Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w 1 z 10 w finale dowiedzieliśmy się, że Rzym leży nad Tybetem (co gracz skomentował "Błojżesz ty mój!" :mrgreen:), a Kennedy został zabity w Davos :mrgreen:  W dodatku te dwie odpowiedzi padły po sobie :razz: Pan Paweł zdobył 101 punktów, wszedł na listę zwycięzców, która dzięki temu ma 12 pozycji, więc znowu jest szansa na 12-osobowy finał, która oczywiście w którymś z następnych 4 odcinków zostanie zniszczona, bo ktoś rozwali system :mrgreen: 

 

Myślę, że przed wejściem ramówki jesiennej przestano czytać program dnia w Dwójce. Choć na YT lata nagranie z programem dnia Jedynki z 2. lipca '94 i tam już czytanego programu dnia nie ma przez prezentera. Więc w Jedynce ta sytuacja miała miejsce na pewno dużo wcześniej, a zwyczaj kontynuuowano w Dwójce najpewniej do końca sierpnia '94, bo jak widzę nagrania datowane na miesiące jesienne roku 94,  to juz nie ma prezenterów, którzy czytali program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spikerów ''Dwójki'' czytających ''Program dnia'', to jeszcze czytali Piotr Radziszewski, Elżbieta Świerczyńska, Magdalena Klaczyńska i Magdalena Mikołajczak-Olszewska. Póki co, nie ma na YT jeszcze nagrania z Agatą Młynarską czytającą ''Program dnia'' (Agata Młynarska w 1990 roku została spikerką ''Dwójki'').

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w ogóle czy Młynarska była na wieczornej warcie. Radziszewski tak, bo był na nagraniu z zakończenia emisji z maja 1990. Świerczyńska - tak, to ta z zakończenia z 18.03.1993. Klaczyńska czytała m.i.n. ramówkę na 06.05.1992, a Mikołajczak-Olszewska na 24.10.1993.

W ogóle to chyba nie wszyscy spikerzy TVP2 w tych czasach. Kilku wydaje mi się, że byli na dziennej warcie i nie byli oddelegowani do wieczorów. Np. Chajzer. Tak, Chajzer. Jest na nagraniu z wiosny 1991, przy zapowiedzi lekcji angielskiego Muzzy.

A co do programów dnia czytanych na koniec, musimy zaczekać na jakieś nagranie. Bo na razie ostatnie jest październik 1993, a kolejne też październik, ale 1994.

 

Wrócę do współczesności. Bardzo ciekawy i interesujący wczorajszy dokument o łowcach miodu. Naprawdę wiele ciekawych rzeczy, jak pszczoły oddziałują na człowieka i tak dalej. Nie dziwię się, że zdobył kilka nagród. I tutaj prośba - dawajcie takie dokumenty trochę wcześniej. Kończył się około północy. Trochę pożnawo, ale warto.

 

Trzeba też pomyśleć o wiosennej ramówce. Wszak Rodzinka.pl ma zostać przeniesiona do Jedynki. Zwolni się miejsce w piątkowe wieczory na coś nowego o 21:45. I tutaj jest kilka wariantów.

- jakiś nowy serial /no są plany, byle nie paradokument, wszystko tylko nie to!/

- kabaret /możliwe, że ten nowy show z kabaretem Mumio/, albo jakieś powtórki

- Większa gra /tylko czy plany są aktualne i czy piątek 21:45 to nie za póżno przypadkiem/

- albo film.

Trochę za wcześnie dywagować, ale wszystko jest możliwe co do piątków.

 

