Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może też pozwolono Piaseckiemu wystąpić z takim monologiem, bo mieli w TVP świadomość, że i tak go zapraszać nie będą do programów, bo istotnie w ostatnich 2 latach rzadko się pojawiał na ekranie premierowo (ku mojemu smutkowi, bo naprawdę lubię go słuchać).

Z tego co ja widzę, to rzadziej występował za poprzedniej władzy (ku także mojemu smutkowi). Teraz dobrze, że czasem się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za Wolskiego się zmieni i będą te aluzje. "Nic się nie stanie, możecie". Oby tak było.

Nie zmienia to faktu, że jedna aluzja na trzygodzinne widowisko to mało.

 

Zobaczymy w sobotę, jak to będzie w Koszalinie. Oby lepiej.

 

W Superstacji Pan Ząbek przeprosił Marzenę Rogalską. Trochę mnie dziwi, bo dla mnie powinien ją przeprosić w Dwójce, a nie w niszowej stacji. No ale...

 

Inne ciekawostki z tej trzydniowej jesiennej ramówki Dwójki:

- intensywnie już w sierpniu, jak co roku, będą promować swoje lokomotywy ramówkowe - nowy serial Komisja morderstw, i programy Bake Off - Ale ciacho, The Voice of Poland, Kochanie, zabijamy nasze dziecko!

- jak się okazało, w środę będzie Cejrowski, a w poniedziałki i wtorki Makłowicz. Lepiej nie można?

- wraca Panorama Kraj na 15:45

- kulisy Barw szczęścia nie pomiędzy samym serialem a M jak miłość, a po kulisach "M jak miłość", czyli ok. 21:40

- we wtorek pojawia się program publicystyczny o 21:50. I to mnie ciekawi. Albo te reportaże /nie ma dla mnie to sensu, skoro chwilę potem będzie Magazyn Ekspresu Reporterów, w którym jest to samo/, albo powrót publicystyki bieżącej. Zobaczymy

 

Sonda 2 na Facebooku wstawiła zdjęcie z planu nowej serii. Podpisano je "Czekamy na wrzesień". A zatem, co mnie cieszy, i to ogromnie, będą nowe odcinki. Teraz tylko ciekawe, jeżeli nie w poniedziałek, to? Albo piątek 16:05, albo niedziela 19:05. Bardziej czuję, że ta druga, bo w piątek o 16:05 to wielu widzów to jeszcze jest w szkole/pracy. A niedziela ostatnio coś mi odpowiada. Poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do Piaseckiego, to teraz sobie przypomniałem, że był pewien okres, w którym nie był on pokazywany w telewizji, ale nie z powodów tego, że taka czy inna władza była w Polsce, ale dlatego, że Piasecki wtedy stracił syna i ograniczył aktywność zawodową. Potem jednak wrócił do stałych występów, bo np. w Mrągowie bywał często (zresztą chyba w kabaretonach Polsatu też brał udział).

 

Program publicystyczny we wtorek... sądzę że to raczej będzie bieżąca publicystyka, chociaż 30 minut na taki program to niezbyt długo, chyba że to miałby być jakiś wywiad w formule "1 na 1".

 

Co do Sondy, to może nawet wstawią w niedzielę po Familiadzie. Wiem, to mało prawdopodobne, ale zawsze to jakaś opcja. A jak by to podniosło wyniki...

 

"Jeden z dziesięciu" wraca 29 sierpnia o 18:50 z nową, 94 serią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... a ja w sprawie kabaretów, bo obawiam się, że będą żartować z bieżących tragedii. Przypadkowo trafiłem na poniedziałkowe "W tyle wizji", w którym Wolski, dyrektor TVP2, żartował z nich i to niesmacznie. Powinien zostać natychmiast odwołany, no ale... Teraz się obawiam, że będzie chciał to przelać i na programy kabaretowe. Zobaczymy, jak to będzie, za trzy dni Koszalin. Lepiej nie, bo posypią się skargi i tak dalej.

