Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Losowanie pojawiło się jako ogłoszenie płatne i był to tylko fragment losowania LOTTO. Nawet pożegnali się z widzami Dwójki, była chwilowa pauza i przeszli do kolejnych losowań, realizator za późno puścił planszę OGŁOSZENIE PŁATNE i ucięto to w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolona? Mówi bardziej taktownie, że chciałaby zostać w TVP, ale za tego zarządu współpraca jest niemożliwa. Bo natrafiła na ścianę. W showbiznesie trzeba być pogodnym zawsze. Co innego taki Lis. Im większy huk przy odejściu, tym większa szansa na solidarność widzów i nawet zjednanie nowych, u nowego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bez jej wiedzy zaingerowali w jej program. A ta uznała, że lepiej odejść niż dalej się targać z tym zarządem. Dla mnie postąpiła dobrze, bo ja bym nie ingerował w żaden program autorski. W żaden. Obecnie takiego w Dwójce nie ma. Nie ma. Sonda 2? Nie liczę. Brakuje programów stricte autorskich. Przydałby się jakiś na jesieni. Może coś podobne do Seansu filmowego kiedyś nadawanego w Dwójce? Chyba tam też były zapowiedzi filmów, co wchodzą do kin, rozmowy z gośćmi, konkursy nawet. Można by wrócić do tego schematu, dodać nowości DVD i BluRay i jakaś rozmowa z gwiazdą. Taki półgodzinny magazyn chętnie bym widział.

 

Brakuje też programu astronomicznego. Taki nie Sonda 2, w której dominuje cała nauka. Ale taki na przykład o nowych odkryciach, typu nowe planety, typu wydarzenia astronomiczne, tydzień na niebie, gwiazdy, gwiazdozbiory. Takiego obecnie brakuje w TVP2. Kiedyś był taki w Jedynce, ale leciał dość póżnawo, w okolicach północy. Chyba go usunęli przy okazji usuwania całej Telewizji Edukacyjnej z TVP /2001/.

 

KCP - wczoraj było znów fajnie. Na przykład Królikowski nie wiedział, która będzie edycja Rolnika szukającego żony. Ale najlepsza odpowiedź "Krzyżacy" ;). Tym razem team Kammela wykręcił 2x 50 i wygrał odcinek. Tak Musiał jakby bez walki oddał to zwycięstwo.

 

LOTTO - no losowanie pasuje do Dwójki. I są dwa warianty - o 20:40 /pomiędzy hitowymi serialami, ale przeszkadzają weekendy/ i ta 21:40. No ale... Zauważyliście, że wczorajsze losowanie było w SD? Trochę słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Czy ja wiem czy nie ma autorskich programów w dwójce?? Śniadanie na trawie, Sonda2 .  Co do ingerowania to jednak każdy nadawca ponosi odpowiedzialność za to co emituje, brak ingerencji- pięknie brzmi,ale czy autor takiego programu zapłaci z własnej kieszeni ewentualną karę nałożoną przez KRRIT :P ?? Pytanie retoryczne. Więc TVP jak i każdy inny nadawca ma wpływ . Program Lisa choć autorski też miał swojego kierownika produkcji z TVP itd. Więc ingerencja była i ona jest zrozumiała.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KCP - wczoraj było znów fajnie. Na przykład Królikowski nie wiedział, która będzie edycja Rolnika szukającego żony. Ale najlepsza odpowiedź "Krzyżacy" ;). Tym razem team Kammela wykręcił 2x 50 i wygrał odcinek. Tak Musiał jakby bez walki oddał to zwycięstwo.

 

Królikowskiego wczoraj nie było,tylko Wesołowski.Pierwszą "50" miał zespół Musiała,a drugą Kammel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał LE na bank w TVP2. A gdyby finał LM był w TVP2, to by na SPORT.TVP.PL się ukazała stosowna notka. A tutaj - mecz w TVP1. Zwykła pomyłka i tyle. Finał LM na 100% w TVP1.

 

KCP - faktycznie, pomyliłem się, Królikowski to powiedział w którymś z odcinków że Dwójka to taka fajna, podchmielona stacja ;). Tutaj się pomyliłem. No jasne, że Wesołowski. Tak samo z tym finałem.

 

wislok - Sonda 2 autorska? No powiedzmy, że tak. Śniadanie na trawie też, no ale nie wiem, czy przypadkiem już tego programu nie obejrzymy. Nic a nic o tym, co 14 maja o 10:50.

