Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to z Dwójką nie jest jeszcze źle, jest kilka programów, które mnie ciekawią, i kilka, które bym od razu usunął (do tych 2 tasiemców dołożyłbym jeszcze ten paradokument o ratownikach medycznych, bo mnie już irytuje). Oczywiście tasiemców się wyrzucić nie da, napędzają w końcu dość sporą kasę dla telewizji. Największymi minusami są dla mnie: obniżenie poziomu DBJW (kiedyś najlepszy program kabaretowy, obecnie dość nudne widowisko), rezygnacja z transmisji Płockiej Nocy Kabaretowej (w sobotę zobaczymy, czego to się wystraszono).

 

Jeśli chodzi o Sabat Czarownic, to tu akurat musimy odciążyć Chmiela, to nie z jego winy nie będzie tego widowiska. Zostało ono odwołane z powodu braku środków: http://www.naszekielce.com/?q=sabatu_czarownic_nie_b%C4%99dzie

 

Ten festiwal Romów z Gorzowa nie będzie na żywo. Właśnie sprawdziłem, że ta impreza odbędzie się w dniach 23-25 czerwca, telewizja będzie rejestrować koncert galowy ostatniego dnia, a sądząc po tym, ile czasu przeznaczono na to w ramówce telewizyjnej na 2 lipca (od 22:15 do 23:30, ale pamiętajmy że przed filmem o 23:30 będą reklamy, więc to godzinę pewnie potrwa), to za dużo rejestrować nie będą, i to będzie dość skromne. A jak zapewne pamiętacie, festiwal w Ciechocinku pokazywano na żywo, i były prawie 3 godziny relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o powtórki, to mnie irytują powtarzane w kółko powtórki Cejrowskiego, ''Rodzinki.pl'' i ''Na Sygnale'' - mogliby seriale zagraniczne, koncerty albo programy edukacyjne puszczać, a nie w kółko to samo.

 

Co do Festiwalu Romskiego z Gorzowa to przypomnę, że w 2014 ten sam koncert również był rejestrowany z taśmy. Dziwi mnie to, że ten festiwal będzie o 22:15 a nie o 20:05 w której to będą powtórki zeszłorocznego Kabaretonu z Koszalina. Także dziwi mnie to, że pomimo ''dobrej zmiany'' nie wystąpią w Mrągowie czy w Koszalinie m.in. Jan Pietrzak, Ryszard Makowski czy Marcin Wolski. Czyżby odpowiedzialna za kabarety w TVP2 Beata Harasimowicz obawiała się ich?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP faktycznie się nie popisała, no ale kiedy Dwójka miała je dać? Za tydzień to nawet Barw szczęścia w piątek już nie będzie, bo EURO się zaczyna, więc jako alternatywa poleci film, powtórka Rodzinki i kabarety powtórkowe. Przez to finały musiałem oglądać z VOD.

 

O mnie się nie martw - faktycznie, fajny finał IV sezonu, jeszcze sporo potencjałów, ciekawe wątki, tylko czekać na V sezon. Tu się jeszcze nic nie wypaliło.

Rodzinka.pl - a tutaj już pisałem, że coś się skończyło. Wczorajszy odcinek to potwierdził. Ładny, zabawny, jak zwykle śmieszny. Boscy pożegnali się ze swoim domem. W następnym sezonie już zamieszkają w nowym. I tutaj się boję, że będą wracać do pomysłów z poprzednich serii. Już tyle wymyślili przez osiem sezonów, że idealną klamrą byłaby przeprowadzka. I ładny koniec po pięciu latach. No cóż. Ale będzie nowy sezon i już się obawiam.

 

Na sygnale bym nie wywalał, bo to jest dobry serial, no jak. Tylko te powtórki powtórek - Cejrowski, Rodzinka.pl i Na sygnale. Wałkują to samo, oglądalność znikoma. Nie lepiej emitować jakieś stare programy, teleturnieje, a nie ciągle w kółko to samo? Jest VOD, TVP HD, TVP Seriale... Aha - zmniejszyli też ilość powtórkowych kabaretów. Ubiegłej wiosny codziennie chyba była jakaś powtórka. A teraz nie ma we wtorki i środy.

 

No właśnie zobaczymy dzisiaj, co tak przestraszyło Chmiela, że wywalił transmisję. Zobaczymy też, jak to Polsat zrobi, ile wytnie, ale to nie ten temat. A Sabat Czarownic? No cóż, tak myślałem, ale to nie wina Chmiela, że nie ma środków. Trudno. Może w przyszłym roku? To tym bardziej trzeba wrócić do wianek!

