Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O! dziękujemy ci wielki manitu prezesie, że w swojej niewyobrażalnej łaskawości, pomimo, że w swojej nieskończonej mądrości uważasz serial za badziewny, to jednak pozwolisz nam maluczkim go obejrzeć i to o godzinę wcześniej.

A na serio - do jakich czasów wracamy - prezes osobiście cenzuruje i decyduje czy film może iść czy nie i o której godzinie. To są lata siedemdziesiąte-osiemdziesiąte? Stan wojenny? 

A jakoś wymowa niektórych emitowanych w TVP zagranicznych filmów z obecnej dekady nie budzi u obecnej ekipy objawów oburzenia i kontrowersji. Bo jedna z tego typu pozycji, która zostanie pokazana po raz kolejny w Dwójce w przyszłym tygodniu, też po części wpisuje się w obecne lokalne realia "na szczycie". Jest i bunt, i zemsta, i żądza najwyższej ceny. Nie muszę chyba nikomu przypominać, o jakim filmie wspomniałem.

Edytowane przez DolbyStereo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa,że faktycznie Kurski to jeden z niewielu myślących w tej TVP i ratuje bardzo niedobre decyzje swoich podwładnych.

Mocno polem.izowałbym z tymi słowami, ale nie będę wypowiadał się źle o kimś, kto właśnie przeżywa rodzinną tragedię.

 

Jego "dobre" decyzje doprowadziły do m.in. najgorszego wyniku oglądalności TVP2 w swojej historii.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby, myślałem,że to decyzje Chmiela były, ale co ja tam wiem. Były błędy, teraz widzę,że są wyciągane wnioski czyli przenoszenie programów typu "Pegaz"do TVP Kultura czy mniej programów wspominkowych niszowych w czasie prime-time  itd. The Voice of Poland może zostać, to nowa informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były błędy, teraz widzę,że są wyciągane wnioski czyli przenoszenie programów typu "Pegaz"do TVP Kultura czy mniej programów wspominkowych niszowych w czasie prime-time  itd. The Voice of Poland może zostać, to nowa informacja.

Nie widzę wyciągania wniosków, tylko działanie w stylu: "nie znamy się na telewizji, ale znowu coś wymieszamy - może załapie". ;) Nawet jeśli jakieś przenosiny coś dadzą, to widzowie nie lubią takich częstych zmian koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolski coraz bardziej zaczyna mi się podobać. ;)

 

I tak, filmy z WFDIF? A ciekawe jakie tytuły. Te najsłynniejsze, czy może jakieś mniej znane?W ogóle nie ma szczegółów, jakie te filmy.

Kłopotowski następcą Torbickiej? Według Chmiela następczynią Torbickiej miała być Rosiak. A tutaj... Kłopotowskiego cenię jako krytyka filmowego, miał już magazyn filmowy w TVP1 /bodajże "Kinematograf"/, więc mi odpowiada.

Cieszy mnie powrót do najlepszego, co Dwójka może oferować, czyli opera, musicale. Węgorzewska? Mi tam pasuje, zna się w końcu na rzeczy, ale prawda jest taka, że Bogusława Kaczyńskiego nikt nie zastąpi.

Więcej kultury w Pytaniu na śniadanie? Chwila, już tak było! Za Kapuścińskiego piątkowe wydania były w całości o kulturze. Wracamy do tego, co było?

 

Ponadto czego się dowiadujemy z tego wywiadu?

- ma powstać serial historyczny "Legion" w oparciu o powieść Elżbiety Cherezińskiej

- co do kabaretów: Kabaret chcemy trochę przeformatować, żeby był punktem spotkania tego, co było w polskim kabarecie najwartościowsze, czyli kabaretu dawnego oraz twórców młodych i najmłodszych. Za długo te sceny zajmowali ci, którzy młodymi już być przestali, a klasykami jeszcze być nie zaczęli. Takim programem będą na przykład „Żarty i Bardy”, którego gospodarze, czyli artyści kabaretu OT.TO, będą zapraszać swoich najmłodszych kolegów. Zobaczymy, co z tego się narodzi. Mamy najlepszych twórców, najlepszych aktorów i sądzę, że już za półtora miesiąca pojawi się nowa jakość kabaretowa.

