Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A spróbuj nie kombinować w ustawieniach dekodera, ale samego TV. Ja mam panoramiczny CRT i w dekoderze mam Letterbox 4:3, bo ustawienia 16:9 mi nie działają jak ja chce. A tak mam w TV funkcję auto, która zawsze mi rozciąga obraz prawidłowo: jak jest panorama to na full ekran, jak 4:3, to zostają po bokach pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tv jest wszystko OK. Przy tych samych ustawieniach inny dekoder działa prawidłowo. Według mnie dekoder powinien wysłać prawidłowo obraz w formacie 16:9 według ustawień a robi to z jakimś naddatkiem. Tak jak pisałem nie jest to duża różnica, ale loga programów mam blisko krawędzi tv a w przypadku 4fun nawet mi lekko wychodzi poza część widoczną.

Podłączyłem mój dekoder do innego TV na którym działa inny dekoder prawidłowo i ten mój również rozciąga na nim obraz troche za bardzo. Ewidentnie wina dekodera, ustawienia mam w nim dobre. Umowa do kwietnia więc wymiana bez kosztów dopiero wtedy, jeżeli teraz to 99zł za aktywacje i podpisanie umowy na 29 miesięcy :twisted:

Chodzi mi tylko o to czy to mój egzemplarz tak ma czy wszystkie dekodery Samsung s305g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie mówcie, że spodziewaliście się (i nadal jeszcze spodziewacie się :]), że wprowadzą układanie list ulubionych według kryterium abonenta - nie ma i nie będzie :|

 

właśnie że w tym dekoderze możesz sobie ułożyć dziewięć list w takiej kolejności jak chcesz, ale cicho sza bo CP się zorientuje i nam popsuje dekoder :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomyliło mi się trochę... znowu :/ I wziąłem Samsunga DSB 305 G za Echostara :oops: Ale tak czy siak po sieci, krążą plotki o tym, że CP planuje wprowadzić soft, który uniemożliwi tworzenie własnych list także w Samsungach - chyba nawet gdzieś w tym dziale użytkownik Orion, który ma coś więcej wspólnego z CP niż tylko opłaty abonamentowe, pisał, że to nastąpi (https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=14665&p=366758#p366758 - post z godziny 11:27) - więc można przypuszczać, że Samsungi jeszcze mają taką możliwość :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, znowu od 1 do 200 to będą pozycje przeznaczone na kanały od CP, a dopiero reszta pozycji pozostanie do dyspozycji abonenta i tak na kilku listach, które będą dostępne, czyli będzie jeszcze gorzej niż dotychczas i niczym się to nie będzie różnić od tego co teraz jest już w Echostarach i dekoderach od CP Technology: Mini D1, Familijny, F300, CP5000 :roll: No i najważniejsze, to tej części listy z kanałami CP nie będzie można ruszyć, czyli nie będzie można umieścić TVP 1 na 1 pozycji, TVP 2 na 2, itp. itd. itp, a o to głównie chodzi w tworzeniu własnych list - abonent chce sam decydować co znajdzie się na 1, 2, 3 ... itd. pozycji, a nie to co mu operator podyktuje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad trzech lat posiadam ten dekoder ze względu na odbiór pakietu Polsat-u bo z anteny zewnetrznej z uwagi na zabudowę blokami osiedla odbiór jest niemożliwy. Przyznać muszę, że nie wiem co to znaczy: zawieszanie się dekodera, różne komunikaty na ekranie telewizora jak brak karty czy też błąd 0xx.

Bezproblemowo przełącza kanały. Mimo, że obecnie jest podłączony do telewizora lcd Sony Brawia KDL - 40EX400 przy pomocy kabla euro obraz jest bez zastrzeżeń. Po ostaniej zmianie oprogramowania na nr 165 nic w działaniu dekodera się nie zmieniło. Mogę śmiało stwierdzić - czytając różne posty na temat różnych dekoderów CP, że ten dekoder jak dla mnie - należy do najbardziej udanych produktów firmy Samsung. Mam ułożoną swoją listę ulubionych kanałów, wg moich potrzeb. Do odbioru kanałow w HD posiadam cały pakiet tematyczny telewizji "n" z recorderem, którym od ponad póltora roku nie miałem żadnego problemu. A to,że nie odbieram pakietu "mini" w Hd tylko w SD nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Oby tylko dekoder w dalszym ciągu nie sprawiał mi żadnych problemów jak dotychczas.Współczuję wszystkim tym, którzy mają problemy ze sprzętem, gdyż taka sytuacja do przyjemności nie należy. Pozdrawiam wszystkich forowiczów, życząc oby mieli jak najmniej problemów ze swoim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po aktualizacji softu z 160 na 165 świeci się tylko na blado czerwono kontrolka dekodera.

Co mam zrobić?

W przypadku negatywnej aktualizacji softu przysługuje bezpłatna wymiana w APS, niezależnie czy masz dekoder na własność czy na użyczenie.

Wymiany możesz dokonać na ten sam model lub dowolny SD z posiadanych przez APS.

Jeśli masz wątpliwości zadzwoń na infolinię CP http://www.cyfrowypolsat.pl/kontakt-z-c ... olsatem.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...