Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej właśnie poczekać, ale jeżeli zostanie jak się zostanie, to to trochę nieładnie. Przyjmijmy, że finały będą tak 19:00-20:00 już. I co? W Dwójce w najlepsze będą leciały powtórki Sznuka, a Polak nie daj Boże walczyć będzie o złoto i tylko w kodowanym TVP Sport? Nie, to nie tak. Może Dwójka powinna emitować tak od 18:50 do 20:05, a potem przejść do Jedynki i tam cała reszta? Byłoby OK.

Tak, ręczną dali do Jedynki, bo fani serialików by znów się żalili "że jakiś tam sport zastępuje mój ukochany serial!"

Aha - jak już, to może pierwszy wieczór w piątek? Jedynka nie pokaże, bo film. A w Dwójce i tak jest wakat...

 

To jaki sport ma emitować Dwójka w takim razie? Skoro wszystko co ważne, leci do TVP1, to co w TVP2? Mniej ważne rzeczy?

 

Pochwalę Dwójkę za wczorajszy koncert "Romane Dyvesa". Dobrze się oglądało, słuchało, ładna oprawa, prowadzenie dobre, dobre przetarcie przed Międzynarodowym Festiwalem Kultury Romów. I dobrze, że umieścili na VOD. Po leniwym kabaretonie w Mrągowie /może i dobrze, że przeszło, w tym roku takie sobie/ idealna rozrywka.

 

A tak leniwie dość... Ukryte skarby dalej lecą premierowo. Dziwne trochę. Ale - z drugiej strony dobrze, bo wakacje też odpowiadają podróżom, odkrywaniom ciekawych miejsc i poznawaniu historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka bez sportu? Trochę nie pasuje. Od zawsze w Dwójce był sport. Już w początkowych latach pokazywali I ligę piłki nożnej. Potem doszła m.i.n. Formuła 1. Ciekawe, jak wtedy transmitowali, bo czytam, że tylko fragmenty albo końcowe etapy wyścigu. Wiec nie wiem.

Były też mecze piłki nożnej, wiadomo, o NBA to już nie wspomnę. A teraz? Praktycznie nic. W zamian wolą dawać powtórki kabaretów, Boskich czy też inne programy. Trochę nie fair.

W Dwójce powinny być imprezy sportowe w szerszym wymiarze, takie mniej ważne. Taki podział - w Jedynce najważniejsze występy Polaków, a w Dwójce te, które się nie mieszczą w Jedynce i inne dyscypliny /ręczna, tenis/. No Dwójka bez sportu?

 

Ciekawy wczoraj reportaż z Międzyzdrojów. Nie pamiętam, ale kiedyś prowadzili szersze relacje. A teraz doszliśmy do czasów, gdzie jeden reportaż i "dobre i to".

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/coraz-gorsze-wyniki-tvp1-fakty-i-disco-hit-festival-kobylnica-2017-hitami-tygodnia - cytuję wyniki oglądalności za poprzedni tydzień oczywiście zwracając uwagę na TVP2.

W 4+ w "20" tylko i wyłącznie "Familiada". W dodatku powtórka. Nieco ponad 1,6 mln widzów. Więc jakiś popyt na powtórki jest...

W pozostałych grupach już nic Dwójkowego. Udział ogólny poniżej 6 procent.

 

Cóż pisać, byle do jesieni.

 

A tymczasem miło, że jest wiele odcinków Jednego z dziesięciu tych starych w sieci. Oglądam taki odcinek sprzed 18 lat i proszę - niewiele zmian, pytania kiedyś może były łatwiejsze. A dzisiaj? Może poziom pytań się zmienił, może zawodnicy są inni, ale ta sama oprawa muzyczna i prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy lubią sport,ale najlepiej z Polakami i to walczącymi o wysokie laury. Sięgasz bardzo głęboko, ale to TVP2 była anteną transmitującą kadrę piłkarską, mecze polskich  drużyn w europejskich pucharach, Golden League(obecnie Diamentowa Liga) itd. Jednak teraz stawiają na TVP1 jako główny kanał i na to nic nie poradzimy, a te mniej atrakcyjne rzeczy to mają od tego kanał sportowy. Coś tam będzie w Dwójce- chociażby grudniowa piłka ręczna czy może jakiś mecz ,ale generalnie sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Eleven jest zupełnie coś takiego niepotrzebne, to będzie ich główny wabik, który w końcu może mocno napędzić sprzedaż, z pewnością już odliczają dni do ewentualnego powrotu RK. ;) A i prawa jako że sprzedaje je "ich" pośrednik też pewnie zbyt kosztowne nie były. ;) Zejdź na ziemię, praw nie ma zapisanych w liście KRRiT to i ich raczej nie będzie.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o to, gdzie jest ta lekkoatletyka, tylko o to, że nie jest transmitowana na otwartej antenie część sesji wieczornej, przez co istnieje prawdopodobieństwo, że iluś występów Polaków nie będzie na antenie TVP 1 i 2.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, podział sportu w Dwójce o tym już kiedyś było. Tu chodzi o to, że nie ma części sesji wieczornej. A gdyby o 19:10 jakiś Polak walczył o medal?

