Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie doceniam ofertę TVP (choć serwisy informacyjne TVP powinny polegać na ogólnopolskiej debacie, a kultura wyższa powinna być obecna w mediach publicznych). We wcześniejszym poście chciałem zaznaczyć problem, który jednak jest widoczny (nawet Festiwal Kultury Żydowskiej Szalom na Szerokiej i inne podobne festiwale to wciąż za mało) - a TVP Kultura wciąż nie jest kanałem HD (chyba że w wewnętrznej sieci kablowej TVP). Tak samo nie rozumiem "olewania" płacenia za abonament RTV - w wielu krajach abonament jest wciąż głównym źródłem dochodu dla mediów publicznych (Izrael czy Nowa Zelandia to jednak wyjątki oraz nie każdy jest BBC, że może abonament traktować jako "poduszkę finansową"; USA tylko nieco odstaje od modelu abonamentowego odstaje, bo tam PBS utrzymuje się ze subskrypcji). U mnie abonament RTV jest w miarę regularnie opłacany, jednakże plany zmian wywołują u mnie obawy - co z gospodarstwami domowymi, gdzie jedna osoba ma umowy z operatorami telekomunikacyjnymi a druga ma zarejestrowany odbiornik RTV i opłaca za to abonament? Niepłacenie abonamentu skutkuje większą ilością reklam na kanałach TVP, notorycznie niedoinwestowanymi oddziałami regionalnymi (być może z wyjątkiem TVP3 Warszawa, który może sobie pozwolić na całodobowy program własny [choć na razie z powodu specjalnych okazji]) czy mniejszą chęcią ze strony TVP do produkcji programów misyjnych.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP pokażę festiwal Muzyki Żydowskiej : http://centruminformacji.tvp.pl/33005544/szalom-na-szerokiej-2017-z-tvp2 Rozumiem,że to muzyka, którą słyszę na co dzień w RMF itd. Jednak w TVP nie ma nic poza Disco Polo. Taka jest TVP ile osób płaci abonament RTV.   

Świetne hasło. To może dołożę następne: jaka władza taka kultura (w tv) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie- koncert Chopinowski od rana do nocy w TVP Kultura, Festiwal Kultury żydowskiej, Europejski Stadion Kultury, Festiwal Romów, Festiwal Piosenki Zaczarowanej  i szereg innych wydarzeń kulturalnych o porze niezadowalającej,ale gdy coś ambitniejszego dają w prime - timie to bardzo niska oglądalność. Niestety, 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że pokażą Festiwal Kultury Żydowskiej i to w dwóch częściach. Dotąd chyba pokazywali jedną, prawda? Więc jest postęp. Wielkie brawa. I tak trzymać.

 

No niestety taka jest prawda. Jeżeli damy zamiast miliardowej powtórki kabaretów np. jakiś koncert klasyczny, to niestety, widownia będzie niska. I taka prawda. Wolą to dać w porze, gdzie to obejrzy garstka widzów, niestety.

 

No właśnie, a Dzika muzyka w ogóle znikła. Wiosną już bez premierowych odcinków. Trochę szkoda, no ale widocznie za ambitna pozycja do Dwójki, i do TVP Kultura. Albo cykl wroci jesienią? Jeżeli tak, to oby do Dwójki, bo przecież nie tylko disco polo...

 

No właśnie - kultury wysokiej w Dwójce teraz praktycznie nie ma. Są incydentalne wyjątki, jak Szalom na Szerokiej, ale tego za mało. Nie ma żadnych magazynów, nie ma nic o poezji, literaturze, teatrze, jesienią w ubiegłym roku były dwa dobre, wymienne magazyny i co? Znikły. Co w zamian? Powtórki powtórek kabaretów, których mam już dosyć.

Tak jak z kabaretami - też ich praktycznie nie ma poza powtórkami /które i tak znikną/. Po prostu - obecnie liczy się tylko disco polo. Niestety...

 

W ostatnim tygodniu lipca w ramówce nic ciekawego. Oczywiście nic z Pikniku Country - a była świetna okazja się nieco odbudować.

A co zamiast kolejnego festiwalu w Koszalinie? Oczywiście powtórka Koszalina z 2015. Takimi "zagrywkami" nic nie ugrają. Większość ludzi obejrzy premierowy kabaret, a nie jakieś miliardowe powtórki.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to nieoglądaj i włącz konkurencję..jak nic Ci sie niepodoba w TVP2 to wyłącz i nie oglądaj..

Nie oglądam TVP, prócz Kultury, od momentu panowania JK. Zdrowie psychiczne jest najważniejsze. Ale wciąż śledzę ramówki stacji TVP i po prostu gołym okiem widać coraz gorszą ofertę. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 2 pokaże jesienią serial kryminalny "Miasto skarbów". Głównymi bohaterkami będą dwie siostry - policjantka i złodziejka. W obsadzie: Magdalena Różczka, Aleksandra Popławska oraz Piotr Głowacki. Zdjęcie ruszyły w Krakowie. 

