Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Łowcy.B.... z Kałamagą to było coś. Pamiętam doskonałe prowadzenie jednej z części Mazurskiej Nocy Kabaretowej w 2013. I to było to. Teraz spoważnieli i stali się nudnawi, chociaż... ostatni ich program daje nadzieję na to, że może wrócą te czasy z Kałamagą. Chociaż już bez niego. Może im dadzą program.

Makowski i Dłużewski - no nie, ich program musiałby pisać Wolski, nie przejdzie. Wystarczy, że się "wyjajcowali" w TVP3 Warszawa i tyle.

Kabaret Moralnego Niepokoju? Chętnie bym w Dwójce ten ich nowy serial widział, "Ucho prezesa", ale szanse przy tych szefach są marne... Jeżeli powrót "Tygodnika", to tylko z Pakosińską. Inaczej nie ma mowy o żadnym powrocie.

 

No dobra, teraz trochę spraw bieżących.

Sporo ucinają z tych biegów. Nie dość, że póżno w nocy, to jeszcze tną, by zmieścić jeszcze reklamy. No totalna kpina. Nie ma Kowalczyk, to robimy co chcemy!

 

Mamy kolejne odejście z Dwójki - http://www.press.pl/tresc/47048,szefowa-redakcji-kulturalno-artystycznej-marzena-podgorska-odchodzi-z-tvp-2

Wszystko w ramach programu dobrowolnych odejść. Wolski jej proponował pozostanie w Dwójce. Na razie nie wiadomo, kto ją zastąpi.

Coś się sypie...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kocham-cie-polsko-z-nowym-sezonem-wiosna-w-tvp2 - to już pewne, 10. sezon wiosną w TVP2. Brawo, najlepsza możliwa decyzja.

Pewnie nadal w soboty. Aż prosi się powrót na piątek. No i żeby nie było Zdrójkowskiego, a wrócił ktoś ze starego składu. ;)

 

A co tam w ramówkach

- 30 stycznia oczywiście bez telekantów, tylko z serialowymi polsatowskimi śmieciami. Dodam, że informacja o transmisji w TVP2 już znikła ze stron.

- wracają transmisje na żywo z biegów

I to tyle. Bo po co pisać o tym, że reszta bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych ramówkach 31.01 jest o 6:35 jakiś program ekumeniczny - pewnie to będzie coś z cerkwii. O 20:35 miniaudycja jakiegoś programu rozrywkowego - co to będzie? Pewnie zapowiedź majstrów. A tak w ogóle to we wtorkowe noce powtarzają majstrów.  A 2.02 jest o 2:25 w Art Nocy koncert Włodka Pawlika z szerokim opisem w programie dla prasy - no proszę was TVP, taki szeroki opis moglibyście dać dla audycji emitowanej o ludzkiej porze, a nie o tej godzinie, o której ok. 80% Polski śpi. 4.2 powtarzają wieczorem znowu kabarety Harasimowicz, tym razem festiwal w Koszalinie z 2k15. Tak Maćku, wracają biegi na żywo, tyle że to będzie próba przedolimpijska w Pjongczang i jej transmisja na żywo jest raczej obowiązkowa dla - być może - nadawcy Igrzysk Olimpijskich, które już za rok. Pewnie tam też będzie Justyna. Coś słyszałem, że niedlugo ma być ogłoszone porozumienie, dzięki któremu ZIO 2018 i LIO 2020 polecą w TVP. Na razie nie ma żadnych oznak, dlatego piszę to "być może". W dodatku jest ona o tyle wczesnej porze, że nie zniszczy dalszej ramówki w sobotę. W piątek raczej wyparcie o tych godzinach powtórki telenoweli jest OK.

 

Rany, wszystkie sekcje się sypią, odchodzą jak jeden mąż. To źle dla Dwójki. Co dalej? Może sam pan Wolski odejdzie? Oby nie,  bo to byłaby chyba jedna z szybszych zmian szefów anten w historii polskiej publicznej.

 

Dobrze, że wraca "Kocham Cię Polsko!", tylko właśnie - ten jeden kapitan drużyny może prawdopodobnie się zmienić (o ile nie cały skład), zobaczymy, kto będzie, ja obstawiam Zdrójkowskiego mimo wszystko, no bo jakby nie patrzeć, był na Sylwestrze i mogła to być taka mała zapowiedź tego, co się stanie w niedalekiej przyszłości. Tak bardzo nie widzę jakiejś innej osoby oprócz Adama.