 

No z tym festiwalem romskim to faktycznie - po taniości pojechali. Po co o 20:05 wałkować kabarety, które to już były i nie raz? Aha - kabaretonu Górskiego i Wójcika bynajmniej 2 lipca nie będzie. O 20:05 jest powtórka sprzed roku. Marnie to wygląda.

 

Może ich nie zaprosili? Makowski to już nie ten sam, co kiedyś w kabarecie OTTO. W ogóle to powinny występować też takie zapomniane kabarety, jak OTTO. A tu biorą dobrze znane. Może warto też zaprosić nieznane i zapomniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmujecie narrację,że coś niby wystraszyło,a po prostu może Chmiel uznał,że poziom jest słaby,impreza niedopracowana,  zresztą większość tych kabaretów jest teraz na żenującym poziomie, o czym mogliśmy się przekonać w Sopocie.

 

 

 Przez to finały musiałem oglądać z VOD.

Nie musiałeś, dokonałeś wyboru i oglądałeś Opole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytaczałem oficjalne stanowisko Chmiela,a o tej konkretnej imprezie się nie wypowiadałem, a ogólną opinię o współczesnych kabaretach sobie miałem okazję wyrobić oglądając wiele kabaretonów. Nabijanie się z niepełnosprawności, podawanie wszystkiego kawa na ławę, brak subtelności, inteligentnych żartów. Tey to był kabaret,a terax kto nas bawi: Grabowski, Pazura, facet przebierający się za przygłupa, ludzie, którzy karierę zrobili nabijając się z osób starszych, Kałamaga itd. Litości.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę w czarnych barwach było przedstawione, przynajmniej tak mi się zdaje. Jest wielu dobrych artystów kabaretowych: Piasecki, Bałtroczyk (moim zdaniem mistrz monologów), Kryszak, zresztą Pazura też mi nie przeszkadza, niektóre jego kawałki są całkiem śmieszne, choć wolę go jako aktora. Z formacji kabaretowych: Kabaret Moralnego Niepokoju (akurat oni mają inteligentne żarty i subtelności), Ani Mru Mru, Koń Polski, RAK, Smile, Jurki, Hrabi... Nie twierdzę oczywiście, że Tey nie był dobry, bo był, i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z kogo można się nabijac? Z gejów? Jeśli z nikogo to jaki sens mają miec kabarety?

Jest różnica między żartowaniem,a prymitywnym nabijaniem się i co ma mnie niby śmieszyć- wykrzywiona [beep] udająca niepełnosprawnego- tak tworzy się stereotypy na temat grupy, do której należę. Dlaczego mają się nabijać z gejów, orientacja seksualna jak każda inna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP faktycznie się nie popisała, no ale kiedy Dwójka miała je dać? Za tydzień to nawet Barw szczęścia w piątek już nie będzie, bo EURO się zaczyna, więc jako alternatywa poleci film, powtórka Rodzinki i kabarety powtórkowe. Przez to finały musiałem oglądać z VOD.

 

 

Rodzinka.pl - a tutaj już pisałem, że coś się skończyło. Wczorajszy odcinek to potwierdził. Ładny, zabawny, jak zwykle śmieszny. Boscy pożegnali się ze swoim domem. W następnym sezonie już zamieszkają w nowym. I tutaj się boję, że będą wracać do pomysłów z poprzednich serii. Już tyle wymyślili przez osiem sezonów, że idealną klamrą byłaby przeprowadzka. I ładny koniec po pięciu latach. No cóż. Ale będzie nowy sezon i już się obawiam.

 

Na sygnale bym nie wywalał, bo to jest dobry serial, no jak.

1.Dlaczego się nie popisała? Opole to nie świętość, żeby przez to w innym kanale coś przesuwać. Nie każdy przecież chciał oglądać Opole.

 

2.A może będzie tak, że Boscy wrócą do starego domu. Byłoby wtedy fajnie, przynajmniej dla mnie.

 

3.Co ty widzisz w tym serialu, że uważasz tak konsekwentnie, że jest taki fajny? Ja nie wiem.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem najpierw fanowi tv.

1. Był trudny wybór - albo finały seriali albo ciekawie zapowiadające się koncerty z Opole. Wybrałem Opole i postąpiłem żle, bo piątkowy koncert filmowy był słaby. Więc mogłem wybrać spokojnie Dwójkę, no ale cóż. Seriale obejrzałem po Opolu na spokojnie.

