Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy brytyjskie seriale by się cieszyły tak dużo oglądalnością jak tureckie czy hiszpańskie produkcję. W tureckich serialach jest dużo akcji, ciekawe postacie, fabuła oraz atrakcyjni aktorzy. Nie wiem jak w Hiszpanii, bo hiszpańskich produkcji nie oglądam. A jak brytyjskie to tylko komedie.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adrian96 napisał(a):

Ja bym wolał żeby puścili brytyjski serial. O ile dobrze wiem TVP współpracuje z BBC.

To, że te 2 podmioty są w EBU (European Brodcasting Union chyba), nic nie świadczy, bo w Polsce to C+ współpracuje z BBC. Świadczy o tym obecność właśnie seriali z BBC w Canal Plus online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara Kurdej-Szatan wraca do TVP. Poprowadzi show "Cudowne lata"  Czy to jest "nagroda" dla pani Kurdej -Szatan, która wulgarnie zaatakowała (wpisy na portalu społecznościowym) strażników granicznych?🤔

https://www.press.pl/tresc/82639,barbara-kurdej-szatan-wraca-do-tvp_-poprowadzi-show-_cudowne-lata_

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, prysiu86 napisał(a):

Barbara Kurdej-Szatan wraca do TVP. Poprowadzi show "Cudowne lata"  Czy to jest "nagroda" dla Pani Kurdej -Szatan, która wulgarnie zaatakowała (wpisy na portalu społecznościowym) strażników granicznych?🤔

https://www.press.pl/tresc/82639,barbara-kurdej-szatan-wraca-do-tvp_-poprowadzi-show-_cudowne-lata_

Duża część poprzedniej, w tym prowadzący stare TVP Info i związani z "Wiadomościami" zasilili TV Republika - czy to nagroda za "wnikliwe" patrzenie na ręce poprzedniej władzy? 🤔

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzynania Dwójki ciąg dalszy. Tak jak Jeden z Dziesięciu nie miał sensu na tej antenie, tak ważne mecze polskich reprezentacji, zawody lekkoatletyczne również straciły sens emisji na TVP2. Teraz widzimy, że nagle i Panorama nie ma tu sensu. Kto wie, może wkrótce Pytanie na Śniadanie straci sens emisji w Dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, radiofan napisał(a):

Panorama znika z TVP2. Ma być dłuższym programem w TVP INFO. Jak dla mnie bardzo dobra decyzja. Bez sensu program leciał na dwójce. 

Ten program miał sens istnienia na antenie TVP2 ale problem w jego przypadku jest ruchoma godzina emisji. Dobrze że teraz to będzie uporządkowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hgf22593 No i kto wie, czy przypadkiem Koncerty Noworoczne z Wiednia oraz programy i transmisje ekumeniczne mogą się przenieść do Jedynki, bo mogą stwierdzić nowe TVP "że emisja w Programie II Telewizji Publicznej straciła sens". Ja już niektóre opinie komentatorów różnych portali medialnych o niemożliwego na ten moment powrotu do prywatyzacji TVP2 (tak jak we Francji w przypadku TF1 w 1987 roku).

 

Co do przeprowadzki Panoramy do TVP Info wraz z jej wyrzuceniem z codziennej ramówki Dwójki, no to jest dziwna dla mnie decyzja. Panorama w Dwójce to zawsze tradycja, ale w ostatnich czasach została pogubiona przez brak stałej emisji w weekendy. Przy nowej władzy trudno realizować ostatnią tercję tego 2024 roku, a za razem ostatnie 4 miesiące obecnej karty powinności jeśli chodzi o program ramowy Programu Drugiego TVP (zwłaszcza w informacjach i publicystyce). Tak samo jak z Jedynką (przepraszam za off-topic) w przypadku braku bocznych informacji z kraju i ze świata o 08:00, 12:00 i 15:00, to widz telewizji publicznej (mimo że jest TVP Info) czuje się niedoinformowany jednak. Wiem że finanse nie pozwalają na ten moment, ale moim zdaniem jednak informowanie w ciągu dnia (boczne serwisy emitowane w programie ramowym anteny TVP między 08:00 a 17:00) na główniej antenie to święty obowiązek.