 

O Jednym z dziesięciu to już wiem, podawałem, że nie znika. I ciekawe, co teraz. Jeżeli będzie emisja bez przerwy zimowej, to program możliwe, że dociągnie do 100. edycji już wiosną. ;) No chyba, że wróciliby do modelu 25 odcinków /mi tam obojętne czy 20 odcinków + WF czy 25 + WF/, albo jednak z przerwą zimową. Wtedy byłaby, jak obliczyłem, że lecą trzy edycje na sezon, doszliby do 99. Chociaż... W ubiegłym roku jesienią były cztery serie, jedna rozciągnięta na początek tego roku, a trzy w tym, więc jeżeli nic się nie zmieni, to doczekamy 100. edycji ;). To byłoby coś.

 

Zostały się niewiadome w kilku sprawach...

CZWARTEK: o 20:40 podejrzewam tą Komisję morderstw, a może Artystów? Albo Artyści a potem Komisja morderstw. Chyba, że wróci program kabaretowy...

PIĄTEK: jest ciasno. Chmiel zapowiadał nowy sezon KS2, program typu show i Michał Kempa coś też miał mieć jakiś program. Jak dodamy, że będą nowe sezony O mnie się nie martw i Rodzinki.pl, to robi się ciasno. Nowy program nie może lecieć o 00:20, trochę za póżno. Coś czuję, że ten program typu show zastąpi DBJW...

SOBOTA: nie wiadomo, co z pasmem 11:00-14:00. Wiadomo już, że wrócą Dzika muzyka, Śniadanie na trawie. Teraz pytanie, co z "Ostrym z natury". Był też obiecywany na wiosnę, a się nie pojawił. Może jesienią? Przydałoby też się coś, premierowego.. Dalej to pewnie jak wiosną, zamiast KCP TVOP, i tak dalej.

NIEDZIELA: Trzeba coś zrobić z tym omnibusem. To przesada 2,5 godziny wałkować Barwy szczęścia. Po co ten omnibus, przy dwóch powtórkach każdego dnia? Sondy 2 nie dadzą po Familiadzie. Jestem pewny, że trafi na 19:05, no, chyba że dadzą "Kochanie, zabijamy nasze dzieci". No bo powtórkę The Voice trzeba gdzieś umieścić w tej ramówce.

 

I jeszcze jedno. Coś mi mówi, że mecze Legii polecą w Dwójce. Możliwe, że pojawi się nowy podział i faktycznie piłka klubowa trafi do Dwójki, a piłka reprezentacyjna pozostanie w Jedynce. Oczywiście Legia przy założeniu, że dojdzie do tej IV rundy. W ogóle trzeba byłoby przywrócić jakiś magazyn piłkarski do Dwójki, może z golami z lig zagranicznych? Pozyskać od nc+ i Eleven licencje na bramki i je pokazywać? Żadna sportowa telewizja otwarta tego nie pokazuje /Eurosportu nie liczę/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym kabaretom dyrektor anteny nic nie może narzucić, nie ma takich uprawnień, co najwyżej może wstrzymać transmisję całego kabaretonu, co miało w maju miejsce. Tutaj @maciejolkowi mogło chodzić zapewne o jakieś ewentualne sugestie Wolskiego, ale one by raczej dotyczyły programów, które będą nadawane w sezonie jesiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mi chodziło o sugestie, a nie o narzucaniu.

 

A właśnie, co do programów. Przyjmijmy, że wchodzi ten program typu Show i trwa te 30 minut. DBJW wtedy aż o 22:50, a KS2 około 24:00. Nie wyjdzie. Jeszcze do tego stracą widzów. Trochę lepiej będzie, jak już usuną "Barwy szczęścia", ale tak nie będzie, w piątki im to poprawia widownię. Więc możliwe, że KS2 przesuną. Dobry program, ale o 23:30 w piątki to za póżno. Może w niedziele? Leciały tam wiosną powtórki i to idealne dla mnie miejsce na premiery.

 

http://centruminformacji.tvp.pl/26236451/kochanie-ratujmy-nasze-dzieci-w-jesiennej-ramowce-tvp2 - trochę więcej informacji o nowym programie TVP2. Jak widać, słowo "zabijamy" okazało się za mocne i zamienili na "ratujmy". Ale to i tak przyciągnie. Zawartość misyjna, co cieszy. Oby więcej takiej właśnie misji.

 

Przeglądam sobie seriale z NOS pod kątem Dwójki /ewentualnie, jakby miały już wchodzić do produkcji/, i tak... nie podoba mi się sekcja paradokument. Dwójka już się na tym sparzyła trzy lata temu. Chętnie bym zobaczył sitcom, serial komediowy, porządny serial obyczajowy, historyczny i z dwa kryminalne. Czyli seriale idealnie pasujące do Dwójki. Ale i tak na razie to tylko lista, z której pewnie tylko wybrane zrealizują.