2. Możliwe, że nic nie wyjdzie i wrócą. Wtedy byłoby śmiesznie, no i ciekawie, no ale jak będzie, to się przekonamy niedługo.3

3. Promuje ratownictwo medyczne, pokazuje pracę ratowników ze szpitala, akcje ratunkowe. To niesie jakiś walor edukacyjny. Pierwsza pomoc na przykład.

 

O kabaretach.

Nie wiem, co takiego złego widział Chmiel, że nie pozwolił na kabareton w TVP2. Wczorajszy kabareton był dobry. Realizacja normalnie jak w TVP. Ale i tak trochę pocięli. Mniej znanych kabaretów zabrakło. No i te długawe reklamy, no ale to Polsat.

Więc nie wiem, co w scenariuszu było żle. Mogło spokojnie lecieć w Dwójce, a tak wyszła kompromitacja TVP, z czego skorzystał Polsat.

 

O Wielkiej grze jeszcze.

Co do wyboru gospodarza, to może pójdą tropem Sondy 2. Tam prezenter musi być dopasowany do zmian w formacie. Różka wzięli i chwyciło. Chmiel też pewnie szykuje ciekawe nazwisko, no ale nie Szapołowska, no błagam no...

Czejarek na razie nic nie wie o prowadzeniu WG. A mi przyszły do głowy dwa kolejne nazwiska. Prof. Jerzy Bralczyk i prof. Jan Miodek. Tylko tak - Bralczyk by się nawet nadawał, zna się głównie na języku polskim, no ale z innych dziedzin... A Miodek? Chyba żadnego programu nie nagrywał poza Wrocławiem. Wszystko nagrywa właśnie tu. Więc powątpiewam.

 

I taka dygresja - jak juz powtarzają badziewia z tygodnia, to mogliby zrobić 2x w soboty i 3x w niedziele. To i tak lepsze niż marnowanie 2,5 godzin czasu w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wielkiej Gry i tych 2 nazwisk, to bardziej by się moim zdaniem nadawał Bralczyk, u niego nie ma takiej maniery jak u Miodka. Bo u Miodka jest taki specyficzny styl mówienia, łatwy do parodiowania. Nie mówię że to źle, ale niezbyt mi to pasuje do prowadzenia teleturnieju. Za to obydwóch panów widziałbym jako ekspertów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weiss ale do czego. Do Wielkiej Gry czy może do Sondy 2? Chyba bardziej do tego pierwszego. No by się nadawał. W ogóle niech Dwójka pomyśli nad jakimś programem dla Weissa i dla Bralczyka. Brakuje ich w TVP. Weiss? Sam nie wiem. Przyjmuję na razie, że nie dostanie tej Wielkiej gry. Może ten nowy teleturniej wiedzowy, oparty na polskim pomyśle, co niby Chmiel zapowiadał? A Bralczyk koniecznie program językowy. Na TV Polonia miał swój program Mówi się..., w którym było o poprawnej polszczyźnie. Naturalnym następcą chyba jest Miodek.

Wracając do Wielkiej gry - jakieś panie szukam, co mogłyby poprowadzić i żadna mi nie idzie do głowy, co znaczy, że Ryster jest tylko jedna. Nikt jej nie zastąpi.

 

Sonda 2 - i bardzo dobrze. Wyniki stabilne, program na poziomie, więc kontynuacja nie dziwi, a mnie cieszy. Ale co to ma znaczyć, że "jesteśmy bliscy ideału"? Ideał będzie, jak tylko te wpisy z facebooka usuniecie. I to już będzie ideał.

Dodam, że dzisiaj zostaną nadane jakieś losowe powtórki. I tak to ostatnia emisja poniedziałkowa przed wakacjami, a ostatnie premierowe odcinki już były tydzień temu. Z puli po prostu wylosowali dwa. Tak piszę, bo nie wiem, na jakiej zasadzie wybierają te powtórki.

 

Aha - tak oglądam te Opole i coś porównuję do tych zapowiedzi Chmiela o nowym polskim talent show. Jak ma wyglądać tak, jak Opole, to lepiej tego nie wpuszczać na wizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weiss by się nawet dobrze do Wielkiej Gry nadawał. Doświadczenie ma, mógłby to dobrze poprowadzić. W końcu nie ma obowiązku, żeby Wielką Grę prowadziła kobieta :)

 

Co do Bralczyka i Miodka, to mi tak zbytnio nie pasuje stwierdzenie, że Miodek to następca Bralczyka. Obaj panowie są praktycznie równolatkami, dzieli ich rok różnicy. Ale Bralczykowi mogliby dać jakiś program, ale na Dwójce. Miodek ma w Polonii. Można powiedzieć że to swego rodzaju zamiana by była, bo gdy Bralczyk prowadził "Mówi się" w Polonii, to Dwójka emitowała "Ojczyznę Polszczyznę" z Miodkiem :)

 

Eksperyment z Sondą 2 wyszedł dobrze, rezultat zadowalający, więc decyzja o nowej serii jesienią - słuszna decyzja - nie powinna dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mogliby dać coś Bralczykowi. Brakuje w TVP1/2 dobrego następcy "Ojczyzny Polszczyzny". 9 lat mija i nic. TV Polonia to trochę za mało.

