Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duuuży problem ... Mianowicie kupiłam dekoder AMSUNG DSB S 305G i mam go obecnie w Angli wszystkimi siłami próbuje go ustawić ale mam zero sygnału i ogólnie ni mam pojęcia jakie ustawienia powinne być prose o pomoc bardzo mi zależy na szybkim ustawieniu

 

CZY KTOS MI POMOZE

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty. PS: Nie pisz wielkimi literami :wink:

A tak poza tym to witam nową użytkowniczkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową sprawą jest dobre ustawienie anteny satelitarnej.

Proponuję przeczytanie tego tematu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15

 

Czy są w Twoim sąsiedztwie anteny satelitarne skierowane na HotBirda? To by pomogło Tobie w ustawieniu satki. Jeżeli masz w pobliżu anteny głównie kierowane na 28.2E to pamiętaj że Twoja antena musi patrzeć bardziej na zachód.

 

 

Jeżeli chodzi o ustawienia odbiornika to najpierw wchodzisz w dział Instalacja w którym znajdują się Ustawienia LNB. Należy sprawdzić z jakiego satelity należy wyszukać i odbierać kanały. W Twoim przypadku musi to być HotBird.

Prawidłowe ustawienie konwertera to wybór opcji LNB Universal. Ustawienia oscylatorów i 22kHz dla LNB Universal są wpisane automatycznie (powinno być 9,75MHz/10,6MHz).

 

Jeżeli czegoś nie będziesz wiedziała to pytaj smiało. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam taki problem cyfra + w sumie mam ja od 3 dni niewiem co sie stalo ale zablokował mi sie kanał lub pilot ,poprostu nie moge przelaczyc na inny kanal tak jakby sie zawiesił ,myslalam ze to moze zuzyte baterie w pilocie ale po wymianie na nowe nie bylo zadnych zmian tak samo po sprawdzeniu wszystkich kabelkow czy sa dokladine wsadzone tez ani rusz .Prosze o pomoc co w takiej sytuacji robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam taki problem cyfra + w sumie mam ja od 3 dni niewiem co sie stalo ale zablokował mi sie kanał lub pilot ,poprostu nie moge przelaczyc na inny kanal tak jakby sie zawiesił ,myslalam ze to moze zuzyte baterie w pilocie ale po wymianie na nowe nie bylo zadnych zmian tak samo po sprawdzeniu wszystkich kabelkow czy sa dokladine wsadzone tez ani rusz .Prosze o pomoc co w takiej sytuacji robic??

 

Chyba ci padła maszyna - miałem to samo - tylko serwis (wymienili głowicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podłączał samsunga przez przejściówkę scart/YUV (w menu jest odpowiednia opcja) i jakie były efekty?

 

Tak, ja mam tak skonfigurowane.

Trwało to chwile, zanim poznałem schemat takiego kabla, ale mam i działa bardzo dobrze. Po zmianie na YUV i podpieciu do LCD na wejscie YUV mam pelne kolory bez zakłóceń obraz bardzo dobry.

 

Polecam podpiecie w taki sposób, wydusza sie wszystko z tuner-a. Jest jednym z nielicznych tunerów od platform, który ma takie mozliwości za przystepną cenę.

Tak więc i ja podłączyłem w końcu YUV za pomocą własnoręcznie skonstruowanego kabla. Zauważalna różnica jest taka że kolory sa bardziej żywe, a białe fragmenty obrazu 'bardziej białe' niż przy połączeniu przez scart. Telewizor zachowuje się podobnie jak wtedy gdy aktywne jest hdmi, tzn. nie są dostępne funkcje 'polepszające' obraz i niestety nie można zmienić proporcji ekranu co jest największym minusem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam dziwny problem z Cyfrowym Polsatem. Otóż gdy podłączam go do telwizora Sony Działa idealnie, natomiast gdy podłącze go do Troszke starszego Samsunga to obraz skacze i w niektórych miejscach jest niewyraźny natomiast dźwięk jest... Posiadam również cyfre+ i gdy ją podłącze do tego telewizora to wszystko jest OK. Obie platformy są podłączane na tych samych kablach. Próbowałem 3 anten ( oryginalnej z polsate, z cyfry i jeszcze jednej ) i nic nie pomogło. Mam dekoder Samsunga DSB-S305G

 

Obraz zaczyna skakac nawet po odłączeniu kabla od anteny. Pisze "Szukam sygnału" i ciągle skacze

 

Pomóżcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam taki problem cyfra + w sumie mam ja od 3 dni niewiem co sie stalo ale zablokował mi sie kanał lub pilot ,poprostu nie moge przelaczyc na inny kanal tak jakby sie zawiesił ,myslalam ze to moze zuzyte baterie w pilocie ale po wymianie na nowe nie bylo zadnych zmian tak samo po sprawdzeniu wszystkich kabelkow czy sa dokladine wsadzone tez ani rusz .Prosze o pomoc co w takiej sytuacji robic??

