Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu wykupywać za 1zł na własność terminala? :shock:

Po takich radach aż chce się krzyczeć w stylu "trzymajcie mnie bo padnę ze śmiechu"

 

Przypomnę więc kolegom, którzy tak twierdzą kilka kwestii:

 

1) Na dekoder po wykupie dostajemy gwarancje, nie mniej niż 1 rok.

2) Dekoder po wykupie można sprzedać a wiec odzyskać tym cześć wcześniej "utopionych" w dzierżawie środków.

3) Sprzęt w dzierżawie nawet za 0zł nie jest nasza własnością i z momentem rozwiązania umowy należy go zwrócić. W tym konkretnym przypadku raczej nie o to chodzi.

4) Nawet jeśli wykupimy terminal, nic nie będzie stało na przeszkodzie aby po jakimś czasie wydzierżawić inny dekoder od cyfry. Kwestią naszych negocjacyjnych umiejętności będzie, czy zostanie nam użyczony za opłatą czy nie. Terminal można też przetrzymać do końca umowy po czym sprzedać i nabyć od operatora w ramach "promocji" inny.

5) Stary nie stary, Pionki do dziś są uważane za jedne z lepiej wykonanych dekoderów SD, jakie Cyfra miała w swojej ofercie...

6) Kwestię alternatywnego oprogramowania (własna lista kanałów, równoległa obsługa TNK przez slot bankomatowy, inne) pozostawiam waszym rozważaniom, przyznam się, że nie chce mi się sprawdzać jak jest z tym u "konkurencji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...także PRESTIŻOWY HD+ W STAŁEJ CENIE 119,90 + 20 ZA PVR HD = 139,90 ZŁ UMOWA NA 18 MIES :read:

to według mię teraz najlepsza oferta :wink: Pozdrawiam cię Bloo411

 

Żartujesz sobie. To nie jest dobra oferta, ja nie chcę sobie zwiększać kosztów. Nawet za pakiety, które mam obecnie zaproponowano mi takie rabaty, że płaciłbym drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientuje się ktoś, czy Cyfra+ dzwoni do klientów na komórkę w celu przedłużenia umowy, czy tylko wysyła smsa, z propozycja aby to kilent zadzwonił ?

 

Dzwonią jeśli wiedzą gdzie. Jak dostałeś SMS-a to mają numer. Możesz też wejść na ICA, wyskoczy Ci okienko, w którym wpisujesz numery kontaktowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wykupywać za 1zł na własność terminala? :shock:

Po takich radach aż chce się krzyczeć w stylu "trzymajcie mnie bo padnę ze śmiechu"

 

Przypomnę więc kolegom, którzy tak twierdzą kilka kwestii:

 

1) Na dekoder po wykupie dostajemy gwarancje, nie mniej niż 1 rok.

2) Dekoder po wykupie można sprzedać a wiec odzyskać tym cześć wcześniej "utopionych" w dzierżawie środków.

3) Sprzęt w dzierżawie nawet za 0zł nie jest nasza własnością i z momentem rozwiązania umowy należy go zwrócić. W tym konkretnym przypadku raczej nie o to chodzi.

4) Nawet jeśli wykupimy terminal, nic nie będzie stało na przeszkodzie aby po jakimś czasie wydzierżawić inny dekoder od cyfry. Kwestią naszych negocjacyjnych umiejętności będzie, czy zostanie nam użyczony za opłatą czy nie. Terminal można też przetrzymać do końca umowy po czym sprzedać i nabyć od operatora w ramach "promocji" inny.

5) Stary nie stary, Pionki do dziś są uważane za jedne z lepiej wykonanych dekoderów SD, jakie Cyfra miała w swojej ofercie...

6) Kwestię alternatywnego oprogramowania (własna lista kanałów, równoległa obsługa TNK przez slot bankomatowy, inne) pozostawiam waszym rozważaniom, przyznam się, że nie chce mi się sprawdzać jak jest z tym u "konkurencji".

 

Słuchaj, to jakie są "Pionki" i co znimi można zrobić to ja wiem. Natomiast nie jestem pewien, czy na odkupiony sprzęt, który urzywasz przez powiedzmy 10 lat Cyfra da Ci rok gwarancji. Wiem, że dają na sprzęt "po renowacji" u nich.

ad.2) Piszesz - sprzeda. A na czym będzie oglądał? Czytając posty kol. kolaja odnoszę wrażenie, że nie interesuje go zbyt duża inwestycja lub wypasiony sprzęt, tylko redukcja kosztów.

ad.3) Sprzęt w dzierżawie nie jest naszą własnością. ok. ale w przypadku uszkodzenia się go (w sytuacji gdy jest dzierżawiony) wymianę masz od ręki na nowy tuner. Jeśli jest twój i ma gwarancję przyjmą do naprawy, ale jeśli gwarancji nie będzie, to będzie musiał próbować załatwić to na własną rękę lub kupić inny.

ad.4) Zgoda, możesz dzierżawić kolejny tuner, ale już na normalnych warunkach czyli z opłatą 10zł (promocja jest tylko przy podpisywaniu/przedłużaniu umowy). Raczej wątpię, żeby w trakcie trwania okresu minimalnego była możliwość lub "chęć" zdjęcia opłaty dzierżawy z tunera.

