Skocz do zawartości

Republika i Telewizja Republika


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mógł szukać jakichś partnerów. Ale nie przecież TV trwam na to nie pójdzie:D A reszta to propaganda i manipulacja, więc nie pójdą ramię w ramię z jedynym obiektywnym i rzetelnym medium w Polsce:D

@ TVRepublika co trzeba to wytłumaczyłem. Nikt nie ma monopolu na prawdę i rzetelność. Robieniem w konia, nazywam to. że pod przykrywką jedynych wolnych i mówiących prawdę mediów robi się biznes. Na bazie tej samej propagandy , tyle że widzianą z innej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mógł szukać jakichś partnerów. Ale nie przecież TV trwam na to nie pójdzie:D A reszta to propaganda i manipulacja, więc nie pójdą ramię w ramię z jedynym obiektywnym i rzetelnym medium w Polsce:D

@ TVRepublika co trzeba to wytłumaczyłem. Nikt nie ma monopolu na prawdę i rzetelność. Robieniem w konia, nazywam to. że pod przykrywką jedynych wolnych i mówiących prawdę mediów robi się biznes. Na bazie tej samej propagandy , tyle że widzianą z innej strony.

Na wszystkim się robi biznes ;). Jedni, jak pewien biznesmen z Biłgoraja na wykluczonych i na antyklerykalizmie, a inni na mediach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na szczęscie nikt nie zrobił, ale wyznawców pewnych teorii pewnie tak. Jedyne o co mam pretensje, to to , że z mojego abonmentu, będzie opłacana ta inicjatywa. Na to nie mam zbytnio wpływu bo reszta kanałów TV w moim kablu mi odpowiada. Za ten kanał wolałbym więcej kanałów HD, a z tego co wiem to w cenie TVRepublika byłyby to Eurosporty w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż @Pavl - czy TVN24 robił akcje na antenie TVN-u pt. "potrzebna cegiełka na działanie stacji"?

 

Gdyby Sakiewicz tworząc TV Republika był już właścicielem ogólnopolskiej telewizji, tak jak ITI to by nie musiał zbierać cegiełek ;).

 

A jak powstawała TV Wisła to jakieś cegiełki zbierali? ;-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach tej rocznej karty jest o ile pamiętam 20 proc zniżki na prenumeratę GP i 35 proc. na prenumeratę Do Rzeczy. Dla kupujących te tytuły to naprawdę gratka.

Ze zniżkami w restauracjach to faktycznie powód do żartów i to na ich własnych portalach. Przykład: stołuję się w Mariottcie, mają pyszne śniadanka, czekałem na taką kartę itp. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

dokładnie to 5% na wydanie papierowe i 10 % na e-wydanie GP i 5% dotyczące obu rodzajów wydań Do Rzeczy.

Media to poważny biznes i tu potrzeba dużych pieniędzy, nie zdobędą takich środków za pomocą kart klubu Republika, a jak słyszę,że reklamy nie są priorytetem to się dziwię. Co innego portal,co innego telewizja-to zupełnie inna skala jeśli chodzi o finanse i tego nie zrobi się po godzinach w ramach jakiegoś zapału,bo to nie jest portal gdzie zamieszczony felieton może być tam parę dni,a ta telewizja cały czas żyje, musi mieć ludzi i ich opłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście @wisłok masz rację co do zniżek, sorry za błąd :oops: Nie jest tak różowo. Nie wiem skąd się do mnie przykleiły te liczby.

Co do reklamodawców, trzeba ich najpierw zdobyć co wcale może nie być łatwe, zważywszy że stacja ma być "anty..." ;)

Czy do GP pchają się reklamodawcy, mimo że poczytne pismo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czysty biznes z najbardziej kuriozalnym startem w historii. Tu nawet nikt nie z niczym nie kryje, że chodzi o kasę.

 

Nie kumam. A jak ktoś się kryje że chodzi tylko o kasę i stołki (tj. 99% uczestników życia politycznego) tylko bredzi że chodzi "o Polskę", to już jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście @wisłok masz rację co do zniżek, sorry za błąd :oops: Nie jest tak różowo. Nie wiem skąd się do mnie przykleiły te liczby.

Co do reklamodawców, trzeba ich najpierw zdobyć co wcale może nie być łatwe, zważywszy że stacja ma być "anty..." ;)

Czy do GP pchają się reklamodawcy, mimo że poczytne pismo?