 

Z kolejnego tygodnia sierpnia?

- http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p0815_T2D.txt - ramówka na 15 sierpnia - bez rewelacji, jak co roku relacja z Festiwalu Kultury Kresowej /a kiedyś był na żywo!/, w większości nadal olimpiada

- co to za "Nabożeństwo" 19 sierpnia? Dziwię się, bo ma trwać aż 2 godziny!

- w weekend się pokończą nocne bloki olimpijskie, więc wróci stan sprzed olimpiady

 

I jeszcze o Panoramie, bo zmienił się szef. Przydałoby się się już zmienić oprawę, bo obecna jest już prawie 6,5 lat - najdłużej w historii. A skoro już zmieniono formułę, kadrowanie i tak dalej, to czołówkę i oprawę chyba też, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeden z tych programów kabaretowych będzie musiał być pokazywany w niedzielę, bo w piątek praktycznie nie ma już za bardzo miejsca na 3 program rozrywkowy w ramówce, a przy przedstawionym wariancie KS2 będzie mieć góra 200 tysięcy widzów, a przy specyfice tego programu pora 24:00 byłaby zabójcza, bo tam jednak trzeba trochę myśleć przy oglądaniu.

 

Co do tytułu tego nowego misyjnego programu o dzieciach - widocznie uznali to, o czym pisałem kilka dni temu, że poprzednia wersja tytułu mogłaby się w Polsce nie przyjąć. Brytyjczycy są do takich rzeczy przyzwyczajeni, więc ich nie dziwi to, że program o wychowaniu ma "killing" w nazwie. U nas jednak by to niezbyt pasowało, poza tym akurat ten tytuł jest w moim odczuciu w grupie takich nazw, których nie powinno się przekładać w stosunku 1 do 1. Zmienili na lepiej brzmiący, zobaczymy, jak to wyjdzie. Przyznać trzeba, że brakowało takiego programu w Telewizji Polskiej, więc liczę na to, że Dwójka nie zmarnuje szansy.

 

Co do seriali - historyczne do Jedynki też pasują ;) A paradokument... ja bym takiego czegoś w ogóle w publicznej nie dawał, już były próby, wyszło fatalnie.

 

Nabożeństwo 19 sierpnia to zapewne będzie transmisja z obchodów prawosławnego święta Przemienienia Pańskiego, tak jak w poprzednich latach.

 

W Panoramie mogliby zmienić oprawę, racja. Choć przeczuwam, że mogą zrobić tak, iż zmienią studio, czołówkę, oprawę graficzną, ale muzykę pozostawią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale igrzyska są raz na cztery lata. Fakt, będzie co oglądać w sierpniu, ale za rok? ;)

Piszę o tym roku, co mnie obchodzą w tym momencie kolejne :D

 

Piasecki to miał znakomity program razem z Rewińskim w TVN-ie, kiedyś na tamtej stacji było co oglądać. Mnie naprawdę mierzi obrażanie tych starszych kabareciarzy,że beznadziejni, słabi. Pietrzak, Wolski, Rewiński, Laskowik, Smoleń,Schubert itd. musieli sobie radzić w okropnych czasach cenzury i potrafili tak tworzyć by przechytrzyć cenzurę. Większość obecnych kabareciarzy nie potrafi stworzyć aluzji, alegorii by przekazać to co chce. Więc kto tu jest słaby,a kto dobry?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ''Dzienniku Gazecie Prawnej'' ukazał się wywiad Magdaleny Rigamonti z dyrektorem TVP2 Marcinem Wolskim, który dzisiaj obchodzi urodziny:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/962003,marcin-wolski-wygrala-ta-partia-i-[beep]-w-kubel.html

 

Co ciekawe, Marcin Wolski nie jest fanem programu ''Studio Yayo'', co mnie to bardzo zdziwiło.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast ten fakt nie zdziwił, bo jednak co by nie mówić, to programy Wolskiego były na wyższym poziomie niż "Studio Yayo". Ogólnie rozmowa całkiem ciekawa, jest tam kilka szczegółów nt. tego, co będzie w Dwójce, choć w pewnym momencie Wolski przesadza z wazeliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Muzyka w Panoramie jest ponadczasowa, pojawiła się 10 lat temu, tylko nie używali jej w okresie listopad 2008-czerwiec 2009. Możliwe, że pozostanie, a zmienią resztę. Przydałoby się.

