Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Familiada" - Adamczukowie (2) vs Żurnaliści. Pierwsze pytanie o kwaśny owoc. Żurnaliści dali ciekawą myśl, że pomarańcza jest kwaśna. Punkty przejęli Adamczukowie,83 były oto na ich koncie. Drugie pytanie o samogłoskę. Prościuchne :mrgreen: I 96 pkt poszło do Żurnalistów. Trzecie z Fejsa o rasę psa z długimi uszami. I tutaj też mały festiwal niewiedzy :mrgreen: 55 pkt dla Żurnalistów, mają już ich 151.  Czwarte podwójne o  to, co robi człowiek zazwyczaj dla ochłody.  190 pkt, komplet dla Adamczuków, już ich mają 273 pkt. Piąte potrójne, decydujące, na pewno finał w nim się zakończy, dwóch wysokich panów niczym koszykarze, a Karol przy nich niczym sędzia - 195 cm i 196 cm :mrgreen: A pytanko o coś, co najczęściej chrupiemy w kinie. Adamczukowie przed szansą, podali popcorn, chipsy potem, na końcu orzeszki, które dały finał! 561 pkt razem, finał dla nich.  453 zł dla Żurnalistów, gratulacje, a my jedziemy do finału :mrgreen: Karolina więc i Andrzej, tym razem pierwszy Andrzej.  A zdobył w niej:  15 (na napoje), 20 (baterie do aparatu), 35 (słoneczny promień, naj), 0 (lustro - zwierciadło), 17 (lisia nora). 87 pkt po tej rundzie, 113 pkt dla Karoliny. Da radę? W drugiej rundzie zdobywa: 11 (za jedzenie, najwięcej na ryby nad morzem w lecie), 23 (do telefonu baterie, najwięcej do pilota, też tak myślałem), 19 (promień okręgu). 140, szansa jest jeszcze. 0 (lustro wsteczne, łazienkowe najwięcej), szans juz nie ma, 34 (lisi ogon, najwięcej). 174 pkt.  2 205 zł za dziś. Gdyby to lustro się udało, to mieliby 16 tysięcy, a tak mała kwotka znowu. W sobotę kolejna szansa na wygraną!

 

Tak, miałem na myśli transmisje z IO + turnieje eliminacyjne. Również niektóre mecze eliminacyjne do MŚ czy ME leciały w TVP Sport, przydałoby się je pokazywać w Dwójce.

 

No dobra Maciek, a co jeśli ta wideoteka przyniosłaby słabe wyniki oglądalności? ;) Wyleciałaby z hukiem z ramówki jak Teleranek z Jedynki? Nie wiem, czy jest to dobry pomysł, w dodatku o tej 22:20, prędzej dałbym o 21:40 albo o 19:25, po 1 z 10 zamiast powtórki "Barw szczęścia". Ale nie, przecież wtedy są \\'.

 

O, ciekawe - "Wyścig szczurów" w 4:3. Dość dawno emitowali ten film w TVP, przynajmniej ja sobie przypominam  emisje w kanałach komercyjnych, a w publicznej ostatnio tak nie za bardzo.  Może po prostu posiadali taką kopię 4:3 z lat poprzednich, może taki plik mieli. Wątpię, żeby ktoś sprawdzał format emisji filmu przed jego wpuszczeniem do systemu emisyjnego. Jednak emisja filmu w 4:3 w roku 2017, kiedy to programy w takim formacie nadają tylko kanaly na Bliskim Wschodzie, już nawet o Afryce nie mówiąc, to lekki skandal. Wątpię, zeby TVP nie było stać na zakup wersji filmu w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w nocy więc mało kto to oglądał a może wersja 4:3 jest tańsza..

Rzeczywiście powtórki za dnia nie będzie, a szkoda bo to fajna komedia w gwiazdorskiej obsadzie.

Mając dwie główne anteny w HD (nawet w NTC), celowo kupować wersję 4:3 i emitować film z pasami po bokach, bo taka kopia jest ewentualnie trochę tańsza? Z drugiej strony na filmie była możliwość wyboru oryginalnej ścieżki dźwiękowej, co ostatnio jest rzadkością w TVP. Czyli zapłacili więcej za możliwość wyemitowania oryginalnej ścieżki, a mniej za format 4:3? Coś nie bardzo mi to pasuje.

O, ciekawe - "Wyścig szczurów" w 4:3. Dość dawno emitowali ten film w TVP, przynajmniej ja sobie przypominam  emisje w kanałach komercyjnych, a w publicznej ostatnio tak nie za bardzo.  Może po prostu posiadali taką kopię 4:3 z lat poprzednich, może taki plik mieli.

No właśnie - ktoś pamięta może, czy ten film był wcześniej emitowany w TVP? Ja pamiętam go ostatnio z TV Puls, a wcześniej z TV 4 i Polsatu. Pod logo TVP 2 w każdym bądź razie nie było podpisu "premiera".

Jeśli ten film był już kiedyś emitowany w TVP, to możesz mieć rację i faktycznie korzystali ze starej kopii w 4:3 (bo nie zaopatrzyli się w nową 16:9). Lektor był jakiś nieznany, nie kojarzę go po głosie. Na końcu przeczytał tylko "Opracowanie - Telewizja Polska, tekst - Ryszard Radwański".

Na plus to, że napisy końcowe nie były przyspieszane (co miało miejsce na wszystkich komercyjnych stacjach) i oryginalna ścieżka (choć niestety brak napisów).