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WA2511 napisał(a):

Ja już niektóre opinie komentatorów różnych portali medialnych o niemożliwego na ten moment powrotu do prywatyzacji TVP2 (tak jak we Francji w przypadku TF1 w 1987 roku).

Że co?? 😳

Choć swoją drogą nie zdziwiłby mnie ten postulat w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu przy obecnej Telewizji Polskiej nie tylko TVP2 można by sprtwatyzować ale też i TVP HD czy TVP Rozrywkę które to aktualnie są raczej zbędne. 

Co do „Panoramy" to stała godzina cieszy ale moim zdaniem można by też rozważyć powrót wydania o 18:00 ale tylko wtedy gdy jakieś boczne wydania pojawią się w TVP1. Zresztą miejsce jest gdyż wystarczy tylko wyrzucić powtórkę „Barw Szczęścia" czy innego serialu z okolic godziny 19:35. 

Jeżeli chodzi o niedoinformowanie to bym nie przesadzał bo w samej telewizji naziemnej mamy już trzy kanały informacyjne a niedługo dojdzie jeszcze czwarty. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama powinna pozostać na TVP2 i powinna być nadawana o godz. 18, ale jeżeli robi się amatorkę i nie ma się studia, nadaje się ze studia przerabianego na każdy program jako 1studio i przenosi się program na 22:30 to potem są takie efekty, bo jest słaba oglądalność. Lepiej niszczyć studia, które były do tego przystosowane na placu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś napisałem, Panorama od razu po Teleexpresie i w niedużym odstępie od 19.30 ma tyle sensu, co noga od kredensu. Nikt nie będzie oglądał całego pasma informacyjnego, Panorama musi być o 22 jako ten "późny" serwis.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, satmaniak2000 napisał(a):

Panorama powinna pozostać na TVP2 i powinna być nadawana o godz. 18, ale jeżeli robi się amatorkę i nie ma się studia, nadaje się ze studia przerabianego na każdy program jako 1studio i przenosi się program na 22:30 to potem są takie efekty, bo jest słaba oglądalność. Lepiej niszczyć studia, które były do tego przystosowane na placu. 

Akurat kwestia przenoszenia godziny nadawania to nie jest nowość przy Panoramie. Za czasów gdy szefem programu był Jacek Karnowski, to między innymi dzięki jego sugestiom przesuwano porę emisji nawet na 00:30, przy okazji ograniczając w grafiku dyżury prezenterskie Andrzeja Turskiego, wtedy jednego z najbardziej rozpoznawalnych prowadzących Panoramy. Poza tym były też czasy, gdy program nadawano na stojąco z newsroomu, więc to, że teraz korzysta się z tego samego studia, w którym jest nadawany główny dziennik Jedynki, nie jest taką bolączką.

 

Natomiast co do samych przenosin programu z TVP2 do Info - prawda jest taka, że Panorama od dłuższego czasu, powiedziałbym że od momentu, gdy jedyne pełne wydanie skrócono do 15 minut i zrobiono z tego kopię Wiadomości, nawet z podobnym ładunkiem nierzetelności i propagandy (to było za poprzedniego kierownictwa TAI), straciła swój osobny charakter. Nie jest to już taki program jak jeszcze 20 lat temu, gdy faktycznie było widać różnice, choćby w podejściu do tematów, przedstawianiu ich czy nawet tego, co się pojawia w Panoramie, a czego nie omawiano w Wiadomościach, Kurierze czy Teleexpressie. Co prawda od stycznia zaczęto znowu iść nieco bardziej w taką społeczną tematykę, co było mocną stroną tego programu. Natomiast wydaje mi się, że prędzej czy później kierownictwo TVP i tak by pewne zmiany podjęło. Ciekawi mnie, jak będzie wyglądać ta nowa formuła, bo przyznam że czasem właśnie Panoramę o tej 22:30 lub 22 z minutami oglądałem jako pewnego rodzaju podsumowanie dnia.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...