Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę może dziś od tej Gali Disco Polo.

Dobrym pomysłem te wspomnienia emitowane podczas koncertu. Tutaj się postarali.

Wykonania? No połowa to na żywo, a połowa to istny playback. A szkoda. Ale liczyła się dobra zabawa przede wszystkim i to im się udało ;). Były i stare, i nowe przeboje. I prawidłowo.

Prowadzenie? Kammel był i sobie poradził, wejścia Sierockiego też były świetne /bo się zna. ;)/ A prowadzący z Polo też dobrze.

Scenografia typowa dla takich widowisk, skromna, ale udana, scena też wszystko dobrze.

Oprawa graficzna? Dobra, no ale coś mi nie pasowała do widowiska disco polo.

 

Ale są i minusy. Po pierwsze - a mogli wydłużyć transmisję w Dwójce. Co by się stało? A nic.

Dalej - trochę mało przebojów Akcentu, czy też Classic śpiewający klasyk Perfectu - no trochę nie wypada, no ale...

Kolejny minus - nachalne pokazywanie prezesa TVP. Ja wiem, wielki fan disco polo, ale ze dwa-trzy razy by wystarczało, a nie 10...

I do tego Zenek śpiewający o oczach zielonych. Raz to tak, rozumiem, wielki hit, ale po raz drugi, bo Kurski tego chciał? A gdzie "Przekorny los"? A gdzie inne hity?

 

Ale ogólnie gala na wielki plus, idealna na początek wakacji. ;)

 

http://centruminformacji.tvp.pl/32976863/widzowie-wybrali-rozrywkowy-weekend-z-tvp - chwalimy się... 3,4 drugi występ Zenka, 2,9 II część gali, 2,5 średnia /wszystko w mln./ No, spodziewałem się lepszego wyniku, ale i tak nie jest żle. ;)

 

Aha - można iść za ciosem i dać cały koncert Akcentu w Dwójce. ;) Wtedy byłby czas na wszystkie hity Zenka, a oglądalność byłaby spora. ;) Warto spróbować. ;)

 

Fakt donosi, że Zawadzka i ... Lisowska walczą o prowadzenie The Voice Kids. Zawadzka, no ciekawe, ale Lisowska? No skoro Szroeder też może świetnie prowadzić, to czemu nie Lisowska no? Chodzi oczywiście o prowadzenie z Kammelem.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/najnizsza-w-historii-ogladalnosc-tvp1-mecze-polakow-na-me-u-21-i-gala-25-lat-disco-polo-hitami-tygodnia - powtórki Familiady prawie 2 miliony. Ciekawe. Dalej spora oglądalność. Czyli jednak opłaca się emitować powtórki...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polsat-wygral-telewizyjna-wiosne-2017-ostro-w-dol-tvp1 - i jeszcze ciekawa statystyka. Jeden z dziesięciu ze wzrostem. No, no, brawo, tyle lat i ciągle się świetnie trzyma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jurorów ''The Voice Kids'' to Szroeder raczej Polsatu nie opuści - tam jest gwiazdą, czasami prowadzi koncerty w tejże stacji telewizyjnej. Co do Lisowskiej to nie wyobrażam sobie jej w jury (tak samo np. Margaret, Cleo czy Rudą), a co do Zawadzkiej to piąty program w TVP2 dostanie - a ma już ''Pytanie na śniadanie'', ''Lajk!'', ''Bake Off. Ale Ciacho'' oraz koncerty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirku,dla mnie ta wypowiedź jest jednym wielkim [beep]twem. Po pierwsze TV nie tworzy się dla siebie, więc należy uszanować gusta innych. Po drugie jakoś jak Polsat emituje Disco Polo to jakoś pan Bałtroczyk milczy, więc jak widać podwójne standardy. No cóż,ale zdaje się,że Polsat mu płaci,a TVP nie.  TVP ma być dla wszystkich Polaków. Więc jest i miejsce dla koncertu chopinowskiego jak i DP,a jakby zliczyć czas emisji to mam wrażenie,że muzyce klasycznej przez 25 lat poświęcono w TVP więcej miejsca. 

Tymczasem "GW" dopuściła się haniebnej manipulacji, wierszyk, który jak wyraźnie zaznaczył M. Wolski chce by się nie spełnił przedstawili jako wizję, którą chciałby M. Wolski. Ponadto "GW" zrobiła go prezesem TVP2 - takie stanowisko nie istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirku,dla mnie ta wypowiedź jest jednym wielkim [beep]twem. Po pierwsze TV nie tworzy się dla siebie, więc należy uszanować gusta innych. Po drugie jakoś jak Polsat emituje Disco Polo to jakoś pan Bałtroczyk milczy, więc jak widać podwójne standardy. No cóż,ale zdaje się,że Polsat mu płaci,a TVP nie.  TVP ma być dla wszystkich Polaków. Więc jest i miejsce dla koncertu chopinowskiego jak i DP,a jakby zliczyć czas emisji to mam wrażenie,że muzyce klasycznej przez 25 lat poświęcono w TVP więcej miejsca. 