 

Wrócę do tej marginalizacji sztuki w Dwójce. Pamiętam, że kiedyś w dzień potrafiły lecieć różne eventy muzyczne, często nawet w niedzielne poranki pokazywano jakieś koncerty, to chyba przyciągało dużą oglądalność, bo te koncerty, te eventy były dość często emitowane. Pojawia się zasadnicze pytanie - czy pan Wolski byłby gotów na zmianę, dzięki której jakieś programy artystyczne, muzyczne byłyby emitowane o bardziej ludzkiej godzinie? 2:25 to godzina, o której telewizję oglądają chyba tylko ci, co są w pracy na nocce, no ewentualnie czasem ci, co nie mogą spać. Niegdyś Dwójka słynęła z tej emisji sztuki, teraz TVP Kultura jest w naziemnej, może emitują o tych późnych godzinach, aby wypełnić wymogi koncesyjne w Dwójce? Nie wiem, to jest kwestia do zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra, teraz trochę spraw bieżących.

Sporo ucinają z tych biegów. Nie dość, że póżno w nocy, to jeszcze tną, by zmieścić jeszcze reklamy. No totalna kpina. Nie ma Kowalczyk, to robimy co chcemy!

 

Mamy kolejne odejście z Dwójki - http://www.press.pl/tresc/47048,szefowa-redakcji-kulturalno-artystycznej-marzena-podgorska-odchodzi-z-tvp-2

Wszystko w ramach programu dobrowolnych odejść. Wolski jej proponował pozostanie w Dwójce. Na razie nie wiadomo, kto ją zastąpi.

Coś się sypie...

 

 

A co tam w ramówkach

 

- wracają transmisje na żywo z biegów

 

Niedzielny bieg będzie na żywo. No sporo tną, no cóż.

Co do odejść z Dwójki to potrafisz tworzyć dramatyzm i powagę sytuacji trzeba Ci to przyznać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ucho prezesa" na jakieś 99,9% nie trafi do telewizji publicznej. To raczej projekt internetowy.

 

Jakby Wolski teraz odszedł, to miałby mniej więcej podobny czas pracy jako dyrektor Dwójki co jego poprzednik Maciej Chmiel. Ale myślę, że raczej przy tym stanowisku jak na razie roszady nie będzie.

 

Co do "Kocham Cię Polsko!": w poprzedniej serii Musiał był kapitanem, teraz się obstawia Zdrójkowskiego. I gdyby to on był w najbliższej edycji kapitanem, to przy kolejnej to chyba Pawłowskiego musieliby dać ;) Ale to tylko takie moje przemyślenia, zobaczymy jak to będzie.

 

Z marginalizacją kultury racja, obecnie nie wygląda to fajnie, skoro koncerty są po 2:00 w nocy, z dedykacją dla stróżów nocnych. To że jest TVP Kultura, nie zmienia faktu, że Dwójka jako ta główna antena powinna promować kulturę. We Włoszech na przykład jest profilowany kanał Rai 5, i tam jest sporo widowisk kulturalnych, co nie przeszkadza w tym, by emitować spektakle operowe w Rai 3. I to nie o 2:00 w nocy, ale po południu. Zresztą Rai 1 i Rai 2 też nie stronią od koncertów i innych widowisk. Czyli jak widać, można.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Familiadzie dzisiaj to SGH (drugi występ) i Traktorki. W ogóle, pamiętacie kiedy ostatnio w "Familiadzie" była normalna rodzina? Ja widzę ciągle jakieś grupy. W pierwszym pytaniu pytano o posypkę na pieczywie,dostali punkty SGH po pomyłce Traktorków, 72 pkt.  Nie było braw. W drugim pytaniu pytano o atrybut króla, w jedyną pozostałą nie trafili Traktorki i 81 pkt poleciało do SGH. W trzecim pytano o bohatera polskiej legendy. Znowu tutaj trzecia szansa na przejęcie dla Traktorków, trzecia szansa okazała się szansą nieudaną i 80 pkt poleciało do SGH, 233 pkt już mieli na koncie. Czwarta runda wydawała się być ostatnią. W niej pytano o coś co można zobaczyć na pustyni. I tutaj pierwszy raz przy grzybku wygrał przedstawiciel Traktorków! A pytanie było podwójnie punktowane. I 172 pkt polceciały po błędzie SGH dla Traktorków, gdyby wykorzystało SGH "skorpiona" Bartka, to by mieli finał. A tak sytuacja krytyczna, potrójne punkty, piąte pytanie.  Pytano o znaczenie słowa "lama" (dobrze że nie więcej niż jedno zwierzę :mrgreen: ). I tutaj oni się zlamili bo trzeciego nie podali :mrgreen:  Okazja dla Traktorków, którzy podali że to ktoś powolny, ale SGH przejęło i  na ich koncie było 482 pkt. A Traktorki zabrały 516 zł. Wzięli do finału SGH Marka i Rafała (nie mnie :razz: ), Marek był w rundzie numer 1. I punkty zebrał: 19 (szabla), 6 (narodowa),  23 (spodenki), 21 (koszula), 34 (ziemniaki.  103, 97 do triumfu, niby łatwiej, ale trudniej. I zebrał Rafał: 30 (wąsy), 0 (kultura jedzenia, aha.), 45 (spodnie), 31 (nocna lampka), radość była niezwykła, chyba pierwszy raz taką widziałem w "Familiadzie" :mrgreen: Wygrali tym oto sposobem 16 446 zł, 208 pkt.  Jutro ich ostatni występ.  No i dzisiaj była najwyżej punktowana odpowiedź za 45 pkt. 