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zdziwił film w 4:3. Mamy 2017 rok, kanały HD w pełni, a tutaj film w 4:3. Bardzo dziwne. Wcześniej ten film na pewno leciał w TVP2, TVP1, ale nie wiem, czy w wersji 16:9, czy 4:3. Jakaś powtórka będzie o lepszej porze? Ja jej nie widzę, oglądałem kawałek tylko ale zostałem i tak całkiem zaskoczony.

 

Wideoteka - o 21:45 miałoby sens tylko, gdyby Rodzinki.pl nie było. A kiedyś leciała o tej 22:45, po reaktywacji 19:05, 16:35, potem w weekendy 18:35, 14:35... No ale coś retro na dobry początek weekendu myślę, że przyciągnie widzów. I liczę na małą niespodziankę. ;) W czwartek powinna być już ramówka na pierwsze dni marca.

 

Przegladam sobie ramówki Programu II z 1990 roku /to było 27 lat temu/. I tak:

- do wakacji w dni powszednie zaczynali dość póżno, ale to od dawna tak było, jakimiś kursami językowymi, w ogóle wtedy oferta Dwójki prawdziwie różnorodna, dla każdego, a nie pół dnia powtórki

- w soboty pasmo edukacyjne, właściwy program dopiero od 16:55, potem coraz to wcześniej zaczynali

- od lipca zmiany. Wydłużono program w dni powszednie, pojawiła się pierwsza w kraju telewizja śniadaniowa /wtedy z informacjami, jakimiś powtórkami, serialem i magazynem/

- emitowali też wiadomości CNN. Na jakiej zasadzie? Mieli jakąś umowę z CNN i emitowali wiadomości w ich języku?

- coś długo trwała wtedy ramówka wakacyjna /do końca września/

- jesienią wydłużyli emisję, zlikwidowano przerwę za dnia, pojawiły się powtórki w paśmie dziennym.

 

W ogóle rok 1990 dla TP2 był przełomem. Nowe programy, wydłużony czas emisji, i tak dalej.

 

Mogliby coś podać nowego dot. wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłamię się z normalki, kiedy to pisałem jeden post dziennie i dzisiaj napiszę drugi ;)

 

Maćku, to CNN Headline News  były serwisem informacyjnym z kanału Headline News, który nadawał w takiej nazwie od 1983 do 1997 roku, nazywano to CNN, bo ten kanał jest w sieci kanałów CNN, to taki młodszy brat CNN, który nawet wystartował pod nazwą CNN2. Informacje tam przedstawiane były w dużo szybszym tempie niż w zwykłym CNN, gdzie relacje często uzupełnia łączenie z reporterem. W spoilerze nagranie z  Dwójki z roku '91, kiedy to nadawano ten serwis dwa razy dziennie - rano i wieczorem, na początku jest króciusieńki fragment identu tego serwisu, nie wiadomo niestety, czy był do tego tłumacz, czy emitowano bez tłumacza, tak jak ten program satelitarny, w którym pokazywali programy z różnych kanałów z telewizji satelitarnych. On był pewnie bez tlumacza. Jakby ktoś starszy wiedział i chciał tu to napisać - byłbym wdzięczny :)

 

 

 

 

Nawet tutaj można zauważyć bardzo kulturalną ramówkę Dwójki. Bardzo. Tyle tych relacji z wystaw, recitali, koncertów, że w głowie się to nie mieści! Czas emisji zapewne był wydłużany poprzez wdrażanie nowych systemów emisyjnych, nowych programów, coraz więcej się działo w świecie, ramówki już przekraczały północ, choć tutaj widać, że w niedziele program Dwójki trwał do 23:55 (teraz widzowie by zabili władze TVP za taką zmianę!). Dlaczego ramówka wakacyjna trwała do października? Myślę, że to właśnie było to przystosowanie do wysokich klas oglądających Program Drugi, w październiku uczelnie rozpoczynały swoje roki akademickie, więc całkiem możliwe, że Program Drugi do nich się tak przystosowywał. Właściwie ta sytuacja z ramówką wakacyjną trzymała się w całej TP od lat 80 czy nawet kawałka '70 do tych '90, kiedy to zaczęto startować z nowymi programami we wrześniu ;)

 

Ostatecznie możnaby tę Wideotekę władować na sobotę, po "Południku Wildsteina", dawniej slot listy "30 ton", kiedy to jeszcze za dużo osób nie miało dostępu do MTV (wtedy hit za hitem, teraz szmelc za szmelcem), VIVY, VH1, innych stacji muzycznych, tylko te hity w liście 30 ton (przed "Familiadą") dawały taki kontakt ze światem, bo widzowie przez cały tydzień czekali na  poczekalnię, na nowe notowanie, aby zobaczyć na którym miejscu jest dany hit. Tylko oby "Wideoteka" - jakby już ją zreaktywowano po raz kolejny - nie latała po ramówce niczym "Sonda 2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Headline News, to dokładniej ten drugi kanał utworzono dlatego, że w głównym CNN było trochę więcej publicystyki, a CNN 2 (potem Headline News, obecnie HLN) takich programów praktycznie nie miał. Serwisy z tej stacji były na początku lat '90 bardzo popularne, wiele stacji europejskich je retransmitowało. Tyle tylko, że ten kanał nie był dostępny (i dalej nie jest) w Europie, za to jego przekaz retransmitowała CNN International, i zapewne stamtąd stacje go brały do siebie, i tak też pewnie czynił Program Drugi. Umowy z CNN najprawdopodobniej nie było, gdyż to był okres, gdzie się umów na takie rzeczy nie stosowało, to była wręcz partyzantka. Zresztą, wtedy były nawet (m. in. u naszych południowych sąsiadów czy też w Jugosławii) stacje, które prawie całą ramówkę miały spiraconą.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawie, że Jugole miały kanały spiracone, coś jak nasz Top Canal :mrgreen: Ale nawet ciekawe było to, że to HLN było w Dwójce. Widziałem też taki przypadek, że polski C+ na początku emisji emitował serwis BBC emitowany na BBC Prime, z czego obraz programu był pomniejszony, a na dole były polskie napisy. To był ciekawy system.