Tymczasem znów nie pokażą na otwartej antenie meczów Jagiellonii w II rundzie eliminacji LE. Co, też za niskie progi? Faza grupowa to jak awansują to też? Jakoś Legię mogą pokazać w Jedynce, ale inne drużyny w TVP2 to już nie. Dziwne.

Wiadomo też, że nie pokażą i wieczornej sesji w piątek 4 sierpnia. O 20:05 "The Best of Dzięki bogu już weekend". Ludzie, no ileż można to samo wałkować bez końca!

 

Wiadomo już, że Górniak, Kwiatkowski i Tomson i Baron trenerami w dziecięcym The Voice. Tak bynajmniej pisze Fakt, i podaje, że w ostatniej chwili odpadł Hyży.

Piszą też, że przez Górniak reszta będzie zarabiać mniej, ale to tam mogli to sobie ubzdurać.

No cóż, Górniak i Kwiatkowski już jurorami byli w programach dla dzieci, znają się, więc OK, Tomson i Baron - no kogoś z dużego Voice'a wziąć musieli, byli w spotach, więc nie dziwi.

 

Na 6 sierpnia dzisiaj wstawiono koncert "The Voice of Poland pod żaglami". Dwuczęściowy z artystami "wypromowanymi" przez program.

 

Coś jeszcze? Niewiele. Skoro Musiał wraca do telewizji, to może wróci na jesień do The Voice, a na wiosnę do Kocham cię, Polsko!? Królikowskiego mam dosyć, a Musiał co prawda też taki sobie, ale od Królikowskiego już jest milion razy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o Lidze Europejskiej. No grupę to tak, ale eliminacje? Nie dziwi mnie Legia w TVP1, bo to był pewniak. A inne polskie drużyny? I runda to mogli, wszak i tak byliśmy faworytami. A teraz? II runda i znów nie widzę w Dwójce żadnego meczu. Lecha nie ma nawet w TVP Sport. Trochę nie fair. Co, czekają na Arkę czy może jak wszyscy awansują, to będą sie starać o sublicencję na mecze polskich drużyn? Jak mają pokazywać, to wszystko, a nie tylko końcową rundę eliminacji, albo od III.

 

W następnym tygodniu sierpnia w Dwójce oczywiście zero lekkoatletyki. W porach sesji wieczornych do 20:00 dalej podwójny Sznuk. OK, ale to trochę nie fair. Pisałem, że nie daj Boże Polak powalczy o medal o 19:30 i pokażą to tylko w kodowanym kanale. Albo trzeba czekać na to, co powiedzą w Jedynce/ ewentualnie inny kanał. Oj, tak w ubiegłych latach transmitowali, myślałem, że ubiegły rok /już wtedy nie było transmisji z lekkoatletycznych mistrzostw/ był wyjątkiem, a tutaj...

 

O 16:10 jakiś nowy serial fabularny. Może tak "Wojenne dziewczyny"? No bo w Jedynce zauważyłem serial Dwójkowy - "Czas honoru". Więc może taka zamiana?

Kabaretowe powtórki dalej nie znikają - 10 sierpnia Mrągowo 2014, 12 sierpnia Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2014 - na co to komu?

11 sierpnia o 20:05 kolejna powtórka gali z okazji 25-lecia Disco Polo.