 

Faktycznie, jakiś program kabaretowy powinien lecieć w niedzielę. Bo w piątek robi się ciasnawo trochę. Jeżeli bowiem ma być jak wiosną, to faktycznie.

 

A nowy program wiadomo już, że wystartuje nie prędzej, niż dopiero pod koniec października. Wybiorą uczestników na przełomie sierpnia i września, potem rozpocznie się już realizacja formatu, która potrwa 1,5 miesiąca. Trochę późno, no ale.. ;)

 

30 ton najpierw leciało w piątki, potem we wtorki, potem przeszło na niedzielę, i w końcu w sobotę. A o powrocie takiej listy, już pisałem, że nie przejdzie.

 

Wywiad dość dobry, Wolski faktycznie trochę przesadza, ja tylko o tym, co o Dwójce.

- prowadził rozmowy z Michałem Ogórkiem, ale nic nie wyszło

- program ma mieć Jan Pietrzak, chociaż to nie jest pewne czy w TVP 2. Tylko nie wiadomo, czy nie chodzi o ten "Z szafy Pietrzaka" w TVP 3 Warszawa. Na pewno będzie miał jednak benefis

- nic nie powiedział, że "Owsiaki i inne glisty ludzkie". Powiedział "owsiki". Zmieniła korekta. Chyba o WOŚP nie musimy się martwić.

- nie będzie Studia Yayo w TVP2. I brawo. No to byłaby już kompromitacja do ntej potęgi, jakby to coś weszło i na ogólnopolską.

- nie będzie nowej serii Polskiego ZOO, bo jak twierdzi Wolski, byłby to "autoplagiat"

- Dwójka ma być kanałem kulturotwórczym

- Wolski prowadzi rozmowy z Januszem Rewińskim, z kabaretem Mumio

 

Wygląda to na razie obiecująco. Kulturotwórcza powinna być zawsze, a nie czasem skręcająca w stronę komercji /jak sławetne Gwiazdy tańczące na lodzie, wybrane seriale/... Plany obiecujące, ale co się sprawdzi?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kryminalny-serial-komisja-morderstw-jesienia-w-tvp2-wideo - i jeszcze o nowym serialu kryminalnym i tutaj spore zaskoczenie co do emisji. Nie żaden czwartek, nie żadna niedziela, a soboty od 3 września o 22:15. Ruch znakomity. Chcą odebrać widzów TTBZ. No zaskoczenie i to spore. Oby tylko to się powiodło, chociaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast ten fakt nie zdziwił, bo jednak co by nie mówić, to programy Wolskiego były na wyższym poziomie niż "Studio Yayo". Ogólnie rozmowa całkiem ciekawa, jest tam kilka szczegółów nt. tego, co będzie w Dwójce, choć w pewnym momencie Wolski przesadza z wazeliną.

Natomiast dziennikarka przesadza z atakowaniem swojego rozmówcy i wygłaszaniem własnych tez na temat TVP. Widać,że Wolski to człowiek wysokiej kultury osobistej, bo w ogóle nie dał się sprowokować [beep]kiej i bezczelnej Rigamonti. 

Co do Dwójki to kwestia finansów jest kluczowa- szkoda,że ta opłata audiowizualna nie wejdzie, bo w NTC naprawdę nie ma co oglądać. Ogłupianie społeczeństwa trwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dwójce obecnie szerokim łukiem omija się pasmo 10:55-18:00. Same powtórki powtórek. Nic specjalnego. Już nawet powtórki Sznuka da się oglądać.

 

Na YouTube są dwa fragmenty Pytania na śniadanie z lutego 2003 i 2004. Obejrzałem i poziom dużo, dużo lepszy od tego, co dziś. Dyżur telefoniczny, skróty Panoramy i Pogoda niemal co godzina /a nie to co teraz, jeden flesz i tyle/, ambitne tematy. Aż tak by się chciało dzisiaj, no ale jest jak jest, chociaż obecnie idą w kierunku tych tematów ambitnych, jest ich więcej.