 

Do "Do rzeczy" i "Sieci" się pchają. Gdyby TV Republika środek ciężkości postawiła na autorów związanych z tymi czasopismami, a nie z GP to mogłaby liczyć na reklamodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonik79 Oczywiście, że nie jest dobrze. Ale jak się okazuję nie ma uczciwych. Tyle, że "tamci" nie proszą o wspomaganie.. W sumie to PPV w tym przypadku byłoby idealnym przykładem ilu by mieli widzów. Tak będą bredzić o dostępności. Mam wrażenie, że to PPV to była taka taktyczna zagrywka. Że teraz schodzą na niższe stawki dla dobra Polaków:D Idealne hasło dla tej stacji to "Prawda kosztuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wychodzi z błędnego założenia, tworząc sztuczne podziały. Nie ma obecnie na polskim rynku stacji informacyjnych jawnie wspierających konkretną opcję polityczną, co najwyżej skręcające w danym kierunku (a jeśli ktoś twierdzi inaczej, niech to udowodni); niemniej oglądają je (i odwiedzają) zwolennicy wszystkich opcji politycznych. Tymczasem ludzie odpowiedzialni za TV Republika chyba nie wiedzą, czy chcą tworzyć stację pokazującą alternatywną rzeczywistość Macierewicza i jemu podobnych, czy rzetelną telewizję informacyjną konkurującą z istniejącymi graczami, bo raz słyszymy, że będzie abonament osobny, cegiełki, potem nagle ich gdzieś włączają i będzie szerszy dostęp, potem rzekomo Polsat jest przeciw i organizuje się akcję "dzwoń do operatora"... w efekcie nie wiadomo, czy można ten projekt w ogóle brać na poważnie. Mogliby się wreszcie zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
Waszym głównym źródłem dochodu powinny być reklamy,a nie widz.

Błędne podejście IMHO. Gdy głównym źródłem dochodu stacji są reklamy skutkuje to uzależnieniem od reklamodawców.

Żależy jacy to reklamodawcy, jeśli są to np. spółki skarbu państwa to istnieje podejrzenie,że czasopismo może być podporządkowane obecnie rządzącym. Jednak nie sądzę by reklamodawcy typu serki,jogurty,proszki do prania itd. wpływali na linię programową stacji.

AtoMan ,a oglądasz TVRepublikę ?? Ja owszem i widziałem tam przedstawicieli różnych opcji politycznych, różnych tytułów prasowych dalekich od GP czy Do Rzeczy jak np. Polityka czy Gazeta Wyborcza. TV Republika nie jest stacją jednej partii. Z moich obserwacji wynika,że się bardzo różni od TV Trwam.

EDIT:

Trafiłem na rozmowę o koszykówce i fragmenty spotkania NBA. Ramówka wygląda bardzo ciekawie, dużo miejsca poświęcono sportowi jak na kanał informacyjny. Życzę im powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok, spójrz np. na Wyborczą. Chyba 80% powierzni reklamowej to ogłoszenia spółek skarbu państwa, urzędów, przetargów, akcji „społecznych” finansowanych z publicznej forsy itp. A prawie cała reszta to reklamy firm które chcą/muszą dobrze żyć z władzą. Niezależne media, szczególnie w Polsce, to mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

M@jkel,ale ja się zgadzam, tylko czy w TV ,a telewizja republika jest jedną ze stacji telewizyjnych dominują reklamy spółek skarbu państwa?? Z moich obserwacji wynika,że nie. Ich zależność bierze się z czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto słowa niejakiego Johna Swintona, amerykańskiego dziennikarza znanej gazety ''The New York Times'', który w dzień odejścia na emeryturę nie wytrzymał i powiedział prosto z mostu to, co mu od dawna leżało na sercu, szokując przy tym Amerykanów!

 

"Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach.

Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe

24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też - co sprowadza do tego samego - za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę!

My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AtoMan ,a oglądasz TVRepublikę ??

A to już wystartowali? Przykro mi, dopóki nie dołączą ich do analogowego UPC (a nie dołączą) lub ewentualnie DVB-T, to nie będę ich oglądać. Specyfika rynku.

 

Ale nie o tym mówiłem, a o przekazie, jaki w mediach roztaczają przedstawiciele stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w przypadku tych dziennikarzy "niezależność" to brand a nie prawdziwa niezależność. Zresztą to nieważne - ważne jest to jaki będzie birate, jutro zamierzam troche ich pooglądać a jak będzie ziarno na ekranie to nawet 10 minut z włączoną TV Rep. nie spędze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca CP i TV Republika się rozwija ;)

 

''Wiceprezes zarządu TV Republika tłumaczy, że dostęp do telewizji przez internet będzie można wykupić dzięki aplikacji Ipla (za 5 zł miesięcznie) lub dzięki Karcie Klubu Telewizji Republika, która jest jednocześnie cegiełką nowej telewizji i przez najbliższe miesiące będzie głównym źródłem finansowania stacji.'' - czytamy na niezależna.pl

 

http://www.cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=2212

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...