 

TVP chce się skupiać na prostych ludziach, więc już ponoć na wiosnę  zadebiutuje program o muzyce disco polo - Discopoland KLIK W tym newsie nawet jest napisane, ze Dwójka dopuszcza sytuację, w której wybraliby bohaterów, którzy oprowadziliby widzów po tym świecie. Wiecie, że nie bedzie sensacją, jak napiszę tutaj o Zenku Martyniuku jako możliwym kandydacie na hosta? :mrgreen: To ma być socjologiczno-dokumentalny format z elementami rozrywki - takie 3 w 1. Nawet misyjność ma być w promocji małych wsi (jak w Rolniku!). W pewnym stopniu mamy naszą kulturę o normalnej porze w Dwójce :mrgreen: Szkoda, że to disco polo, a nie kultura wysoka. No ale skoro TVP korzysta z tego, że disco polo obecnie jest znowu na fali, to niech korzystają,  nikt im nie broni.  Tylko oby ten format nie był czymś w stylu Majstrów z pierwszych 5 odcinków, kiedy to prowadził pan Królikowski i program nie tyle co jakością, co prowadzeniem był niesamowitym szajsem.

 

A propos Królikowskiego. "Fakt" informuje, że Królikowski został odrzucony od prowadzenia majstrów, bo rzucał mięsem na planie ile wlezie, w dodatku przy publiczności i wszyscy strzelili na niego focha. A Opania ma dobrą renomę.  No i fajnie :mrgreen: Teraz tylko wywalcie Nieśpielak, dajcie Opanii jakąś konkretną prowadzącą i majstry pojadą dalej, może nawet lepsi niż przez pierwsze kilka epizodów ;)

 

Strach pomyśleć, co by było, jakby Królika dali do "Kocham Cię Polsko!"...

 

Aha, potwierdziło się z tym "First Dates", że to będzie na wiosnę w Dwójce jako "Pierwsza randka", ale my to wiemy od kilku dobrych tygodni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to najpierw archiwalia.
- wieczorem to chyba emitowali powtórkę z poranka, ale jak było, to nie wiem.
- no, ramówka typowa. Było miejsce na wszystko, wysoką kulturę, omówienie programu dnia z rana, serwisy lokalne, gościa. Express Dimanche to był program Nowakowskiego, tego od Zaproszenia.
- był też kultowy program "Jutro poniedziałek". Ale wtedy to były końcowe już jego odcinki.
- emitowali też Polską Kronikę Filmową. I to aż do końca, czyli do grudnia 1994/stycznia 1995.
- i oczywiście "Bliżej świata". Zeszło to chyba dopiero w szczycie emitowania stacji satelitarnych w Polsce, w wakacje 1992. Ostatnie wydanie nadano 5 lipca 1992 i trwało ledwo pół godziny. Dziś ten program sensu nie ma.
- dziś to gdyby kończyli o 23:55, to byłaby to kpina.
- no, może to być prawda z tym rokiem akademickim. O dziwo rok wcześniej w 1989 tak nie było. Rok póżniej, w 1991 zaczynali 2 września. Ale jak dojdę do 1991, co niedługo nastąpi, to tą kwestię poruszę.

W ramach lekkiego OT - TVP1 jesienią 2001 rzeczywiście raz zakończyła program przed 24:00. To było 4 listopada. Paradoksalnie wtedy Dwójka wydłużyła emisję dzienną i nadawała zamiast do północy/01:00 do 03:00/04:00. Dziwne.

Teraz już na bieżąco:
- Wideoteka tak pasuje na właśnie piątek, a w sobotę 30 ton? W dzisiejszych czasach to nie ma sensu chyba. Są kanały muzyczne, ale listy radiowe znikają, więc nie wiem. Wideoteka w sobotę? Już tak było. Wiosną 2011.
- no to Dwójka inwestuje w Disco Polo coraz mocniej, Zenek na sylwku, teraz ten program... Nie mówię żle, ale wydaje mi się, że to będzie takie Disco Polo Live w wersji misyjnej - tylko Świergalskiego brak. No bo tak, odwiedzamy różne kluby, bawimy się, poznajemy zespoły, może jeszcze lista przebojów? No czekam, zobaczymy co to będzie, ale jakie miejsce w ramówce? Może tak niedziela 10:00, jak kiedyś Polsat umieścił tam Disco Relax? Sobota 19:05 to już zajęte pole.
- Królikowski nie tylko rzucał mięsem, ale i gwiazdorzył. Nie dziwię się, że położył kolejny program. II sezon tak, ale bez Nieśpielak, może tak z samym Opanią? A w piątek chichot historii - Królikowski wróci, ale jako uczestnik! Mogli też Nieśpielak dać jako uczestniczkę. Sam Opania jako prowadzący dałby radę.
- Pierwsza randka - no dobra, to już pewniak wiosenny, ale kiedy i gdzie tego dalej nie wiadomo.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięta odpowiedź na offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jugole to to piracili nawet lepiej niż Top Canal, bo w ramach struktur telewizji publicznych :D