 

Jeżeli ma się już pojawić ten Pietrzak, to możliwe, że przeniosą z TVP3 Warszawa cykl "Z szafy Pietrzaka". Ale on jest dość nudny, powtórki występów sprzed kilku lat - po co? Chcę coś nowego.

 

Ogórek w Dwójce, jakby się pojawił, tylko jaki program dla niego? Kiedyś prowadził takie coś jak "Polska Kronika Ogórkowa" /nie wiem, co to było/. Może jakieś reportaże?

 

A dzisiaj liczę na wspaniałą rozrywkę w Koszalinie. Pierwszy kabareton za Wolskiego. Oby było więcej aluzji do bieżących wydarzeń, a nie tak jak w Mrągowie, gdzie była jedna na trzy godziny. Żeby było śmieszniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny Kabareton w Koszalinie jest za mocny. Najlepszy był m.in. Roast Roberta Górskiego w wykonaniu Piotra Gumulca z Kabaretu Chyba, Marcin Daniec jako Góral, który drwił z polityków i Kabaret Koń Polski, który się śmiał z prawicowej dziennikarki Ewy Stankiewicz (tej samej, która chce Kary Śmierci dla Donalda Tuska za Katastrofę Smoleńską).

 

Także był nawet dowcip o Loterii Paragonowej, Opłacie Audiowizualnej i o NATO.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mrągowo okazało się słabsze niż jego poprzednia edycja, tak tegoroczny festiwal w Koszalinie okazał się bardzo dobrym widowiskiem. Skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju to moim zdaniem numer tego festiwalu, choć Koń Polski, czy też Chyba, a także Ciach, też pokazali świetne skecze. W zasadzie to najsłabszym punktem tego programu były występy Fair Play Crew, ale do tego zdążyłem się już przyzwyczaić.

Dla miłośników aluzji - po tym co napisał @Frontowiec możecie już się zorientować, że było tego więcej niż w Mrągowie.

 

Swoją drogą to przy finale Leszek Malinowski powiedział pewną rzecz podczas podziękowań: "Pomimo trudności podczas prac nad tegoroczną edycją udało nam się ją wykonać", mniej więcej tak to brzmiało. Ciekawe jakie to były trudności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - rewelacja. Wczorajszy kabareton przebił ten z Mrągowa, i calutką serię DBJW. Po prostu - sporo aluzji, wszyscy po równo byli świetni, i tak dalej. Nie mogłem przestać się śmiać, po prostu świetne!

 

Fair Play Crew... ja w dalszym ciągu nie rozumiem, co mają do kabaretu. Pokazali się na PACE, a Dwójka nadal usilnie ich promuje i na każdy kabareton ich wpycha. Ich miejsce nadaje się nie wiem, może w jakimś koncercie, ale nie w kabaretonie.

 

Coś czuję, że to już sprawka Wolskiego, że było dużo więcej aluzji i tak dalej. Gdyby rządził nadal Chmiel, to wyglądałoby to pewnie tak biednie jak w Mrągowie.

Jeżeli to jest to zamienianie rechotu w śmiech, to wyszło świetnie i oby tak dalej!

 

Ciekawe, o jakie trudności poszło. Może coś organizator stawiał jakieś warunki? Może Chmiel chciał nimo wszystko coś dodać od siebie? Może Wolski zaingerował? Pewnie się tego nie dowiemy.

 

Mam taką nadzieję, że taki poziom utrzyma się w jesiennych programach kabaretowych Dwójki. I wtedy będzie dobrze. Bo wiosenne serie to daleko odbiegały np. od tej pierwszej.

 

I jeszcze jedno - coś szybko kończy się lato kabaretowo-muzyczne w TVP2. W zeszłym roku w ostatni weekend sierpnia dopiero się kończyło, bo Świętokrzyska Gala Kabaretowa. W tym roku już wczoraj. No mogliby coś zrobić, chociażby na ostatni weekend sierpnia, bo wcześniej olimpiada, no ale...

 

Jeżeli Janusz Rewiński ma coś dostać w Dwójce, to tak, ale niech prowadzi z Piaseckim. Dobry duet z nich był, fajne prowadzenie, i Ale plamy!, i Studio Lało-Grzało. Jak sam ma prowadzić, to coś sensu nie widzę. O ile pamiętam, sam prowadził tylko Studio Gama /?/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...