Skocz do zawartości

Republika i Telewizja Republika


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy TVN24 używała sformułowania "Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej" KRRiT interweniowała. 

Republika notorycznie na pasku używa obraźliwego sformułowania "bodnarowcy" kojarzącego się z banderowcami, zarówno na paskach jak w wypowiedziach pracownicy, głosu z KRRiT nie słyszę, czy może jest a nie wiem o tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Gdy TVN24 używała sformułowania "Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej" KRRiT interweniowała. 

Republika notorycznie na pasku używa obraźliwego sformułowania "bodnarowcy" kojarzącego się z banderowcami, zarówno na paskach jak w wypowiedziach pracownicy, głosu z KRRiT nie słyszę, czy może jest a nie wiem o tym? 

"Bodnarowcy" są używani na podobnej zasadzie jak wcześniej TVN24 mówił o "ziobrystach" lub "sędziowe Ziobry", "kasta Ziobry".

 

Dzisiaj na pasku dawali nr konta do wpłat z hasłem, aby przerwać powódź kłamstw Tuska należy wspierać Republikę.

Edytowane przez Kirk
Wycięto wycieczki osobiste.
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, swordfish napisał(a):

Dzisiaj na pasku dawali nr konta do wpłat z hasłem, aby przerwać powódź kłamstw Tuska należy wspierać Republikę.

To jest obrzydliwe. Ludzie potracili domy, całe swoje dotychczasowe życie, a oni żebrzą na swoją śmieszną telewizję. Brak taktu, szacunku.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawelgor Republika nie ma wyjścia i musi prosić o wsparcie swoich widzów, żeby przetrwać. Jeśli jej nie oglądasz, to przecież nikt Ci nie każe jej wspierać - wolny wybór.

Jeśli ktoś lubi oglądać Republikę i ją wspierać finansowo, to ma do tego prawo i nikomu nic do tego, a już na pewno nie komuś, kto tej telewizji nie ogląda.

 

Idąc Twoim tokiem myślenia, bardziej powinny się wstydzić takie media jak TVN24 czy Gazeta Wyborcza, które bez przyzwolenia ludzi otrzymują publiczne pieniądze za emitowanie reklam państwowych spółek. Może ja, jako obywatel, też sobie tego nie życzę, żeby do tych mediów szły moje pieniądze, zamiast do powodzian, ale na to niestety nie mam żadnego wpływu.

 

Z kolei, widzowie Republiki mają realny wpływ, bo mogą wspierać finansowo swoją ulubioną stację, ale nikt ich do tego nie przymusza - na tym polega zasadnicza różnica pomiędzy dobrowolnym finansowaniem Republiki z prywatnych pieniędzy ludzi, a przymusowym finansowaniem Gazety Wyborczej i TVN24 z publicznych pieniędzy.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Wójcicki Oczywiście, że tak i byłem oburzony. Uważam, że żadne media nie powinny być w ten sposób finansowane. Powinna obowiązywać zasada, albo wszystkie media finansowane po równo, albo wcale i tyle w temacie. Nie może być tak, że za każdym razem część wyborców, która też płaci podatki, jest przymuszana do finansowania czegoś, czego nie ogląda, nie popiera i z czym się nie zgadza. Myślę, że się ze mną zgodzisz? :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak różnica, między reklamowaniem się w takim TVN, który dociera do milionów odbiorców i myślę, że ma to ekonomiczne uzasadnienie a reklamowaniem się w Republice przed Grudniem 2023 roku, gdzie ich średnia oglądalność wynosiła ile? 4 tysiące osób? 🤣

Ja się tam zgadzam, że generalnie zbyt duże pieniądze przechodzą między SSP a prywatnymi podmiotami z tytułu bardzo szeroko pojętej reklamy no ale jednak też trzeba trzymać pewne proporcje dyskutując o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, jestem absolutnie tego samego zdania. Oglądalność, reklamy, kasa od ludzi którzy chcą wspierać "swoją" stację, wolny rynek. 