 

A teraz co do Dwójki: ciekawe jak im ten program o disco polo wyjdzie? Bo niby z jednej strony ten opis o formacie socjologiczno-dokumentalnym istotnie sugeruje program bardziej misyjny, ale z drugiej strony może to też być sprytny wybieg, by się nie czepiano aż tak bardzo tego, że telewizja publiczna zamiast promować kulturę wysoką, woli emitować magazyn o disco polo. Choć jak tak patrzę na komentarze w sieci, to chyba niezbyt wypaliło z tym wybiegiem jak na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie to tylko plany. Zobaczymy, jak to wyjdzie, bo na razie to same plany. Świergalski prowadził już Disco Polo Live, więc się nadaje. Ale bardziej pewnie Martyniuk albo Świerzyński właśnie /z Bayer Full/.

 

Dziś większość to sprawy bieżące ;).

 

Kurdej-Szatan dalej będzie prowadzić Kocham Cię, Polsko, ale co ciekawe nie wie jeszcze, jacy będą kapitanowie drużyn. Nie dziwię się. Idealnie się wpisała w program, jest dobra, więc po co zmieniać?

 

Czytam też/Press/, że TVP2 pokaże program typu reality-show "Rodzinka sama w domu". Chodzi o to, że na jeden weekend jedna rodzina przeniesie się do zupełnie innego środowiska, niż w tym "swoim". No, może być ciekawie, chociaż gdzieś już taka formuła była...

Emisja w soboty o 13:30. Taki lekki przedfamiliadowy program.

 

Co dalej, czytam, że Martyniuk dostał nową pracę, tak samo jak np. Szpak i Margaret. Takie show idealnie pasuje do Dwójki.

Tutaj gwiazdy wcielają sie w rolę dyrygujących... orkiestrą symfoniczną. No... No... Ciekawe pomysły mają w tej TVP. Licencja holenderska, chociaż zbliżony do tego był program "Maestro" z BBC /rok 2008/. Też różne gwiazdy dyrygowały orkiestrą.

Taki format pasuje do Dwójki, no ale miejsca za bardzo w ramówce nie ma...

 

A telekamery zakończyły się wielkim dwójkowym sukcesem. Wymieniam tylko tych z Dwójki.

Kurdej-Szatan - za co w kategorii aktorka? Za co? No dla mnie za nic. Żebrowski wiadomo. Zawadzka? Należało jej się no! Drugie miejsce Rożka - brawo!

Na sygnale - nie dziwi, konkurencja słaba. Nie liczę Lipowskiej.

No i ten brak transmisji w Dwójce raził. Oby za rok wróciła.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/najchetniej-ogladane-seriale-m-jak-milosc-barwy-szczescia - najgorszy serial niestety na czele. Czekam na detronizację, choćby przez coraz lepsze "Barwy szczęścia". Już nie żenady, a szczęścia!

 

Aha - zniknął program "Szeptem". Co, jednak słaba oglądalność, przerwa zimowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o formacie z disco polo swoje zdanie wyrażałem wcześniej, także już nie komentuję ;)

 

Kurdej-Szatan zostaje. To raczej było przesądzone, problem polega na tym, ze nadal nie znamy kapitanów drużyn ;) Zdrójkowski odpada, bo szkoła, Królikowski odpada też, bo tym mięsem rzucał, może to czas na Opanię, jak jednak majstry się nie utrzymają?

 

"Rodzinka sama w domu" - fajny format się zapowiada (też coś kojarzę, coś nawet było na TLC, czy jakimś BBC Lifestyle) tylko jeżeli to ma być realizowane na szybcika, to ja podziękuję. Lepiej, żeby format był do końca dopracowany i dopiero wtedy żeby ruszyła produkcja. Chcemy lepszy i dopracowany format, niż niedopracowanego flaka.

 

Format z tymi dyrygującymi, nazwa orginalna "Maestro" (czyli w moim nazewnictwie "maestry", bo "majstry" :mrgreen: ). Tylko pytanie, czy dostaliby jakieś utwory klasyczne z orkiestrą, czy mieliby też swoje utwory z tym robić? Chętnie usłyszałbym oczy zielone w wykonaniu orkiestry :mrgreen: Właściwie to Holendrzy wzięli ten program od Brytyjczyków, więc to jest brytyjska licencja. No ale hej, to też jest kultura, nawet z gwiazdami, ta kultura, o którą tak zabiegamy od wielu miesięcy o ludzkiej porze w Dwójce :) Tylko właśnie. Czy na pewno na wiosnę? Obstawiałbym, że format przeskoczy na jesień, bo teraz już tyle jest nagromadzonych tych programów do Dwójki, że normalnie szpilki nie ma gdzie wsadzić :mrgreen:

 

Dopóki "MjM" ma oglądalnosć, dopóki serial istnieje, będzie na czele. No chyba, że nagle się coś stanie, że stracą popuarność i przerzucą się ludzie na inne seriale, w tym na wspomniany przez Maćka serial z barwami.

 

"Szeptem" - nie ma? Ciekawe. Przerwa zimowa raczej nie, więc myślę, że to koniec tego programu. W ogóle on był emitowany w tym roku, bo coś w ramówkach tego programu nie ma?

