię nie dotyczy, ale...

Zastanawiam się, jak to jest w sytuacji, gdy mam na przykład tylko Familijny HD i włączę sobie z najbliższym okresem rozliczeniowym pakiet Sport HD. Zakładając, że w Promocyjnych Warunkach Umowy miałem wymieniony Polsat Futbol. Wiadomo, że włączenie pakietu dodatkowego to zmiana warunków umowy, ale jakie dotyczą mnie Promocyjne Warunki Umowy, w których wymienione są kanały wchodzące w skład poszczególnych pakietów? Te z czasu podpisania umowy? Czy Promocyjne Warunki Umowy aktualizują się wraz ze zmianą warunków umowy, tj. włączeniem dodatkowego pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w takim przypadku istnieje możliwość rozwiązania umowy, nawet kiedy nie mamy włączonego pakietu Sport HD, ale mamy możliwość jego włączenia. Przecież mogły nas interesować tylko wybrane mecze, które np byłyby transmitowane w czerwcu, więc po co mamy mieć aktywny ten pakiet non stop. Ponadto Polsat Futbol jest nam zagwarantowany w PWU, więc muszą go nam zapewnić, kiedy tylko będziemy mieli ochotę go uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie zgodzę się, gdyż na przykład w Promocyjnych Warunkach Umowy mowa jest także o multiroomie, więc jeśli Cyfrowy Polsat zaprzestałby świadczenia tej usługi to z tego powodu także mógłbym rozwiązać umowę pomimo tego, że nie mam multiroomu. Takie wnioski można wyciągnąć z tego, co napisałeś kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, tylko kolego włączenie czy wyłączenie pakietu dodatkowego do pakietu Familijny HD to także zmiana warunków umowy, więc jeśli w tej chwili nie mam włączonego pakietu Sport HD to nie mogę rozwiązać umowy z powodu wycofania z oferty Polsatu Futbol.

Mnie zastanawia natomiast czy zmiana tych warunków powoduje także aktualizację Promocyjnych Warunków Umowy? Czy ich treść jest taka sama, jak przy podpisaniu umowy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PWU są bardzo ważne ale...

w części A mojej umowy , w dziale "Świadczone usługi" są wymienione pakiety do których mam mieć dostęp przez cały okres umowy.Jako Pakiet Podstawowy wymieniony jest Pakiet Familijny HD a jako Pakiety Dodatkowe wymieniony jest m.in.

Pakiet Sport HD w którym (wg PWU) znajduje się kanał Polsat Futbol.

Nieważne ,moim zdaniem jest to czy po zakończeniu darmowej promocji mam wykupiony Pakiet Sport HD czy nie.

Ważne jest to ,że zgodnie z umową mam do niego zagwarantowany dostęp.W każdej chwili mam prawo go włączyć.

Jeśli zostanie usunięty jeden z kanałów z Pakietu Podstawowego lub z Pakietów Dodatkowych to moim zdaniem można wysyłać wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego @reBR, PWU obowiązuje Ciebie w zakresie pakietów z których aktualnie korzystasz. Jak podpisujesz umowę to na FAM+2 i potem rezygnujesz z 1 albo 2 pakietów (w zależności od promocji) to potwierdzasz to stosownym dokumentem pt. "Potwierdzenie zmiany warunków umowy". Tak samo jak potem włączasz jakiś pakiet to podpisujesz taki sam dokument.

 

@jarek9341 - czytaj co napisałem, na początku wszyscy dostają FAM+2, jak rezygnowałeś i zostawiłeś tylko FAM to zmieniłeś warunki umowy.

 

Na dzień dzisiejszy jest na to sposób, po prostu dołączyć sobie pakiet Sport HD na okres rozliczeniowy w którym usunął PF. Ale coś czuję, że za jakis czas przy aktywowaniu Sport HD będzie się generowało też nowe PWU bez PF.

 

---

jak 3 miesiące temu temu pisaliśmy kto będzie mógł wypowiedzieć umowę po wycofaniu TVN HD+1 to pieniacze twierdzili, że nie mamy racji, teraz jak już wiadomo to rura im zmiękła... A nasza wiedza wynika tylko i wyłącznie z czytania ze zrozumieniem umów i załączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale był gwarantowanym kanałem w pakiecie sport HD przy podpisaniu umowy przed kilkoma dniami (zdaje się do 31.012012) tak więc jeśli ktoś ma umowę na goły familijny i zarzyczy sobie włączenia pakiety Sport HD to ma prawo oglądać wszystkie kanały gwarantowane w tym pakiecie z dnia podpisania umowy zawarte w PWU, tak więc jeśli kanał przstanie być emitowany CP nie będzie wywiązywać się z podpisanej wcześniej umowy i na tej podstawie wysłać bedzie można wypowiedzenie.....

rozumowanie wydaje się być logiczne ale czy zgodne z interpretacją wyroczni CP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne logiczne ale myślę, że CP się jakoś zabezpieczy. Może przy włączaniu SPORT HD będzie się generował nowe PWU, albo jakaś informacja, że akceptujemy brak PF od czerwca i tym sposobem brak możliwości późniejszego wypowiedzenia umowy. Ostatnimi czasy są wrażliwi na próby ucieczki od nich i utrudniają to jak tylko mogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przejrzałem dokładnie wątek, ale mam jeszcze jedno pytanie.

Podpisałem umowę 11-07-2011 czyli łapię się na wypowiedzenie umowy, nazwa promocji nazywa się "Nowy Cyfrowy Polsat - Wiosna 2011". Chodzi o to, że otrzymałem jedynie część szczegółową dotyczącą PWU, w której nie ma informacji, jakie kanały są gwarantowane w ramach umowy w jakich pakietach. Tak naprawdę nie mam żadnych programów wpisanych do dokumentów umowy, którą podpisałem. Jak jak już wcześniej zauważono zarówno część szczegółowa PWU , jak i ogólna jest integralną częścią umowy, a w części ogólnej zawarta jest lista kanałów.

 

Parę stron wcześniej został tu załączony plik pdf z PWU z części ogólnej dotyczącej dokładnie tej samej promocji, którą posiadam czyli "Nowy Cyfrowy Polsat - Wiosna 2011" i faktycznie widnieją tam kanały, a wśród nich TVN HD+1. Pomimo, że nie mam tej części PWU wśród dokumentów przeze mnie podpisanych podczas zawierania umowy z Polsatem, mogę bez problemu wypowiedzieć umowę z powodu usunięcia TVN HD+1 od dnia 1.02.2012?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię LooKaZ, dla pewności poproszę o wydrukowanie PWU do mojej umowy, żeby sprawdzić, czy aby na pewno widnieje tam kanał TVN HD+1, generalnie moja umowa jest jakaś wybrakowana, strona 1z3 z jednej części, strona 1z3, strona 3z3, taki trochę zlepek z tego wszystkiego wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negocjacje są żadne.

Mam Mini HD na module CI i jedynie co mi zaproponowali to przejście na Familijny HD za 39.90zł + 5 zł opłata za moduł CI.

Oczywiście umowa zawsze 36 miesięcy od nowa.

 

To rezygnuję i biorę n na kartę z nCam na własność za 199zł, przesyłka gratis, 3 miesiące wszystkich pakietów za darmo wartych 3x59,97zł.

Czyli moduł na własność prawie za darmo (20 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...