 

Na "Ucho prezesa" szans nie ma i nie będzie. Już pokazali w "Szopce..." jak się śmieją sami z siebie.

 

Może sprawdziłby się model takiej właśnie emisji, że dajemy coś w dzień, a nie w nocy. Skoro RAI potrafi, to czemu nie TVP?

 

A dzisiaj karnawałowy epizod "Bake Offa" - być może w takim fajnym stylu jak był odcinek świąteczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei, post na szybko.

 

Wczoraj oglądałem "Pulp Fiction". Póżna godzina, ale rozumiem, odważne sceny, ale wszystkie przekleństwa zastąpili jednym słówkiem. Trochę śmiesznie wyglądało.

 

Ponadto znów dzisiaj podmienili filmy bez zapowiedzi. Po Familiadzie miał lecieć film "Piękna i bestia", a poleciało zupełnie coś innego. Nieładnie tak wprowadzać widza w błąd i zmieniać film bez uprzedzenia.

 

Programy ekumeniczne są we wtorki z rana od kilku lat. Kiedyś bywało z tym lepiej, no ale mamy takie a nie inne czasy. ;)

 

Ucho prezesa - Górski w wywiadzie dla WM powiedział, że do telewizji składał oferty. Możliwe, że TVP też taką dostała. Może jak serial odniesie sukces w internecie trafi np. do Dwójki. Zobaczymy, ale i tak szanse są nikłe.

 

Familiada - w ogóle ciekawy odcinek. Ostatnia normalna rodzina? Oj, z dobry rok temu to na pewno. Ale od kiedy zmienili zasady, że można zgłaszać i kolegów, przyjaciół, to tacy są teraz chętniej przyjmowani.

O, właśnie, słowo "lama". ;) Było dziś i "więcej niż jedno zwierzę". Tak, takich momentów się nie zapomina! ;) Ale lama te 13 lat temu nie była w ogóle punktowana przy "więcej niż jedno zwierzę". Ale dobre, dobre!

I jeszcze - na napisach końcowych tłum nowych osób. Coś się pozmieniało od nowego roku czy co?

 

Kultura - jak sobie porównamy ramówki sprzed 15, 10 i taką teraz weekendową, to trzeba przyznać że mamy przepaść. TVP2 wtedy o porządnych godzinach dawała kulturę wysoką, opery, musicale, koncerty, widowiska, spektakle...

Kryzys zaczął się za Pawlaka. Właśnie za niego nastąpiła degradacja takich widowisk i emisja w nocy. A w dzień? Komercyjne badziewia i widowiska "niskich lotów".

Może warto coś dać, 22:00, 23:00, a nie o 03:05? Nie wiem też, ile TVP2 musi przeznaczać na kulturę. A tego jest mało.

Podobnie jak publicystyki. Jest tylko Wildstein.

 

Jeżeli scenografia Bake Off karnawałowego jest taka sama jak Bake Off świątecznego, a dzisiejsze gwiazdy będą tworzyć wypieki razem z uczestnikami serii I, to musi być też to udany epizod. ;) I będzie. Mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ucho Prezesa" nie będzie w żadnej telewizji,a sam Górski powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", że nie po drodze mu jest z telewizją, która, tu cytat "codziennie emitowany jest program pod nazwą Wiadomości" i że to byłby lekki obciach.

 

O tym że zrobili złagodzoną wersje tłumaczenia w "Pulp Fiction" to wiem, faktycznie to trochę bez sensu. To mniej więcej tak jakby ktoś tłumaczył "Psy" Pasikowskiego i wszystkie przekleństwa tłumaczył jednym angielskim słówkiem o charakterze podobnym do naszego "kurczę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Familiada", znowu TVP2 nie emitowało podpisu "PREMIERA".  SGH vs Lasoccy, do finału awansowali ci z SGH, dzisiaj rezultat to 326 pkt, a Lasoccy wygrali - uwaga uwaga - 39 zł! Jedna z najniższych wygranych w historii Familiady, bo najniższe jest jajo :razz: W finale Marek i Łukasz (?), ten pierwszy w pierwszej rundzie. A rezultaty to: 35 (zakwaterowanie), 0 (mleko), 12 (złożone), 30 (lekarz), 31 (liście). 108 na koncie, 92 do triumfu, szansa dla Łukasza jest...ale już nie ma, bo zepsuł odpowiedzi. I tak. 12 (podróż), 0 (przyprawy, szampon najwięcej, ankietowani wymiatają!), 8 (oznajmujące), 27 (pielęgniarka), 24 (kartki). 179 pkt, 1509 zł dziś, razem 19 719 zł za całkowity występ. Tak, zauważyłem dzisiaj nowe osoby na napisach końcowych, maczają juz swoje palce w tej nowej transzy odcinków.

