Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsze 1 z 10 dość krótko - mógł wygrać pan Przemysław z 252 punktami, ale stracił wszystkie szanse, wygrał pan Dariusz ze 102 punktami.

 

Cykle wspomnieniowe się pojawiły w ramówce, ale tylko dwa - o 13:45 i 17:50. Faktycznie coś skromnie w tym roku. No chyba, że będzie więcej...

 

No i dobrze, że odpoczniemy od Znachora w głównych kanałach. No ileż można no. ;) Będzie tylko w TV Polonii.

 

Teraz o 997. No nawet tutaj weszły paradokumenty... Nie podobały mi się te inscenizacje. Rodem z paradokumentów.

Mapy z Google Earth. Ech...

Na plus prezentacja materiałów żródłowych, a ich było sporo i dobra oprawa graficzna. Muzyczna też OK, coś jest z tej legendarnej muzyczki.

Były też wspomnienia z dawnych lat.

Jest i nowy lektor - znany z Ktokowiek widział, ktokolwiek wie.

 

No i pan Karczewski chaotycznie przedstawiający zagrożenia z internetu. Jak widać, poszli na łatwiznę. Nie było innych powszechniejszych oszustw?

 

Ogólnie dobrze, tylko do poprawy cykl Karczewskiego, paradokumentalne insenizacje no i policjanci. Co takie uśmiechy? To nie program rozrywkowy, tylko poważny program kryminalny!

 

Dziś stałe pozycje piątku, w tym maraton serialowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj w 1 z 10 pan Adam miał 121 pkt, jednak stracił szanse i wygrał inny pan z 61 pkt. Ta seria jest coś słaba, bo są trzy rezultaty poniżej 100 pkt, trzy ledwo ponad 100 pkt i dwa wyższe. Może dopiero nadejdą te lepsze epizody?

 

Osobiście nie oglądałem 997, natomiast czytałem opinie na forach dyskusyjnych. I jest chyba dobrze, ale mogloby być lepiej. Też nie rozumiem tych uśmiechów, no bo śmichy chichy w poważnym magazynie kryminalnym przed 23 trochę niepoważnie wygląda. 

 

Ja jednak liczę na to, że "Znachor" będzie w Boże Narodzenie, pewnie w drugi dzień świąt, no bo nie ma jakichkolwiek świąt bez Znachora :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radni przegrali finał "Familiady" w drugiej rundzie, jeden z panów zaliczył 4x0 :mrgreen: Z czego ostatnia odpowiedź na rodzaj palmy brzmiała...czarna :mrgreen: Drugi z nich w pierwszej rundzie podał rodzaj palmy....margaryna :lol2: Pewnie się zestresowali i nie podali, no ale trochę smutne, że nie mogli skojarzyć rodzajów palm, przecież to proste.

 

A dzisiaj Bitwa w The Voice. Zapowiada się naprawdę ciekawie ;) Ponadto dzisiaj mamy, jak co roku w ramówce rozdanie nagród "Totus" o 16:45, nagroda zwana "polskim Noblem" -  jutro mamy Dzień Papieski i Dwójka też niejako wypełnia ramy tego dnia w dniu dzisiejszym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale początkowo te scenki rekonstrukcyjne nie były jak z paraśmieci, tylko profesjonalnie robione. A teraz naoglądali się paradokumentów i o, zróbmy jak oni. To mi się nie podoba. Powinno być tak jak dawniej, a nie unowocześniać.

Dziś Kotarski, ale wiadomo, było świetnie, The Voice - zaczynają się bitwy i ma być jak na bokserskim ringu. Występy mają być zapowiadane przez komentatorów... Oj, średnio to widzę. Ale i tak emocje będą, bo trener będzie decydował, kogo brać, może też ukraść...

No i rozdanie nagród "TOTUS". Podoba mi się ta inicjatywa, w dodatku pokazują na żywo... Jedna z nielicznych transmisji, jaka się ostała w TVP.

I przy okazji - nie wiem, jak sobie radzi "Było nie minęło EXTRA", ale mogliby emitować i tą podstawową wersję w Dwójce również. Taki program jak 997 - jest potrzebny.

Edytowane przez Barti
W odpowiednim dziale forum jest już odrębny wątek poświęcony serialowi pt. "Pod wspólnym niebem". Usunięto fragment postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Kole bez wygranej, no proszę, czyli jednak losowa kolejność totalna.

 

Lajk z kolei prowadziła znów Monika Mazur. Może tak będzie na stałe? Bardzo sympatyczna osoba.

