Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To tak. Serial być może przejmie inna stacja. Powstał zarys, wiadomo, kto miał grać, ale zdjęcia się nie rozpoczną, więc możliwe, że projekt przejmie inna stacja. I liczę na to, bo to, co odwala Dwójka ostatnio, to jakiś żart.

 

Sentorio - jedynie sytuację z 1997 roku pamiętam, ale to TVP1. Nadała ona bodaj po trzy odcinki każdego z seriali, a potem decydowano, która trafi. I trafił Klan. Złotopolscy też, ale to do Dwójki i to pod koniec 1997 roku.

 

wislok - czy nie chodzi ci o Komisarza Rozena? Też leciał w Polsacie, a po pilocie dalej leciał już w TVP1 jako Komisarz Alex.

 

Trochę o serialach chciałem. Pytałem się ostatnio, jakie seriale powinna emitować Dwójka i jaki jest jej profil.

Profil jest serialowo-rozrywkowy. A zatem jakie seriale mamy w ofercie? Trzy obyczajowe, jeden fabularyzowany, jeden obyczajowo-komediowy i jeden komediowy.

Powinni więc zrobić: kostiumowy, historyczny, no i kryminalny.

A co do rozrywki? KCP faktycznie okazało się wielkim hitem. 10. seria raczej pewna, nimo iż program się nie łapie do TOP20. Próg to 2,2 mln, a program jej nie spełnia. Podejrzewam, że to będzie tak do końca. Coraz dłuższe dni, coraz więcej czasu spędzamy poza domem i tak dalej, więc oglądalność spada.

DBJW - ostatni odcinek świetny, nawiązali do dawnych czasów, ale co dalej, tego nikt nie wie. Ale oglądalność chyba cieńka. W ogóle nic nie wiadomo. Aż tak żle. Rodzinka.pl, która leci przed programem, prawie 2 mln. A DBJW podejrzewam że tak 1,2 - 1,5 mln. Słabiutko.

A wyniki KS2 pewnie jeszcze słabsze, choć projekt całkiem całkiem.

 

Brakuje benefisów. Więcej teleturniejów wiedzowych. Więcej relacji z festiwali filmowych. Więcej magazynów o sztuce. Latem co weekend jakieś premierowe transmisje.

A właśnie - Dwójka mogłaby zainwestować w trochę premier latem po 20:00. Możliwe, że kilka nowych pozycji wejdzie, a nie ciągle tylko powtórki powtórek kabaretów. Niedługo się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżutka wiadomość co do seriali (tak jakby wiedzieli podświadomie że o tym tu teraz rozmawiamy). Mam nadzieję, że się @maciejolek na mnie nie obrazi, zwykle to on podaje jako pierwszy takie newsy, ale tym razem to ja jestem szybszy ;)

 

Dwójka pracuje nad serialowymi ekranizacjami dwóch książek historycznych: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-pracuje-nad-ekranizacjami-ksiazek-historycznych-legion-i-twierdza

 

"Legion" Elżbiety Cherezińskiej, opowiada o losach żołnierzy z Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, natomiast "Twierdza" Igora Janke to książka o dziejach Solidarności Walczącej. Osobiście bardziej czekam na ten drugi serial, choć ten pierwszy też jest dobry. Tyle że o ile o czasach II WŚ powstało już wiele produkcji, to o walce z komunizmem z latach '80 już mniej tego jest. Chociaż o NSZ też nie było jeszcze serialu. Przeczuwam że "Legion" będzie w klimatach "Czasu Honoru" zrobiony (choć akurat w tym przypadku najpierw powstał serial, a potem, na fali popularności, wydano książki).

 

Zastanawia mnie jedno: czemu akurat po 6 odcinków? O ile jeszcze "Twierdza" objętościowo pozwala na to, żeby to w takim formacie serialowym zrobić, to już "Legion" to gruba pozycja, więc tutaj zapewne będzie to jakoś ograniczone do najważniejszych wątków. Ale cóż, poczekamy, zobaczymy. Pomysł dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk, nie obrażam się. ;)

 

Do rzeczy - i bardzo dobrze, że się biorą za takie serie historyczne. I dobrze, że się biorą za seriale dot. walki z komunizmem. Takich było bardzo mało. A przydałoby się jeszcze zrobić o pierwszych latach po wojnie i tak dalej. O, serial o powstańcach śląskich jeszcze czeka, serial nt. czasów rozbiorów, kształtowaniu się granic po 1918. Pomysłów jest sporo.