 

Coraz więcej imprez z TVP2 przechodzi do Polsatu. Wiadomo, że 9 i 24 lipca odbędą się dwa koncerty Radia Zet we współpracy z Polsatem /który to wyemituje/. Tak myślałem, że będą kontynuować w Polsacie, bo TVP była, TVN był, został się tylko Polsat ;).

Tak więc, Dwójce została już tylko Eska ewentualnie. TVP1 ma Lato z Radiem, a TVP2... nic. No ale nie wiadomo, jakie zdanie ma Chmiel. Czuję, że podobne jak Kapuściński, który nie chciał już dłużej współpracować z medium komercyjnym. Skończyło się na tym, że przeniósł imprezę do TVP1, ją tutaj potem odwołano, by wszystko wycofać i jednak pokazać. Więc wątpię, czy będzie pracował z radiem komercyjnym. Bo jakie inne radio? RMF FM też coś robi z Polsatem. Polskie Radio z TVP1. A tu nic. Dziwnie to trochę będzie wyglądało, jak latem nie będzie nic z koncertów.

 

Uciekają też powoli kabarety. Kabaret Skeczów Męczących, który mówił, że za tej władzy w TVP2 nie wystąpi, podał, co już wiadome, że Świętokrzyska Gala Kabaretowa przechodzi do Polsatu i wyemitowana zostanie w sobotę 27 VII. Jak widać, sukces oglądalnościowy Płockiej Nocy Kabaretowej ich przekonał, że warto też i kolejne kabaretony podbierać od TVP. Więc ciekawe, co z Mrągowem i Koszalinem. Czy w Dwójce, czy może też w Polsacie? Ciekawe też, co jesienią z DBJW, bo jak tak dalej pójdzie, to jesienią dojdzie do takiej sytuacji, że nie będzie żadnych premierowych kabaretów w Dwójce.

 

A śmiem twierdzić, że oferta rozrywkowa Polsatu na lato jest świetna, a TVP2 - na razie tragiczna.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/serial-o-mnie-sie-nie-martw-4-zyskal-100-tys-widzow-powstanie-kolejny-sezon - mały zysk, a cieszy. Solidne 2 miejsce. Oby tak dalej, bo to jeden z nielicznych dobrych seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP opublikowała swoje plany na wakacje. Z ciekawszych rzeczy w Dwójce.

 

-25 czerwca (w sobotę) od 21:45 transmisja koncertu Davida Gilmoura z Wrocławia

 

- 24 czerwca o 22:30 - koncert "Kolektywy" w ramach Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie, a 26 czerwca o 23:15 w ramach tej samej imprezy koncert zwycięzcy opolskich Debiutów, czyli Korteza

 

- Relacje z takich festiwali :

* Festiwal Piosenki Zaczarowanej (25-26 czerwca oraz 2 lipca o 15:15)

* Festiwal Cygańskie Dni w Gorzowie (2 lipca o 22:05)

* Festiwal Kultury Żydowskiej "Shalom na Szerokiej" (3 lipca o 22:15)

* Festiwal Piosenki i Kultury Romów (16 lipca o 20:05)

* Bałtycki Festiwal Piosenki w Karlshmann ( 31 lipca o 22:45)

* Mazurska Noc Kabaretowa (9 lipca o 20:05)

* Festiwal Kabaretu w Koszalinie (23 lipca o 23:05)

 

- od 6 sierpnia transmisje z Igrzysk w Rio, w godzinach : 13:10 - 17:50, 18:50-22:30 i 0:30 - 4:30. To w TVP 2 będą transmitowane mecze polskich piłkarzy ręcznych w turnieju olimpijskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według planów na wakacje, będzie jednak w tym roku relacja z Ciechocinka, zapewne musiały być ostre negocjacje pomiędzy organizatora festiwalu, władzami Ciechocinka, a Telewizją Polską. Jak będą jakieś szczegóły opisane w lokalnej prasie to powiadomię :)

 

Dobrze też, że jednak będzie Mazurska Noc Kabaretowa. Jednak ktoś zauważył, że pewnie do dnia transmisji na żywo nie będzie pewne, czy zobaczymy te kabarety. Mam nadzieję, że teraz żadnych odwołań nie będzie. W końcu kabareton z Mrągowa to już tradycja, jedna z dłużej emitowanych imprez kabaretowych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Miodek odpada. Szkoda. Ale dalej widzę Bralczyka, Weissa, Czejarka. Zobaczymy jak się to potoczy.