Dwa rata temu Piotr Bałtroczyk prowadzi kabareton w Sopocie, na którym wystąpi...Tomasz Niecik. Jakoś mu tu wtedy nie przeszkadzało. TVP nie ma schlebiać gustom, tylko je tworzyć, aby nie być jak telewizje komercyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeceniasz siłę TVP. Mogą mi puszczać nie wiem muzykę klasyczną 24 h na dobę i to nie sprawi,że stanę się jej fanem. Jednak może faktycznie TV na innych ma aż tak silny wpływ. Fani Disco Polo byli i są, nie widzę powodu by czasami w telewizji publicznej, która ma być dla wszystkich był jakiś koncert . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby o 20:00 na TVP 1 lub w TVP 2 puszczano muzykę klasyczną, to na pewno byłby wzrost zainteresowania tym rodzajem muzyki.  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10 i 17 lipca o 21:45/25 TVP 2 pokaże "Rodzinkę.pl". Czy TVP w to miejsce nie może pokazywać innych programów niż "Rodzinka.pl' ?

Edytowane przez Pihał102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem nic o Szroeder w kontekście The Voice Kids. Tylko o tej dwójcy Zawadzka/Lisowska. Szroeder jakby co, to do grona Trenerów.

 

Atak Bałtroczyka nie dziwi, ale niestety ostry. Disco Polo być powinno, jak każda muzyka, traktowane równo. Kammel też został pokrzywdzony. On przecież tylko prowadził koncert, zapowiadał wykonawców. A Wolski tu nie ma nic do gadania, wszak Kurski jest fanem disco polo, a że Zenek na sylwku chwycił, to są efekty - gala, program, planowane show...

Aha - w ogóle w ostatnich latach w Dwójce nic z muzyki klasycznej. Uważają, że w TVP Kultura wystarczy. Właśnie że nie. Klasyka też jest potrzebna, nie tylko podczas Konkursu Chopinowskiego. Warto promować nawet niekomercyjną muzykę - klasyczną, alternatywny pop, i tak dalej.

I jeszcze jedno - tym wpisem Bałtroczyk na dobre pogrzebał sobie powrót do prowadzenia kabaretów w TVP, nawet, jak się zmieni prezes TVP...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/2-6-mln-widzow-gali-25-lat-disco-polo-w-tvp2-dalsza-czesc-w-polo-tv-i-tvp-rozrywka-ogladalo-1-1-mln-osob - tu wyniki z WM. A można było dać tą trzecią część do Dwójki, no! Tam np. był Biały Miś!

 

Co do Rodzinki.pl już wielokrotnie pisałem, że jej wałkowanie jest zbędne, ale gdzieś najnowszy sezon musieli powtórzyć. ;) No, mają inne programy, ale ich nie puszczą, bo nie zarobią aż tyle przy reklamach, jak przy Boskich no. ;)

 

Aha - jak tam z Ligą Europejską? Wiem, szans na I rundę już nie ma, ale na kolejne to już tak? Skoro TVP1 pokaże mecze Legii, to i TVP2 powinna mecze Jagi, Lecha i Arki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy do prowadzenia "Kocham cię Polsko" powróci Maciej Kurzajewski lub Marzena Rogalska?, bo ta nowa prowadząca mnie irytuje i denerwuje aż odechciewa mi się oglądać. Chwilę oglądnę to i przełączam bo dłużej nie mogę wytrzymać. Kiedyś za czasów wyżej wymienionych prowadzących to lubiłem oglądać ten program i często go oglądałem ale teraz wcale go nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo - nie wiadomo na razie, co dalej z Kurdej-Szatan. Niedawno była plotka, że odchodzi z M jak miłość, ale ją zdementowała. Podejrzewam jednak, że zostanie, bo jest lubiana, sympatyczna, dobrze prowadzi... Ale zobaczymy.

 

Tymczasem ciekawe zdjęcie się pojawiło na profilu facebookowym TVP2: https://www.facebook.com/dwojkatvp/photos/a.474177445981577.110804.127190877346904/1487737521292226/?type=3

Pojawiło się zdjęcie ze starego Koła fortuny /tego z Pijanowskim i Masny" i ciekawe pytanie: "Chcielibyście, żeby ten program wrócił do TVP2?"

No... Ciekawe. A w marcu 2016 już było mówione, że nie powróci. A tu proszę. Czyżby mieli nagle stawiać na teleturnieje? Powinni.

Jeżeli Koło fortuny faktycznie powróci, to już będzie drugi powrót. Pierwszy był w pażdzierniku 2007. Ech, Tyniec, świetna atmosfera, te jego "Bankrut!"... Fajne czasy. Ale pierwsza wersja też świetna.

