Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze używaj listu z POTWIERDZENIEM ODBIORU kosztuje to kilkanaście groszy więcej a będziesz miał pewność że wypowiedzenie do nich dotarło w konkretnym dniu a to czy oni je zarejestrują to mówiąc szczerze g :censored: Cię to już może obchodzić to już ich problem liczy się data wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą zarejestrować w ciągu 7 dni od daty otrzymania. Chociaż jak ktoś uparty i odpowiednio ich przyciśnie (nie krzykiem, a znajomością regulaminów i prawa) to dzień doręczenia do CP jest kluczowy.

 

I właśnie termin dostarczenia pisma do CP jest brany pod uwagę w wypowiedzeniach. Pomiędzy datą dostarczenia pisma a jego rejestracją mija parę dni - pismo trzeba opisać, zeskanować itp. Dlatego jak dzwonicie na BOK i słyszycie, że pismo zostało zarejestrowane np. 7 lutego, a wysłaliście przykładowo 2 tygodnie wstecz, to można poprosić pracownika BOK, aby sprawdził kiedy pismo wpłynęło do CP. Jak rozmawiacie z osobą kompetentną, to wie jak to zrobić, a jak nie, to rozmowy wyglądają tak jak opisał wojtmen. Dodatkowo polecam wysyłać wszelkie pisma dotyczące wypowiadania umów listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - i to obojętnie czy do jakiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zastanawiam się dlaczego niektórzy są niecierpliwi i po wysłaniu wypowiedzenia dzwonią do CP. Kilka razy wypowiadałem już różne umowy i nie przyszło mi do głowy, żeby jeszcze tracić pieniądze na telefony. Przecież mamy w ręku potwierdzenie wysłania wypowiedzenia umowy listem poleconym na dodatek ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (czy jak to się tam nazywa), więc nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego niektórzy są niecierpliwi i po wysłaniu wypowiedzenia dzwonią do CP. Kilka razy wypowiadałem już różne umowy i nie przyszło mi do głowy, żeby jeszcze tracić pieniądze na telefony. Przecież mamy w ręku potwierdzenie wysłania wypowiedzenia umowy listem poleconym na dodatek ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (czy jak to się tam nazywa), więc nie ma się czym martwić.

Prosze moj przyklad wypowiedzenie wyslane 31-01-2012 TVN HD+1 do CP dotarlo 02-02-2012 potwierdzenie z poczty okres rozliczeniowy 07-02-2012 czyli juz umowa powinna byc rozwiazana.Pierwsza rozmowa z konsultantem wypowiedzenie dotarlo dnia 07-02-2012 koniec umowy w marcu zaplacilem za kolejny miesiac.Rozmowa druga wypowiedzenie tez dotarlo 07-02-2012 na pytanie kiedy bedzie rozwiazana umowa konsultant powiedzial ze nie udzieli mi takiej wiadomosci.Rozmowa trzecia wypowiedzenie nagle dotarlo 02-02-2012 umowe rzekomo mam rozwiazana 07-02-2012 zadnego kontaktu ze strony CP odnosnie zwrotu sprzetu kanaly odblokowane a kiedy koniec umowy nie wiem.Chyba jednak warto dzwonic bo widac rozne cuda w CP sie dzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moryl

{ ,, zadnego kontaktu ze strony CP odnosnie zwrotu sprzetu kanaly odblokowane a kiedy koniec umowy nie wiem.Chyba jednak warto dzwonic bo widac rozne cuda w CP sie dzieja. ,, } Na odesłanie tunera masz miesiąc czasu , a że kanały masz odblokowane - nie przejmuj się tym faktem , ja po rozwiązaniu umowy ( mam tuner na własność ) z powodu usunięcia kanałów BBC do dzisiaj oglądam całą paczkę kanałów CP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę tak ciężko jest ''wydostać '' od CP datę rozwiązania umowy ?? rozumiem że nie piszą pisma , dzwonią -- dodatkowe koszta ale choć adnotacja w iCOK by się pojawiła choćby o granicznej dacie zwrotu sprzętu -- odżałowałem kasę i zapłaciłem za kolejny miesiąc choć pewnie przed 07 wypowiedzenie wpłynęło -- chciałbym jednak jakieś POTWIERDZENIE faktu rozwiązania umowy od CP dostać -- to w cywilizowanym kraju prawa nie za wiele mam nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak że PWU gwarantuje nam ewentualną możliwność włączenia pakietów dodatkowych i wystarczającym argumentem do wypowiedzenia umowy winno być samo zakończenie emisji kanału bez konieczności posiadania go w "aktywnym" pakiecie w chwili wyłaczenia?

Wszak pakiet Sport HD abonent może właczyć w dowolnym momencie np. za 15 miesięcy bo akurat rozgrywany jest mundial w krykieta i wówczas obowiazuje go PWU z chwili podpisania umowy przez co CP zobowiązany jest zagwarantować wszystkie kanały wymienione w magicznym załaczniku...

Czyż w myśl logiki taka interpretacja nie wydaje się być rozsądna a możliwość wypowiedzenia umowy na skutek wycofania PF dotyczyć winno kazdego kto ma możliwość właczenia pakietu sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Włączenie pakietu dodatkowego to zmiana warunków umowy, więc same Promocyjne Warunki Umowy z zagwarantowanym Polsatem Futbol nie wystarczą. Trzeba mieć aktywny pakiet dodatkowy Sport HD, aby rozwiązać umowę z powodu wycofania Polsatu Futbol z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Wysłałem wypowiedzenie 02.02.12r., konsultant CP dzwonił około 13.02 i mu podziękowałem i chcę odejść od CP, a termin wpłat mam 20.02 i non stop wysyłają mi sms o wpłacie i ne e-meila. Konsultant mówił, że nie muszę płacić 20.02. Czy to jest normalne? W ICOK też mam płatność 20.02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Wysłałem wypowiedzenie 02.02.12r., konsultant CP dzwonił około 13.02 i mu podziękowałem i chcę odejść od CP, a termin wpłat mam 20.02 i non stop wysyłają mi sms o wpłacie i ne e-meila. Konsultant mówił, że nie muszę płacić 20.02. Czy to jest normalne? W ICOK też mam płatność 20.02.

Rozwiązanie następuje z najbliższym pełnym okresem rozliczeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...