 

A to fajne tłumaczenie miało "Pulp Fiction", musiało wymiatać :mrgreen: Właśnie chyba takie tłumaczenie było, bo w języku polskim nie ma za bardzo odpowiedników na te angielskie słowa.

 

Tymczasem na M2 jeden z userów napisał, że 20.2 ruszają nagrania w Krakowie do "Kocham Cię Polsko",  pewnie i wtedy dowiemy się co nieco na temat składu programu, kto będzie prowadził, a kto będzie kapitanował.

 

Świetny odcinek "Bake-Offa", wygrała Krystyna Banaczkowska i Leszek Stanek, program trzyma jak najbardziej poziom :) I pomyśleć, że następny odcinek dopiero na jesień, ale zważywszy na to, że w obecnych czasach czas leci błyskawicznie, to pewnie zaraz będzie jesień :mrgreen:

 

Myślę, że czas najwyższy przywrócić kulturę do normalnego stanu w Dwójce. Jeżeli dobrze pamiętam, to obecne władze TVP zapowiadały powrót Dwójki do takiego bardziej profilu kulturalnego, ale bądźmy szczerzy - parę wierszy emitowanych, "Śniadanie na trawie" nie dają takiej za bardzo satysfakcji. Miejsce znalazłoby się dla kultury w paśmie daytime ok. godziny 14:40, zamiast powtórki "Cesarzowej Ki" czy jakiegoś kebaba dałoby się dać jakiś program dokumentalny o dziełach sztuki, jakąś operetkę, nie zrobimy z Dwójki drugiego kanału arte, ale można doprowadzić ją do tego, co zapowiadano. A propos arte, można się postarać o współpracę z nimi, jeżeli dobrze się orientuję, zaczęli w swojej usłudze VOD w internecie nadawać materiały w języku polskim, można się postarać o wykorzystanie tych materiałów w celu ich emisji w telewizji. Można porozmawiać z 3sat z Niemczech o jakieś koncerty fortepianowe czy jakieś filharmonię, można porozmawiać z BBC o np. Promsach, można porozmawiać z VGTRK, aby TVP emitowała jakieś rosyjskie programy o sztuce z np. Rossija K, jakieś dzieła Czajkowskiego. Może nawet z NHK o czymś egzotycznym z Japonii, też weszłaby w życie funkcja poznawcza, jaką spełniałby Program Drugi.  Taka wszechstronna współpraca pozwoliłaby na funkcjonowanie Dwójki jako też organizmu kulturalnego. Ja wiem, jest TVP Kultura, ale zawsze można w tym programie kulturalnym powtarzać to, co było wyemitowane w Dwójce, albo coś, co nie było emitowane, np. zapraszać na drugie części koncertów do TVP Kultura, to zwiększyłoby ich oglądalność.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ucho prezesa" na jakieś 99,9% nie trafi do telewizji publicznej. To raczej projekt internetowy.

 

Jakby Wolski teraz odszedł, to miałby mniej więcej podobny czas pracy jako dyrektor Dwójki co jego poprzednik Maciej Chmiel. Ale myślę, że raczej przy tym stanowisku jak na razie roszady nie będzie.

 

Co do "Kocham Cię Polsko!": w poprzedniej serii Musiał był kapitanem, teraz się obstawia Zdrójkowskiego. I gdyby to on był w najbliższej edycji kapitanem, to przy kolejnej to chyba Pawłowskiego musieliby dać ;) Ale to tylko takie moje przemyślenia, zobaczymy jak to będzie.

 

Z marginalizacją kultury racja, obecnie nie wygląda to fajnie, skoro koncerty są po 2:00 w nocy, z dedykacją dla stróżów nocnych. To że jest TVP Kultura, nie zmienia faktu, że Dwójka jako ta główna antena powinna promować kulturę. We Włoszech na przykład jest profilowany kanał Rai 5, i tam jest sporo widowisk kulturalnych, co nie przeszkadza w tym, by emitować spektakle operowe w Rai 3. I to nie o 2:00 w nocy, ale po południu. Zresztą Rai 1 i Rai 2 też nie stronią od koncertów i innych widowisk. Czyli jak widać, można.

Nie dostrzegam tej marginalizacji chyba,że nadanie musicalu po 20 .00 ostatnio w Grudniu to jest ta marginalizacja. Kultury w Dwójce jest więcej niż np. sportu. Jednak nikt nie mówi o marginalizacji sportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marginalizacja kultury - musical "Wesele w Kurnej Chacie" ostatnio o 21:20 i Bitwa tenorów na róże o 20:10 to te wyjątki. Ogólnie jest krucho - koncerty póżną nocą, około północy. O to mi chodzi, a nie ostatnie wyjątki.