No, ciekawe, co z tego wyjdzie, ale i tak brakuje tych znanych kabaretów, dla których tutaj też jest miejsce.

- co do The Voice of Poland: Nic na ten temat nie wiem. Zły byłby ten gospodarz, który zarzynałaby kurę znoszącą złote jajka, a w naszym przypadku nawet gorzej, bo darowałby tę kurę konkurentowi. Nie sądzę więc, żeby coś co jest dobre, było eliminowane z anteny. Póki program cieszy się wzięciem, można go udoskonalać, przeformatowywać, ale nie ma mowy, żeby się z nim rozstawać.

A zatem możliwe,że będą kolejne sezony. Bardzo mnie to cieszy, ale na razie trzeba czekać na kolejny sezon. Zgodzę się z tym - po co likwidować coś, co jest dobre? Na przykład teleturnieje.

- niestety, można być spokojnym o los dwóch badziewi ramówkowych

 

No, plany ambitne, oby się spełniły.

 

Zapowiedż "Kochanie, ratujmy..." bardzo dobra, wygląda na to, że to będzie dobry program,

 

A dzisiaj premiera tego "Myślnika". Opis zachęca, ale czy tak samo będzie z wykonaniem?

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę rzeczy:

Śniadanie na trawie - ostatni (?) odcinek, były rekomendacje kulturalne na koniec wakacji (z jednej z nich może skorzystam, bo mam dość blisko do Gdańska i trwa do następnego weekendu). Dziwi brak informacji nt. kontynuacji, choć po lekturze wywiadów z dziennik.pl może być trzecia możliwość (której nie brałem wcześniej pod uwagę): Śniadanie na trawie może być jednym z modułów Pytania na Śniadanie.

 

Wierz codzienny - ciekawy pomysł z tymi krótkometrażówkami, pozytywne zaskoczenie. Ocenę podjąłem dopiero po dwóch odcinkach, dobór autorów i wierszy jest pluralistyczny (był Gałczyński i Szymborska, w sobotę Rymkiewicz, w niedzielę nie wiadomo, w kolejną sobotę Miłosz - informacje za teleman.pl).

 

Z dzisiejszych nowości jeszcze jest Myślnik o 19:30 - jeżeli wierzyć opisowi z EPG nc+, to niestety może być kolejny klon Xięgarni z TVN24 (oryginał owszem dobry program [choć loty obniżone przez ostatnią zmianę formuły], ale ile razy można kopiować dobre pomysły?). Oby mnie jednak zaskoczył pozytywnie...

 

Jeżeli chodzi o off-top związany z Pegazem: w TVP Kulturze zginie w nawale innych magazynów kulturalnych (do tego nieszczęsny czwartek wieczór, za duża konkurencja choćby z "Wielkiej czwórki"), jego wyjątkowość polegała na emisji w TVP1...

 

EDIT 20:40 - Pierwsze wrażenia z Myślnika (oglądany tuż po emisji bieżącej z nagrań):

Program jest podzielony na 4 części:

1) sylwetka biblioteki z jakieś miejscowości (dzisiaj Barcin w kujawsko-pomorskim) - powiew świeżości, coś co było potrzebne w programie z książkami już od jakiegoś czasu

2) rozmowa o danej książce (dzisiaj Duchologia polska O. Drendy) - kilku gości w studiu (co bardziej przypomina Pegaza niż Xięgarnię). Segment ten niestety zdominował program (i nieco się dłużył), przez co jest to jedna (z dwóch) najsłabszych części programu.