 

Co do tych dwóch seriali, no to faktycznie dla Legionu sześć odcinków to trochę za mało. Powinno być tak z 10-12. Żeby nie było, że skończy się na planach. Przypomnę, że Dwójka miała zrobić serial o ORP "Orzeł" i co? Chmiel uznał, że nie, bo serial kończy się żle. Jakoś kilka seriali kończy się żle i można je emitować. A tu nic, a nic. Do kosza z serialami, które żle się kończą. Mają się kończyć sukcesem.

 

A co do tych Sublokatorów, czyli Okazji, którą Dwójka też powtarzała, to chyba nie wyemitowali odcinka 20., czyli ostatniego. Dopiero w ATM Rozrywce się chyba pojawił premierowo.

 

Wrócę do wątku kabaretów. Paranienormalni na swoim profilu poinformowali, że prawdopodobnie niedługo ujrzymy Płocką Noc Kabaretową, którą to niby nagrała inna stacja. Są trzy opcje - albo nie będzie emisji, albo będzie, tyle że w Polsacie albo TVN /z większym wskazaniem na ten pierwszy/, albo jednak emisja w Dwójce, tyle że po "cenzurze". Swoją drogą byłoby ciekawie - Chmiel nie chce, bo nieprzygotowana, ta się odbywa normalnie i jednak leci w Dwójce, po cięciach, ale jednak. No ale zobaczymy jak to się potoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Pisałem o tym już w wątku TVP Sport. Plany uruchomienia platformy TVP miał Farfał, co z tego jak go zmienili i to porzucono. To są plany Kurskiego,a w myśl nowej ustawy, która zostanie przyjęta jego kadencja będzie zakończona do końca tego roku. Ewentualny 8 MUX  niewiadomo kiedy ruszy. Raczej wcześniej skończy się prezesowanie Kurskiego. Oczywiście nowe kierownictwo może przejąć część planów poprzedników, jednak będą mieli i swoje pomysły, wszak każdy będzie chciał zaznaczyć swoją obecność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ciągłość myśli, działań, planów powinna być kontynuowana. Ale raczej poza Kurskim tam się nikt sportem nie interesuje, więc sport powróci na dawne miejsce. Przecież ta formacja tak gardzi sportem, że miało być tylko częścią ministerstwa edukacji. Sportem się nie interesowali, nie czuli go, a co najwyżej mogli wykorzystywać populistycznie sukcesy. Więc jeśli Kurski nie uruchomi TVP Sport to raczej następca się z tego wycofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowy szef Dwójki może wycofać się z takich planów. Na przykład reaktywacja Wielkiej gry. Teraz o niej coś ucichło. A nowy szef zawsze może z tego zrezygnować, bo ma lepsze pomysły. Ja też podchodzę ostrożnie, bo nigdy nie wiesz, co Cię spotka. Jednego dnia masz plany, a drugiego kto inny je odrzuca.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/gleboka-woda-wroci-do-tvp2-mamy-gotowe-scenariusze - a to akurat dobra zmiana. Pojawiło się dofinansowanie z ministerstwa, scenariusze do III sezonu i już. Głęboka woda wraca do TVP2. Akurat to był dobry serial, chętnie go oglądałem. Teraz ciekawe, czy jesienią, czy też wiosną 2017 dopiero.

 

To może warto zrobić chociażby II sezon Prokuratora, albo III Krew z krwi? To były dobre seriale kryminalne, a teraz w Dwójce brakuje takich.

 

Plus za coczwartkowe maratony z Rocky'm. W ub. czwartek zaczęli, dzisiaj część II. Ciekawe, czy pokażą ostatnią część, która nie tak dawno leciała w TVP1 ;)

 

O opublikowanych dzisiaj ramówkach dwa słowa. Jeden z dziesięciu od 31 maja już powtórkowy. 30 maja WF edycji 93, a następnego dnia już 1 odcinek serii 89.