 

Wczoraj był finał II edycji P[beep]rnij mnie. Drugiej, choć program dla prasy udaje, że II serii nie było. Numeruje jakby od nowa. Były jednak jakieś konkurencje w ostatnim odcinku. W poprzedniej serii konkurencje były w każdym odcinku. Najlepsza /oczywiście ze swoim psem/ okazała się Magda Steczkowska. Dobrze, że nagrodę postanowiła przekazać na szczytny cel. I taka właśnie jest idea tego programu. Pomoc. Z kolei pies duetu z Na sygnale bodajże został ulubieńcem publiczności czy jak to tam.

Nie znamy wyników, ale podejrzewam, że mogły być gorsze od I serii. Zresztą WM może jutro opublikuje jakieś dane. W III serię nie wierzę, chociaż...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/artysci-i-komisja-morderstw-jesiennymi-serialami-tvp2 - jednak te seriale trafią jesienią. No i dobrze. Artyści, przypominam, mieli być już na wiosnę.

I tutaj tylko, co z II serią Prokuratora? Jeżeli pojawia się serial też o tematyce kryminalnej, to znaczy, że kolejny dobry serial nie doczekał się II serii. Cóż. Dwójka ma coś pecha do seriali. Chyba ostatnim dobrym był Pitbull. No i Trzeci oficer. A potem - co rusz, to I sezon i tyle. Może ten serial będzie miał lepiej? Zobaczymy.

Na razie nie wiadomo, w jakie dni, ale coś czuję, że jeden w czwartek, a drugi w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Coś co by na to wskazywało,że nie zobaczymy?? Stacje już początkiem maja zaczynają sezon wakacyjny- znaczy się powtórkowy. W komercyjnych stacjach jest tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze co roku jest inaczej. Raz się sezon kończy np 30 maja, innym razem 10 czerwca, a nieraz po 20 czerwca z końcem roku szkolnego, co byłoby najbardziej rozsądne i przewidywalne dla widzów. Bo jednak powinna być letnia przerwa dwumiesięczna, a nie że mamy 3 bite miesiące powtórek - czyli 1/4 roku plus grudzień i styczeń. Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już od kilku ładnych lat tak jest, że sezon wakacyjny w telewizji zaczyna się wcześniej niż np. wakacje szkolne (choć niektóre stacje nadają cały rok to samo nudziarstwo, i zbytnio się u nich sezon ogórkowy od zwykłego nie różni).

 

Co do programów autorskich, to faktycznie, Sonda 2 się do takich zalicza. Choć wydaje mi się, że więcej takich programów było np. w latach '90. Na przykład WC Kwadrans był z całą pewnością takim programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Sonda 2 jest autorska. Scenariusz: Tomasz Różek. To wiele wyjaśnia. Dzika muzyka po części też, bo prowadzący chyba gra w jakimś zespole. A Śniadanie na trawie? Możliwe, że to autorski program, no ale tutaj nie mam pewności. Kultura, głupcze chyba nie była takowym.

 

Mnie tylko dziwi, że zdejmują już w połowie maja. Nie wiem, z jakich przyczyn. Wyemitowano 10 odcinków ledwo i co? Koniec? Standardem to chyba 12-13 odcinków. A tutaj już koniec? Słabe wyniki czyżby i już pierwsza ofiara sezonu w Dwójce? Nikt nic nie napisał na ten temat, więc sprawa jest podejrzana. Nadal nie wiadomo, jaki program nada Dwójka w sobotę o 10:45.

 

No właśnie. Trochę dziwi, że sezon powtórkowy zaczyna się wcześniej. Co nie szkodzi Dwójce ciągnąć seriali do 24 czerwca?

 

Na innym forum ktoś napisał, że przy nagrywaniu ostatniego odcinka tej serii Kocham Cię, Polsko! usłyszał, że kolejne nagrania w wakacje. To może oznaczać, że kolejny sezon jednak na jesieni, ale w innym dniu. W grę wchodzi piątek lub niedziela, bo w sobotę The Voice, chociaż, jakby było po... to by Dwójka ciekawe pasmo wieczorne w sobotę miała. Ale zobaczymy, czy jesienią, czy wiosną ta nowa seria.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-wroci-jesienia-do-tvp2-z-dziewiatym-sezonem - tutaj jestem coś zaskoczony. Myślałem, że będzie w czerwcu ładny finał, zejście z anteny jeszcze na szczycie, a tu jesienią 9. sezon Rodzinki.pl. I tutaj mam mieszane uczucia - po co? Coraz to słabsza oglądalność. Serial nadal się podoba, chociaż w niektórych momentach widać "na siłę" jego ciągnięcie. Cóż... Popełniają ten sam błąd jak ze Złotopolskimi. Też powinni ładnie zakończyć, a tak ciągnęli tylko ten serial. Teraz jest podobnie.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A zatem program w pełni autorski.