Materiał z "Panoramy":

http://panorama.tvp.pl/33024948/miasto-skarbow-nowy-serial-tvp

Edytowane przez Pihał102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam TVP, prócz Kultury, od momentu panowania JK. Zdrowie psychiczne jest najważniejsze. Ale wciąż śledzę ramówki stacji TVP i po prostu gołym okiem widać coraz gorszą ofertę. I tyle.

Rozumiem,że  MŚ w Rosji też nie będziesz oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 2 pokaże jesienią serial kryminalny "Miasto skarbów". Głównymi bohaterkami będą dwie siostry - policjantka i złodziejka. W obsadzie: Magdalena Różczka, Aleksandra Popławska oraz Piotr Głowacki. Zdjęcie ruszyły w Krakowie. 

Materiał z "Panoramy":

http://panorama.tvp.pl/33024948/miasto-skarbow-nowy-serial-tvp

 

 

Dopiero zdjęcia ruszyły serial już za 2 miesiące miałby być w telewizji... Szykuje się niewypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festiwal Romów to zawsze ma dobre wyniki. Nie dziwi mnie to. Więc leci to po 20:00.

 

Miasto skarbów... no, brzmi nawet nieżle ten nowy serial. Naprawdę szykuje się ciekawie, ale są dwie kwestie...

- zamiast kontynuować jeden serial, to biorą się za kilkanaście i efekt zawsze jest ten sam - jeden sezon. Tak było z Prokuratorem, Komisją Morderstw...

- nie wiemy, gdzie będzie emitowany ten serial. Pasuje mi do Dwójki, w Jedynce kryminalny jeden jest - Ojciec Mateusz i niech wystarczy. Żeby nie było tak jak z Komisją Morderstw - mówili, że w Dwójce, a tu zonk i przenieśli do Jedynki. Gdyby jednak emitowali go w Dwójce, to kto wie, może by miał lepsze wyniki?

 

A dzisiejszy wieczór? Obejrzę sobie T jak Tey - co jak co, ale to akurat można oglądać bez końca, dużo lepsze niż wałkowane powtórki kabaretów z ostatnich kilku lat, 07 zgłoś się - wiadomo. Wcześniej relacja z Rajdu Polski /nie ma dziś powtórek Jednego z dziesięciu/. A Discopoland to i tak już powtórka.

 

http://sport.interia.pl/klub-jagiellonia-bialystok/news-jagiellonia-dinamo-rewanzowy-pojedynek-w-telewizji-polskiej,nId,2411249 - a co nie szkodzi pokazać mecz w Dwójce?

 

Z letniej trasy koncertowej Dwójki nici. 23 lipca o 20:05 powtórka "Wakacji z kabaretem" sprzed 3 lat - na co to komu?

 

Aha - od czasu zawieszenia Skiby Dwójkową pogodę ciągle prowadzi Kostka. Jedyna się ostała. Dzień w dzień. Naprawdę nie mają kogoś jeszcze? Ziemowita nie mogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na temat Miasta skarbów (i powiązany z tym offtop).

 

Serial sam w sobie zapowiada się nieźle - oby nie było tak jak z Belle Epoque (gdzie argumentem za drugim sezonem jest fabuła ostatniego odcinka sezonu pierwszego), który też był robiony w Krakowie.

 

Nie wiem, czy lepszym pomysłem byłaby emisja tego serialu na wiosnę. Tej jesieni będzie naprawdę sporo polskich seriali kryminalnych (oprócz tego będą jeszcze: stała pozycja TVP1 Ojciec Mateusz [choć obecnie najmniej pewna], kontynuacja ostatnio najlepszego polskiego serialu kryminalnego Belfer na Canal+ czy prawdopodobnie wielki powrót AXN do polskich produkcji [tym razem z amerykańskimi producentami] Ultraviolet), a po analizie ramówki tej wiosny poza pozycjami TVP1 (dzisiaj zostanie wyemitowany premierowy odcinek [ostatni z tej serii, choć po opisie Z EPG może wynikać, że może być także ostatnim odcinkiem serialu] Komisarza Alexa na TVP1) był tylko Belle Epoque na TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na ramówkę Dwójki pod względem imprez na żywo, to faktycznie teraz to nieco słabiej wygląda, brakuje nieco takiej letniej trasy. Swoją drogą to mogliby transmitować koncerty Lata z Radiem. To byłby dobry przykład współpracy publicznego radia i telewizji.