 

Dobra, jak już gadamy o tym nocny talk-show z udziałem widzów, to czas zapytać o sobotnią publicystykę pana Wildsteina.  Czy ktoś wie jaką ma oglądalność program byłego prezesa TVP, w którym on rozmawia z komentatorami, publicystami i z politykami? Jest ona dobra, jak na godzinę 12:00, czy jednak troszeczkę może martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak...

 

Jeszcze o disco polo pomarudzę. Czytam, że TVP ponoć zamierza zrobić serial fabularny o disco polo. Podejrzewam, że trafi do Dwójki, bo w TVP1 nie wyobrażam sobie takowego.

Rozumiem, że to popularne, ale gdzie różnorodna muzyka w Dwójce? No gdzie? Te występy w śniadaniówce i nocne koncerty to za mało. Za dnia disco polo i disco polo. Tak jak kiedyś na Polsacie.

O ile koncert, Zenka i ten Discopoland to jeszcze zrozumiem, to serial o disco polo moim zdaniem to już przesada. Takie rzeczy to w Polo TV. Teraz to mogą zakładać kanał TVP Disco Polo. Ale to już nie ten wątek na ten temat.

 

Coś mi się wydaje, że będzie ten Pniewski, albo Zawadzka. Albo jeszcze kto inny. No zobaczymy no. Opania nie byłby taki zły, w majstrach sprawdza się świetnie.

 

A właśnie - obejrzałem dłuższy zwiastun odcinka 8. Szykuje się dobry, Królikowski nawet, nawet. Chyba będzie koniec z przytupem. ;)

 

Co do tego Maestro - są dwa warianty. Albo to kolejna bzdura na resorach "Super expressu", albo to prawda. Nie, nie będzie żadnych oczów zielonych, będą same klasyki muzyki klasycznej! I to jest ta misja, której brak. Na jesień? A może upchną wiosną, w niedzielne wieczory? I tak nie mają nic do zaproponowania. Zresztą zobaczymy.

 

Szeptem - no, sprawa podejrzana. Nic nie było o zawieszeniu emisji. Nic Popek i Kowalski nie mówili w grudniu o ostatnim odcinku. Tak znikło i nie wróciło. Albo faktycznie zimowa przerwa, albo znikł z niejasnych przycyzn.

 

Wildstein? Ostatnie badanie było we wrześniu bodajże, oglądalność chyba było ok. 200 tys. widzów, przegrana ze wszystkimi.

 

A jutro poznamy ramówkę wiosenną. Ile bym chciał zmian, usunięcia powtórek... A tu się pewnie okaże, że zmian za wiele nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wildstein - te 200 tysięcy rzeczywiście są niskie. Szczególnie na godzinę 12:00 w sobotę.  Pewnie po tych kilku miesiącach od premiery jeszcze bardziej spadły. Chyba już lepsze byłyby te transmisje biegów narciarskich bez Kowalczyk ;) Swoją drogą, były jakieś dane dot. oglądalności biegów w obecnym paśmie  Wildsteina?

 

Serial o disco polo - hahahaha :mrgreen: Zapewne nazwą będzie "Miłość w rytmie disco". Mamy erę disco polo w TVP! A ja myślałem, że serial z disco polo, o disco polo ujrzę tylko w Polo TV, no góra w Disco Polo Music, a tu proszę :mrgreen: Nie, nie przesadzajmy, wystarczy już ten program "Discopoland". Seriali nam nie trzeba. Wystarczy jeden, dobry program, a nie jeden, dobry program i jeden - pewnie tandetny - serial. Choć co ja tam wiem... już wolałbym jakiś serial o sporcie, prezes Kurski mógłby mieć tutaj niesamowite pole do popisu, w końcu jest fanem sportu i mógłby zrobić jakiś fajny serial o historii polskiej piłki nożnej, albo coś o Kazimierzu Deynie. Może to odniosłoby sukces, taka lekka forma edukacyjna, szczególnie dla dzieciaków, poznaliby autorytety rodziców, bo obecne dzieciaki mają autorytet Ronaldo, Messi, Lewandowski, Suarez, Bale, Ibrahimović, Ramos i mogę tak sobie lecieć w nieskończoność :twisted:

 

Mówimy o różnorodnej muzyce - może powrót listy listy listy 30 ton? :mrgreen: Lekko unowocześniona forma, z komentarzami na ekranie, może wpływ widzów na listę 30 ton i na poczekalnię, no i nieśmiertelny glos pana Odiji :) Ach, to by było coś!

 

"Maestro" - o, czyli jednak bez muzyki rozrywkowej :) No i fajnie, że choć w takiej formie byłaby muzyka klasyczna w Dwójce o cywilizowanej porze. Wiosna - w sumie tak patrząc na propozycje stacji, to Dwójka mogłaby to wpakować. Ale jak znam życie, postawią na kabarety bądź na kino z James'em Bondem ;)

 

Dzisiaj wystosuję mejla do Telewizji Polskiej z pytaniem o dalszą emisję programu "Szeptem". Jeżeli do jutra dostanę odpowiedź, na pewno w tym wątku zamieszczę informację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że akurat program Wildsteina nie jest robiony pod słupki oglądalności, bardziej liczy się tu wartość merytoryczna.