Dlatego tak bardzo wnerwia mnie przepalanie ogromnych pieniędzy w TVP, niezależnie od tego czy robił to Kaczyński czy robi to Tusk. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrozio11 Mylisz się 🙂

Dobrze wiesz o tym, że politycy przy wspieraniu stacji telewizyjnych reklamami państwowych spółek, nie kierują się oglądalnością tych stacji, a bardziej ich przychylnością w kreowaniu politycznej narracji. Innymi słowy, gdyby taki TVN24 czy Gazeta Wyborcza odwrócili się od Tuska i przestali go propagandowo wspierać, to zobaczyliby pieniądze państwowych spółek jak świnia niebo 😀

Od razu kranik finansowy zostałby zakręcony, dlatego oni doskonale wiedzą o co grają.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawelgor napisał(a):

To jest obrzydliwe. Ludzie potracili domy, całe swoje dotychczasowe życie, a oni żebrzą na swoją śmieszną telewizję. Brak taktu, szacunku.

Tak wiem że pojawią się głosy w obronie, że każdy ma prawo oglądać co chce, ale ludzie oglądając Republikę czy WPolsce24 zatruwamy sobie głowy, zakłamujemy rzeczywistość, wsiąkamy w tą fałszywą narrację i propagandę i w końcu wierzymy w te bzdury i kłamstwa. Te stacje działają jak opium. Obrzydzać, obrzydzać i kłamać. Wybór należy do was do nas.

Edytowane przez Janio
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że teraz stacja wykorzystuje sytuację, żeby prosić o wsparcie, mnie nie dziwi, bo jednak skoro chcą mieć siedzibę i ją budują, to potrzebują pieniędzy. Czy to się powinno odbywać z takimi hasłami, to już osobna sprawa, ale to mechanizm znany od lat w wielu mediach, które korzystają w różnym stopniu ze wsparcia swoich odbiorców. To jest taka dość zauważalna cecha mediów tożsamościowych.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Janio napisał(a):

Tak wiem że pojawią się głosy w obronie, że każdy ma prawo oglądać co chce, ale ludzie oglądając Republikę czy WPolsce24 zatruwamy sobie głowy, zakłamujemy rzeczywistość, wsiąkamy w tą fałszywą narrację i propagandę i w końcu wierzymy w te bzdury i kłamstwa. Te stacje działają jak opium. Obrzydzać, obrzydzać i kłamać. Wybór należy do was do nas.

Zamienić w tej wypowiedzi Republikę i wPolsce24 na TVN24, Onet i GW. Od razu jakbym słyszał redaktorów z "Kulis Manipulacji".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Arne Slot napisał(a):

@mrozio11 Mylisz się 🙂

Dobrze wiesz o tym, że politycy przy wspieraniu stacji telewizyjnych reklamami państwowych spółek, nie kierują się oglądalnością tych stacji, a bardziej ich przychylnością w kreowaniu politycznej narracji.

Jedno drugiemu nie zaprzecza. Piszesz, że się mylę po czym komentujesz inną kwestię. Do Republiki płynęły miliony z reklam, których nikt nie oglądał i to jest fakt. Do TVN czy Gazety wyborczej teraz podobno płyną (tego nie wiem, nie widziałem nowych zestawień ale wierzę, że sobie tego nie wymyśliłeś) ale te reklamy ktoś obejrzy bo TVN ma oglądalność liczona w milionach a Gazeta Wyborcza należy myślę do czołówki jeśli chodzi o liczbę czytających. 
A to, że miejsce w które płyną strumienie pieniędzy się zmieniło, przecież tego nie neguje. To prawda. Ale w teorii SSP mają budżet na to i w teorii są w tym aspekcie autonomiczne. Jak jest w praktyce wiemy ale żeby to zmienić to by trzeba było bardzo mocno przebudować styl rządzenia państwem i to raczej nie jest rozmowa na to forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...