3) co i jak czytają w innych krajach (dzisiaj Czechy) - niewiele informacji (z dzisiaj: nawet romanse są w Czechach w twardej okładce oraz mają wstążeczkę - można tym zabłysnąć w towarzystwie!), choć też dobra część

4) recenzje - wykonanie przypomina raczej Drugie śniadanie mistrzów z TVN24 (gdzie goście podają swoje propozycje książkowe), na szczęście lepsze niż w Xięgarni po ostatnich zmianach w formule (zdarzało się tam czasami ocenianie książek wyłącznie po okładce!)

 

Program sam w sobie in plus (na szczęście nie jest to kolejna kopia Xięgarni), poza rozmową można się przyczepić wyłącznie do paru wpadek (?) w identyfikacji graficznej programu (za każdym razem, gdy pojawiał się podpis z imieniem i nazwiskiem gościa, pojawiał się dźwięk zbliżony do dźwięku powiadomień - niestety pojawiał się zbyt często, co zaczynało być przeszkadzające)

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobaczymy, co z tego się narodzi. Mamy najlepszych twórców, najlepszych aktorów i sądzę, że już za półtora miesiąca pojawi się nowa jakość kabaretowa.

 

Już Chmiel próbował i skończyło się jak się skończyło. Co by nie mówić o nieco zastałym środowisku kabaretowym - ludzie chcą to oglądać. I Polsat na tym zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś takim twórcom jak właśnie Górski czy kabaretowi "Ani Mru Mru" dał szansę jak nie byli szerzej znani. To co się stało z kabaretami najbardziej obciąża Chmiela i obecny zarząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Co się stało za Chmiela z kabaretami, wszyscy wiemy - dramatycznie słaby poziom wiosennego DBJW, usunął Paranienormalnych, czego do dziś nie rozumiem i efekt taki, że dziś Wolski stawia na młodych. No ale jak to wyjdzie nie wiadomo, program dodatkowo będzie leciał po tym Polsatowskim. Więc chętnie będę oglądał, ale czy za te 1,5 miesiąca faktycznie się pojawi ta nowa jakość... zobaczymy.

 

Spodobał mi się ten Myślnik. Ciekawy program, no ale - rozmowa mogłaby być trochę krótsza, lepsze powinny być też recenzje, w dodatku po co ta nowoczesność błędnie pojęta - te dźwięki przy belkach. Po co mi?

 

Zaczyna się jesienna ramówka. Dziś wraca większość premierowych pozycji. Zdecydowałem się obejrzeć na VOD pierwszy powakacyjny odcinek "M jak miłość". I co? Nie wiem, co przyciąga te kilka milionów widzów. To zdecydowanie gorszy serial niż kilka lat temu. Idą ewidentnie na ilość, a nie na jakość. Tak jak w Barwach szczęścia. To nie lepiej już planować nowych seriali na lata? Jedne wygaszamy, inne wprowadzamy.

 

Jeden z dziesięciu - oby leciał jak najdłużej. Tutaj żadne zmiany nie są potrzebne. Oprawa, Sznuk, studio itd. - to powinno zostać. Tylko powinni wrócić do 25 odcinków w serii i te wizytówki uczestników ograniczyć. Ostatnio same kwiatki w tych zainteresowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 miesiąca i nowa jakość kabaretowa...plan brzmi optymistycznie, ale wydaje mi się, że czas na sprawdzenie tej jakości nadejdzie po tym, jak minie sezon jesienny. Chyba że to ma niby tak działać, że każdy nowy artysta, którego kabaret OTTO zaprosi do programu, z miejsca stanie się popularny, ale to tak raczej nie będzie. Na to potrzeba czasu.

 

Dzisiaj przywrócono po wakacjach popołudniową Panoramę, nie używa się już w niej nazwy "Panorama Kraj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znikał? Jak to? Chętnie bym Pędziwiatra usłyszał w Pogodzie po Panoramie, a nie w kulisach badziewia. W ogóle nic się nie zmieniło w tym serialiku.