 

W zasadzie to najbliższy koncert na żywo będzie za 2 tygodnie, bo to będzie festiwal romski z Ciechocinka. W tym roku będzie jubileusz obchodzony, nie samej imprezy co prawda, ale też ważny, bo 55-lecie pracy artystycznej będzie obchodzić Don Wasyl.




			
		
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Miasta skarbów - coś czuję jednak, że pojawi się już jesienią, bo nie będą odkładać aż takiej produkcji na wiosnę. Jeżeli był prezes Kurski, to znaczy, że już coś jest na rzeczy, że to będzie wielka produkcja. Jakby trafił do Dwójki, to możliwe, że na niedziele po np. Rolnikach szukających żon w Jedynce, by dwa hitowe produkcje się nie nakładały. Ale zobaczymy.

 

Lato z Radiem - no właśnie! Już w zeszłym roku planowali transmisje koncertów w Dwójce. Potem nagle przenieśli plany do Jedynki, a ostatecznie wylądowało w TVP3. Ale tam strasznie amatorsko to robili. Może warto wrócić do tych pięknych tradycji? Kiedyś były relacje, transmisje z koncertów typu pożegnanie lata. Z dobrą promocją mogliby wiele zyskać.

 

A właśnie - powinni częściej współpracować z Polskim Radiem. Bo coś nie widzę tej współpracy /pomijam Opole/.

 

Tymczasem Fakt przedstawia kolejne rewelacje dot. The Voice Kids. Nowym jurorem miałby zostać Grzegorz Hyży, a nie Justyna Steczkowska /w ogóle skąd wzięli Steczkowską?/

Jeżeli to prawda, to nie wiem, co o tym myśleć. Niby doświadczenie ma w programach z młodzieżą /Mali giganci/, ale tak to taki sobie wokalista.

Aha - jest też potwierdzenie, że Jeżowska nie będzie trenerką. I dobrze - niby doświadczenie ma, ale coś mi nie pasowała...

 

Miło, że pokazują Rajd Polski, te ważniejsze odcinki. Naprawdę fajnie, że chociaż raz do roku zauważają rajdy samochodowe. Kiedyś to pokazywali relacje z motocyklowych mistrzostw świata, relacje z rajdu Barbórka, transmitowali też... A dziś dobre i to, miło się ogląda to na otwartej antenie.

 

Dziś pomijam powtórki kabaretowe. Mogę to nawet nazwać śmieciami, bo ileż można? W TVP Rozrywka jest kilka programów, które pasują do Dwójki. O, Magiczny świat Luca - zamiast Rodzinki.pl jak ulał.

Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - o, też. Można połączyć te obie części i emitować jako jedną. Te rozmowy są świetne, sporo archiwaliów. O, pasuje też ten program "Na festiwalowej scenie" - występy z festiwali.

Naprawdę - może warto sprawdzić tą antenę, a nie ciągle sięgać po to samo /już niech to TVP Rozrywka wałkuje, bo tam to pasuje/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie powtórek kabaretów to już żeśmy tu tyle razy przerabiali... może i to mogą być dla niektórych śmieci, tak jak dla mnie niektóre inne rzeczy pokazywane w telewizji. Ale Dwójka na tym zarabia i będzie zarabiać. A te programy to może i by weszły, ale nie zamiast Rodzinki.pl (bo to też ma dobre wyniki), a obok niej.


A Pędziwiatr się pojawił w sobotę w pogodzie po Panoramie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak będzie. Ale może pójdą po rozum do głowy i zrozumią, że oglądalnośc powtórek jest dla nich mało ważna i to usuną. Ale do końca wakacji na pewno będą.

 

O, Pędziwiatr w dwójkowej Pogodzie, tak myślałem. ;) I bardzo dobrze.

 

Mogliby dzisiaj zrobić specjalną Familiadę, wszak tak piękne święto, jakim są 70. urodziny Karola Strasburgera, no jakoś zagługują. No ale jakoś się nie połasili, w zamian dali kolejną powtórkę. Trochę szkoda...

Ale i tak wszystkiego najlepszego, jak najdłużej niech prowadzi "Familiadę". Bez niego to nie ma sensu dalej nagrywać.

 

Coś jeszcze? No niewiele się w tej Dwójce dzieje. Tak spojrzałem na wakacyjną ramówkę 17 lat temu, wszak 2 lipca też był niedzielą...

I co tu zauważam? Programy kabaretu Elita, relacje z festiwalu Malta... no właśnie. Gdzie są w tym roku relacje z Malty? Zapomnieli....

Dalej - transmisje z "Song of Songs Festival - Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej" - też dziś próżno szukać, o ile ten festiwal jeszcze istnieje

Wszystko to po 20:00. Wtedy słupki oglądalności się nie liczyły. A dzisiaj? Próżno szukać Malty. Dzisiaj Festiwal Kultury Żydowskiej - dobre i to.