 

Idąc tym tropem, to jeszcze powinni wznowić Va banque - Kaczor jeszcze żyje, wzięłoby się zwycięzców takich 1 z 10 z ostatnich kilkunastu serii i są zawodnicy na jedną serię.

No i Duety do mety - tylko z nowszymi nagrodami. W ogóle krótko ten program przetrwał, ledwo 2 lata. A mógłby do dzisiaj, świetny był.

 

Tymczasem nie będzie pierwszego koncertu tej niby letniej trasy koncertowej Dwójki. 16 lipca o 20:05 w zamian "Kabaretowy Klub Dwójki na wakacjach". Z jednej strony dawno nie było, ale z drugiej no ileż można dawać to samo w kółko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "Koło Fortuny" ma wrócić to fajnie by było jakby znowu prowadził to Krzysztof Tyniec. Podobało mi się jego prowadzenie, atmosfera w programie.

 

Jeśli obecna prowadząca jednak zostanie w "Kocham cię Polsko" to dalej nie będę oglądał tego programu bo tej prowadzącej jakoś nie trawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtroczyk miał oczywiście rację. TVP zaczyna schlebiać najbardziej prostackim i prymitywnym standardom i stacza się z każdym dniem na dno muliste. Jawna propaganda, prosta muzyka dla gawiedzi, obrzydliwe wierszyki i kabarety na poziomie żartów gimnazjalnych, kołtuństwo i bigoteria. Upadek kultury wysokiej. Gdzie teatry, wymagające filmy, produkcje z innych krajów europejskich, dokumenty na poziomie? To jest ogółem smutne, że niektórym jak wyżej wystarcza odpowiednia prowadząca w jakimś kolejnym gniocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtroczyk miał oczywiście rację. TVP zaczyna schlebiać najbardziej prostackim i prymitywnym standardom i stacza się z każdym dniem na dno muliste. Jawna propaganda, prosta muzyka dla gawiedzi, obrzydliwe wierszyki i kabarety na poziomie żartów gimnazjalnych, kołtuństwo i bigoteria. Upadek kultury wysokiej. Gdzie teatry, wymagające filmy, produkcje z innych krajów europejskich, dokumenty na poziomie? To jest ogółem smutne, że niektórym jak wyżej wystarcza odpowiednia prowadząca w jakimś kolejnym gniocie.

Był ostatnio Europejski Stadion Kultury, jak chce się uprawiać propagandę w wątkach TVP można patrzeć na TVP tak wybiórczo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by nie mówić: disco z pola (inaczej tego nie nazwę, bo moim zdaniem to nie jest muzyka) na kanałach TVP to już trochę przesada - zważywszy na to, że przy okazji zaprzestano na TVP2 promowania muzyki ludowej oraz ich nowszych aranżacji. W największym skrócie - Discopoland zamiast Dzikiej muzyki to moim zdaniem bardzo duży minus ramówki wiosennej TVP2.

 

Prawdą jest, iż kultura wyższa na ogólnych kanałach TVP (TVP1 i TVP2) tej wiosny "skapitulowała" - Europejski Stadion Kultury czy ambitniejsze koncerty w godzinach nocnych to trochę mało, Studio Teatralne Dwójki skończyło się w kwietniu (na TVP1 było jeszcze gorzej - 2 premiery w marcu + 1 "premiera HD" w maju, oprócz tego same powtórki [w maju ostatnia]), wycofanie się z magazynów kulturalnych (zarówno tego w sobotę ok. 11-12 [który był moim zdaniem lepszym pomysłem na tą godzinę w TVP2 niż Południk Wildsteina], jak i magazynów o książkach w niedzielę o 19:30).

 

[offtop] Być może problem polega na tym, że TVP nie przyjęła określonego modelu emisji własnych produkcji. Z jednej strony mamy BBC, które jest bardziej skłonne do ryzyka i nastawione na wyższą oglądalność (programy mogą zostać zdjęte nawet po jednym sezonie, a hity BBC są sprzedawane za granicę np. do TVP). Z drugiej strony mamy zaś ARD/ZDF, które stawia przede wszystkim na grupę wiernych widzów i względną stałość ramówki (programy są utrzymywane w ramówkach nawet kilkadziesiąt lat, regułą jest kilka-klikanaście lat). [/offtop]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP pokażę festiwal Muzyki Żydowskiej : http://centruminformacji.tvp.pl/33005544/szalom-na-szerokiej-2017-z-tvp2 Rozumiem,że to muzyka, którą słyszę na co dzień w RMF itd. Jednak w TVP nie ma nic poza Disco Polo. Taka jest TVP ile osób płaci abonament RTV. W odpowiednim wątku jest oburzenie,że teraz ma być uskuteczniona ściągalność i tylko się kombinuje jak uniknąć jego płacenia. Kanały TVP są o kilka klas lepsze niż stacje komercyjne w NTC - trzeba mieć bardzo dużo złej woli by tego nie dostrzegać.  

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...