 

A co do sportu no faktycznie. Kiedyś tak wiele pokazywali, nawet, jak Kowalczyk nie było, to też emitowali na żywo. A co teraz? Nie ma Kowalczyk, to albo nie ma transmisji w ogóle, albo jest, tyle, że skrócona i o jakiś kosmicznych godzinach. Jutro w końcu coś na żywo, ale to tylko finał.

Tenis - trochę mało tych meczy faktycznie w Dwójce. A powinni pokazać kilka więcej - finały z Radwańską, półfinały, które powinni wyemitować w otwartym kanale, a nie zrobili.

Obiecywali w TVP2 shorttrack, bo Bródka. I co? Żadnej transmisji nie zauważyłem, chyba, że coś pominąłem.

A więc krucho. Nawet z magazynami sportowymi w TVP2 krucho - kiedyś kilka, dziś nic.

 

Familiada - ostatnio często im się zapomina dostawienie znaczka "PREMIERA". A ci z SGH przypominają czasy początków programu - te radości z każdej wygranej 15, 10 tys. I selfie z Karolem na koniec swojej przygody, wiadomo, trzeci odcinek za nimi, jutro więc dwie nowe rodziny. ;)

 

O Kocham cię, Polsko to dowiemy się szybciej, bo na początku lutego pewnie pliki z ofertą wiosenną się pojawią na stronach TVP, pojawi się tam opis, a portale medialne i tak też będą się pytać, więc wcześniej niż 20 lutego będziemy wszystko wiedzieli. ;)

 

Bake Off - przyjemny, fajny, wspaniały odcinek karnawałowy. Normalnie wielkie brawa. Nawet była prośba o czekoladę w zadaniu popisowym. No, numer jak z "Top Chefa". Pani Krystyna przypomnę, to ta, która dla mnie na przykład odpadła za wcześnie. Zasłużyli na tę wygraną.

Nie wiem, jak dzisiaj było, bo wszystko mi się myli jak filmy w Dwójce. O 15:40 miał być odcinek świąteczny, a potem karnawałowy "Ale przepis". Jak było nie wiem. Faktycznie pomieszali, był pakiet świąteczny, czy karnawałowy? W poniedziałkowy wieczór o 21:45 na pewno już powtórka karnawałowego.

Teraz pytanie - chciałoby się odcinek wielkanocny, ale pytanie, czy da się to zrobić. Liczę, że tak i emisja np. w Wielki Piątek. ;) A potem czekać na nowy sezon do jesieni.

 

Rafał, no właśnie, zgodzę się z Tobą co do tej oferty kulturalnej, ale - Śniadanie na trawie znikło i nie wróciło, ponimo zapowiedzi, a wierszy już nie ma.

 

Aha - II część "Night of The Proms" dopiero dziś emitują po 23:00. Dziwię się, czemu dopiero teraz, a nie np. tydzień po części I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejolek skoro brakuje ci sportu i kultury w TVP2, to napisz do marcin.wolski@tvp.pl i prześlij mu propozycje ws. TVP2.


Natomiast prezenter ''Panoramy'' Tomasz Wolny w tym tygodniu wystąpi w serialu ''Barwy szczęścia'', zagra reportera TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - Sąsiedzi z Biologami dzisiaj w "Familiadzie".  Przywróćcie te zasady z rodzinami, bo powoli te grupy zaczynają mnie wkurzać. Ale plus tego odcinka jest taki, że dzisiaj mieliśmy czarnoskórą uczestniczkę u Biologów - chyba pierwszy raz w "Familiadzie" ;) Po dwóch rundach Biologowie mieli 143 pkt, po trzech 218 pkt, Sąsiedzi nadal bez hajsu. W czwartym mnożenie razy dwa,  Sąsiedzi się odratowali i zdobyli 164 pkt. W piątej i ostatniej rundzie razy trzy, trzy odpowiedzi, dwie dobre władczynie legendarne podali Sąsiedzi i odratowali się prawie, bo popełnili gafy, Biolodzy podali Wiktorię i wygrali razem 491 pkt i finał.  492 zł dla Sąsiadów.  Pomiędzy I rundą a finałem nie było znowu reklam, widać już ten wpływ agencji.  W finale najpierw Paweł, potem Jakub. Punkty w pierwszej rundzie to: 14 (tupią), 13 (spodniach), 24 (do gry), 21 (poczekalnia), 10 (napój). 82pkt zdobyte, dla Jakuba 118 pkt. I w drugiej Jakub zdobył: 29 (płaczą, krzyk najwięcej), 11 (w ubraniach), 12 (foliowa, na zakupy najwięcej), szanse małe, 33 (przystanek), 33 do zdobycia. Oczy miały najwięcej. ciasto piwne ma 9 pkt, 176 zdobyte. 2 001 zł zdobyte za dziś. Po odcinku na ekran oprócz plansz Fremantle Media i Astro wskakuje plansza TVP, taka z logiem na białym tle, co dobrze znany, w dość taki zmontowany w Sony Vegasie sposób, z takim efektem wlotu z lewej strony z błyskiem pozostającego loga Astro.