Chociaż możliwe, że jeżeli serial przeniesiony zostanie do Jedynki, to istnieje szansa, że przestaną wałkować powtórki Boskich. Bo trochę głupio by było, premiery w Jedynce, powtórki nadal w Dwójce. Więc może w końcu Dwójka przestanie wałkować Boskich po ich przeniesieniu do Jedynki. Zobaczy się wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w 1 z 10 po raz pierwszy słyszałem odwołanie do Wikipedii - pytano o liczbę żyjących ssaków na świecie i wśród odwołań m.in. do Encyklopedii PWN i innych ksiąg, podano Wikipedię. Nie pamiętam, żeby kiedys odwoływano się do Wikipedii, ale może autorzy programu stwierdzili, że Wikipedia jest zaufanym źródłem (choć czasem potrafi wprowadzić w błąd) ;) W finale ponadto usłyszałem, że stawy milickie (słynne z łowisk karpi) leży...na Litwie :mrgreen: I to pomylił się pan Artur, co zachował 3 szanse.  Potem popełnił jeszcze dwa znaczące błędy m.in. ilości kart w talii :mrgreen: Dwa pod rząd nawet.  To chyba będzie na YT! A finał wygrał wynikiem 72 pkt pan Przemek, a to nie daje Wielkiego Finału oczywiście, jedna odpowiedź o zabójcy Achillesa (pan powiedział Agamemmnon, był Parys) i mielibyśmy pierwszy raz w historii 13 pozycji na liście :mrgreen: Ponadto pan Tadeusz poruszył wątek poruszany przez widzów w korespondencji, mówią widzowie o niesprawiedliwości, że odcinek wygrywa osoba z mniejszą liczbą punktów, a nie ta, która uzyska więcej. Pan Tadeusz powiedzial że to gra i trzeba mieć szczęście :mrgreen: No racja - jakby odcinek wygrała osoba, która odpadła wcześniej, uzyskując np. 302 pkt, a nie ostatnia pozostała mająca np. 91 pkt, to byłoby to niesprawiedliwe dla pozostałej ostatniej. Takie są zasady tego formatu - wygrywa ostatnia osoba na placu bitwy, która gra dalej do wyczerpania puli pytań/utraty ostatniej szansy ;)

 

W piątek o 21:45 myślę, że dadzą film, ewentualnie będą próbowali reaktywować może "Dzięki Bogu już weekend", może nawet z tym Fair Play Crew. Paradokument o tej porze w publicznej by się nie sprzedał, co innego "Zdrady" w Polsacie, które o tej godzinie mają duże zainteresowanie. Co innego publiczna, co innego komercyjna antena.

 

Kiedyś o 21:40 w Dwójce emitowano w początkowych latach "Koło Fortuny" - ale były inne czasy, bo był wtedy bum na teleturnieje, a teraz... W dodatku był przerywany reklamami, czyli kończył się tuż przed 23, teraz pomyślmy, jeżeli teleturniej rozpoczynałby się o 21:40, to trwałby około 50 minut, bo wiadomo, trzeba przeznaczyć +-10 minut na reklamy. Myślę jednak, że nie pomysł z teleturniejem nie wypaliłby, ale po obecnej władzy w TVP możemy się wszystkiego spodziewać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś awersję do Makłowicza. W Bake Off robi świetną robotę, dobre te felietony, ale jego autorski program to dno. Tak, to dno. Naprawdę niech to zakończą i niech dadzą Makłowiczowi coś zupełnie nowego. Kulinaria nadal, a może jakieś podróże po kraju? Ale nie jak Okrasa, który przepisy łamie. Tylko tradycyjne potrawy, nie unowocześniane.

 

Już kiedyś tak było, że Makłowicz jeździł po kraju, ale teraz jest od tego Okrasa. Makłowicza chętnie bym obejrzał gdyby pojechał do USA, Brazylii, Chile, Japonii, Rosji, Kataru czy do Nowej Zelandii. (nie kojarzę, żeby tam był).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA Makłowicz chyba już był. W pozostałych krajach go nie widziałem. A Makłowicz, tak, jeździł po Polsce, ale to było w cyklu "Podróże kulinarne". W cyklu, od marca 2008, Polska była tylko raz, i to był odcinek wielkanocny na Kaszubach.

 

Tak, jak wchodziło Koło fortuny, to było ono emitowane o 21:45. Tak było jeden sezon, po czym przesunęli na 18:35. W dodatku przerywano program, i chyba jako pierwszy w Polsce, reklamami. Wtedy nie było jeszcze ustawy medialnej. Możliwe, że niektóre filmy też wtedy przerywali. Dopiero od stycznia 1993, kiedy weszła ta ustawa medialna, Koła fortuny już nie przerywali reklamami.

 

Nocna Panorama. Wiem, że obowiązywała do 1997. Jedno mnie nurtuje. Kiedy zmienili newsroom na typowe studio. Tak podejrzewam, że we wrześniu 1994, skoro już w październiku było typowe studio. W wydaniu z 01.09., dalej był newsroom. Tutaj taka ciekawostka, że raz wydania o północy były wcześniej, raz póżniej, a raz w ogóle ich nie było /jakaś inna pozycja dość długa była itp/. Ostatecznie usunęli to wydanie wraz z wejściem ramówki wakacyjnej 1997.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kurski-zapewnia-owsiaka-ze-tvp-bedzie-relacjonowala-final-wosp - o proszę. Chyba jednak jakieś relacje z WOŚP będą. Dobre i to, chociaż i tak utrata głównego patrona medialnego to cios.... Ale cieszę się, że relacje się pojawią. Może jeszcze mniej, niż w ostatnich latach, ale się pojawią. ;)

 

Mamy ramówki na kolejny tydzień jesieni. Zamiast programu "Bake Off" 14 listopada dwa podejrzane programy rozrywkowe. No właśnie jakie? Może jakaś niespodzianka?