 

Aha - tak sobie oglądam Wielką grę na TVP Historia i sam nie jestem pewny, czy taka formuła pasuje na dzisiejsze czasy. Przypominam - że jest dalej projekt "Większa gra", no ale chyba został zamrożony i chyba do niego nikt nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mówię o ostatnich latach, bo w tym roku to wiadomo, że by nie pokazali. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz cokolwiek pokazywali z Malty. Tak nagle zaprzestali. I nie ma. A szkoda, bo to ważny festiwal kulturalny.

 

Stało się, nie ma o czym pisać. Więc nieco przyśpieszone /chociaż kilka dni pozostało/ podsumowanie roku Wolskiego jako dyrektora TVP2.

 

Jak zaczynał, to wiele z nim nie wiązałem. Chociaż fakt, że jest satyrykiem, wiele znaczy.

I co? Pożegnał się z Torbicką, która nie wytrzymała po ingerencji w jej program. Do dziś nie ma żadnej jej następczyni.

Miał zamienić rechot w śmiech? I co? Większość kabaretów odpłynęła do Polsatu, za Harasimowicz, jesienią dobre "Żarty i bardy" - dobre, ale tylko ośmioodcinkowe, i na wiosnę nic. Wiosną z kolei już totalna pustka. Tylko powtórki powtórek i "Kabaretowa scena młodych". Nie zamienił rechotu w śmiech, a jedynie zakończył piękną tradycję Dwójkową.

Kabaretony? To samo. W zeszłym roku Mrągowo było i Koszalin też jakoś był. Potem jednak równia pochyła - ani Świętokrzyskiej Nocy Kabaretowej, albo Kabaretowej Nocy Listopadowej. W tym roku to stracili i Mrągowo, i Koszalin. I nic im nie zostało.

Seriale? Utrzymują poziom. M jak miłość jak beznadziejne tak beznadziejne, Barwy szczęścia się mocno poprawiły i znów się świetnie ogląda, Na dobre i na złe, Na sygnale, O mnie się nie martw, Rodzinka.pl - stabilny poziom.

Aha - wspomnę o Artystach. Wiadomo, serial szykowany na wiosnę, spadł na jesień, miał być po 23:15 w poniedziałki, ale poszło w piątki o 22:20, oglądalność bardzo marna, ale serial udany. I Komisja morderstw - serial szykowany do Dwójki, ale trafił do Jedynki. W Dwójce miałby szansę na lepsze wyniki.

Rozrywka? Teleturnieje dalej stabilna, mocna widownia, mijają lata, a ciągle są świetne, The Voice? Ogólnie seria jesienna ubiegłoroczna dobra, tylko ten zwycięzca... Kocham cię, Polsko też, tylko ten Królikowski... Na jesień nowa seria The Voice i The Voice Kids po nim. No, zimą przydałyby się premiery.

Nowości? Bake Off - no, świetnie, że w końcu format w Polsce /wiem, już kiedyś swoją wersję TLC robiło/, I seria świetna, II w porządku, po co wymieniano prowadzące nie wiem, chociaż te nowe były dobre, ale tamtych to nie przebiły. No i Makłowicz - tu kolejny minus, bo odszedł, bo twierdzi uparcie, że jego słów nie zmanipulowano i kolejny problem - jak tu zastąpić jego legendarny cykl kulinarny? Do końca wakacji powtórki, a co dalej?

Jesienią Kochanie, ratujmy nasze dzieci. Świetny projekt, walka z otyłością i innymi problemami, świetnie, ale co z II serią? Wiosną randki, wszystko na ich temat już powiedziałem.

Sonda 2 - też wiele pisałem, ten program potrzebny, to co, że mała oglądalność w porze po Familiadzie. Warto to kontynuować.

Wildstein? Dało się oglądać, czasami było jednostronnie, ale tak to było OK, znikoma oglądalność, więc nie wiadomo. Wildstein twierdzi, że wraca jesienią do Dwójki, TVP chce przenieść jego program do TVP Info...

Kotarski? - też trzyma poziom.

O wiośnie niedawno pisałem obszerniej.

I oczywiście programy, które miały się pojawić - Program typu Show, Pan tu nie stał i the best "W tyle wizji". "Ostry z natury" - już za Chmiela schowali do szuflady.

 

Niestety więcej minusów niż plusów u Wolskiego. Ciężko będzie odbudować np. kabarety. Ale pozostała gałąż rozrywkowa aż tak bardzo nie ucierpiała.

Seriale OK, teleturnieje OK, nowe programy jedne dobre, inne słabe.

Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Trzeba jakoś setną edycję "Jednego z dziesięciu" zaznaczyć. Ciekawe, czy turniej mistrzów jest nadal aktualny...

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...