Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co w tym dziwnego? Banki, sieci kablowe, satelitarne, wymagają odręcznego podpisu przy rezygnacji/rozpoczęcia świadczenia usług. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś zna Twój numer abonenta, adres i numer faksu C+ i w trakcie umowy wywinie Ci numer i zrezygnuje za Ciebie z umowy i poleci kara 299zł. A polecony to zawsze polecony i dane adresowe muszą się zgadzać i odręczny podpis abonenta. Jasno o tym mówi też Regulamin. Więc rozumiem mentalność Polaków, narzekanie i tak dalej, ale trzeba też brać pod uwagę różne okoliczności, nie tylko wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna numer abonenta i chce zrobić na złość to i poleconego wyśle. Według mnie procedura jest taka, żeby wypowiedzenie umowy było uciążliwe dla klienta. Jak by się dało przez telefon lub maila to wypowiedzeń byłoby duuużo więcej. Raczej nie chodzi o bezpieczeństwo abonentów a własny interes c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się w tym miesiącu umowa . Na Komfortowy+ i Canal + za 44,80 przez 13 miesięcy i dekoder mediasat na własność.

Zależy mi na dekoderze PVR HD i teraz pytanie czy da się pozbyć starego dekodera i dostać nowy bez żadnych opłat plus

do tego ta sama umowa pakietowa z opcjonalnymi pakietami HD ?

Zamierzam się targować tylko w który sposób :

-przez telefon do CTA czy

-wysłać pismo o rozwiązanie umowy i żeby się o mnie starali

?

Wgl czy komuś się udało taką ofertę "utargować" ? :]

 

P.S w cyfrze od 9 lat czyli jakaś oferta dla stałych abonentów.

 

Najbardziej mi zależy na Canal + i pakiet komfortowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaś1990, bzdury piszesz. Przecież Mareee napisał wyraźnie, że obecnego mediasata dostał na własność, więc niby czemu miałby go teraz zwracać?

W momencie wygaśnięcia gwarancji na sprzęt cyfra kompletnie się odetnie od tego urządzenia, wszelkie ewentualne późniejsze naprawy pozostaną już w gestii właściciela zaś on sam będzie traktowany jak zwykły najemca karty, imo.

 

*Zwrotowi podlega wyłącznie sprzęt dzierżawiony, inną sprawą jest, że sporo osób traktuje najem za 0zł jako własność i tu warto sprawdzić umowę.

 

Tak więc negocjując nową "lojalkę" musi zaznaczyć chęć najmu PVR'a w ramach tejże, bo planuje np. oglądać programy HD...

Drugoplanową kwestia będzie, czy najem odbędzie się za stawkę normalna czy promocyjna (10 bądź 0zl). Wszelkie inne upusty czy gratisy także będą wynikiem tychże negocjacji...

 

Gdyby zaś konsultantowi przyszło zasugerować zwrot obecnego terminala trzeba wyraźnie zaznaczyć, że ten nie został nam użyczony (najem) ale przekazany na własność.

 

Aby nie było, sam nająłem PVR'a w promocyjnej cenie a przy okazji wykupiłem starego SD'ka za symboliczną złotówkę...

Ofc, zanim nie uregulowałem stanu prawnego pierwszego dekodera nie mogłem odebrać nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście "mała forma" bo tylko 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Naprawdę cyfrze trudno rozstać się z abonentem i bardzo go ceni jeżeli w moim banku rozwiązuję umowę po 1 miesiącu od złożenia wypowiedzenia a na rachunku mam jednak trochę środków. No tak, ale pewnie cyfrze chodzi o to, żebym miał jeszcze dodatkowy miesiąc na zwrot "wydzierżawionej karty". Łącznie, o ile się nie mylę, mogę mieć do czynienia cyfrą przez prawie 5 miesięcy od podjęcia decyzji o rozstaniu. No i oczywiście, jeżeli moje wypowiedzenie zostanie zarejestrowane w systemie. Właśnie wczoraj dostałem list z link4 z potwierdzeniem otrzymania zawiadomieniem o sprzedaży pojazdu. Zawiadomienie wysłałem ze strony internetowej link4 wraz ze skanem umowy sprzedaży. I to dla mnie jest XXI wiek a nie mętne tłumaczenia cyfry wynikające z postanowień regulaminu którym powinien zainteresować UOKiK. Posługując się tokiem rozumowania cyfry, ktoś mógłby mi zrobić kawał i pozbawić ochrony ubezpieczeniowej z OC posiadacza pojazdu. Tyle że konsekwencje braku ubezpieczenia OC są jednak o wiele poważniejsze niż nieprawidłowe wypowiedzenie umowy abonenta cyfry za 63,90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Willibald Dziwne ze Ty masz okres wypowiedzenia 3 miesiace a ja miesiac.