 

The Voice. Nie podoba mi się tylko tyle, że z dużo pana z Eski. Sam Musiał by wystarczył. Ponadto te hostessy. Niektóre wykonania utworów tragiczne. Ale ogółem, ten etap już dużo lepszy. Tylko czekać na kolejne odcinki.

 

Niedziela w Dwójce leży totalnie. Same powtórki po 15:00 i filmy wieczorem. Może to i dobrze?

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odcinek 1 z 10 wygrał pan z wynikiem 162 pkt, co na pewno mu da Wielki Finał. Rywalizacja była bardzo zacięta, bo dwaj panowie wymieniali się pytaniami, też brali na siebie pytania.

 

W Kole dość kuriozalna sytuacja w finale. Pan wygrał co prawda 10 000 zł, wcześniej też ponad 10 000 w samej czwartej rundzie, ale w finale pomylił jedno słowo w haśle, ale szybko się poprawił. I uznano mu to, bo było w ciągu 10 sekund. Myślę, że gdyby nadal stosowano zasady z pierwszej edycji Koła, to taka poprawka nie byłaby możliwa, bo jak dobrze pamiętam z nagrań na YT, to jak ktoś podał w wersji pierwszej błędne hasło to od razu je pokazywano. Wiecie, wedle zasady "pierwsza odpowiedź się liczy".

 

Tak się jeszcze zastanawiam a propos "Miasta skarbów", czy oni nie mieliby lepszej oglądalności zamiast "Barw szczęścia" w czwartki. Myślę, że na pewno nie byłoby wtedy tych 400 tysięcy, tylko gdzieś w pobliże miliona by uderzyli, to na pewno byłby lepszy rezultat, ale jak widać, włodarze TVP nie chcą zmieniać pór emisji, nawet jak wyniki pozostają niezadowalające ;) Choć jeśli chodzi o "Barwy", to pewnie byłby hejt fanek i marsz z pochodniami i widłami na W17 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto skarbów w porze Barw? No może milion by ugrał, ale nie więcej. W ogóle od dawna czwartkowe wieczory z serialem kryminalnym są feralne. Od kilku lat seriale kryminalne czwartkowe kończyły ze słabiutką widownią. I tak było przy każdym serialu. Nowa, Instynkt, Prokurator... Ten ostatni to zasługiwał na II sezon, a II sezonu nie ma.

I tak nie zmienią. Wszak Barwy szczęścia to obecnie najlepsza obyczajówka w Polsce.

 

Teraz o sylwku. Wygląda na to, że już pewniakiem jest Zenek: https://media2.pl/media/145465-Zenon-Martyniuk-ponownie-wystapi-na-Sylwestrze-z-TVP2.html

Zenek twierdzi, że burmistrz Zakopanego złożył mu propozycję występu na tegorocznej imprezie. Artysta zamierza tą propozycję przyjąć.

Może to i dobrze - wszak na Zenku są tłumy, cała Polska go zna i kto wie, może kolejny ciekawy duet...? Zobaczymy.

Pewnie pewniacy sylwestrowi pojawią się tak za miesiąc/półtora miesiąca.

 

W piątki od 3 listopada szykuje nam się jakiś cykl reformacyjny o 14:15.

 

Dalej - nie wiem, jak Sonda 2 sobie radzi w Jedynce /wyników nie ma/, ale gdyby została w Dwójce, to pewnie byłoby lepiej. Skrócili odcinek o kilka minut, też trochę dziwnie się ogląda, ale... z jednej strony żle, a z drugiej dobrze /bo Koło fortuny/.

 

I telemetria na finał:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polsat-liderem-po-trzech-kwartalach-tvp2-wyprzedzila-tvp1-w-16-49-mecz-polska-rumunia-ratingowym-hitem - to wyniki za trzy kwartały. Dwójka i tu wyprzedziła Jedynkę. No, dobre i to.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/udany-tydzien-polsatu-coraz-gorsze-wyniki-tvp1-9-45-mln-widzow-meczu-polska-czarnogora - pomyśleć, że to trzecie miejsce dawają głównie kulisy seriali, same seriale /trzy/ i Familiada. Ale pojawił się też The Voice - co bardzo cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale kryminalne na kanałach głównych nie cieszą się popularnością. Nieprzypadkowo konkurencja takowych nie ma. Żadna pora emisji tego nie zmieni. Wiadomo, gdyby dać o 20:00 to pewnie byłyby wyższe wyniki, ale dla TVP fatalne w tym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację. Mogliby taki serial dać w TVP Seriale, i pewnie by osiągnął jakiś sukces. A na kanały główne popularnością cieszą się obyczajówki, seriale komediowe, ale i niestety paradokumentalne...