Nie neguję jakoby wykupienie Pioneera było złą decyzją, bo wiem co z niego można "wycisnąć", ale dzierżawa ma swoje zalety i to duże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc, faktycznie jak zadzwonilem i spytalem o "stala oplate" zaproponowano mi "podstawowy+" za 29.90 na caly okres 18mc, wiec o kilka zloty korzystniej niz "promocji wiosennej" \o/ Dodatkowo konsultant powiedzial mi, ze ta promocja za 29.9 bedzie tylko do konca tego tygodnia i potem juz beda gorsze warunki. Wiec jesli ktos sie jeszcze waha i zastanawia to jeszcze jutro mozna zamawiac. Oczywiscie pewnosci, ze to juz koniec, nie ma, ale wiele osob tu pisalo wczesniej, ze raczej do Gwiazdki ciezko bedzie o dobre promocje, choc zycie pokaze jak bedzie. Do tego wzielem c+ za 19,9/mc z mozliwoscia rezygnacji w dowolnym momecie (np. od 1 czerwca) oraz dekoder wynajem za 0zl. Wlaczono mi od razu c+ oraz axn i kino polska, ktorych nie bylo w poprzednim pakiecie matuli (mimo ze byl to komfortowy, ale jakis b. stary)

 

Co do wymiany dekodera Mediaset na Pace, to nie bylo z tym zadnego problemu. Cos tam probowalem sciemniac, ze gubi kanaly, chodzi wolno czy sniezy, ale babki u przedstawiciela to w ogole nie interesowalo, od razu wziela sie do wymiany. I w sumie teraz troche mam mieszane uczucia bo stary Mediaset pasowal rozmiarami do dvd i tunera kina domowego, a dekoder Pace to takie male gowienko. Mial wbudowany zasilacz a nie jak ten osobno na kablu. Do tego Pace nie ma slotu na karte bankomatowa, ktora jak pisalem wczesniej mozna po wgraniu softu uzywac do ogladania TNK. No last but not least, nie ma na obudowie przyciskow do zglasniania (czasem po ciemku sie przydaja) i nie ma chinchow na obudowie. Szczerze chyba teraz nie zdecydowalbym, wiedzac to wszystko, na nowy dekoder. Ale olac, plakac nie bede :)

Aha, i babka mowila, ze nie mieli jeszcze w ogole nowszych Pace 2231 tylko caly czas maja 2221.

 

dzieki wszystkim za odpowiedzi na moje posty, mam nadzieje, ze komus przydadza sie moje w podjeciu swojej decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekplacek, Paulus_au > dzięki za odpowiedzi, pytałem właśnie dlatego że dzisiaj dostałem smsa że mam zadzwonić pod podany numer bo tylko do końca tygodnia jest ważna "świąteczna oferta przedłużeniowa", i myślałem że oni dzwonią tylko do klientów z numerami stacjonarymi. Oczywiście nie dzwoniłem do nich bo moim zdaniem, tu jest coś nie tak, że klient ma sam zabiegać o to aby przedłużyć umowę z Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSy poszły do abonentów, których umowa się kończy z końcem kwietnia, a do takich abonentów NA PEWNO dzwoniliśmy CO NAJMNIEJ raz. Jeśli nie odbierałeś, to już nie wina Cyfry+. Nie wiem, jaki masz problem, żeby zadzwonić i poprosić, by konsultant oddzwonił, ale widzę, że wolisz metodę "żądać", a nie "negocjować", co widoczne jest w każdym Twoim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Natomiast nie jestem pewien, czy na odkupiony sprzęt, który urzywasz przez powiedzmy 10 lat Cyfra da Ci rok gwarancji.

Gdybyś czytał ten wątek uważniej a nie po "łebkach" wiedziałbyś, że sam ostatnio przejmowałem mediastata na własność. Gdyby nie dawali gwarancji to bym tak nie pisał, prawda?

 

ad.2) Piszesz - sprzeda. A na czym będzie oglądał? Czytając posty kol. kolaja odnoszę wrażenie, że nie interesuje go zbyt duża inwestycja lub wypasiony sprzęt, tylko redukcja kosztów.

