Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wysłanym wypowiedzeniu, dzisiaj otrzymałem sms z informacją o przygotowanej specjalnej świątecznej ofercie.

Zadzwoniłem na podany numer telefonu. Pani chciała przedstawić mi ofertę, grzecznie przerwałem jej i poprosiłem o:

CANAL+ Kompakt za 47 zł

Multiroom za 5zł

Sagemcom DSI87 (HD) bezpłatne użytkowanie na okres umowy

Umowa na 15 miesięcy

 

Uprzejma Pani nie czekając zgodziła się. Cała rozmowa trwała ok 10min. Jestem zadowolony. Do tej pory miałem Canal+ Kompakt i Multiroom w sumie za 75zł od maja 2011 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z innej beczki.

Obecnie posiadam pakiet Optimum. Umowę mam do kwietnia 2012 roku. Mam zniżkę na pakiet w wysokości 30% do marca 2012 roku.

Ponieważ niedawno kupiłem sobie wreszcie telewizor LCD, a niedługo potem również nowy tuner (już "HD"), chciałem sobie dołączyć dodatkowo kanały HD typu Nat. Geo HD, Animal Planet HD, BBC HD itp. Skontaktowałem się w tej sprawie z konsultantem CYFRY+. Jedyne, co mi zaproponowano to przejście na pakiet Optimum HD. Zniżka na pakiet, którą mam obecnie, zostałaby zachowana. Niby wszystko OK, tyle tylko, że za pakiet Optimum HD zaproponowano mi cenę w wysokości 70,30zł! Z tego, co mi też powiedziano, pakiet Optimum HD tak "normalnie" kosztuje 91zł. Tak więc, jak się ma ta zniżka 30% od kwoty 91 zł do kwoty 70,30? Bo z tego, co ja policzyłem to 30% od kwoty 91zł wynosi dokładnie 27,30zł, czyli abonament po rabacie powinien wynosić dokładnie 63,70zł. Jeśli brać to kwotowo to od obecnej "normalnej" ceny za pakiet Optimum, który kosztuje 69zł, mam rabat w wysokości 20,70zł, a więc płacę teraz 48,30zł. I to się zgadza. Pamiętam, że jak przedłużałem ostatnio umowę to pakiet Optimum kosztował wówczas jeszcze 63,90zł i jeszcze od tej kwoty miałem zniżkę 30%. Niedługo potem była podwyżka abonamentu i pakiet Optimum kosztował już 69zł (bez zniżek). I od tej "nowej" kwoty również mam nadal 30% zniżki. Kwotowo również wszystko się zgadza, bo 30% od 69zł to jest 20,70zł, czyli mój obecny abonament po rabacie wynosi 48,30zł. I wszystko jest OK. A teraz, gdy chcę przejść na droższy pakiet (z zachowaniem zniżki 30%), CYFRA+ liczy mi nadal 20,70zł rabatu od dużo wyższej już kwoty twierdząc jednocześnie, że to jest 30%. Ktoś tu chyba nie potrafi liczyć! Albo CYFRA+ próbuje mnie przy tym dodatkowo "oskubać". :? Dlatego też mam pytanie do kogoś, kto by umiał mi w tym pomóc. Jak to własciwie jest? Czy te wyliczenie dla mnie przez CYFRĘ+ jest prawidłowe? Bardzo chciałbym sobie włączyć ten pakiet Optimum HD, jednak kwotowo to mi się nie zgadza i cena podana mi przez CYFRĘ+ wydaje mi się za wysoka! :?

Dobrze Ci liczą. Też miałem tą promo 30%, przeżyłem podwyżkę, podnosiłem pakiet i wiem co jest grane. Zniżka ta jest liczona PROCENTOWO od pakietu jaki wziąłes przy przedłużaniu i zarazem KWOTOWO jeśli podniesiesz pakiet. Oni podniosą cenę za Twój pakiet - rabat jest dalej 30% czyli kwotowo wyzszy. Ale jak Ty podniesiesz sobie pakiet - rabat jest kwotowy i wyjdzie parę złotych mniej niż te 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie będzie lepiej tak, jak już teraz podpiszesz nową umowę? Na Pakiet Superpremium za 99 zł! Ewentualnie MR za 5 jeśli masz taką potrzebę? Z dekoderami HD na bezpłatne użyczenie + ewentualnie drugi SD za jeden złoty na własność. Do tego trzy miesiące gratis z umową na 12 miesięcy?!