Seriale w tym tygodniu jeszcze normalnie. 3 czerwca ostatnie odcinki sezonów O mnie się nie martw i Rodzinki.pl. DBJW i pewnie też KS2 /szczegółów nie ma/ już powtórkowe.

Familiada jeszcze w weekend premierowa. A powtórki KCP ładnie ułożone - jedna w soboty wieczór, druga w niedzielne popołudnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wielką Grę, to ucichło zapewne dlatego, że nie ma o czym mówić teraz w tej kwestii. Albo nic jak na razie nie robią, albo pracują po cichu, więc obecnie nie ma sensu zbytnio wypuszczać co 2 tygodnie na przykład jakiejś drobnej wieści. Jeśli prace trwają, to zapewne dowiemy się o tym w wakacje, gdy będą pojawiać się informacje na temat jesiennej ramówki.

 

Co do Rocky'ego, to przeczuwam, że będą wyemitowane wszystkie części. W zeszłym roku TV4 robił taki maraton z tym cyklem chyba dwa razy (w zimę oraz podczas wakacji), i emitowano ten ostatni film. Różnica jest taka, że Dwójka ma innego lektora. W Czwórce był to Jarosław Łukomski, a TVP ma wersję z Januszem Szydłowskim chyba. No i Dwójka nie przerywa reklamami. Prawdopodobnie 6 część (tak, wiem, w tytule tej cyfry nie ma, ale wszyscy i tak wiedzą o co chodzi ;) ) będzie wyemitowana 9 czerwca.  26 maja będzie przerwa w cyklu, bo puszczą film obyczajowy. Swoją drogą trochę tego nie rozumiem, czyżby to dlatego, że wtedy Boże Ciało przypada? A co to szkodzi żeby Rocky'ego nie dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dziwi mnie ta przerwa. Może uznali, że to świąteczny dzień i zdecydowali się puścić coś innego? Sam nie wiem. Ja też twierdzę, że doczekamy się części szóstej, ale czy tak będzie, zobaczymy w czwartek, wtedy ujawnią już ramówki na kolejny tydzień.

 

Muszę napisać pewną dygresję dot. Jednego z dziesięciu. Chodzi o obecną serię, bo mam kilka uwag.

Jedynie Sznuk, tradycyjnie, spisuje się wspaniale. No ale uczestnicy...

Już po zainteresowaniach można było spojrzeć. W ogóle ciekawe, czemuś to wprowadzono. Nic nie przeszkadzało w poprzedniej ich formule. Lektorka informowała, jak uczestnik się nazywa, skąd pochodzi i zawód. To było najlepsze. A teraz mówią np. o ulubionych. Powinni o zainteresowaniach, jak już.

Dalej - wykładają się na prostych pytaniach, przysłowiach. Młodzi chyba przychodzą tu tylko, by się pokazać, bo wiedzę mają małą. Jak mogli przejść przez eliminacje? Obawiam się, że wkrótce na przykład nie będą wiedzieli, kto napisał Trylogię.

Finał? Tu też słabiutkie boje. Mało punktów wygrywają, sporo pomyłek. 73 punkty to najwyższy wynik w tej serii. Coraz więcej wpadek także. Kiedyś takie zakulisowe, pofinałowe żarty zdarzały się rzadko. Teraz są niemal w każdym odcinku. To już nieporozumienie. Na przykład niedawno. Czy Pani Sylwia jest nagrodą? No, dobre ;)

Niby teleturniej wiedzowy, a wiedza tych, co przychodzą jest mierna. No ale - ledwo 5 odcinków tej serii za nami. Może dzisiaj padnie jakiś wyższy wynik i nie będzie można mieć zastrzeżeń. Wszystko ładnie pięknie, tylko ten poziom.