Nigdzie nie piszę, że już TERAZ musi to zrobić, odsprzedaż można przeprowadzić po zakończeniu umowy. Wtedy też bez bólu, o ile postanowi pozostać z Cyfrą dostanie kolejny terminal SD bądź HD (zależy od promo bądź okoliczności) bez opłaty. :wink:

 

ad.3) Sprzęt w dzierżawie nie jest naszą własnością. ok. ale w przypadku uszkodzenia się go (w sytuacji gdy jest dzierżawiony) wymianę masz od ręki na nowy tuner. Jeśli jest twój i ma gwarancję przyjmą do naprawy, ale jeśli gwarancji nie będzie, to będzie musiał próbować załatwić to na własną rękę lub kupić inny.

Jak sam piszesz, w razie gwarancji, którą powtórzę otrzyma problemu nie ma. W razie późniejszej usterki ZAWSZE będzie mógł wydzierżawić inny do czasu aż podpisze kolejne promo (to najczarniejszy scenariusz). Dodatkowo, z pierwszego postu wynikało, że raczej chciał się uwolnić od Cyfry na rzecz TNK, więc dzierżawienie sprzętu nic by mu nie dało.

 

ad.4) Zgoda, możesz dzierżawić kolejny tuner, ale już na normalnych warunkach czyli z opłatą 10zł (promocja jest tylko przy podpisywaniu/przedłużaniu umowy). Raczej wątpię, żeby w trakcie trwania okresu minimalnego była możliwość lub "chęć" zdjęcia opłaty dzierżawy z tunera.

Nie przeczę, że w takim przypadku użyczenie sprzętu byłoby odpłatne, jednak zakładać, że coś się zaraz zepsuje... Powiem więc tak, mam mediasata od lat tak jak i kilku moich znajomych, jak dla mnie są to "klocki" nie do zajechania chyba, że samemu coś się w nich spapra względnie "ugotuje" się je ograniczając im chłodzenie.

 

Nie neguję jakoby wykupienie Pioneera było złą decyzją, bo wiem co z niego można "wycisnąć", ale dzierżawa ma swoje zalety i to duże. Pozdrawiam.

Oczywiście, że ma zalety jednak przy założeniu, że jest darmowa a my chcemy trwać przy dostawcy względnie cena rynkowa dzierżawionego urządzenia to uzasadnia. :wink:

 

Chwili obecnej kwestia dzierżawić czy przejąć na własność, stała się akademicka bo kol. Kolaj dokonał wyboru.

Tak czy inaczej ja swojego zdania w tej kwestii nie zmienię. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi umowa kończyła się teraz w kwietniu. Płaciłem za komfortowy i C+ podobną kwotę jak Ty. Podpisałem na 18 m-cy za 44,90 zł za komfortowy + 19,90 zł za pakiet C+ przez całą umowę. Alternatywnie oferowano mi umowę na 13 m-cy, w której przez pierwsze 8 m-cy płaciłbym odpowiednio 47,93 zł + 19,90 zł, a po tym okresie 63,90 zł + 19,90 zł, co średnio miesięcznie dałoby ok. 74 zł.

Wybrałem 18 m-cy dla niższego kosztu i przedświątecznej daty końca umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kończy mi się umowa z końcem czerwca 2010, mam do tej pory komfortowy, C+ i Orange sport za 68,80 miesięcznie, z umową na 13 miesięcy. Dzisiaj dzwoniłem do Cyfry, pani zaproponowała mi umowę na 18 miesięcy, za 74,40 przez cały okres trwania ( te same pakiety) . Gdybym chciał opcje HD trzeba płacić 100% i za opcję i za dzierżawę dekodera. Żadnych promocji. Pani powiedziała, że innych propozycji raczej nie dostanę i że to bardzo dobra cena. Pozwoliłem się z nią nie zgodzić i jeszcze dziś wysyłam pismo o rozwiązanie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak czytam różne wypowiedzi chcących przedłużyć umowe.Ale nie otym może.W maju przyszłego roku kończy mi się minimalny okes umowy(w zeszłym roku 2m-ce wcześniej przeszłem na nowe warunki),ciekawe czy ktoś z was próbował już na przełomie grudnia-stycznia starać się o aneks na nowych warunkach?Z tego co czytam to w ciągu roku ciężko o coś korzystnego.Obecnie płace za komfortowy+ wraz z C+ 42zł.A napewno w maju za podobną cene niewynegocjuje nic ciekawego.Ale napewno będe próbował w okolicach nowego roku,wkońcu mogą złapać abonenta na kolejne np. 18m-cy (może znów 12 m-cy :) ) Bo zapewne niedam więcej jak 50 zł za podobny pakiet im w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...