Zaraz po podpisaniu nowej rozwiązujesz starą umowę, w ostatnim miesiącu rozliczeniowym, który przypadnie na miesiąc kwiecień, i która i tak jest tylko do kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyg

OK, dzięki za info. :)

Już to załatwiłem. Zadzwoniłem dzisiaj wieczorem na CTA CYFRY+ i zmieniłem sobie pakiet na Optimum HD. Mam teraz wszystkie kanały HD, które są też w opcji dodatkowej "HD Premium" za 11zł dostępnej dla nowych umów. Przez trzy kolejne miesiące wyniesie mnie to troszkę drożej, ale trudno. Tego piątaka "z hakiem" więcej przez trzy miesiące przeżyję. A później przyjdzie czas na przedłużanie (lub nie :P ) mojej umowy. :) W sumie, do marca 2012 roku mój abonament wyniesie dokładnie 95,30 zł wraz z usługą Multiroom i najmem jednego dekodera SD. Ten ostatni pójdzie jednak do zwrotu CYFRZE+ pod koniec grudnia br. :) Więc abonament będzie w sumie o dychę mniejszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może brał ktoś teraz sam Optimum bez Canal+. Canal + mam głównie dla piłki, teraz będzie dłuższa przerwa w rozgrywkach, potem ME2012 i piłki nożnej do września za dużo nie będzie, nie licząc powtórek. Filmy w Canal+ też będą raczej średnie z powodów wiadomych .Myślę o HBO i ew. dokupieniu później npremium, znając cyfrę to będzie raczej dodatkowo płatny pakiet, a canal+ kupię sobie tylko w miesiącach, kiedy będzie liga.Może podacie cenę za jaką można wziąć Optimum w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od czasu do czasu posty odnośnie uzyskania takich a nie innych opcji za określoną kasę.W listopadzie przedłużyłem umowę z racji wysłanego wypowiedzenia,wziąłem zwykły kompakt.Dotychczas miałem praktycznie wszystkie opcje,byłem ciekawy jak przeżyję ten brak ulubionych dotychczas C+,HBO.Cinemaxów i innych.Dziś mam takie odczucia,po co wydawałem dotąd tyle kasy na kanały,które praktycznie mało co oglądałem,twierdząc co chwila,że nie ma co oglądać.Mam teraz w kieszeni kilkadziesiąt zł.,więcej czasu na pożyteczniejsze spędzanie czasu i te stacje,z których dość regularnie korzystam plus splitter oczywiście,rodzina cały czas mnie namawiała,bym wcześniej zmniejszył pakiet główny i opcje,no jednak przyzwyczajenie brało górę.Mój wybór nie musi być przkładem do naśladownia,jednak warto przy wyborze opcji dokonać małej analizy i wybierać to co będzie naprawdę w miarę systematycznie oglądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze to..... filmy tzw. nówki są już obecnie dość wcześnie w naszych komercyjnych stacjach,mam tv z opcją smart tv,więc ipla i iplex i inne,można wybrać w serialach,filmach,muzyce,dawnych produkcjach,od kogoś nieraz dostanie się jakiś nowy film na pendrivie i jakoś się ciągnie ten interes.W pakiecie kompakt jest fajny kanał filmowy Ale Kino,świetny Planete,nasze informacyjne,tvn24,czego więcej wymagać?Wszędzie jest tyle powtórek,emisje w nieodpowiadających,albo dublujących się terminach,po co nam ta nieustanna gonitwa za złudzeniami.Pieniądze przydadzą się na inne szczytne cele.Wydawana często roczna kwota abomamentu przekracza 1500 zł.przecież to jedna niezła wycieczka zagraniczna.Jak ktoś ma swobodne środki,to te moje wynurzenia nie mają najmniejszego sensu,jednak dla tych z mniejszą kasą może przynajmniej zwrócą uwagę na problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa przedłużona (poprzednia ważna do końca lutego 2012):

- C+Optimum: 57 zł (42 zł zniżki),

- Optimum HD: 11 zł,

- Sagemcom HD: bezpłatna dzierżawa,

- umowa na 15 m-cy (ważna do końca marca 2013)