 

A tak w ogóle - zbliżamy się wolno do 100. edycji. Jeżeliby jechali w kolejnym sezonie jak teraz /3 edycje na jesień i 3 na wiosnę/, to setna edycja wypadłaby jesienią za rok. I szczerze tego życzę, by dotrwał do 100. edycji, a potem... jechał dalej. ;)

 

Dzisiaj standardowy zestaw. Mnie najbardziej ciekawi DBJW. Czy ubiegłotygodniowy odcinek był początkiem serii dobrych, czy tylko jednorazowy przebłysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok: I tutaj zgadzam się z Tobą w 100%. Faktycznie, dzięki tym produkcjom, serwowanym przez wiele stacji, naród głupieje, i to fakt. Tylko zastanawiam się, co masz na myśli, mówiąc o obostrzeniach? Bo mam dwie koncepcje co do tego: albo chodzi Ci o okres karencji, czyli ile lat po udziale trzeba odczekać, by móc ponownie wystąpić. Albo chodzi Ci o eliminacje, a tam jednak dają łatwiejsze pytania, skoro się tacy ludzie dostają.

 

Chociaż z drugiej strony zawsze można powiedzieć, że to stres, kamery, światła... na pocieszenie mogę dodać, że nawet jeśli obecnie najwyższy wynik to 73 punkty, to są małe szanse, że ta osoba dotrwa do 20 odcinka na liście i wystąpi w Wielkim Finale, bo takie rzeczy się bardzo rzadko zdarzają.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do eliminacji, to pamiętam że Tadeusz Sznuk czasem o tym wspominał, w internecie też można o tym informacje odszukać. Nawet to teraz zrobiłem, bo mnie temat zaintrygował. Z tego co przeczytałem to jest tak, że wypełnia się kwestionariusz, i tam są pytania podobne do tych, jakie padają w teleturnieju. Sznuk mówił w wywiadzie, który jest na oficjalnej stronie programu dostępny, że poziom pytań jest tak dostosowany, żeby nawet uczeń liceum, będący na bieżąco z aktualnościami, mógł wygrać odcinek.

 

Co do karencji, to ona ma swoje wady i zalety. Wadą jest to, że trwa zbyt długo (obecnie chyba 4 lata). Ale dobrą stroną tego jest fakt, że nie ogląda się ciągle tych samych twarzy, i nie ma możliwości tzw. "nabijania nagród". Karencji nie było w "Awanturze o kasę", wiem że tam zasady niejako to wykluczały, ale czasem stawało się to już nudne, bo mistrzowie wygrywali chyba z 15 grę z rzędu i trzeba było specjalnie ich wyrzucać sztuczkami. A w "1 z 10" akurat nie ma takiej sytuacji, właśnie z powodu karencji.

 

Inna sprawa że to jest teleturniej stricte wiedzowy, pytania trafiają się różne, i albo się wie, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Nie myliłbym dwóch kwestii- karencji czyli ile od poprzedniego udziału może upłynąć by się ponownie zgłosić od jednak gry,. "Awantura o kasę" była teleturniejem, w którym grało się do momentu porażki. Nie wiem czy taki gracz miał możliwość powrotu do teleturnieju jako team czy z nową ekipą. "Awantura o kasę" moim zdaniem była najlepszym teleturniejem w dziejach polskiej TV. Czy kogoś celowo wykluczano sztuczkami?? Tego nie wiem, po prostu w końcu jest ten słabszy dzień, przeciwnicy lepsi i odrobinę szczęścia brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei

Jeden z dziesięciu - wczoraj był w końcu jakiś dobry wynik, a nie słabszy, bez wygłupów, już było lepiej. Karencja o ile wiem obowiązuje 3-4 lata. No ale kilka osób ją już obchodzi i jest niemal co roku. Może pomysłem jest skrócenie karencji? Na przykład - grasz w jednej edycji, ale nie możesz grać w kolejnych pięciu. I wtedy byłoby dobrze.

Jak było kiedyś nie wiem, ale można zauważyć różnicę na przykład oglądając odcinki sprzed 20 lat. 20 lat temu najważniejsza była wiedza z książek, własnych opracowań. Dzisiaj doszedł internet i tak dalej. I myślą "No tak, spojrzę raz i jestem przygotowany". Nie. Serce mi się kraje, jak nie potrafią odpowiedzieć na pytania na przykład o wieszczy polskich. Do jakich czasów dożyliśmy.

