Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Familiada - jeżeli taka reklama, jeszcze jedna, pojawiła się przed finałem, albo pomiedzy uczestnikami, to tak, ale nigdy nie widziałem podczas odpowiadania na pytanie. Nie wiem, jakiś błąd w montażu? Żle zmontowali. Sam się zdziwiłem. W ogóle powinny być tylko sponsorzy przed finałem. W Jednym z dziesięciu - po co sponsorzy także po I etapie? Nie lepiej tylko przed finałem?

Kiedyś to tych plansz nie było i od razu był finał. A teraz się tych plansz namnożyło. Ciekawe, jak to będzie jesienią.

 

O właśnie, o Karlshamn. Dziwi mnie, czemu TVP2 tego nie pokazuje na żywo, albo z odtworzenia potem cały koncert, a tylko jakieś relacje godzinne. Od ćwierć wieku dyrektorem festiwalu jest Szewczyk, związany z TVP. Występują tam polscy wykonawcy, tak? No tak. Więc jak dla mnie, powinna być transmisja na żywo, głosowanie widzów, i tak dalej. A tak dostaję ledwo ochłapy.

Dodam, że rano wyemitowali reportaż, głównie o kulisach.

 

Nowe koncepcje mam na pasmo popołudniowe. Może jakaś muzyka z lat 90.? W ogóle nikt jej nie gra, pomijam w tym momencie stacje muzyczne. Może taki godzinny blok z italo disco i eurodance?

Ponadto można by powtórzyć stare seriale, ale od początku. Takie Barwy szczęścia lepsze były na początku. Złotopolskich też bym przypomniał. Zwłaszcza, że niedługo pokończą się poranne powtórki M jak miłość - są obecnie na sezonie 2014/2015. Ciekawe, co za nie.

No i programów kilka - o teleturniejach pisałem, ale problem jest z licencją /wygląda na to, że gdyby chcieli emitować te najstarsze Familiady, musieliby skonsultować to z producentem najpierw/. Makłowicza od początku mogliby wyemitować. Odcinki dzisiejsze od tych sprzed 18 lat dzieli przepaść.

I oczywiście jakaś oferta dla młodzieży, o której pisałem już.

 

W dodatku Tylko z Tobą. Ile ma ten serial u nas odcinków? Po wakacjach wznawiają, a ciekawe ile odcinków pozostało. Jak mało, no to trzeba działać. Byle nie dwie Mody na sukces, chociaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racewicz dość szybko wraca do Dwójki. ;) Tylicki dobrze prowadzi program, więc dla mnie pasuje. Tylko czy Racewicz przypadkiem już nie prowadziła tego programu? Coś mi świta, ze już kiedyś prowadziła.

Dodam, że teraz mamy 5 duetów na 6 dni emisji. I prowadzący. Po cztery panie i czterech panów teraz: Zawadzka, Zamachowska, Racewicz, Rogalska, Wolny, Kammel, Nowicki, Tylicki. Coś czuję, że z jednym duetem się pożegnamy. Z pań to Zamachowską bym usunął. A z panów nie wiem, nie wiem. Wszyscy są świetni, więc nie wiem, kogo bym usunął. Ale poza Tylickim to wszyscy mają jeszcze jakiś program w Dwójce, więc...

 

Pod logotypem dzisiaj, jak w TVP1, TVP3, TV Polonii okolicznościowy ozdobnik z okazji dzisiejszej rocznicy. Taki sam, jak rok i dwa lata temu.

 

Co do pomysłów na daytime. Już pisałem o paśmie muzycznym. Jednego dnia eurodance, drugiego italo disco, trzeciego polskie utwory alternatywne, czwartego polskie nowości muzyczne, piątego kultowe polskie piosenki. O, i jest bez eskowej muzyki i jest muzyka godna TVP. Jeżeli Italo Disco i Eurodance zaliczymy oczywiście do tego.

Wideoteka dorosłego człowieka. Jak już nie mogą emitować premier, to chociaż powtórki? Chętnie bym obejrzał jakieś starsze odcinki /2001-2006/. W internecie ich nie ma. Są tylko po 2007.

The Voice of Poland - mogliby się dogadać jakoś z producentem. Chętnie bym obejrzał I edycję. W ogóle z niej są tylko występy, nic pełnych odcinków. Nic a nic.

Dalej - programy z PRL. Nie piszę, że TTR i tak dalej, ale jakieś cykle, cyfrowo je zrekonstruować i emitować. A nie stare odcinki TTR, swoją drogą już zdezaktualizowane.