 

Dzisiaj był finał Tour de Ski...i można powiedzieć tyle, że wyemitowano na żywo ;) Za tydzień nie ma transmisji w sobotę, bo w tym samym czasie oprócz sprintu pań łyżwą będzie rozgrywany pierwszy mecz polskiej drużyny szczypiorniaka na MŚ z Brazylią, a w niedzielę też nie ma.  Z kolejnych  rund w Ulricehamn i Falun transmisji nie ma, wiemy, względy reklamowe, bo Kowalczyk brak. O 22:05 w ramówkę jest wpisany program "Gwiazdy Sylwestra z Zakopanem", czyli, jak to nazywano za dawnych czasów "przeżyjmy to jeszcze raz!". Program trwa godzinę. Dzisiaj wieczorem Kabaret Nowaki i ich program "Moda na Nowaki".

 

Zgadzam się, sport w Dwójce jest ostatnio marginalizowany, duża część transmisji  - w tym Liga Europy, jak tutaj prawdopodobnie widać - jest przenoszona do Jedynki, takim porządnym ostatnim bastionem sportu w Dwójce zostały Mistrzostwa Europy i Świata w piłce ręcznej pań i panów, Mistrzostwa Europy i Świata w lekkiej atletyce no i Igrzyska. Nie liczę tych sporadycznych, widzimisiowych transmisji z finałów tenisowych turniejów, które wpadają nagle, bo akurat tam pani Radwańska się dostała do finału i pan Kurski już zmienia ramówkę :mrgreen: Albo transmisja z finału Klubowych Mistrzostw Świata - też wpadła dość nagle i niespodziewanie, nawet w tej ramówce prasowej nie było tej pozycji programowej. To są takie poboczne rzeczy.  Pomijam już fakt niepokazania ceremonii wręczenia pucharu za Mistrzostwo dla Realu Madryt. Ogólnie za to plus dla obecnego zarządu, ale jeszcze czegoś brakuje, myślę, że dałoby się pokazać ludziom transmisje z łyżwiarstwa szybkiego, z tych konkurencji, gdzie Polacy odnoszą największe sukcesy, czyli wyścigi na 1500m (Bródka, Niedźwiedzki, Szymański), 500m (Artur Waś), wyścigi drużynowe, gdzie idzie nam raz lepiej, raz gorzej. W otwartym kanale dużo transmisji z panczenów emitował Polsat Sport News, oczywiście, gdy te prawa posiadali i kiedy byli w DVB-T. Mejla do pana Wolskiego może sobie każdy z tym wysłać, gdyby tak zebrać dużo osób, to może by udało się wymóc zmiany na szefostwie, bo żadne petycje tutaj nic nie dadzą. Może najlepiej walić od razu do maniaka sportu, człowieka, dzięki któremu sport w TVP rośnie w siłę - do prezesa  Jacka Kurskiego?

 

Widziałem wczoraj przez chwilę te Promsy z Łodzi - dość ładnie zorganizowana transmisja, moze przyszła pora, aby zainteresować się tym głównym widowiskiem z Wielkiej Brytanii?

 

A propos "Pytania na śniadanie" - Dwójka mógłaby pomyśleć nad rozszerzeniem swojego programu porannego nie tylko w soboty od 7:30, może warto byłoby potestować takie rozwiązanie w tygodniu? Sądzę, że to spodobałoby się rzeszy widzów, przede wszystkim, byliby o pół godziny dłużej, niż załoga DDTVN ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze LE z udziałem Legii będą w TVP1. Tak też mówili w "sporcie" po wiadomościach. Z Biegów pewnie wyemitują biegi z udziałem Justyny Kowalczyk. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, co pisać to znów jest.

A zacznę od ciekawostki z piątku, która tu powinna się znależć. TVP2 na pasku oprawowym promowała koncert w Jedynce "Tyle darów rok nam przyniósł". No tutaj to taka forma "podziękowań" za ostatnie sylwestrowe promowanie przez Jedynkę koncertu w Dwójce. ;)

Aha - paski... W ogóle zapomnieli o ustawie medialnej....

 

Co do sportu - no właśnie. Kolejne mecze traci TVP2. Nie podoba mi się to. Kiedyś tak dużo meczów emitowali, w czasach, kiedy można było pokazać dwa mecze LM, pokazywali środowy, a wtorkowy Jedynka. W ogóle marginalizują sport w Dwójce sukcesywnie - mniej meczy, mniej praw, tylko mecze Polaków i udział Polaków w ważnych turniejach /i to nie wszystkie/, w końcu Tour de Ski potraktowany po... - powtórki o jakiś śmiesznych porach, i poucinane. Tu Kurski mówi o tym, że kocha sport, a tutaj w Dwójce sportu mało.

