Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem z tunerem. Podczas przełączania kanałów (strzałka w górę lub w dół) samsung z dużą prędkością zmienia kanały do przodu lub do tyłu, zatrzymując się dopiero po kilku minutach. To samo dotyczy podgłaszania lub wyciszania, przeglądania EPG itp. Sądziłem że to wina niesprawnego pilota. Zamówiłem nowy, ale problem trwa nadal. Co może być przyczyną?

 

Swego czasu był podobny przypadek z innym dekoderem, a w końcu okazało się, że to była kwestia odbijania się podczerwieni z pilota od różnych powierzchni (głównie lustrzano-szklanych), skutkiem czego dekoder dostawał po kilka razy ten sam sygnał. Żeby sprawdzić hipotezę pewnie trzeba by przystawić pilota bezpośrednio do odbiornika podczerwieni w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Codziennie na TVP2 o godz. 20.15 robią mi się stopklatki i obraz sie przycina. W czym może byc problem? Wiem że nie z anteną tak powiedzieli mi u dystrybutora. Z góry dzięki za pomoc :)

Mam podobnie.Coś spada poziom sygnału.Godziny nie sprawdzałem. Również na kompie spada mi poziom sygnału. Juz myślałem, że coś mi się antena kwasi, ale po tym poście widzę, że to jednak wina nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z tunerem. Podczas przełączania kanałów (strzałka w górę lub w dół) samsung z dużą prędkością zmienia kanały do przodu lub do tyłu, zatrzymując się dopiero po kilku minutach. To samo dotyczy podgłaszania lub wyciszania, przeglądania EPG itp. Sądziłem że to wina niesprawnego pilota. Zamówiłem nowy, ale problem trwa nadal. Co może być przyczyną?

mialem podobny problem w swoim tunerze i byla to wina pilota w moim przypadku bo nie ma juz tego po zastosowaniu pilota uniwersalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem posiadaczem dekodera Samsunga DSB - S305G i mam zamiar wkrotce zalozyc zeza na astre. Podobno, ten dekoder może współ pracować z DiSEqC 1.1. Np. na Allegro sa przełączniki ale 1.2, 2.0 itp. Czy z nimi tez będzie chodził??

A jescze jedno co musze zrobić w ustawieniach, aby właczyć DiSEqC na astre???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale "SAT Kurier FAQ" znajdziesz odpowiedzi na większość pytań.

 

Co do tych przełączników, to powinny one poprawnie współpracować z Twoim odbiornikiem. Nie podawaj tylko linków do nich - Regulamin. Ewentualnie możesz wkleić zdjęcia.

 

Co do ustawienia DiSEqC w tunerze... Nie pamiętam jak będzie w Twoim modelu - poczytaj posty w temacie - było o tym.

Ustawienia portów są przeważnie podobne, tzn. DiSEqC 1(A) - HotBird, DiSEqC 2(B) - Astra. Antena rzecz jasna ustawiona jest na 13E, zez na 19.2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed chwilą zadzwoniła do mnie znajoma i poinformowała że na jej Samsungu DSB305G wyskoczył komunikat o nowej wersji oprogramowania - naturalnie zaproponowałem jej aby ją pobrała.

Aktualizacja się powiodła tylko ciekawe czy to jakiś nowy soft czy jej dekoder nie był poprzednio aktualizowany?

Niestety nie umiała znaleźć w menu wersji oprogramowania a ja nie chciałem jej dłużej męczyć.

Może jeszcze ktoś miał dzisiaj taki przypadek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed chwilą zadzwoniła do mnie znajoma i poinformowała że na jej Samsungu DSB305G wyskoczył komunikat o nowej wersji oprogramowania - naturalnie zaproponowałem jej aby ją pobrała.

Aktualizacja się powiodła tylko ciekawe czy to jakiś nowy soft czy jej dekoder nie był poprzednio aktualizowany?

Niestety nie umiała znaleźć w menu wersji oprogramowania a ja nie chciałem jej dłużej męczyć.

Może jeszcze ktoś miał dzisiaj taki przypadek.

pozdrawiam

 

witam u mnie też wyskoczyl komunikat o nowej wersji oprogramowania, zaakceptowałem pobieranie, kilka plików ściagło i od kilkunastu minut jest na pliku 6-01 od czasu do czasu zmienia sie na 6-02 nic nie da sie zrobić :/ i nie wiem co dalej

http://img88.imageshack.us/my.php?image=hpim3642uj8.jpg

Ma ktoś taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed chwilą zadzwoniła do mnie znajoma i poinformowała że na jej Samsungu DSB305G wyskoczył komunikat o nowej wersji oprogramowania - naturalnie zaproponowałem jej aby ją pobrała.

Aktualizacja się powiodła tylko ciekawe czy to jakiś nowy soft czy jej dekoder nie był poprzednio aktualizowany?

Niestety nie umiała znaleźć w menu wersji oprogramowania a ja nie chciałem jej dłużej męczyć.

Może jeszcze ktoś miał dzisiaj taki przypadek.

pozdrawiam

 

witam u mnie też wyskoczyl komunikat o nowej wersji oprogramowania, zaakceptowałem pobieranie, kilka plików ściagło i od kilkunastu minut jest na pliku 6-01 od czasu do czasu zmienia sie na 6-02 nic nie da sie zrobić :/ i nie wiem co dalej

http://img88.imageshack.us/my.php?image=hpim3642uj8.jpg

Ma ktoś taki problem??

 

Ja sie nie znam za bardzo ale sprobuj wyciagnac wtyczke antenowa na 5 sek.

 

P.S. opisz przebieg update'u oprogramowania, byla moze plansza z numerem 5-01 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. opisz przebieg update'u oprogramowania, byla moze plansza z numerem 5-01 ?

 

Była taka plansza i pasek postepu załadował sie do końca przeskoczyło na 6-01 potem na 6-02 ale pasek już nie ruszył :/

 

A mozesz opisac swoja instalacje ? Ile konwerterow ? Czy uzywasz switcha dajzekowgo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...