 

No cóż, może Wolski coś wymyśli z tym pasmem, choć w to wątpię. I cały czas nie rozumiem, po co te Barwy szczęścia o 19:30. Tak się nie buduje widowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-info-i-tvn24-z-rekordowymi-wynikami-wyprzedzily-tvp2-hitami-programy-tvp1-o-sdm-podsumowanie-tygodnia

Coś mnie to nie dziwi, zresztą nie wiem czy to tylko moje wrażenie,że zarząd co atrakcyjnego to wrzuca do jedynki i zależy im na poprawieniu wyników tej anteny, dwójkę olewając. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wyników.

Nie dziwię się, skoro mieli strasznie słabą ofertę na ŚDM, prawie w ogóle jej nie mieli. Wszystkie transmisje leciały w TVP1, ponieważ to w dalszym ciągu najważniejsza antena, transmitująca wszystkie ważne dla Polaków wydarzenia. Spadek na aż takie miejsce to sygnał ostrzegawczy, że coś trzeba zrobić. Ja wiem, wakacje i tak dalej, ale na tych samych serialach długo już się nie przejadą.

 

A właśnie. Kurski został odwołany, więc kto wie, czy przypadkiem nie będziemy mieli już trzeciej zmiany szefa Dwójki? Jak to teraz jest? Szefów anten nadal powołuje prezes TVP czy już RMN? Bo się zrobiło ciekawie i kto wie, co się póżniej wydarzy.

Swoją drogą - podejrzewam jednak, że nic się nie zmieni, bo kolejna zmiana szefa anteny w tym roku to byłby już kabaret.

 

Na razie rzecznik TVP zdementowała informacje o Racewicz, ale podejrzewam, że jednak coś jest na rzeczy, jak to z Pawlickim. Też dementowali, że go odwołali, a tutaj jednak.

 

Nie mają co emitować o 13:35. Litości, mogliby już WC Kwadrans powtarzać, jak już tego Cejrowskiego, a nie w koło to samo, co w TVP HD... Lubię jego cykl, ale nadmierne powtórki to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że Kurski zostaje do października, ale co do szefów anten to podobno po powołaniu RMN miał być przegląd i wymiana szefów wszystkich anten. Jak to teraz wygląda, licho wie, bo jak mogliśmy przekonać się dzisiaj, jest to chaotyczne strasznie. Ale przeczuwam, że zmiana szefa anteny mogłaby nastąpić najwcześniej pod koniec tego roku, albo na początku 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podejrzewam, że teraz nie zwolnią, by nie narobić jeszcze większego bałaganu, a dopiero po jesiennej ramówce.

 

Stanisława Celińska dołącza do obsady "Barw szczęścia". Z całym szacunkiem, ale nawet wybitna artystka, jaką jest Celińska, nie podniesie z dna tego serialu. Początkowo był to całkiem niezły serial, takie pierwsze lata "M jak miłość", tylko w wersji półgodzinnej i inni bohaterowie. Tak z 2-3 sezony serial powinien był dociągnąć, po czym ładnie zamknąć wszystkie wątki, i zakończyć. A tu na siłę przedłużają, zbliżają się do Mody na sukces, tutaj już nie chodzi o jakość, tylko o ilość. A szkoda. Przydałoby się tutaj jakieś jak już nie zdjęcie z anteny, to jakieś gruntowne zmiany, zacząć zupełnie nowe wątki, i tak dalej.

Na razie jedyną zmianą w tym serialiku jest zmiana czołówki. No wreszcie no, bo już dawno była nieaktualna. Jeszcze jakby zmienili muzykę, bo ta nie pasuje do takiego serialu, to byłoby już dobrze.

 

Jak już tu przy serialach... M jak miłość w tym roku stuknie 16 lat emisji. Początkowo też chętnie oglądałem - emisja była w weekendy, w końcu jakiś porządny polski serial o losach polskich rodzin. Potem przenieśli na poniedziałki i wtorki. I tak do 2006 roku, po czym oglądałem może z odcinek na miesiąc. Poprowadzali wątki młodzieżowe, kryminalne i serial zaczął się staczać. Teraz oglądam jak już to dla ważnego wydarzenia w serialu /np. śmierć Hanki/, albo sprawdzić, czy coś się zmieniło. Niestety, nic a nic się nie ruszyło.

A czołówkę, a zwłaszcza piosenkę do niej - nie jest zła, ale czy warto było usuwać pierwszą wersję? Była jedyna w swoim rodzaju. Pasuje też jak ulał do czołówki dzisiejszej.