Tour de Ski - spóżniony finisz. Dzisiaj chociaż były emocje, ale tegoroczną edycję w Dwójce potraktowano jako zbędny dodatek do ramówki.

 

Familiada - ten brak plansz to nawet dobrze, bo po pierwsze, tak wiele lat było na początku, a po drugie - chyba przestali wpychać sponsorów do programu. Żadnych plansz - ani po pytaniach, ani przed finałem, ani w finale. Od razu lepiej!

Nie zdziwię się, jak w innych teleturniejach TVP też się pojawi wpływ tej agencji. Jeden z dziesięciu wraca - nie wiem, czy w tej połowie lutego, czy w marcu, Postaw na milion w marcu.

 

No dobre te łódzkie Promsy. Skoro z BBC Worldwide mają kontakty, to już, rozmawiajmy o koncertach Promsowych. Tyle ich jest, a jeszcze w Polsce nigdzie niewyemitowane. Pomijam koncerty pokazywane przez TVP Kultura. Idealne na letnią ramówkę na przemian z kabaretonami /o ile będą/.

 

Co do Pytania na śniadanie - Chmiel już mówił, że chciał od 06:00 ruszać, ale po rozmowach z Pawlickim jemu dał to pole. Jak widać, nic się nie ruszyło, a w dodatku szefów anten wymieniono.

Powiem szczerze - z jednej strony tak, bo nigdzie w telewizjach otwartych nie ma takiego programu śniadaniowo-informacyjnego. I część byłaby od 06:00 do 08:30 i byłaby taka informacyjna. Dalej do 11:00 typowe Pytanie na śniadanie, z wszystkim tym lifestylem i tak dalej.

Z drugiej strony jednak, co dala zmiana godziny wydania sobotniego. Udziały się poprawiły? Trochę tak, ale trochę za mało, by wyprzedzić "Dzień dobry TVN".

Aha - przydałoby się i wydanie w niedzielę. Dziwię się, że takowego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z "PnŚ" co dałeś, to mi przypomina rozwiązanie z Rai Uno, tam istotnie poranek podzielony jest na ten segment bardziej informacyjny (6:45-10:00) i osobne programy bardziej poradnikowe (10:00-11:55), pod innymi nazwami, ale obsługiwane przez redakcję poranka.

 

A co do wydania niedzielnego - możliwe że wychodzą z założenia, że w niedzielę widownia jest mniejsza o tej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. A jaka jest widownia "Dzień dobry TVN" w niedziele? Spora. W tym czasie w Dwójce mamy omnibus z beznadziejnymi serialami z tygodnia. /oczywiście pomysł z TVN, gdzie tam w soboty leci omnibus Na wspólnej/. Po co on? Jedna powtórka to za mało, tylko kilka? W sam raz idealny powód do wprowadzenia wydań niedzielnych. O, można zrobić takie turystyczne i w każdym tygodniu inne miasto/miejscowość. Tylko im się nie chce, bo powtórki mają się lepiej.

 

Są wyniki za śniadaniówki za ubiegły rok. Oczywiście Dzień dobry TVN górą. Czytam tu i tam, że Pytanie na śniadanie po prostu kopiuje pomysły z DDTVN. Bzdury, no proszę Was. Przede wszystkim "PnŚ" było pierwsze - pierwsze wydanie 2 września 2002, a TVN? Trzy lata póżniej. TVN po prostu wprowadził swoje, a TVP2 po prostu sie tym zainspirowała i wprowadziła podobne rozwiązania /ale nie kopię!/. W ogóle obecnie Pytanie na śniadanie oglądam regularnie i jest lepsze od 'Dzień dobry TVN".

 

Mogliby w Dwójce zrobić cykl filmów oscarowych. No tyle ich mamy, nie sposób ich nie pokazać. Bo patrzę w ofertę filmową i połowa filmów z lutego, to filmy emitowane w ostatnich 2 latach w TVP2. No cóż, takie prawa mają...

 

I jeszcze o Na dobre i na złe. Dalej nic nie rozumiem, po co ta przerwa. Na Facebookowym profilu fani serialu atakują TVP, się pytają, czemu nie ma, czy "dobra zmiana" też to usunęła i kiedy wróci.

Napiszę tak. Formuła serialu przerwy zimowej nigdy nie wymagała. Jakoś te codzienne serialiki i M jak miłość może lecieć w tym okresie. A najlepszy serial medyczny w tym czasie jest, ale tylko w powtórkach.