 

Ja w któryś dzień tak miałem ze swoim Samsungiem DSB-S305G. Gdy chciałem zmniejszyć dzwięk to nic nie mogłem zrobić tzn. pilot nie reagował na żaden przycisk poza tym oglądany kanał można było dalej oglądać.

Po chwili odłączyłem tuner z gniazdka i włożyłem ponownie i wszystko chodziło. :-):D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafiX, jestem jak najbardziej za "oparciem sprawy o bufet" :lol:. Robię zgodnie z instrukcją, żeby w razie "W" nie było na mnie :)

 

Witam

 

Od kilku dni mam Samsunga CP (loader: 810, oprogramowanie: 117, wersja sprzętu: 345) i następujące pytania:

 

1. Czy podczas programowania timera jest możliwa zmiana daty, tak aby można było ustawić dowolny przedział czasowy (pomoże zmiana oprogramowania) ?

Obecne rozwiązanie jest beznadziejne: każdy wpis jest wyświetlany na osobnej stronie, tylko 15 programów, brak możliwości ustawienia dowolnej daty, konieczne dodanie możliwości ustawienia powtarzania na okres od poniedziałku do piątku – najczęściej w te dni jest cyklicznie nadawany program, a nie jak fabrycznie pn-nd.

 

2. Czy możliwe jest wyłączenie wyświetlania informacji z wyjścia AV2 (podczas nagrywania wszelkie “gmyranie” pilotem zostaje zapisane) ?

 

3. Jak ręcznie pobrać aktualizację, jeśli nie działa na żadnym z satelitów wpisanych w menu - nie możesz zaktualizować oprogramowania (jakie są aktualne dane) ?

 

4. Czy któryś z tunerów współpracujących z CP nie posiada ograniczeń z pkt. 1 i (ewent.) pkt. 2 (np. Ferguson)

 

5. Przy pozytywnej odp. w punkcie 4, można Samsunga wymienić na inny+moduł przed upływem 10-ciu dni ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sie dzisiaj zastanawiałem kiedy w końcu CP udostępni nowy soft dla naszych Samsungów w końcu obiecywali. To już niemal dwa lat jak dekoder został wprowadzony do sprzedaży a przydało by sie co nieco odświeżyć w oprogramowaniu choćby szybkość i poprawność działania EPG. Stary poczciwy Samsung DSR-7000 miał w ciągu swojego żywot już trzy czy cztery razy zmieniany soft a Samusung 305 jeszcze ani raz. Czyżby był bez wad czy technicy CP to totalni lenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami winien może być kabel SCART łączący tuner z telewizorem. Jak standardowe wyłączanie odbiornika z sieci nie pomoże, to weź jeszcze poruszaj wtyczką od SCART'a przy odbiorniku i przy telewizorze. Czasami mam podobny problem, eurozłącze gubi teletext.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, przy przełączaniu programów, nagle i zupełnie losowo dostaję na którymś potężne uderzenie dźwięku (max poziom), które mogę skorygować albo regulacją głośności na pilocie albo przełączeniem na następny program. Takie dziwactwo zdarza mi się codziennie. Czy ktoś jeszcze spotkał się z tym, a jeśli tak to w czym jest problem???

 

PS. Jeżeli jest podobny wątek gdzieś na forum, to nie udało mi się znaleźć, ale bardziej zorientowanym, dziękuję za pomoc w postaci ewentualnego linka.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba jednym z pierwszych wlascicieli tego dekodera. Takiego problemu nigdy nie mialem, w sumie zadnych problemow oprocz "rwania" wtyczki w celu aktualizacji EPG.

Nowy, maly problem to okolo minutowe czekanie na programy po zmianie kluczy.

Dziwne, moj typ tego nie ma.... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 sierpnia minął rok intensywnego użytkowania Samsunga DSB 305G. W czasie tego roku wystąpiły następujące problemy:

- przycisk w pilocie -6- od samego początku sprawiał kłopot z tego względu, że trzeba go zawsze mocniej wcisnąć

- dekoder zaliczył tylko trzy zwiechy,

- czasem problemy z EPG

 

Ogólnie jestem zadowolony ale do pełni szczęścia mogli by:

- udostępnić nowsze oprogramowanie,

- poprawić działanie EPG

- wskaźnik poziomu sygnału powinien też być podawany w procentach a nie sam pasek

 

Ogólnie wystawiam ocenę +4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...