 

To były moje odczucia ws. najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Trzymają je, taka to jest prawda, dla oglądalności, a nie dla poziomu. Żeby tylko mi się nie zniżyły zaraz do roli paradokumentów, tylko bez setek i tak dalej, celem oglądalnościowym.

 

Jutro poznamy jesienną ramówkę. Mnie zastanawia;

- co w tym paśmie popołudniowym obecnie tragicznym?

- Co z Artystami?

- jak to będzie w piątkowe wieczory?

- Co z Sondą 2?

- no i nowości. Wiemy o jednej. 28 sierpnia o 19:30 magazyn czytelniczy "Myślnik". Wracamy do korzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19:30 jako pora nadawania magazynu literackiego... z jednej strony to zawsze jakaś alternatywa, jakby ktoś nie chciał Wiadomości oglądać. Ale z drugiej strony, to nie wiadomo, jak by to wyglądało w praktyce, czy ten program będzie ciekawie realizowany, czy znowu to będzie coś nudnego. Kiedyś Jedynka miała dobry program o książkach, realizowali go w składnicy jakiejś chyba, to w soboty leciało rankiem. Może to coś podobnego będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba, że o 19:30 zamiast milionowej powtórki "Barw szczęścia" czy innej "Rodzinki.pl" niż rano, o 7:30 :P mało kto ogląda (zaraz się podniosą głosy "a ja czasem zerknę na [tu wpisz powtórkowy serial]" albo "oglądalność programów śniadaniowych/poranków kanałów informacyjnych jest taka a taka"; jakaż szkoda, że jest ich tak dużo :( ) telewizję o tej porze. Zaryzykować można - jak się nie przyjmie (a wiadomo jak to z kulturalnymi programami bywa; przecież wiadomo, że powtórka "Państwa Ulubionego Serialu" z gatunku "Przeżyjmy To Jeszcze Raz" jest dużo bardziej atrakcyjna dla przeciętnego Nowaka) to najwyżej się zlikwiduje albo przeniesie ten program na inną antenę.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sporo osób ogląda powtórki z dnia poprzedniego Barw Szczęścia o 19.30. Jak ktoś nie miał okazji obejrzeć to przed nowym odcinkiem o 20 powtórkę obejrzy i jest na bieżąco. Pewnie ten program czytelniczy przegra z powtórkami i powrócą do pierwotnego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomniałem dopisać, że dołącza na stałe, że już się pojawiała w tym serialu, a nie że tylko dołącza. Mój błąd, przepraszam. No ale co z tego, skoro jak się powtórzę, nawet wybitna artystka nie uratuje poziomu tego serialu, który się stacza, żeby tylko nie stał się paradokumentopodobnym...

 

Magazyn czytelniczy w niedzielę o 19:30 - pomysł dobry, ale czekam na wykonanie, bo to jest najważniejsze. Kirk - chodziło Ci nawet o dwa programy Jedynkowe. Pierwszy to "Hurtownia książek" emitowana w 2008/9. Z Grabowskim. Fajny program. A drugi to "Co czytać?" z wiosny 2014. Leciał we wtorkowe poranki, polecano trzy nowe książki. Jeden chyba przetrwał rok, drugi zleciał po pół roku.

 

W takim magazynie, jak już, to powinny być jakieś wiadomości czytelnicze, zapowiedzi nowości, recenzje, wywiad z autorem jednej z nowości, relacje z eventów. I to mnie zadowoli. Gorzej, jakby to miały być tylko nowości i tyle. No ale fajnie że ktoś o tym pomyślał. Niewykluczone, że to element współpracy z TVP Kultura jakiś.

 

Powtórki Barw szczęścia - a jaka jest oglądalność ich o 19:30? Są jakieś dane /np. przy oglądalności Wiadomości?/ Tutaj po prostu nie podoba mi się, że są tego samego dnia DWIE powtórki jednego odcinka! Wszak jest jeszcze jedna emisja o 10:55. Nie wystarczy tylko ta jedna? O 19:30 mogliby puszczać jakieś stare kabarety, teleturnieje, dawne seriale tak półgodzinne, by nie konkurować z TVP1. Aż nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy widzę na przykład czterokrotną emisję tego samego. O 20:05 premiera, o 11:00 i 19:30 nazajutrz powtórki tego samego i jeszcze w niedzielę czwarta powtórka w omnibusie. Tako rzecze - powinni ten omnibus usunąć, no kto ogląda od 6:00/6:30 rano... Jest VOD, tam są wszystkie odcinki....