Wyniki The Wall pokazują, że o dziwo to Dwójka jest liderem rynku w czasie emisji teleturnieju. No proszę proszę. Można jakoś nie wprowadzając nowości? Można. Emitują znane od lat seriale i co? Lider. Możliwe, że część widowni Polsatu zniesmaczona "Wyspą przetrwania" włączyła na Dwójkę. I dobrze, chociaż myślałem, ze z "The Wall" Jedynka będzie rządzić w tym paśmie, ale jest inaczej.

Dziś bardzo niewiele, zmian nie ma, stałe pozycje wtorkowe już lecą - dwa teleturnieje, serial, MER...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że tu chodzi o coś innego - o pewną, dość prostą do przewidzenia linię scenariuszową. Po tylu odcinkach te seriale z Jedynki są praktycznie tasiemcami z bardzo łatwo przewidywalnymi punktami. Coś się stanie, kogoś zabiją, przez cały odcinek szuka się sprawcy, na końcu jest "happy end". Statystyczny widz nie lubi zbyt skomplikowanej fabuły, dlatego już to "Miasto skarbów" jest dla bardziej wyspecjalizowanego odbiorcy. I dlatego też między innymi ma słabsze wyniki. Choć tutaj przyczyny są też w tym, co prezentuje konkurencja.

Zresztą podobnie wyglądała sprawa z popularnością wszelkich wersji CSI.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze 1 z 10 - wynik zwycięzcy 143 punkty, więc na liście jest.

 

Możliwe, że to co Kirk napisał, jest prawdą. W tych Jedynkowych fabuła jest prosta - i się powtarza co odcinek. A tutaj jest skomplikowana, można się pogubić w wątkach i stąd taka słaba oglądalność. No cóż.

 

Od dziś Dwójka emituje powtórki "Tylko z tobą". W sumie lepiej, jakby mieli lecieć tam Boscy.

 

Kadra wraca do TVP, ale coś wątpię, że mecze wrócą do Dwójki. Może te nieliczne. Po pierwsze - prestiż /wszak TVP1 to antena pokazująca najważniejsze wydarzenia/, a po drugie - nie chcą zabierać widzom ich seriali, bo "jakiś mecz".

Ale zobaczymy jutro. Wszak jutro publikacja ramówek na tydzień 6-12 listopada. No i zobaczymy, co w Święto 11 listopada. Podejrzewam jednak, że nic specjalnego, wszak to sobota.

 

I jeszcze jedno. Jak wiadomo w listopadzie pod koniec mają wejść niedzielne wydania "Pytania na śniadanie". Wiadomo, że od 07:30. Tylko co z omnibusem Barw szczęścia? Podejrzewam, że przejdzie na 10:00, ale nie wiadomo, ile będzie trwał niedzielny program. Jak do 11:00, to nici. Chyba, że czekają na koniec Bake Off. Ale wtedy wylecą filmy i dokument.

Albo omnibusu nie będzie, ale wątpię, wszak zawsze powtarzali odcinki z tygodnia. Ale zobaczymy.

 

Wiadomo na pewno, że dalej będą się męczyli z Makłowiczem. W listopadzie nadal powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest praktycznie żadna, przy Dwójce by tylko seriale miały przerwę (w zależności od dnia rozgrywania spotkania) i byłby pewien dym ze strony fanów telenowel. Ale to i tak jest niemożliwe, bo już dobre kilka lat temu ustalono podział dyscyplin pomiędzy kanały i wtedy ustalono że kadra piłkarska jest w Jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wynik z 1 z 10 to 162 pkt pana Gerarda, wszyscy wytrwali prawie do końca, prawie, bo pan ze stanowiska 1 odpadł na ostatnim pytaniu :mrgreen:

 

Reprezentacji na 100% nie będzie w Dwójce, reprezentacja jest w Jedynce, jest to antena główna, osobiście sobie nie wyobrażam powrotu reprezentacji do Dwójki, no chyba, że musiałby być jakiś ważny powód np. podczas MŚ w grupie rozgrywany byłby hit hitów, który poleciałby w Jedynce. Ale raczej to niemożliwe.

 

Istotnie, "Barwy" dzięki niedzielnym wydaniom PnŚ zapewne wylądują o tej 5 rano, pewnie w tym momencie rozkrzyczą się wielkie fanki serialu, no ale nie wiem, jak one sobie wyobrażają powtórki w momencie, gdy PnŚ dobrze prosperuje i dodają wydanie niedzielne ;) Nie wiem po co komu ten omnibus serialowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi. Wszak w zeszłym roku był sukces, to w tym roku będzie tak samo. Ważne, że nie będzie żadnej szopki z przenoszeniem sylwestra. Teraz czekamy na gwiazdy. Poza Zenkiem, bo ten to już "zaklepany".