 

Jeszcze z wywiadu z Wolskim z PnŚ. To "Mów mi mistrzu", co niby miało lecieć od początku września, ale nie, bo jednak weszli Artyści, jednak będzie emitowany od końca października i poprowadzi go kabaret Mumio. No to podejrzewam,że wejdzie w pasmo po Artystach /osiem odcinków mają, więc już 28.10. pasmo będzie wolne/. A dalej to nie wiadomo - nie znamy formuły, i tak dalej. Na razie to szczątkowe informacje.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polsat-liderem-w-4-16-49-i-16-59-fakty-hitem-tygodnia/page:2 - wygląda na to, że Dwójka odniosła mały sukces. W gr. 16-49 trzecia. ;) Najchętniej oglądane odcinki Barw szczęścia i Na sygnale odpowiednio 8. i 19. A zatem jednak coś chybiło. Można było lepiej już zacząć wczoraj wszystko, z pewnością oglądalność byłaby wyższa. Dodam, że czym innym jest widownia Na sygnale, od widowni M jak miłość. Wczoraj podejrzewam, że znów było tak 6 milionów M jak miłość.

 

Wrócił Jeden z dziesięciu i nic zmian. Poziom wczorajszego odcinka średni, ale to dopiero początek serii.

 

Dziś wraca Magazyn Ekspresu Reporterów - nie wiem, jakie są wasze opinie o tym programie, ale według mnie to kultowa pozycja Dwójki, emituje dobre reportaże, wielokrotnie po emisji programu pomagano na przykład chorym występującym w programie, do tego prowadzenie świetne. Dobrze, że taki program jest wciąż emitowany w TVP2, bo jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Magazyn Ekspresu Reporterów" to legenda polskiej teleiwzji jak "Sprawa dla reportera" Elżbiety Jaworowicz. W kżdym programie są poruszające historie, komentarze widzów na ekranie (do niedawna był to czat TVP, teraz są to komentarze z social mediów) no i nieśmiertelny dyżur telefoniczny, po którym widać, że ludzie nie rozstają się z taką formą kontaktu :) No i Michał Olszański, który już chyba jest legendą w prowadzeniu tego programu. Taki program jest potrzebny, aby móc pokazywać sprawy ludzi, bo często po tych programach odzywają się ludzie, którzy chcą pomóc :)

 

Po programie leci zazwyczaj mocny dokument, na który zaprasza prowadzący - zapewne osiąga podobne wyniki do "MERa" ;)

 

Dzisiaj w 1 z 10 były aż trzy pytania muzyczne, z czego dwa w II etapie (na jedno odpowiedziano prawidłowo bodajże) i jedno w finale (zawodnik w finale odpowiedział błędnie) ;) Może częściej będą trzy pytania muzyczne, choć często można rozpoznać, że jak w II etapie pada jedno pytanie muzyczne, to drugie jest w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka ma Jaworowicz, Dwójka zaś Olszańskiego. Obydwa programy bardzo dobre. A dzięki Expressowi Reporterów nie tylko pomaga się ludziom, ale też wciąż funkcjonuje reportaż telewizyjny,w końcu gdyby nie ten program, to nie wiadomo, czy powstałyby podobne magazyny w stacjach komercyjnych, a pamiętajmy, że ten program istnieje praktycznie już około 30 lat (choć w obecnej formule dopiero od 2003 roku). Olszański pasuje tutaj idealne, w zasadzie nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny to prowadził. Tak w ogóle to chyba w tym programie najpierw pojawiły się wpisy z czatu na stronie TVP, o ile dobrze kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkim na temat MEN się zgadzam. Tak, tutaj najpierw były wpisy z czatu, ale rok temu zniknął. Też uważam, że niech zostanie tak jak jest, bo nie wyobrażam sobie tego programu bez Olszańskiego. No ale, w obecnej sytuacji, nigdy nie mów nigdy...

