Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg instrukcji można coś do niego połączyć:

Podłącz kabel optyczny pomiędzy wyjściem DIGITAL AUDIO OUT dekodera i wejściem

Optycznym SPDIF cyfrowego systemu dźwięku.

Czyli amplituner albo jakaś wieża to nie powinien być problem, ale wiadomo, różne urządzenia różnie się zachowują i może nie działać, ale u mojego sąsiada gra wszystko z amplitunerem, tylko nie wiem jak on ma podłączone to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tuner zaktualizował z wersji 117 do 153. Aktualizacja przebiegła sprawnie, szybko i bez problemów.

 

Faktycznie tuner szybciej się odpala, choć jeśli chodzi o EPG to mi przy poprzednim sofcie też działało bez problemów (mam antenę 90". Może to pomaga.

 

Moim znaniem aktualizacja została wysłana głównie po to aby móc wreszcie wymienić ludziom karty z z tych obecnych, działających w nagravision 2 na nowsze pracujące już w nagravision 3.

 

I głównie dlatego ona została przeprowadzona.

 

Tuner samsunga nabyłem już po tej felernej poprzedniej aktualizacji więc nie mogłem sprawdzić jej u siebie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczalem dzis upgrade softwera i niestety napis downloading software pozostaje bez zmian... nie ma postepu zadnego na pasku. Mily pan z teleinfo polecil wyjac wtyczke z kontaktu i ponownie zalaczyc zostawiajac na ok 3godz... podobno musi zadzialac (czemu nie wierze). Bardzo prosze o pomoc. Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelaczajac dzis programy na swoim tunerze mam na mysli samsunga zauwarzylem ze jest jeszcze jeden dodatkowy obraz nalozony na sygnal z satelity widoc to w momencie gdy przelacze na jakis program ktory ma w danej chwili czarny obraz ... np.:HBO czy Play tv ele to nie jest regula zauwazylem to tez na tvp 2 wiec mam pytanie czy to jest nadawane z satelity? (dodam ze jest to obraz caly czas taki sam namawiajacy na wyslanie mms na jakis numer skrocony) czy moze jest to raczej program lokalny i jest to tzw.przesluch z innego kanalu tv czy moze cos innego?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

- czy oddając sprzet do naprawy - tuner cyfrowy polsatu oddaje sie razem z karta ?

- czy serwis przyjmujac do naprawy tuner ma jednoczesnie obowiazek dac tuner zastepczy na czas naprawy ?

z gory dzieki za odpowiedz.

 

Razem z kartą oddaje sie do serwisu, mi dali zastępczaka jakiegos Thomsona takiego wielkiego i inną karte. Teraz muszę czekać na swojego samsunga do 14 dni :/

Najpierw dzwoniłem do serwisu żeby upewnić sie czy dadzą jakiś zastępczy tuner, gość powiedział że zorientuje sie czy sa jakies wolne i oddzwoni. Także obsługa serwisu na 6 z dużym plusem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem taki problem po aktualizacji nowego softu.Mianowicie gdy włączam dekoder i przełącze na jakiś kanał występuje komunikat ''Tego kanału nie ma w twoim abonamencie''.Wtedy musze czekać ze 2-3 minuty i wtedy jest normalny program.Co jest grane? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może powiem co zauwazyłem po aktualizacji mojego dekodera do wersji 153. Byc może to było wczwesniej, ale dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, więc możecie mnie poprawić jeśli sie mylę.

1. W EPG widzę pięc programówm naraz wczesniej chyba było cztery

2. Podczss przegladania programów po wcisnięciu przycisku OK widac na liście programów pasek przewijania po prawej czego wczesniej nie było lub nie zauwazyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja przebiegła bez problemowo :) Cieszę się, że teraz EPG działa , że zniknął problem z pogłaśnianiem. Ale jedno co zauważyłem, że obraz skacze tzn. ciągle się rozszerza i zwęża, nawet przesuwa, na początku oglądanego kanału, aby w końcu dojść do optymalnego. Niewiem czy to wina dekodera czy telewizora, wcześniej tego nie było, w obu mam ustawione proporcje ekranu 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam również, że aktualizacja przeszła bez problemów choć trochę to trwało i było dosyc stresujące szczególnie po historii z poprzednia nieudaną aktualizacją i chwilami aż kusiło żeby coś zrobić (wyłączyc np.) ale cierpliwośc się opłaciła.

EPG działa lepiej - co nie znaczy, że idealnie, dźwięk jeszcze nie skoczył ale na starym sofcie to się zdarzało rzadzko i więcej można będzie powiedzieć po kilku(nastu) dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ręcznie zaaktulizowałem, wszystko wyglądało dobrze. Dziś podczas przełączania kanałów zawisł na jednym z nich (cały czas pokazywany jest pasek informacyjny o kanale) i przestał reagować na pilota. Wyłączenie zasilania i wyjęcie karty nie pomogło. Czyżby serwis ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Aktualizacja trwala dokladnie 11 minut w tym czasie dekoder wylaczyl sie 2 razy i narobil mi stracha. Dziala szybciej niz dzialal i nareszcie sie sam nie wylacza. Szkoda ze nie zmienili grafiki ekranowej. Przydalo by sie troche odmiany. Roznica ktora zauwazylem to na wszystkich kanalach kodowanych w innych systemach wyskakuje info ze nie ma tego kanalu w twojej ofercie... wczesniej program kodowany :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...