 

Serial o disco polo... w zasadzie nawet nie znamy zbytnio szczegółów projektu, nie wiemy czy to ma być coś w stylu właśnie "Miłości w rytmie disco", czyli badziewia, które się łatwo robi, czy też może jakaś fabuła w stylu: jest sobie jakiś nowy wokalista i sobie najpierw słabo radzi, a potem sławę uzyskuje. Albo też coś w stylu filmu "Disco polo", który już idzie w stronę prawdziwych wydarzeń. Cóż... był serial o teatrze, to teraz może być o disco polo...

Ale faktycznie, pomysł żeby coś o sporcie było, wydaje mi się lepszy, zwłaszcza że pewne dokonania filmowe w tej kwestii są, na przykład "Mundial. Gra o wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie. U Wildsteina liczy się merytoryka, pluralizm... To się liczy, a nie słupki. Wyniki takie jakie są, program nadal jest emitowany i do czerwca na pewno będzie na antenie.

Oglądalności biegów nie było.

 

No nie poznaliśmy ramówek wiosennych. Może jutro?

 

A tak kilka spekulacji. Możliwe, że Dwójka znów postawi na teleturnieje. Kto by nie chciał zamiast powtórek powtórek jakieś 2-3 teleturnieje dziennie /2 nowe i Jeden z dziesięciu/.

Piszę dlatego, bo Edemmol Polska wraca do pomysłu porzuconego dwa lata temu. W sobotę jest casting. Teleturniej oparty na formacie Channel 4 "Countdown", czyli litery, cyfry, działania matematyczne.

Idealnie pasuje do Dwójki! Takie coś być powinno było już dawno. Idealnie na slot 16:00/17:00. Czemu o tym nie pomyślą? W UK jakoś mogą, a u nas nie.

 

Możliwe, że wizytówkami TVP2 staną się teleturnieje, dobra rozrywka, świetne seriale i to disco polo no.

 

30 ton? W dobie wielu kanałów muzycznych, taka lista nie ma sensu. Tutaj byłby utwory we fragmentach, a w muzycznych masz całe. Ponadto internet...

Przywróciliby tylko w akcie desperacji, co jest niewykonalne. W dobie internetu taka lista straciła znaczenie.

 

Serial o disco polo, no nie, w kierunku badziewia to nie pójdą, to nie jest Polsat, może taka telenowela w stylu "Artystów"? Ale i tak to dziwny pomysł.

O sporcie z kolei czemu nie? Na przykład zawodnik, który zaczyna w jakieś szkółce piłkarskiej, i nagle transfer do wymarzonego klubu, gra świetnie, reprezentacja... O, i takie coś. Może za rok, jak nasi awansują na ten mundial. ;)

Na razie rządzi disco polo, więc będzie o disco polo, a co dalej, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja z tym Wildsteinem. Ale pewnie i tak jeżeli będą chcieli go zostawić na jesień, to popatrzą na słupki ;)

 

"Countdown" - tak, może właśnie to jest dla Dwójki teleturniej. Tylko polska nazwa? "Odliczanie". Jakże mądra kalka z anglika na polski :mrgreen: Tylko tak. Czy u nas to by się przyjęło? Z Channel 4 wzięli 1 z 10 - przyjęło się, ale to były inne czasy. Z BBC wzięli "Tylko Ty!", które, powiedzmy sobie szczerze, widzowie nie kupili. "Postaw na milion" z Channel 4 ludzie kupili. Może z tym "Odliczaniem" będzie podobnie, że ludzie polubią formułę układania słów z liter w ciągu 30 sekund w kazdej rundzie. Godzina? 17:05.  Brytyjska wersja trwa 36 minut bez reklam. Prędzej obstawiałbym 17:05-10, taka obsuwka, aby mogli wpuścić te 12 minut reklam do "Panoramy". A po programie informacyjnym kolejny teleturniej - 1 z 10 :) Moim zdaniem wchodzi też opcja "po 1 z 10", czyli o 19:25, zamiast powtórki "Barw szczęścia". Stworzyłoby się takie pasmo teleturniejów :)

 

Może to moment odrodzenia się teleturniejów w publicznej, przecież kiedyś w ramówce było ich tyyyyleee jednego dnia!

 

Sam pisaleś Maciek o modzie na reaktywacje, więc ja bym przynajmniej spróbował z tą listą "30 ton". A nuż by się udało :)

 

"The  Voice". Wywiad z Marią Sadowską na Interii. Wspomina w nim, że nie wie, czy będzie jurorką w 8 edycji tego programu.  Ja jednak obstawiałbym to, że będzie jurorką, bo chwila odpoczynku nikomu nie zaszkodziła ;)

 

Oczywiście ja rzuciłem pomysł tego serialu o sporcie, Maciek dopisał fabułę i ona jest fajna ;) Racja, tylko z takiego serialu 10-12 odcinkowego, powstałby tasiemiec, bo w pierwszym widzimy małego dzieciaka, co lata w juniorach, a tu nagle w 3-4 odcinku wyskakuje już większy chlopak, debiutujący w reprezentacji U-19 ;) Obstawiałbym krótką, szybką formułę, młodego utalentowanego pilkarza, niedocenianego przez ludzi, nagle zauważa go znany trener, wykupuje go, chlopak zaczyna wierzyć w siebie, potem zaczyna grać na najwyższych obrotach, dostaje się do reprezentacji, strzela bramki takie, że Ronaldo by się nie powstydzil, aż wreszcie w ostatnim odcinku - tutaj odcinek 12 -  ma 36 lat, przechodzi na emeryturę i zaczyna trenować drużynę, z której wyszedł ;) Coś takiego widzę. A potem drugi sezon, jak on jako trener odnosi sukcesy. Może ludzie kupiliby ;)

 

Ale mamy na ten moment to o disco polo - prędzej szybka, zwięzła formuła, jak wyżej. Od zerowego, grającego w województwie grajka z syntezatorem, po wielką gwiazdę narodowego formatu i tak doszliby do  ostatniego odcinka ;) Coś w ten deseń ja bym uderzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, szansa jest, by teleturnieje się odrodziły, ale ten nowy format, jak już wejdzie, to potem. Nie ma go w ramówkach dziś opublikowanych, ale o nich lada chwila.