 

Swoją drogą w Dwójce widziałbym magazyn motoryzacyjny. Nie ma go w żadnej stacji. A przecież to Dwójka emitowała jeden z pierwszych w Polsce magazynów motoryzacyjnych! Auto Moto Klub, a potem Magazyn Auto. Iwaszkiewicz i Mielniczuk nadal żyją, więc w czym problem?

 

O letnich planach:

- o olimpiadę to byłem pewny, że do Dwójki trafią szczypiorniści. Podejrzewam, że będzie tak jak cztery lata temu z dyscyplinami. Bloki? W popołudniowym będzie tylko przerwa na Panoramę, a tak prawie 10 godzin. I blok nocny. Fajnie.

- mogliby też pokazać Jamalę, ale nie wiem, czy to będzie recital nadający się do emisji /conajmniej 30 minut/, a jak nie, to nie

- Miło, że jednak będzie relacja z Ciechocinka. Bardzo się cieszę. ;) Można jednak negocjować do końca. Teraz tylko ciekawe kto poprowadzi, skoro nie Popek. Pewnie Rosiak, bo Chmiel mówił, że będzie ją angażował także do imprez rozrywkowych.

- kabaretony tylko dwa, no ale już lepsze dwa niż wcale. Oby jednak nic nie cenzurowali, żeby wszystko przeszło i żeby była dobra zabawa. Dwójka emituje ten kabareton od początku. W 1999 emitowali z taśmy w czterech częściach już we wrześniu, a od 2000 już są transmisje na żywo. Podobnie z Koszalinem - też początkowo były relacje, a potem już na żywo.

- Bałtycki Festiwal Piosenki mogliby pokazać nawet na żywo, bo posucha w tych koncertach, ale dobrze, że wraca - ostatnie dwa lata relacje leciały w TVP1.

Aha - nic o kabaretonie Górskiego i Wójcika. Trochę szkoda.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-rezygnuje-ze-swietokrzyskiej-gali-kabaretowej-przez-wspolprace-z-rmf-fm - tutaj nie rozumiem trochę Chmiela. Inna stacja robi następnego dnia koncert z RMF FM, to już nie robimy tutaj ŚGK? Można było przenieść do innego miejsca i problemu nie było. Trochę nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon „Sondy 2” śledziło średnio 968 tys. widzów, czyli o 1,21 mln mniej niż oglądało wcześniej w tym paśmie program „Tomasz Lisa na żywo”: http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/sonda-2-miala-o-1-2-mln-widzow-mniej-niz-tomasz-lis-na-zywo-nowa-seria-po-wakacjach

 

Lato w TVP2: http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/lato-w-tvp2-festiwale-kabaretony-i-pytanie-na-sniadanie-wakacje / Uzupełnienie co napisał @Alek1234.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje programów w TVP2:

Muzyczna Dwójka-program muzyczny,w którym polskie gwiazdy mają godzinne koncerty np.IRA,Zbigniew Wodecki czy Maryla Rodowicz.Program widziałbym w sobotę lub niedzielę o 22:00.

Gamer-program komputerowy,w którym opisane byłby nowości komputerowe,a jako prowadzącego widziałbym Izaka(duża oglądalność jego komentarza na sport.tvp.pl).Program widziałbym w weekend około godziny 11 lub 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-rezygnuje-ze-swietokrzyskiej-gali-kabaretowej-przez-wspolprace-z-rmf-fm - tutaj nie rozumiem trochę Chmiela. Inna stacja robi następnego dnia koncert z RMF FM, to już nie robimy tutaj ŚGK? Można było przenieść do innego miejsca i problemu nie było. Trochę nie rozumiem tego.

To organizatorzy Świętokrzyskiej Gali kabaretowej nawiązali ścisłą współpracę z RMF,a że TVP słusznie nawiązała strategiczną współpracę z Polskim Radiem nie robią wspólnych przedsięwzięć z konkurencją Polskiego Radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...