A tak bez zmian.

 

I jeszcze jedno. Wielki Finał 96. serii Jednego z dziesięciu wypada na 25 listopada, a to piątek. I teraz tak. Albo zaczną serię 97., na co liczę, albo niestety zaczną się powtórki. A sytuacja jest idealna - w piątek kończy sie jedna seria, kilka dni do grudnia... Lepiej niech emitują dalej odcinki premierowe, bo po co powtarzać serie sprzed kilku miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wchodziło Koło fortuny, to było ono emitowane o 21:45. Tak było jeden sezon, po czym przesunęli na 18:35. W dodatku przerywano program, i chyba jako pierwszy w Polsce, reklamami. Wtedy nie było jeszcze ustawy medialnej. Możliwe, że niektóre filmy też wtedy przerywali. Dopiero od stycznia 1993, kiedy weszła ta ustawa medialna, Koła fortuny już nie przerywali reklamami.

 

Tak w ogóle to nie było czasem tak, że jeszcze jakiś czas po wprowadzeniu w ustawie zakazu przerywania programu reklamami emitowano Koło Fortuny z blokami reklamowymi, i zaprzestano tego dopiero po upomnieniu ze strony KRRiT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fan tv - przeszukam odcinki na VOD. Napisałem, że "chyba". Nie jestem pewny, mogło mi się pomylić, ale sprawdzę. Wszak spis odcinków to łatwizna, skoro powtarzają te odcinki od dawna po różnych antenach.

 

No właśnie nie wiem. Ostatnie nagranie z Koła Fortuny z reklamami jest z grudnia 1992, wydanie świąteczne. Nie wiem, czy wtedy juz była ta ustawa czy też nie. Nic ze stycznia 1993. Pierwsze słyszę o upomnieniu KRRiT.

 

Oj, szkoda, że znów będą wałkować nikomu niepotrzebne powtórki. Latem to jeszcze, ale zimą? Kogo będą interesowały odcinki sprzed trzech miesięcy? Odcinki sprzed lat - no tak, bardziej mnie zainteresuje odcinek z 1996. Tylko to audiotele trzeba byłoby wyciąć, bo dane są nieaktualne i tak dalej, albo dać komunikat, że to powtórka.

W ogóle ten powtórkowy idiotyzm zaczął się pięć lat temu. W połowie grudnia przerwali trwającą serię "1 z 10" na bodajże 16. odcinku i kolejny poleciał dopiero w marcu. Ten program to nie powinien mieć przerw zimowych!

Bo gdyby tak było, to 100. edycja by wypadła na koniec sezonu wiosennego, tak maj/czerwiec. A tak będzie jesienią. Chociaż... może to i dobrze?

 

Dziś pożegnanie z "Artystami". Jejku, ale zleciało. Ledwo osiem odcinków i to tyle. Nie będę się powtarzał, ale ten serial ma ambicję na II serię, której pewnie nie będzie.

Chociaż, może to początek nowego trendu - jeden serialowy hit na rok w Dwójce? Zobaczymy, co dadzą na wiosnę.

 

Aha - skąd ten argument, że powtórki Barw szczęścia są dla tych, co oglądają Na wspólnej? /z tematu o Nowej TV/?

Dla mnie powtórki badziewia o 19:25 są po prostu zbędne. Oglądają pewnie ci, którzy przegapili odcinek z 20:05 z poprzedniego dnia, albo którzy chcą to obejrzeć jeszcze raz. Jest jeszcze powtórka o 10:55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to okaże się prawdą, że 96. edycja będzie ostatnią w tym roku, to będzie to głupstwo TVP2. Kiedyś pamiętam, że przez zimę chyba  emitowano premierowe odcinki 1 z 10, dziwne, że teraz tego nie praktykują. Przynajmniej mieliby dużą oglądalność. 100. edycja jesienią - edycja z odcinkiem specjalnym z okazji 60 lat TVP również była jesienią, w sumie nawet fajnie by się składało, jeżeli 100. edycja rozpoczęła się we wrześniu 2017 - będą wtedy 23 lata od premiery.

 

Odcinki z lat 90. - chętnie, tylko nie wiem, czy TVP nie chciałoby tego rozszerzyć do 16:9. Wtedy chyba nawet był wyższy poziom niż teraz w 1 z 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj odcinek wygrała osoba niepełnosprawna - nie pamiętam, jak się pan nazywał, wiem, że jeździł na wózku inwalidzkim. Uzyskał 72 pkt, więc nie daje to awansu na listę zwycięzców. W  poniedziałek odcinek 20/20 - nadal 12 osób na liście zwycięzców i teraz pytanie, czy to się utrzyma? :mrgreen: Bardzo bym chciał i żyję nadzieją, że ten Wielki Finał odbędzie się w składzie 12-osobowym.