 

Wrócę do Rodzinki.pl. Mi się wydaje, że ten serial ciągnięty jest obecnie na siłę. Byle by był. Mógłby się ładnie zakończyć - Maria rodzi, wszyscy zadowoleni, ładny koniec. A tutaj, nie, trzeba pokazać, jak te dzieci będą żyły, do tego Boscy się ponoć wyprowadzają..

Pytanie więc, czy to dobra decyzja. Ja po części się zgodzę. Po części. Dalej będę oglądał z przywyczajenia, no ale...

Oglądalność spada. Tutaj daję dla porównania:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-wygrala-z-konkurencja-12-mln-zl-z-reklam - oglądalność I serii /w ogóle nie wiem, czy nie miało być 26 odcinków w I serii, a nie 52?/

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-stracila-860-tys-widzow-17-mln-zl-z-reklam - tutaj oglądalność III serii, ale cały czas emisja w piątki

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-stracila-widzow-tvp2-za-polsatem-i-tvn - oglądalność serii jesiennej /emisja o 21:10/

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-stracila-460-tys-widzow-tvp2-przegrywa-z-konkurencja - i ostatnie wyniki, już cytowane. /emisja już o 21:45/

 

Wniosek? Serial sukcesywnie traci widzów. Wpływów może być kilka. Widownia, głównie młodzież, się starzeje. Ponadto możliwe, że ograniczenie emisji do jednego odcinka, oraz zbyt póżna godzina. No i konkurencja.

Więc, jak dla mnie powinni zakończyć serial po sezonie. Ładne zakończenie by było, a tak będą ciągnąć serial na siłę i tracić widownię.

Pora szukać pomysłów na nowe seriale komediowe!

 

http://film.onet.pl/wiadomosci/hit-internetu-niezbyt-udany-zart-uczestnika-programu-familiada/5m810m - nie ma co, ten teleturniej to kopalnia żartów. Nie wyobrażam sobie, że jesienią nie wróci.

A 1 z 10? Znów słabo. Na razie każdy z tegotygodniowych odcinków był słaby... A poziom uczestników? Pomnę milczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kirk - łatwiej jest kontynuować coś, co dobrze znamy, niż wprowadzać coś nowego. Ale tutaj to podejrzewam, że zacznie im już brakować nowych pomysłów. Tak to jest z serialami emitowanymi już kilka lat. No ale..

 

Wybór meczu nie zaskakuje, bo to mecz o tytuł. Chociaż mogli wybrać spotkania Piasta z Zagłębiem. Ale ja przewidywałem, że dadzą ulubiony klub prezesa TVP - Lechię. Wszak z Cracovią gra o puchary.

 

Ciekawe rzeczy nam przynosi ramówka Dwójki na ostatni tydzień ramówki wiosennej:

- seriale codzienne, i środowe jeszcze będą premierowe, chociaż Na sygnale już nie - cofają się do odcinka 90

- jednak nie dadzą Rocky'ego Balboa. Dziwne. 9 czerwca o 20:40 film "Liberator"

- w piątek zacznie się częściowo ramówka wakacyjna. Zamiast seriali o 20:05 filmy familijne. 10 czerwca "Jak ukraść księżyc". Potem powtórkowa Rodzinka.pl, powtórkowe DBJW i... mecz otwarcia EURO 2016. Oczywiście powtórka. To jednak coś Dwójce się też trafiło z mistrzostw ;)

- w weekendy będzie powtarzane KCP, ale np. w sobotę odcinek 4., a w niedzielę kolejny

 

I teraz takie pytanie, na co Dwójce te mecze? Czyżby nie mieli już co wstawiać i dawają powtórki meczów? Wystarcza mecz w Jedynce. I jego powtórka nazajutrz rano. Przypomina mi EURO 2012, też wtedy Dwójka powtarzała mecze. A teraz też. Dziwne to trochę.

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/52431,TVP-zrezygnowala-z-serialu-„Morowe-panny”---o-Polkach-walczacych-z-okupantem- czy to miało być w Dwójce nie wiem, ale TVP zrezygnowała z kobiecej wersji "Czasu honoru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...