 

http://www.press.pl/tresc/49162,festiwal-kabaretu-w-koszalinie-bedzie-transmitowany-w-polsacie_-a-nie-w-tvp-2 - tutaj Malinowski tłumaczy, dlaczego w tym roku nie będzie już transmisji koszalińskiego kabaretonu. W skrócie: wycięty skecz, kara za zmienianie treści skeczu, ciągłe zmienianie decyzji, Wolski proponował współpracę, ale propozycja odrzucona. Polsat nie ingeruje w teksty i dlatego w tym roku to właśnie Polsat pokaże koszaliński kabareton.

No brawo, tak to się zamienia rechot w śmiech...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pierwsza-randka-2-w-tvp2 - niestety, albo i stety, drugi sezon randek jesienią. Trochę zmodyfikują formułę - nie pięć, a cztery pary, zmieniony wystrój sali w restauracji i zmieni się też jej obsługa.

Szczerze - nie wiem, co to da, ale to, że kontynuują program z ledwo milionową widownią, to znak, że teraz każda taka oglądalność ich zadowala.

No i co z II edycją dzieciaków, bo kompletnie nic a nic nie słychać...

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiemy, co oznaczały słowa o trudnościach z organizacją podczas zeszłorocznego kabaretonu koszalińskiego (pisałem nawet o tym w wątku, można się do tego dokopać, jak ktoś jest ciekaw dokładnego brzmienia). Kara za zmienianie treści skeczu? To tak trochę dziwne jest, nieco cenzurą mi to pachnie, bo jednak żeby takie rzeczy wykazać to ktoś by musiał kontrolować widowisko i oglądać je ze scenariuszem w ręku. A że Koń Polski potrafi pojechać z żartem politycznym, wiemy nie od dziś, bo ten kabaret robi to od lat i moim zdaniem dobrze im to wychodzi. Można powiedzieć że to już legendy polskiej sceny kabaretowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to przesadzili. Trochę za ostro moim zdaniem. Jakoś kiedyś można było zmienić treść bez względu na sytuację. A tu proszę - dobra zmiana i już, zmieniasz, to płacisz karę. Dziwne.

Ponadto to wycinanie skeczy. Coś się Wolskiemu nie spodobało, bo to może uderzało w wiadomo co. Więc nie, wyciął i tyle. W Polsacie nic takiego nie było.

Nic, w Polsacie dla mnie nic się nie zmieni, tylko logotyp będzie inny...

 

I dalej. Okazuje się, że jakoś mogliby pokazać mecz Ligi Europejskiej z Jagiellonią. Poza TVP Sport, transmisję mamy też w TVP3 Białystok /nie dziwi/, i TVP3 Warszawa /a tu dziwi/. W regionalnych jakoś mogą, a w Dwójce? No nie, powtórki ważniejsze! Kiedyś tak chętnie pokazywali a dzisiaj? Przerzucają do regionalnych, Lecha nie ma, w Dwójce nic.

 

http://www.telemagazyn.pl/artykuly/pytanie-na-sniadanie-anna-popek-znowu-poprowadzi-program-w-tvp2-wideo-59049.html - Wolski złożył Popek propozycję powrotu do Dwójki, do Pytania na śniadanie. Mnie to absolutnie nie dziwi. Miała być wielką gwiazdą w Jedynce a tu co? Program wakacyjny, Świat się kręci, ale ledwo trzy miesiące, i tak to nic a nic. W Dwójce to była dobra, więc nie mam nic przeciwko, by tam wróciła.

 

Pojawiła się nowa pogodynka w Dwójce. Ciekawe imię i nazwisko - Celestyna Grzebyta. Pracowała wcześniej w TVP3 Poznań, skąd też wyciągnęli Tomasza Wolnego. Widać, skąd biorą najlepszych. ;)

To teraz mają aż czterech pogodynków. W praktyce trzech. Dwie panie i jeden pan. Może tak się zostać. ;)

 

I jeszcze leci spot z Królikowskim starszym promujący czwartkowe pasmo z czeskimi komediami i zaproszeniem na ten festiwal kultury i piosenki polskiej i czeskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto nie transmitowali np. finału ręcznych w tym roku, bo ważniejsze powtórki Boskich.