 

Fajnie, że Dwójka promuje Radwańską i emituje jej mecze finałowe w Dwójce ;) Życzę jej jak najlepiej, bo to byłaby kolejna okazja do promocji tenisa na otwartej antenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może transmisja tego meczu będzie niezależnie od tego, czy Aga w nim zagra? Byłoby dobrze, bo to w końcu najważniejszy mecz cyklu.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych "Nowościach" napisano o sylwestrze Dwójki, który ma być organizowany w tym roku w Toruniu. Informacje są takie, że miasto miałoby wydać na organizację tej imprezy 1,6 mln złotych. Przedstawiciele Urzędu Miasta ogłosili, że taka kwota jest w zasięgu możliwości budżetu miasta, gdyż są zaoszczędzone pewne środki z organizacji innych wydarzeń (np. Diecezjalne ŚDM), poza tym będzie to wzięte z puli tych pieniędzy, które i tak były przeznaczone na organizację miejskiej imprezy sylwestrowej. Dokładniejsze informacje, a także decyzja co do przeznaczenia środków, będą po czwartkowym posiedzeniu Rady Miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwietny ostatni odcinek "Artystów", szkoda że to już koniec, chce się więcej i więcej! Dawno żaden serial z Polski mnie tak nie wciągnął. :)

Podzielam opinię, oby w przyszłości nastapiła jednak kontynuacja, bo wreszcie powstał świetny polski serial.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Familiadzie grali Siatkarze ze Słoikami, Siatkarze troszeczkę byli mimo wszystko słabsi, bo pierwsze punkty zyskali dopiero w czwartej rundzie, do finału awansowali jak się domyślacie Słoiki (czyli osoby mieszkające poza stałym miejscem zamieszkania), w finale była nadzieja na wygraną po pierwszej rundzie, jednak pani kapitan drużyny, co odpowiadała w drugiej rundzie popisała się niewiedzą i nawet pomimo uzyskania 32 pkt w ostatnim pytaniu, gdzie pytano o kolor metalu (najwięcej miało srebro - 40, w 4 pytaniu pani uzyskała 0, co przy -43 do zwycięstwa nie dawało szans na wygraną) nie wygrali. Dzisiaj zauważyłem, że w pewnych momentach w 4 i 5 rundzie tablica coś nie chodziła płynnie tj. pojawiała się część odpowiedzi z plumknięciem, a reszta dopiero po nim. Oj, coś nasza stara tablica się psuje ;)

 

1,7 mln złotych daje szanse na ciekawe widowisko w Toruniu. Ale więcej dowiemy się w tygodniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei może...

Tak, kiedyś całą zimę emitowali odcinki 1 z 10. Od zimy 2011/2012 tak nie jest. Lekką nadzieję dała zima ostatnia. Pod koniec 2015 zaczęli premierowe odcinki dawać i seria była do stycznia, po czym były do końca lutego powtórki. Też mnie dziwi, czemu ma służyć ta zimowa przerwa. Przecież to nic nie wnosi. A setna edycja na jesień 2017 - nawet pasuje, bo przecież zgłaszali pomysły, tak? Więc może dlatego przerwa zimowa, a wiosną edycje 97, 98 i 99.

Odcinki z lat 90. - no tutaj problem. Można dać w letterboxie. Tylko jakby to wyglądało, nie wiem.

A co do odcinków obecnych - robi się ciekawie. A niech no jeszcze w poniedziałek padnie wynik dający nawet finał 13-osobowy. ;) To by było ciekawsze. Ale coś czuję, że w poniedziałek będzie wysoki wynik i finał 10-osobowy, zobaczymy w poniedziałek.

 

Radwańską w tym turnieju to powinni emitować wszystkie mecze od tego w poniedziałek. Zawsze jakaś odmienność niż powtórki. Co im się stanie? Będą mieli większą oglądalność. Pokazanie tylko finału, pod warunkiem, że Radwańska do niego dojdzie, to za mało.

 

Artyści - wszystkie wątki zakończone, ostatni odcinek za nami. Genialny. Jak i cały serial. Naprawdę szkoda, że miał znikomą promocję, a powinien. Oby więcej takich projektów. Chyba zabiorę się za oglądanie od nowa. ;) Żaden serial od dawna tak mnie nie wciągnął jak ten.