 

Na razie nie udostępnili w serwisie dla prasy ramówek na ostatnie dni sierpnia i początek września. No więc czekam dalej, co tam wymyślą na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w TVP2 był taki program czytelniczy pt. ''Lubię książki'' w latach 2003-2004, który prowadziła rodzina Damięckich. Co do wiadomości czytelniczych, to kiedyś był emitowany taki program pt. ''Telewizyjne Wiadomości Literackie'', który zdjęto z emisji ze względu na słabą oglądalność - odcinki były emitowane w porze nocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomniałem dopisać, że dołącza na stałe, że już się pojawiała w tym serialu, a nie że tylko dołącza. Mój błąd, przepraszam. No ale co z tego, skoro jak się powtórzę, nawet wybitna artystka nie uratuje poziomu tego serialu, który się stacza, żeby tylko nie stał się paradokumentopodobnym...

 

Macieju, masz jakąś alergię na ten serial, chyba. :) Przecież nie wygląda to aż tak tragicznie. Pojawiają się w serialu nowe postacie, tworzą nowe wątki, jest tam spora obsada młodych aktorów. Na pewno nie jest to tak skostniały i sztuczny serial jak Klan. W barwach przynajmniej poruszają odważniejsze wątki. Co do powtórek to faktycznie dwie dziennie to przesada. Ja bym zrezygnował z tej o 10.50, ale oni zrezygnowali z powtórki o 19.30 - zobaczymy jak to w praniu wyjdzie. Widać po wynikach, że ten serial ratuje mocno TVP 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Myślnika - to możę być ciekawe (TVP zdecydowała się na cotygodniowy weekendowy magazyn o książkach po TVN24 [od którego to się wszystko zaczęło] czy Polsat News [który zerżnął pomysł od TVN24]; tyle że to na szczęście jest na kanałach ogólnych, nie tematycznych), choć pozostanie pytanie: co z Programem do czytania? Czy pozostanie jako taki "popularniejszy" program o książkach (przy czym Myślnik musiałby być bardziej "ambitnym" programem). BTW, lista bestsellerów była przy Programie do czytania.

 

Co do Śniadania na trawie (które było tydzień temu, jutro nie będzie z powodu Olimpiady) - na ostatnią chwilę zmieniono temat: miał być Audioriver w Płocku, a była Europejska Stolica Kultury we Wrocławiu. Przyjrzano się dokładniej inicjatywom osiedlowym określonym wspólną nazwą "Wrocław - wejście od podwórza" - nawet było ciekawie (pomysł z serialem osiedlowym naprawdę nowatorski - nikt tego wcześniej w Polsce nie próbował, przynajmniej na taką skalę). Pod koniec nie było nic wspomniane (choć tak było przy innych odcinkach tego programu) - trzeba poczekać na 27.08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, najpierw o tych Barwach.

Tak, mam alergię, bo pierwsze lata? Był to świetny serial, M jak miłość zaczęło wtedy obniżać loty, coś świeżego. Chętnie się oglądało. Od kilku lat widać, że nie pomysłów na ten serial. Nowe wątki? Tylko kilka jest ciekawych. Czołówka i muzyka /ta bieżąca/ to dno. Kto to wtedy wpuścił? Nowi bohaterowie? Starają się jak mogą, ale nic a nic tego nie ratuje. Z dobrego serialu dla mnie stał się słabym, który idealnie nadawałby się do telewizji komercyjnej. A co do powtórek - ja bym tą drugą skasował, a dał coś archiwalnego. Z jednej strony bym sobie coś przypomniał, z drugiej - nie zabierałbym widowni Wiadomościom. Bo po niektórych ruchach TVP1 wydaje mi się, że TVP1 i TVP2 to konkurencja. A powinny anteny raczej się uzupełniać - jak coś ważniejszego w TVP1, to coś nie zabierającego widowni w TVP2 i odwrotnie. Wracając do powtórek - o 10:50 bym zostawił. Przed powtórką jest "Pytanie na śniadanie", a część widowni Barw, jak nie większość, to widownia śniadaniówki. Problemu nie ma.

 

Tak, w Programie do czytania były bestsellery. Do Myślnika pasują jak ulał. Nie wiem, kto kogo. TVN24 był pierwszy z Czytelnią. Potem, Polsat News dał swój program. Teraz się prosiło o TVP Info, ale uznali, że lepiej pasują w TVP2. Żeby nie było, musi być nieco inna formuła niż Polsat News i TVN24, bo inaczej będą posądzenia o plagiat.