- HBO HD: 19,90 (na 9 miesięcy),

- Cinemax HD: 2 miesiące gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, popieram przedmówców, dlatego myślę, że OPTIMUM jest wystarczające. Pieniądze można wydać na inne przyjemności, nie tylko telewizją człowiek żyje. Wszędzie jest wskazany umiar i zdrowy rozsądek. Jak cyfra uważa, że abonent to tylko dojna krowa, to się myli. Chociaz u konkurencji myślą podobnie . Zawsze jest pięknie i dobrze dopóki nie podpisze się umowy. Jak ktoś ma chęć przepłacać za coś , to niech przepłaca i nie poucza innych. Towar wg starej zasady jest tyle wart, ile zapłaci klient. Dlatego jeden płaci np. 100zł , a drugi za to samo 70zł. Lepiej zarobic od 10 po 1 zł, czy od jednego 7 zł? Nikt tu nie chce nicz\ego za darmo, ale większość szanuje chyba swoje ciężko zarobione pieniądze i chce je wydać z sensem.Dlaczego mam płacić za wynajem dekodera, którego używam kilka lat, czy taniej będzie dla cyfry jak go oddam?Będą musieli sformatować dysk, wymienić obudowę, dać nowego pilota, nowe opakowanie, czy to nie kosztuje? Uważam ,że go już po tylu latach spłaciłem w abonamencie i w opłacie aktywacyjnej jak go brałem.Czy do pakietu xxxl za 6zł dla nowego abonenta Cyfra dopłaca? Stary ma płacić 21 zł, to może lepiej dla wszystkich po np. 10zł? Dziwny jest to marketing i jeszcze na Polskę wciskają Sagecoma, który jest zabytkiem, jeśli chodzi o funkcję i działanie. Pace, też np.

w porównaniu do dekoderów we Francji nie należy do cudów techniki. Kiedy ta polityka Cyfry w tej Polsce się zmieni i będziemy traktowani jak normalni abonenci? Gdzie jest ten dostęp tak hucznie zapowiadany do internetu i gdzie są inne obiecanki zapowiadane w listopadzie?

Czy ktoś brał sam OPTIMUM i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa przedłużona (poprzednia ważna do końca lutego 2012):

- C+Optimum: 57 zł (42 zł zniżki),

- Optimum HD: 11 zł,

- Sagemcom HD: bezpłatna dzierżawa,

- umowa na 15 m-cy (ważna do końca marca 2013)

- HBO HD: 19,90 (na 9 miesięcy),

- Cinemax HD: 2 miesiące gratis.

 

 

- C+Optimum: 57 zł ( nie 42 zł zniżki tylko 21zł - zniżka 42zł służy jedynie konsultantom przy negocjacjach )

- Optimum HD: 11 zł

- Sagemcom HD: - on jest bezpłatny to żadna promocja

- umowa na 15 m-cy (ważna do końca marca 2013) - znając cyfre i tak wyślesz wymówienie za 3-4 miesiące wiemy z jakich powodów

- HBO HD: 19,90 (na 9 miesięcy), 7 zł przez 9 miesięcy - to jest jakaś promocja

- Cinemax HD: 2 miesiące gratis. - Co za gest szkoda że nie Hustler

 

W porównaniu do pakietu superpremium przez 15 miechów masz zniżkę 8,26gr trzeba było poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuza444, idąc Twoim tokiem rozumowania, to regulaminie oferty promocyjnej kłamią, bo tam jest zapis, że C+ optimum kosztuje 99zł, a Optimum 69zł. Tak samo w zwykłym regulaminie jest Optimum za 69zł. Ty Twierdzisz że to ceny zmyślone i standardowe ceny to 78zł za c+optimum i 54zł za optimum. Więc jak się ma do tego zapis, że dostaje się x zł rabatu, np 15zł dla optimum i abonenci płacą po 54zł, a nie 39zł.

Poza tym raz już Cię o to pytałem, zignorowałeś to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuza444, idąc Twoim tokiem rozumowania, to regulaminie oferty promocyjnej kłamią, bo tam jest zapis, że C+ optimum kosztuje 99zł, a Optimum 69zł. Tak samo w zwykłym regulaminie jest Optimum za 69zł. Ty Twierdzisz że to ceny zmyślone i standardowe ceny to 78zł za c+optimum i 54zł za optimum. Więc jak się ma do tego zapis, że dostaje się x zł rabatu, np 15zł dla optimum i abonenci płacą po 54zł, a nie 39zł.

Poza tym raz już Cię o to pytałem, zignorowałeś to.

 

Wonsik z punktu prawnego masz racje mi chodzi bardziej o rozpatrzenie sprawy z punktu obiektywnego

(abonent kontra abonent) zgodnie z informacja zawartą na stronie internetowej cyfry c+ optimum kosztuje 78zł

i zgodnie z prawem wiąże ich to na okres umowy jak oni mawiają minimalny czy ty przedłużysz ten okres to jest jedynie twoja dezycja - równie dobrze umowę może podpisać moja żona - dlatego denerwuje mnie to jak dzwonią do mnie konsultanci i na moje pytanie jaki upust w stosunku do nowych klientów otrzymam na pakiet c+ optimum - konsultant odpowiada 42zł

 

Punktem wyjścia jest dla mnie jaki upust dostane w stosunku do nowych abonentów nie dla tego że jestem ingnorantem prawa tylko dlatego że jest to dla mnie bardziej względne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...