Kontynuacja? Zobaczymy, jak to się potoczy. Niby to tylko na I sezon, ale kto wie.

 

Sylwester - no, jeżeli 1,7 mln, to szykuje się dobrze. Może nawet przewyższy poziom z Wrocławia. Ważny też będzie dobór gwiazd. ;) Zobaczymy, co i jak, powoli trzeba wszystkie karty odsłaniać. ;)

 

Familiada, a czy te Słoiki nie grały kiedyś wcześniej? Coś kojarzę ich...

 

A Sonda 2 /jak zwykle ciekawa/ dzisiaj o jasności.

 

Wieczorem jak zwykle Postaw na milion, The Voice of Poland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciekawe, czy w Familiadzie też obowiązują tak restrykcyjne przepisy dotyczące następnego udziału w programie? W 1 z 10 są to 3 lata odstępu pomiędzy występami. Ciekawe, co mówi na ten temat regulamin Familiady? ;)

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta sprawa z uczestnictwem, trochę pogrzebałem w czeluściach Internetu, i wygląda to tak, że cała drużyna może wystąpić w oryginalnym składzie po odczekaniu karencji, ona chyba 2 lata wynosi, bo o tym nawet kiedyś Strasburger wspominał, gdyż to nie jest pierwszy taki przypadek. Natomiast poszczególne osoby mogą wystąpić w innej drużynie bez odczekiwania tych 2 lat.

 

Co do sylwestra - warto tu zaznaczyć, że te 1,6 mln (o 100 tysięcy za dużo pisaliście, ale może coś tu już przewidujecie, że się zmieni ;) ) to kwota, którą wyłoży miasto. A resztę dołoży telewizja, więc faktycznie tutaj można się czegoś dobrego spodziewać, o ile wykorzysta się potencjał Torunia.

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Widziałem dzisiaj zapowiedź dokumentu o Brexicie, jest to świeża produkcja, chyba sprzed miesiąca. Postarali się, tak szybko taki dokument. Tyle tylko że pora emisji nie jest zbyt zachęcająca... noc z poniedziałku na wtorek, 00:10. Jak ktoś ma nagrywarkę to pal licho, nagra sobie. Ale co jak ktoś nie ma? Albo zarwie część nocy, albo odpuści sobie oglądanie. W ramówce przed tym filmem jest powtórka "O mnie się nie martw". Jakby nie można było tego wyrzucić i dać dokument o tej 23:15. Choć osobiście uważam, że powinno to być emitowane nawet wcześniej, około 22:00.

Edytowane przez Barti
Poprawiono format godziny w końcówce postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karencja w Familiadzie chyba wynosiła kiedyś 3 lata. Może jak w Jednym z dziesięciu - też skracają czas karencji. Chociaż tutaj to bardziej są restrykcyjni. W 1 z 10 ponoć już kilka tygodni po Wielkim Finale występował jeden uczestnik ;)

 

No właśnie chciałem o tym Brexicie. No, szykuje się dobry dokument, ale żeby tak póżno go emitować? No właśnie o tej powtórce O mnie się nie martw. To jest już przegięcie. Bo to druga powtórka w tym dniu! Jest jeszcze o 16:05. To pozostałość po bałaganie z Artystami, bo miało być tak: Artyści-dokument-powtórka powtórki O mnie się nie martw. A tak mamy dwie powtórki jednego dnia. Normalnie skandal.

Podobnie z sobotą. Ostatnio miliardowe powtórki kabaretów się niestety podwoiły. Dodano dodatkową emisję o 23:05. Czy nie przegięli i tutaj? Nie można było dać filmu wcześniej?

Dokumenty, jak już, to w poniedziałki o 23:00, po Bake Off. A jak się skończy Bake Off, to po 21:50. W ogóle sensu emisji dokumentów o północy i to premierowych to nie rozumiem.

 

Ma być gala Super Expressu w TVP. Jak można się tak zniżyć, by pokazywać galę tabloidu. Takie rzeczy to powinny lecieć w Polsacie. No ale już. Podejrzewam, że trafi do Dwójki, chociaż z drugiej strony są serialowe badziewia, więc zobaczymy. Chociaż możliwe, że w TVP1.

 

The Voice - występy dalej są przerywane na odczucia, i tak dalej. Naprawdę - jeżeli dajemy występy, to występy, a nie reakcje w trakcie. Dobrze, że zbliżają się live'y, gdzie już będzie można oglądać całe występy bez żadnych odczuć w trakcie.

 

I jeszcze irytuje mnie jedna sprawa. "Bake Off - Ale przepis". Niby w ramówce 25 minut, a to trwa 9. No ale cóż poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...