Program do czytania - nie był zły, ale za krótki zdecydowanie. No właśnie, co dalej. Czy pozostanie, czy zniknie. Zobaczymy. Wciąż nie udostępnili w serwisie dla prasy ramówek na kolejny tydzień.

 

Lubię książki - nie pamiętam takiego programu. W ogóle program nie nazywał się Lubię książki, tylko "Lubię czytać". I faktycznie, leciał o 19:55.

Telewizyjne Wiadomości Literackie - też dość długo leciały. Właśnie takiego programu brakuje. Zeszły w wakacje 2010, powróciły bodajże 1-2 razy w 2011, już za Kapuścińskiego. Przydałby się dzisiaj taki program.

Hurtownia książek, jak już, to leciała do końca 2010, potem zeszła, bo weszła weekendowa Kawa czy herbata.

 

Wracam do Dwójki. Ogród sztuk, mi się przypomniał taki program. Są dwa odcinki na YouTube, jeden z 1997, drugi to fragment z września 1999. Bardzo dobry program, dzisiaj też by pasował do Dwójki. Zresztą prowadząca nadal pracuje w TVP - po tym programie miała cykl "Grzechy po polsku", a obecnie współprowadzi z Ziemcem "Prawdę mówiąc" w TVP Info.

 

W ogóle jak oglądam ramówkę z początku września 1999, to mi się wydaje, że w obecnym daytimie jest gorzej niż było. Wtedy były powtórki teleturniejów, Dziennika krajowego, programów rozrywkowych a teraz? Same seriale i niepotrzebne pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to argument o gorszej dziennej ramówce pasuje nie tylko do Dwójki, ale do kilku innych stacji jeszcze. A Telewizyjne Wiadomości Literackie zdjęto po 14 latach emisji w 2011 roku, zresztą to był najdłużej emitowany program literacki w TVP. Powodem zdjęcia były kwestie finansowe. Swoją drogą to teraz wyczytałem że niektóre programy miały nawet po 1 milion widzów (wtedy gdy emitowano go o 17:30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk - jak możesz, to podaj żródło tych danych, mnie interesuje tylko TVP2, bo nigdzie nie znalazłem. A 1 mln to już coś. Pierwsze słyszę, że poszło o pieniądze. No tak, wydawajmy na kolejne programy, które się nie przyjmą, i zejdą z anteny po pół roku.

 

Trochę o Olimpiadzie w TVP2. Pragnę zauważyć, że TVP2 ma inny zestaw prowadzących studio niż w TVP1. Czy dobrze, sam nie wiem, ale jakieś tam urozmaicenie jest. A co do tenisa - liczę, że dadzą cały mecz, a nie będą go przerywać na doniesienia z innych aren.

Krótko piszę, bo rozpisywać się absolutnie w tej kwestii na razie nie zamierzam. Na razie jest w porządku. Lepiej trochę niż w Londynie.

 

Wróci serial "Tylko z tobą", i dobrze, tylko jedno ale. Nowe odcinki dopiero od połowy października. Teraz tylko nie wiadomo, skąd aż taka zwłoka. Możliwe, że albo dogadują kwestie licencyjne, zakupują nowe odcinki, muszą je przetłumaczyć, lektor i tak dalej. Jeżeli tak, to tak. Ale teraz pytanie, co do tej połowy października będzie lecieć o 17:05. Kolejne odcinki powtórkowe /obliczyłem, że i tak musieliby je nadawać dłużej, albo urwać, jeżeli by zaczęli premiery 17.10./ albo jakiś inny serial w tym czasie. Zobaczymy.

 

Mogliby w TVP2 emitować programy powtórkowe z TVP HD. Takie dobre programy mają, a marnują się tylko w tym kanale.

- Elita, najlepsi z najlepszych - program wojskowy, takie reportaże, o wojsku i tak dalej

- Pasja ekstremalna - o ludziach wykonujących sporty ekstremalne

- Login: Kuchnia - już lepsze niż Makłowicz, blogerzy kulinarni gotują w kuchni

- Przez żołądek do zdrowia - mogłoby to też polecieć w TVP2, tutaj uczestnicy programu wracają do zdrowia poprzez zmianę diety, odstawienie złych nawyków itd.

 

To wszystko pasuje idealnie do TVP2. Molskiej nie liczę, bo i tak już leciała w TVP2, obecnie w TVP1.

 

W ogóle - dla mnie powinni zakończyć program Makłowicza, bo jak już wielokrotnie pisałem, z dobrego programu kulinarnego zrobił się przewodnik turystyczny, a to chyba nie miało być głównym celem programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...