Ale po co pokazywać podpisywanie umów na żywo no... ;) Można było wypuścić komunikat, a nie aż tak się chwalić. ;)

 

http://centruminformacji.tvp.pl/34368800/monika-mazur-prowadzaca-magazyn-lajk-w-tvp2 - od dwóch tygodni prowadzi program i teraz dopiero zauważyli. Dobry wybór, jest dobra jako prowadząca.

 

Tymczasem z ramówki zleciało "997". Już, tak szybko po jednym odcinku? Zmiana jest od dzisiaj! Od 22:40 w zamian dokument "Uchodźcy, dochodowy interes". W następne dwa czwartki też jakieś dokumenty, w zaduszki film zacznie się wcześniej, a 9 listopada... Boscy. To już nie mają nic innego do powtórek, tylko Boscy?

A tak w ogóle - naprawdę ktoś tu przegiął. Ledwo jeden odcinek i już koniec? Tak szybko? Słaba oglądalność? Wszak wczoraj jeszcze leciały zapowiedzi. Normalnie przegięli.

 

I ramówki na kolejny tydzień. Zmiany kosmetyczne.

- ramówki często będą 24-godzinne, poza piątkiem i weekendami. W nocy dodali jeszcze filmy dokumentalne, fabularne. Dzięki temu przerwa w programie potrwa ledwo 5 minut.

- ramówka na 11 listopada - nie będę linków dawał, bo jest taka sama jak w każdą sobotę. Wszystko normalnie jak co sobota.

 

Co do niedzieli, 12 jest bez zmian. A Rafał - o powtórce M jak nic zapomniałeś. Też jakoś w weekend muszą ją pomieścić. Zobaczymy jednak, co wymyślą. No chyba, że Kurski znów bajdurzył i jednak to opóżnią, albo nie wejdzie w ogóle. Ale poczekajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się porobiło z tym 997. Osobiście sytuację z anulowaniem emisji w następnych tygodniach uważam za skandaliczną, gdyż w poważnych mediach publicznych nie powinno dochodzić do tak kuriozalnej sytuacji, że jakieś podrzędne medium - mowa o Radiu Maryja - skrytykuje audycję, to nagle prezes publicznego nadawcy ucieka z podkulonym ogonem i anulują od razu program. Tak być nie powinno, a tak po prostu pokazuje to, jaki wpływ mają te media na media publiczne.  Poza tym Fajbusiewicz mówi o nieotrzymanych pieniądzach za wykonany program, a nagrano już 7 z 11 planowanych epizodów. Naprawdę, to jest straszne. TVP otrzymało ostatnio, z tego co wiem,  800 mln zł dotacji z rządu, nie wiem szczerze mówiąc, czemu nie można z tych środków wypłacić wynagrodzeń za wykonaną robotę. Pan Fajbusiewicz, za lata spędzone w TVP, za lata przepracowane przy 997 nie powinien teraz tak być łajany.

 

A oglądalność magazynu ponoć była dobra. Ponoć program wróci, ale coś ma być przerobione. Szczerze mówiąc, nie wiem co. Mogę jedynie domyślać się, że chodzi o tak wymienianego przez pana Gadowskiego Fajbusiewicza, który otrzymał od "towarzysza generała Kiszczaka" zgodę na taki program.

 

Tymczasem dzisiaj w 1 z 10 zażarta walka, ostatecznie pomimo jednego z panów, Krzesimira bodajże, który posiadał 162 pkt, tak jednak on odpadł i inny pan wygrał odcinek wynikiem 102 pkt, co może mu nie dać Wielkiego Finału.

 

Fakt, zapomniałem o Mjm, choć myślę, że powtórka dzień po emisji, która jest w Dwójce z tłumaczeniem na język migowy (jeszcze jest?) w zupełności wystarczy. Nie ma po co emitować takiego dwuodcinkowego omnibusa.  Wiem, w tym momencie narażę się fanom Mjm, ale naprawdę - po co te powtórki? Już lepszy wczesnoporanny omnibus Barw, niż Mjm, które jeszcze bardziej by utrudniły wepchanie "Pytania...". Chyba, że omnibus wylądowałby po sobotnim wydaniu, albo wcześnie rano w sobotę. To by załatwiało sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...