 

I za to będzie kara od KRRiT bo półfinały i finał są obowiązkowe

 

W fazie grupowej pokażą, bo tego wymaga ustawa. Natomiast co do eliminacji LM to niemal zawsze pokazywali polską drużynę w otwartym kanale, więc mnie to nie dziwi.

W ustawie jest Puchar UEFA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wina ustawy. Dawno temu uchwalona i dalej widnieje ten nieszczęsny Puchar UEFA. I przez to trzeba negocjować, a nie być pewnym.

 

W paśmie wspólnym meczu nie było, potwierdzam, Poznań nadawał swoje. Tylko te dwa ośrodki. Może od III rundy zaczną pokazywać, bo jest Arka?

 

Tymczasem trochę archiwaliów:

Nagranie z piątku, 17 czerwca 2005 roku, rozpoczęcie programu, omyłkowo chcieli wcześniej włączyć zegar, nieznany fragment pauzy, no i praktycznie cała ścieżka programu dnia. Świetna do dzisiaj pętla, można teraz połączyć te wszystkie fragmenty i mamy już całość. Pozostaje tylko ten tajemniczy początek z okresu styczeń-marzec 2005.

No właśnie, tylko brakuje jakiegoś rozpoczęcia/zakończenia programu z okresu I - III 2005, kiedy już obowiązywała ta oprawa. Potem wrócili na miesiąc do oprawy Da Vinci, po czym znów wrócili do tej z kołami i tak już pozostało do wiosny 2007 roku.

 

http://www.telemagazyn.pl/artykuly/pierwsza-randka-sezon-2-juz-jesienia-w-tvp2-nowy-menedzer-i-kelnerka-w-restauracji-zdjecia-59098.html - są zdjęcia nowej obsady randek. Też mi zmiana. Zmienia się menedżer i kelnerka, pozostałe osoby z I serii pozostają.

No i nie będzie już pięciu randek na odcinek, tylko cztery. Emisja pewnie nadal w czwartki, no skoro ten milion ich zadowala to cóż poradzisz...

 

Co jeszcze? 29 lipca 'też mi zmiana'. Zamiast Koszalina 2015 w porze Koszalina 2017 w Polsacie... "XVIII Mazurska Noc Kabaretowa Mrągowo 2016 - Moda na swetry". Naprawdę nie rozumiem. Mogliby już dać te Promsy, a nie kabaretami powtórkowymi rywalizować z premierowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mogliby dać te Promsy, tylko tu znowu kłania się kwestia oglądalności. Powtórki kabaretów będą mieć większą widownię, choć i tak nie wygrają tego dnia z premierowym programem, ale mogą przyciągnąć tych widzów, którzy nie są aż tak zorientowani i nie wiedzą, co gdzie leci na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Oglądalność tu sie liczy. Na przykład powtórkowa teleturniejów. Familiada dość dobrze sobie radzi ponimo powtórek. A kabarety to już szkoda gadać. Mogliby puścić pięć dni pod rząd ten sam kabareton i będzie miało dobrą oglądalność, niestety, takich mamy widzów..

 

W ogóle sens powtórek kabaretów dla mnie jest dziwny. Mogliby poszperać w archiwum, jest wiwele programów kabaretowych do powtórzenia, zapomniane kabarety mogliby dać, kabaretony do 2007 /na przykład stare koszalińskie, bodajze nie pokazywali dwóch, więc warto to odkopać/, a nie ograniczajmy się do ostatnich czterech lat. Jutro chociaż będzie powtórka spoza tego przedziału 2013-2017, ale to i tak z 2011.

Mają Kabaretowe Kluby Dwójki, wiem, w TVP Rozrywka powtarzają, ale nie wszystkie odcinki...

I jeszcze jedno - w ogóle ostatnio nie powtarzają Latającego Klubu 2. TVP Rozrywka jakoś może, ale nie TVP2 - czemu?

 

Dziś chociaż oddech od kabaretonów powtórkowych - Festiwal Piosenki i Kultury Romów. Wieloletnia tradycja Dwójkowa, tylko w 2014 nie pokazywali, a tak wszystkie, polecam, piękna muzyka na ten ciepły letni wieczór.

 

I jeszcze jedno - czas na nowy serial dla Dwójki. Może jakiś historyczny, ale nie typu "Korona Królów", tylko może coś bliższego? Może serial o stanie wojennym? Albo jakaś nowa codzienna obyczajówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...