 

Trzy pytania muzyczne w 1 z 10 też się zdarzały już kiedyś, bodajże raz albo dwa. Więc nic nowego.

 

Patrzę na listę seriali zakwalifikowanych do II etapu tego NOS-u. I się zdziwiłem. Jest tam "Głęboka woda". A niby jak mówił Chmiel, miała być II seria i na jesień. Jesień się zaczęła a serialu nie ma. A tutaj jest w NOS-ie. Ciekawe.

 

W ogóle teraz chciałem znów o serialach. Ambitne seriale, jak już są emitowane, np. zeszłoroczny Prokurator. Znikł po cichu. Wyniki miał dobre, a znikł. Powodów brak. W ogóle jakieś seriale trzynastoodcinkowe, jak już się trafiają, to kończą emisję po sezonie.

Przykłady? Aida, Instynkt, Nowa. Nieliczne seriale, które można było kontynuować, ale wyniki oglądalności mówiły coś innego.

A na antenie dalej Barwy szczęścia i M jak miłość. Obecnie te seriale tylko zajmują miejsce w ramówce Dwójki, jak Złotopolscy. Kiedyś tak samo było z Złotopolskimi. Też dobry był serial, w pewnym momencie się wypalił i zajmował tylko miejsce w Dwójce. Kto wie, jak by było, gdyby jednak serial trwał do dzisiaj. Ale - było minęło.

 

Zajmują miejsce, bo widzowie są przyzwyczajeni. A w ostatnich latach przecież było tyle seriali w Dwójce, że kilka z nich można byłoby kontynuować - Ja to mam szczęście i Licencja na wychowanie. Obydwa seriale przegrały przez porę emisji. 19:30 - główne wydanie Wiadomości. Z góry wiadomo, że dużego wyniku nie uzyskasz. No ale - wznowić seriale można. Nie ma problemu. Byłoby lepsze od tych tasiemców.

 

Tako rzecze, dzisiaj premierowy odcinek "Na dobre i na złe". Dalej jeden z najlepszych seriali w Polsce, to co, że są podejrzenia, że nie jest to rzeczywistość, ja dalej chętnie oglądam.

 

I dziwię się, czemu do TVP2, nie trafił "KabareTOP". Nie wiem, ile ogląda osób ten program w TVP Rozrywka, ale emisja w Dwójce raz w tygodniu pozwoliłaby na wyższą oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek, 27 września TVP2 wyemituje o godz. 0:45 w nocy ''XV Mazurską Noc Kabaretową Mrągowo 2013'', co dla mnie jest to przesadą emitować powtórki starych kabaretonów w nocy.

 

We wtorek, 30 września TVP2 będzie emitowała o godz. 14:10 znany z TVP1 cykl religijny ''Express Miłosierdzia''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jutro o 6:30 (powtórzę: kto wymyślił taką porę? Bez dekodera z nagrywarką się nie obędzie) Dzika muzyka - o dudach żywieckich. Okaże się, czy to odcinek premierowy, czy powtórka (EPG nc+ nie pozwala mi odpowiedzieć na to pytanie po wnioskach tylko z opisu - zdarza się mieszanie w numeracji odcinków).

 

Co do seriali (w tym Prokuratora) - poniekąd jest to trochę dziwne, zważywszy na to, że w telewizjach publicznych oglądalność powinna liczyć się na dalszym miejscu (ważniejsza powinna być jakość).

Np. ARD czy ZDF nie emitują najpopularniejszych pod względem oglądalności w Niemczech seriali zagranicznych czy niemieckich (od tego są bardziej stacje typu RTL, Sat.1, ProSieben i tym podobne), ale są w tym konsekwentne (trzymając się samych produkcji kryminalnych - Tatort jest emitowany od 1970 i końca [na razie] nie widać, podobnież z Polizeirufem 110 [tyle, że jest emitowany od 1971 roku i jest to jeszcze spadek po NRD-owskiej telewizji publicznej, który ARD nie zakończyła po zjednoczeniu i wciąż kontynuuje]).