 

DBJW - no wczoraj było trochę słabiej, ale nie za nudno. Poziom dobry, ale ubiegłotygodniowego odcinka nic nie przebije. O serialach nie piszę, bo nie chce mi się pisać, że znów fajne odcinki. W ogóle chyba tylko ja oglądam. ;)

 

Śniadanie na trawie - dzisiaj było o chciwości banków, Nosowska z kolei podsumowywała ubiegły rok /w ogóle śmieszy fakt, że zaraz połowa tego roku, a dopiero teraz podsumowania.../. Nic na koniec o tym, czy to było ostatnie wydanie. Za tydzień dalej nie wiadomo, co da Dwójka o 10:45. Oglądam regularnie, coraz lepiej, a tu po 10 odcinkach koniec? Trochę nietypowo.

 

Dzika muzyka i Domy przyszłości - też się nie rozpisuję, bo wiadomo ;).

 

Lotto w TVP2 - no dobrze, brawo. Pewnie dlatego, że TVP1 jest zajęta /film/. No ale takie pytanie, po co, skoro TVP Info ma też 100% zasięg? Nie lepiej tylko tam? Kiedyś okazjonalnie losowania dawali w TVP1, ale to było w czasach, kiedy DVB-T nie pokrywało jeszcze całej Polski.

 

KCP - no dobrze, dzisiaj oglądam. Tylko nie rozumiem, po co mówić, że to dziesiąty odcinek. Ja uznaję, że to 110. odcinek, bo doliczam pozostałe odcinki z lat 2009-2012. Wychodzi mi 100+10=112. A TVP jakby nalicza od nowa, jakby to był zupełnie nowy program. Z P[beep]rnij mnie podobnie. Niby II seria, a oznaczają tak jakby to była pierwsza. Nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym okresem karencji na 5 kolejnych edycji to nawet dobry pomysł jest, wtedy by praktycznie wychodziło na to, że to by rok trwało. Co do tych, którzy nie umieją odpowiadać na te prostsze pytania, to po części mi się serce kraje, że niektórzy nawet łatwiejszych rzeczy nie wiedzą, a po części to mi się śmiać chce. Tylko że to taki smutny śmiech.

 

A, właśnie, skoro przy śmiechu jesteśmy, to teraz o DBJW. Widziałem powtórkę, no i faktycznie, trochę gorzej, ale nie tragicznie. Oglądało się w miarę znośnie, poza jednym punktem programu, skecze nawet zabawne, choć akurat ta parodia profesora (ta pierwsza, autorstwa członka kabaretu "Czesuaf") była lepsza, a jeszcze bardziej by śmieszyła, gdyby ten "profesor" nie mówił co chwilę "prawda". To mogło śmieszyć, ale w pierwszej minucie, potem było zbyt irytujące, a cała reszta skeczu i tak by się obroniła.

 

O Rodzince krótko - kolejny dobry odcinek.

 

Co do Lotto: widocznie chcą sobie nabić oglądalność przy megakumulacji :) Swoją drogą, czy nie lepiej byłoby przenieść losowania na stałe do Dwójki albo Jedynki? Wtedy nie byłoby problemów z Info i przerywania wydań specjalnych lub wieczorów wyborczych by wyemitować losowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by rozwaliło program Dwójki. Pamiętamy jak to było momentami nieznośne w Polsacie, kiedy musieli przerywać filmy, ale tez programy na żywo, żeby pokazać losowanie. W TVP nie ma reklam w trakcie, więc nie wyobrażam sobie, żeby programy były ustawiana pod losowanie o w miarę podobnej godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w Polsacie tak, to było momentami irytujące. Ale jak patrzę na ramówkę Dwójki, to nie byłoby to aż tak rozwalające, problem byłby w zasadzie tylko przy czwartku i niedzieli. Jeśli losowanie miałoby lecieć ok. 21:45, to poza tymi dwoma dniami ramówka Dwójki jest pod tym względem dobra. Oczywiście to tylko takie gdybanie jak na razie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...