I jesli chodzi o scislosc to w CP po przejsciu umowy na czas nieokreslony okres wypowiedzenia umowy rozniez wynosi 3 miesiace.

Jesli nie pasowaly Ci postanowienia regulaminu to nietrzeba bylo go podpisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 miesiąc wypowiedzenia przed zakończeniem okresu minimalnego można by jeszcze zrozumieć. Natomiast 3 miesiące wypowiedzenia przy umowie na czas nieokreślony to już moim zdaniem lekka przesada przy umowach konsumenckich. W warunkach oligopolu konsumentom narzuca się skrajnie niekorzystne warunki umów i to jest ewidentny przykład. A czy mogłem podpisać nie to już moja osobista sprawa. Kilka lat temu miałem b. słaby dostęp do naziemnej telewizji (i nadal taki jest) i tylko oferta satelitarna wydawała się być alternatywą. Dlatego podpisałem umowę. Od tego czasu jednak trochę się zmieniło i taką alternatywą jest już telewizja na kartę. Zast5anawiam się, czy tego trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia nie można zakwalifikować jako niedozwolonej klauzuli umownej o funkcji podobnej do kary za zerwanie umowy przed zakończeniem okresu minimalnego. Swoją drogą ciekawy jestem, cze w Francji w umowach z konsumentami też obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia umowy, która przekształciła się w umowę na czas nieokreślony? A może Polska to jednak dziki kraj i np. cyfra może wszystko, nawet wmawiać klientowi, że jego wypowiedzenie wysłane listem poleconym nie doszło do jego wiadomości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Super ofertę" właśnie dostałem - paczka HBO do końca kwietnia za 1pln, a później 29,9pln... Umowa mi się kończy 31 maja, nie maja mojego wypowiedzenia (jeszcze :D ), to liczą, że zostanę i będę płacił. Na moją odmowę i prośbę o ofertę przedłużeniową, takiej nie dostałem, tylko nr na infolinię.... Ja rozumiem, mają sprzedać akurat ten produkt, ale co jej szkodzilo przełączyć mnie do działu utrzymania klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta "rabatowa" kończy mi się w maju / komfortowy+ canal+/ Od czerwca pełna stawka. Okres Minimalny upływa 31 grudnia 2010. Sprzęt własny. Jedyną własnością Cyfry + jest karta w slocie. Macie jakieś poważne propozycje i przebyte doświadczenia z Cyfrą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobra oferta czasami można wynegocjować atrakcyjne warunki przedłużenia umowy wystarczy trochę dobrej chęci po obu stronach.

 

Mam takie pytanko czy ktoś może wie jak ktoś ma na wynajem dekoder SD i ważną umowę czy byłaby możliwość wynajęcia Tunera HD za 0zł lub chociaż za 10zł przypuszczam że nie ale tak z ciekawości dla zorientowanych pytam dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj zaproponowali przedłużenie pakietu komfort+ + canal plus (taki mam ) za 73zł na 18 miesięcy. W promocji dla nowych abonentów taki sam pakiet kosztuje na 18 miesięcy 64,80 zł. Wg mnie dalej liczą na idiotów. Wypowiadając umowę mam to samo za 10 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez większego trudu wynegocjujesz 64,80 tylko musisz sam to zaproponować w moim przypadku było podobnie daj znać jak sytuacja się rozwinie ale lepiej jest chyba przedłużyć na tych zasadach dla nowych klientów niż rozwiązywać i podpisywać na nowo pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, kiedy mnie Cyfra+ zacznie "nękać", w celu zaprezentowania mi oferty (moje wypowiedzenie zarejestrowane już w systemie) . Kolega @deadprince pisał, że w kwietniu będą obdzwaniać ludzi, którym umowa wygasa w lipcu.

 

Nie napisałem, że będą obdzwaniać, tylko że była taka sytuacja, a to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedluzylem umowe w grudniu w promocji z TV. Mimo to juz 5 razy odebralem z cyfry podczas ostatnich 2 - 3 tygodni telefon z propozycja przedluzenia umowy. Za kazdym razem musze tlumaczyc ze przecie juz mam przedluzona i to powinno byc widoczne w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...