Nikt nie podał, czemu aż tak długo. Żeby się nie okazało, że w czerwcu nagle się pożegnamy z serialem. Nic na razie pewnego nie jest, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielne PnŚ? Dobry pomysł, bo nie byłoby powtórek "Barw szczęścia", z drugiej strony, zły pomysł, bo w niedzielę rano są mniejsze udziały niż w sobotnie poranki. Może spróbowaliby z takim bardziej kulturalnym porankiem, coś takiego jest w amerykańskiej CBS jako "Sunday Morning". Wyniki są spowodowane dużą popularnością DDTVN, Dwójce brakuje takiego bardziej wypromowania w social mediach, są niby komentarze wyświetlane u dołu ekranu, ale brakuje takiej większej promocji w innych stacjach telewizji narodowej - sylwester był hucznie promowany tymi hasztagami i emisją autopromocji, nawet podczas tej nudnej szopki leciał ten - jak piszecie, w świetle prawa nielegalny - pasek na dole ekranu z zaproszeniem, tutaj wystarczyłaby emisja jakichś spotów promocyjnych na wszystkich antenach, trzeba też zachęcić ludzi do lajkowania na Fejsie, oferowania różnych atrakcji z tym związanych, jakieś konkursy, nagrody, losowania z osób, jak się polajkuje jakiś post, tak trzeba przyciągać ludzi, zapraszać do siebie. A nie odpychać np. tym nieszczęsnym makijażem i jakością VHS :mrgreen:

 

Nie wiem, czy było tutaj wspominane, ale jeden z fotografów znalazł te dwie modelki, które brały udział w tym nieszczęsnym pokazie KLIK, jest wywiad . Podobno dla tych dziewczyn występ w TVP był przygodą i niejako pracą do wykonania. I  nie mają żadnego zawodowego doświadczenia. Ale jaja. W dodatku jedna z ich matek była autorką tej stylizacji. No brawo brawo, gratuluję mamusi pomysłu na makijaż. Dzięki niej cała Polska miala z tego bekę i chętnie na karnawał wybierze się w takim o czymś :mrgreen: Podobno było za dużo światła. Tutaj minus dla oświetleniowców studia.

 

A propos jakości, pragnę przypomnieć że już kolejny miesiąc czekamy na kabel ofiarowany przez prezesa Jacka Kurskiego umożliwiający emisję w HD tegoż programu :mrgreen: Zaraz normalnie rozstawimy namiot na Woronicza, postawimy tablicę, gdzie będziemy codziennie zmieniać tabliczki, który to już dzień na to czekamy :razz:

 

"Familiada" - dobra, nie ma tych plansz sponsorskich, więc i nie ma sponsorów, więc i nie ma prezentów dla graczy. Produkcja też nie zyskuje hajsu od sponsorów, dochody są tylko z reklam.  A co w odcinkach z gwiazdami? Też nie będzie sponsorów, a gwiazdy jako pocieszenie dostaną...uścisk dloni Karola? :mrgreen:

 

Filmy oscarowe - okej. Dobra. Tylko pytanie, czy te wygrywające w najlepszym nieanglojęzycznym czy te co wygrywają w głównej kategorii? To może pójdźmy o krok dalej. Co by było, gdyby nasz szanowny prezes Kurski zakupił prawa do pokazywania Ceremonii Wręczenia Oscarów? On lubi zaskakiwać! To miałoby dużo większą oglądalność niż w C+, mogą zawsze spróbować, tylko też tutaj jest kwestia tego, czy w danych państwach dwie telewizje mogą pokazywać Oscary, czy tylko jedna? Idę jeszcze dalej. Eksperci. Czy zrobiliby coś w stylu tego komentarza przed "Idą", czyli ci niesamowicie stronniczy "eksperci" mówiący i krytykujący film, w tym wypadku galę (mówiący, że festiwal w Gdyni jest lepszy niż te przereklamowane Oscary!) niczym pan komentator Eurowizji w PRLu, że to jest złe, że jest straszny przepych (są nagrania na YT!), a transmisja jest tylko po to, aby uświadomić widzom, że "najlepsze co jest to tylko to wśród braci socjalistycznej", czy znajdą złoty środek, zaproszą prawdziwych ekspertów sceny filmowej w PL, aby to oni mogli uświetnić tę jedyną noc w roku? Pomysł jest, ambicje są, tylko brakuje zorganizowania. A no i też brakuje pani Torbickiej. Tak na marginesie, to czekamy na ten zamiennik "Kocham Kino" już kolejny miesiąc.

 

Z "Na dobre i na złe" rzeczywiście dziwna sytuacja, zazwyczaj był ten serial emitowany przez okres zimowy tak jak pozostałe soap opery. Nie uwierzę w tłumaczenia, że "formuła serialu się wyczerpała, a "Na sygnale" osiąga lepsze rezultaty". Nie wyczerpała się, a zawieszenie na zimę najlepszego serialu medycznego w PL jest dziwnym zarządzeniem - prikazem pana Wolskiego. Może wróci z sezonem wiosennym i wytłumaczą to po prostu sezonami? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...