O BBC nie wspomnę, bo jej produkcje są stosunkowo popularne nie tylko w Wielkiej Brytanii - jednakże działalność misyjną (normalną rzecz w przypadku modelu telewizji publicznej) prowadzą na terytorium Zjednoczonego Królestwa, za granicą (w tym w Polsce) prowadzą działalność na zasadach komercyjnych (ograniczając się do tematu TVP2 - sprzedaż licencji na Bake off czy Kochanie, zabijamy nasze dzieci).

 

Zresztą ostatnio "polski" serial kryminalny (tyczy się to też ostatnio przeniesionej z TVP2 Komisji morderstw; "polski" zapisuję w tym wypadku w cudzysłowie z powodu uwzględnienia seriali na zagranicznej licencji, które są absolutną większością wśród nich) to prawie wyłącznie TVP1. Wyjątek od reguły jest w HBO, inni (AXN, Polsat czy TVN + ewentualni inni) prędzej czy później porzucili pomysły na seriale kryminalne (z czego TVN w ogóle zrezygnował z emisji nawet zagranicznych seriali kryminalnych, w odróżnieniu od specjalizującego się w tym AXN czy emitującym takowe po 22 Polsatem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kabaretopie ostatnio numer 1 listy się zmienił. I tutaj pytanie, czy przy tych zmianach /odchodzi nawet reżyser!/ to się utrzyma. Poważnie zagrożone są wszystkie kabaretony, nawet te z Koszalina i Mrągowa. Kto je ostatnio reżyserował? Jak Harasimowicz, to jest wielki, wielki problem.

 

Nie dziwię się decyzji Harasimowicz o odejściu z Dwójki. W ogóle kabarety się pogorszyły od stycznia. Ale - należą się jej chociaż podziękowania za te wiele lat spędzonych w Dwójce, za te wszystkie programy kabaretowe, kabaretony... Trudno będzie znaleźć drugą taką osobę.

 

A ja właśnie znalazłem możliwą przyczynę powtórek kabaretonów w nocy - otóż możliwe, że wyrabiają te 33% polskich treści i dlatego - te powtórki Makłowicza, Rodzinek.pl i tak dalej.

 

Dzika muzyka? Dzisiaj chyba leciał odcinek powtórkowy z wiosny, ale nie sprawdzałem. Za tydzień już odcinek premierowy /z tej soboty w TVP Kultura/.

 

Na koniec - taka ciekawostka: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20624575,serial-na-sygnale-zniecheca-do-pierwszej-pomocy-twierdza.html - ratownicy medyczni piszą list do prezesa TVP. Twierdzą, że w serialu "Na sygnale" podano błędne informacje i w ogóle zniechęca do pierwszej pomocy.

Ja tam nic nie zauważyłem. Chociaż obejrzę jeszcze raz dokładnie i sprawdzę. W ogóle mnie to dziwi. Serial niby miał zachęcać do udzielania pierwszej pomocy.

 

Jak już jestem w kręgu seriali medycznych - wczorajsze Na dobre i na złe to chyba najlepszy odcinek w historii serialu. Tyle się działo jak na pierwszy odcinek sezonu, że...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego Kabaretopu nie widziałem, parę tygodni temu "lider" spadł na 6 miejsce, ale odrobił straty błyskawicznie. Nie wiem, czy to nie jakaś zorganizowana akcja fanów, którym "dobra zmiana" ewidentnie nie w smak ;)

 

Swoją drogą trochę ten program traci na wiarygodności. Nie dlatego, żeby ktoś im coś kazał, ale z racji tego, że Polsat przejął część widowisk, we wszystkich "rozkładach jazdy" w Kabaretopie są one pomijane. Niby trudno oczekiwać reklamowania, jakby nie było, konkurencji, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...