30 ton - pisałem już nie raz, tylko w akcie desperacji. W dzisiejszych czasach telewizyjne listy przebojów nie mają sensu. Jest internet, radio, więc... po co?

 

The Voice - pewnie będzie, bo być musi, a bez niej nie wyobrażam sobie tego programu. ;)

 

Wszyscy krytykują, bo Kurski po sukcesie sylwka z Zenkiem, postanowił promować ile wiezie disco polo - i mamy tak, program, serial. Nawet dobry pomysł, ale to już przegięcie tak wszystko od razu. Czytam, że główną rolę ma grać Glinka. No, jeżeli zbiorą dobrych aktorów, to może wyjdzie dobry serial. O piłce możliwie szybka formuła, bo w wolnej to byłyby cztery sezony. O, i taka by mi odpowiadała.

 

A na razie wiosna w Dwójce. Po kolei

- poniedziałki bez zmian, wraca premierowo Jeden z dziesięciu, dalej beznadziejne powtórki Makłowicza, o 21:45 program rozrywkowy /Pierwsza randka? Bake Off/? A o 06:00 uwaga, Boscy od nowa! Co to, innego serialu to nie ma do wałkowania?

- wtorki? Biegi o 12:30, a tak bez większych zmian

- środa? bez powtórek Cejrowskiego, hurra. O 14:10 jakiś program rozrywkowy, a tak to bez zmian. "Szeptem" nie wraca. W zamian... Boscy! A popołudniowe powtórki nadal świetnie się trzymają!

- czwartek? bez zmian, o 20:40 filmy. Nie ma II serii dzieciaków

- piątek? wracają powtórki Postaw na milion, o 13:55 program religijny, o 14:35 i 16:05 jakieś rozrywkowe? Wieczorem? Bez zmian, o 20:40 nowa seria O mnie się nie martw, o 21:40 Rodzinka.pl. Nadal w Dwójce, nadal 1 odcinek. Po niej wakat /Wideoteka, czy coś innego?/

- sobota? o 10:45 nowy program "Co się dzieje ?", o 11:40 "Podróże z historią" /premiery? Powtórki?/ Potem Wildstein i dwa nieznane programy rozrywkowe. O 14:00 oczywiście Familiada, a potem Sonda 2 - jak widać, zapowiadali zmianę pory i dnia nadawania, a tu pewnie nadal weekend po Karolu. Potem powtórka Boskich, dwa nieznane programy rozrywkowe. Wieczorem oczywiście Postaw na milion i X seria "Kocham Cię, Polsko". Dzień bez zmian, pora bez zmian. Ponoć Królikowski ma być nowym kapitanem. :/ Czyli ostatnia seria, bo kładł na razie wszystko... a potem program rozrywkowy. O 23:55 podobnie.

- niedziela? rano nadal omnibus Barw szczęścia - na co to komu? Nie będzie już Kotarskiego - będzie "Rodzinne oglądanie - Film dokumentalny". Ukryte skarby o 09:55. Wraca niestety Makłowicz - jak ma być jak było, to ja podziękuję. Cykl "Gwiazdy w południe" zostaje. Popołudnia bez zmian - powtórki Na dobre i na złe i Kocham Cię, Polsko. Wieczorem nadal Boscy :/ - powtórka odcinka z jesieni i ostatniego. Trzy powtórki odcinka, no jedna nie wystarczy? Wieczorem Sherlock, o 21:55 program rozrywkowy.

 

No, nie wygląda to dobrze. Dalej za dużo Boskich. No nie można ograniczyć ich do emisji o 06:00, premiery i jednej bieżącej powtórki, tylko musimy od razu kilkanaście odcinków od razu?

Zobaczymy, jakie będą te programy rozrywkowe. Na razie nic poza tytułami nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że szybka formuła z tym o sporcie. Mogłaby być nuda, jeżeli zrobionoby z tego tasiemiec. Glinka w discopolowym? Ona już gra w "Barwach..", dałbym kogoś świeżego, nowego, ale w sumie, jeżeli chcą na rozpoznawalności Glinki jechać, to czemu nie.

 

No więc wiosna. Też czujecie świeże powietrze (co tam, że ze smogiem! :mrgreen: ), kwiatki i w ogóle ciepełko na dworze? Ja też nie :mrgreen: Ale ramówki są, więc wiosna. Tak, wraca 1 z 10 o 18:50. Też mnie intryguje ten program poniedziałkowy o 21:45. Może to wlaśnie te randki, no chyba, że wpakują majstrów, ale oby to były randki. Ogólnie to w tygodniu bez większych zmian, ale Cejrowskiego nie ma.  Dzieciaków też. Pewnie wpadną później. Rodzinka jednak została w Dwójce. Czyli marzenia pana Kurskiego  pozostały niespełnione ;)  "Sonda" została po "Familiadzie". Czyli jednak wyniki były dobre i program nie będzie latał po ramówce?  "Co się dzieje?" - ja myślę, że to będzie jakiś program kulturalny z wydarzeniami weekendu w Polsce, tak, aby zaciekawić widzów i zachęcić do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Serio Królikowski w KCP? Ma-sa-kra. Czyli jednak.

 

Dużo tych omnibusów w tej ramówce, nadal dużo Boskich. Sytuacja nadal praktycznie bez zmian, są drobne ruchy, ale jednak nadal nic. Może z biegiem sezonu wiosennego będzie się sytuacja zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to może jedna, góra dwie pozycje tak podpisane to może jakieś nowe rzeczy, ale reszta to będą powtórki. Na razie ramówka wygląda tak jak wygląda, bo nie znamy szczegółów, a TVP pewnie dopiero w najbliższych dniach będzie je ujawniać (w zasadzie przy Jedynce już to ujawnianie szczegółów się zaczęło). Więc możliwe, że coś się pozmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powtórkowe poranne odcinki eMki dalej będą lecieć dalej. I chyba będą lecieć aż do momentu kiedy nie zetkną się premierowe z z tymi powtórkami, a tak może być według moich obliczeń dopiero po 27 marca gdy rano będzie odcinek 1286 a wieczorem premiera odcinka 1287.
I teraz zastanawia mnie co dalej. Czy będą po tym emitować od nowa od 1 odcinka czy coś innego dadzą.
Denerwuje mnie jedna rzecz. Na końcu programów (głównie seriali) dają belkę że wszystkie odcinki dostępne na VOD. Ale to jest nie prawdą bo żadnego programu nie można obejrzeć od 1 odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Familiada" - dzisiejszy opis odcinka testowo zamieszczam w spoilerze ;)

 

 

Dzisiaj Adamczukowie zagrali z Juvenis AWF. Pytano w pierwszym o to, co powinna mieć panna młoda w dniu ślubu. Punkty tu przeęli Adamczukowie i było ich 63. Trzy odpowiedzi z 6 odgadnięte tutaj. W drugim pytano, po co ludzie mieszkający na wsi jeżdżą do miasta. Tutaj też Juvenis podało odpowiedź lepszą.  I w tej rundzie też Adamczukowie przejęli, już mieli 152 pkt, bo tu zyskali 89 pkr.  W trzecim, krótkim pytano o rodzaj prawa.  Tutaj taka niewiedza lekko,  61 pkt dla Juvenis, 3 z 6 odgadnięte. Trzy najwyższe.  W czwartym podwójnym pytano o skaczące stworzenie. Tutaj punkty przejęli Juvenis i mieli ich 249. Piąte potrójne o nazwę ptaka z Ó. Padła kukułka :mrgreen: Ale to Juvenis miało finał, 534 pkt na ich koncie, także tak kończy się panowie Adamczuków, 456 zł za dziś, około 4 tysięcy ogólnie. Wrócili sponsorzy, więc i gadżety :)  A w finale wystąpili. Michał i Anna, Anna zaczyna. I zdobyła:  6 (długa suknia na randkę), 23 (Kowalski marzy o samochodzie), 24 (biżuteria w sejfie), 11 (pascchalna wigilia), 0 (coś hiszpańskiego - suknia).   Michał 136 do zdobycia. A zdobył: 27 (ślub, ankietowani bal, ech..), 19 (Kowalski i pieniądze, Kowalski marzy o willi z basenem), 37 (w sefie hajs, najwięcej), 13 (świeca gromnica, zapłonowa najwięcej). 40, szans nie ma. Flamenco ma 6 pkt. 166 pkt dziś, 2 100 zł za dzisiaj, bo 700 pkt w ogólnym rozrachunku! ;)

 

 

Dzisiaj TVP2 nadało rano na żywo bieg łączony pań i triumf Justyny Kowalczyk - no proszę, wraca Justyna do PŚ, transmisje do Dwójki i już odnosi sukcesy, taka pożywka propagandowa :mrgreen: Tylko szkoda, że te biegi w Pjongczang są słabo obsadzone, bo światowa czołówka przygotowuje się do Mistrzostw Świata. w Lahti ;) A może to zapowiedź tego, że Kowalczyk będzie znowu w czubie stawki, skoro tutaj dobrze pobiegła...

 

"Kocham Cię Polsko" - na sąsiednim forum wskakuje sensacja, że ma być jeszcze jedna konkurencja i jakieś nowe niespodzianki w kole fortuny. Tylko jaka to konkurencja, bo wszystko już chyba zostało wyciśnięte? A niespodzianki? Przecież już była masa niespodzianek w poprzednim sezonie. Może dodadzą bankruta, albo stan konta x2? Zobaczymy. Tylko oby tego nie spi*przył Królikowski.

 

"Sonda 2" - po antenie latają już spoty reklamowe, ma być eksperyment smogowy z odkurzaczem, ogólnie rzecz biorąc, będzie pewnie to ciekawy sezon programu, znowu po "Familiadzie" ;)

 

Myślę, ze Dwójka znowu zrobi myk z tym, że zacznie emitować MjM od odcinka pierwszego .Tak już to jest w naszej Dwójce, że po skończonej emisji powtórkowej, zaczynają kolejną emisję powtórkową ;) No chyba, że będą dalej emitować odcinki, w kolejności 1287 i potem wieczorem 1288. Ja tak myślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...