Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Użycie słowa nieadekwatnego do sytuacji i niezgodnego z jego znaczeniem jest nadużyciem. Ale to norma przy TVP. Jazda na całego. Decyzja niezrozumiała i tyle, niepoważna. Tak samo jak odwołanie wizyty przedstawicieli fundacji w "Pytaniu na śniadanie", ale nie robię z tego faktu szopki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szopkę zaczęło samo kierownictwo Dwójki, podejmując niezrozumiałą, niepoważną, i wręcz dziwną decyzję. Trzeba będzie poczekać do następnej imprezy, wtedy się okaże, jaki jest plan działania w kwestii kabaretonów. Na początku swojego działania dyrektor Chmiel zapowiadał, że to będzie zachowane w ramówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem najemnicy władzy strzelili w kolano całemu towarzystwu adoracji naczelnika. Przecież jak teraz będą odbywać się "zawody" kabaretowe transmitowane przykładowo w Polsacie, to kabareciarze się solidnie odwdzięczą. Ale dlaczego mnie to nie dziwi? Zauważyłem, że 90 procent tej dobrej zmiany, to sami ignoranci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja pokazuje, że Chmiel nie ma rozumu. A mógł na spokojnie uzgodnić z organizatorem. A ten wymieniał uwagi tylko z reżyserką. Tylko z nią! A Chmiel spojrzał "Nieprzygotowane" i tyle. Skasował, i co tym dziwniejsze, kabaret zastąpił kabaretem powtórkowym. W proteście zamierzam nie oglądać powtórek skeczy z wakacji. Włączę sobie na przykład radio. A to miał być test obecnego poziomu kabaretów.

 

Początkowo spekulowałem, że to ma związek z tym, że występują Paranienormalni. A Chmiel skasował ich program. Paradoksalnie potem zdobyli za nią Telekamerę. Może się tego Chmiel przestraszył?

 

Jeżeli już jeden kabaret nie chce występować, a Bałtroczyk zapowiedział, że nie będzie prowadził żadnego kabaretonu za obecnych rządów, to można się spodziewać, że niedługo w kabaretach Dwójki ostaną się tylko - Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Młodych Panów i Fair Play Crew. I tyle. A reszta zaprotestuje, bo "nas nie pokazali 1 maja, a były nawet zwiastuny. Nieładnie!"

 

Chmiel mówi Wirtualnym Mediom, że z Płockiem zamierza dalej współpracować, ale tutaj chodzi o wydarzenie kulturalne, nie ważne, czy bieżące, czy też nowe. No tak, ale po kabaretonie powinny być jakieś kroki prawne za nagłe odwołanie transmisji. Powinny być i basta! TVP powinna dostać nauczkę za swoje postępowanie.

 

To nie jest dobra zmiana. To zdecydowanie zła zmiana. I ciekawe, co z kolejnymi imprezami kabaretowymi. A potem co? Odwołają festiwal Romów? Bo też wg Chmiela "coś nie tak?"

 

I to paradoksalnie dziś może wypaść najlepszy odcinek tej serii DBJW z debiutantami w prowadzeniu, Fair Play Crew. Zapowiada się świetnie. No ale zapowiada to nie pewność, że tak będzie na pewno.

 

Aha - jak to możliwe, że kiedyś kabaretony produkował Kraków, choć tam nie było żadnego /poza tym turniejem w 2007/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to z tych grup, które @maciejolek wymienił, to tylko "Fair Play Crew" (to tak na pograniczu kabaretu i tańca jest) ma wyłączność w Dwójce. Pozostali występują także w innych stacjach, no, może Kabaret Moralnego Niepokoju rzadziej jest w komercyjnych stacjach. Bałtroczyk też za dużo w Polsacie nie występuje, prowadzi tylko jedną imprezę, a w Zielonej Górze może jeszcze wystąpić. W dawnych dobrych czasach, zanim Polsatu nie zalała fala dziadostwa, Bałtroczyk miał nawet własny program na żywo.

 

Mam takie samo zdanie co @maciejolek, więc się nie będę powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabarety były realizowane w Krakowie, m.in. w studiu TVP w Krakowie-Łęgu (Kabaretowy Klub Dwójki, Marzenia Marcina Dańca) oraz w Krakowskim klubie "Rotunda". To właśnie w "Rotundzie" był realizowany telewizyjny występ Kabaretu Ani Mru Mru z 2004 roku czy "Kabaretowa Liga Dwójki". W "Rotundzie" odbywa się także co roku festiwal kabaretowy "PAKA".

 

Kabaret Ani Mru Mru pewnie już nie wystąpi w TVP po tym, jak Marcin Wójcik w wywiadzie dla "Newsweeka" powiedział, że skecz sylwestrowy o "Gwiezdnych Wojnach" został przez TVP rzekomo "ocenzurowany".

 

Co do Piotra Bałtroczyka, to ostatni raz dla TVP w 2014 roku robił miniserial wakacyjny "Wrzuć na Luz", który był tak naprawdę Product Placementem piwa "Kasztelan".

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei.

 

Szanuję Chmiela, ale to kolejny minus po Paranienormalnych, Torbickiej. I to dość poważny. A już lepiej byłoby jutro puścić jakiś film, a nie powtórki z wakacji. A je nawet zapowiadają. Trochę wstyd w takiej sytuacji.

 

Tylko dla dorosłych kolejną ofiarą dobrej zmiany widocznie. Nie przeszło widocznie weryfikacji u Macieja Chmiela i nie ma. Nie wiem, jak w TVP Rozrywka. Coś jest dziś wieczorem, ale czy to premiery czy powtórki, to ja nie wiem.

 

DBJW - najlepszy odcinek w sezonie, w końcu jakieś świetne skecze. Ale jeden faktycznie był zerżnięty. Tak nie powinno być, że jeden kabaret gra skecz który ukradł od drugiego. Jak tak można? Fair Play Crew dla mnie powinni prowadzić co tydzień. Ale tak nie będzie, cóż. Pierwszy świetny odcinek w tym sezonie dopiero 8. Aż trudno pomyśleć, że w poprzednich edycjach często mi się podobał jako pierwszy pierwszy.

 

A Rodzinka.pl nadal trzyma dobry poziom. A Maria wymiata. ;) No cóż. Ciąża i te sprawy. Wczoraj dała czadu z tymi wypowiedziami.

 

Czy były jeszcze jakieś przypadki, że jakiś serial produkował niezwiązany z danym miastem ośrodek? Przykładem wspomniana Święta wojna. Dziwię się, czemu tego nie realizowały Katowice, tylko Poznań. Były jakieś inne przypadki czy tylko ten?

 

Dzisiaj serialowe KCP. Ciekawe, jak będzie dzisiaj. A sprawa z twittem z ubiegłego tygodnia wygląda na to, że zakryta pod dywan. Było, minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem wczorajsze premiery. Więc tak, najpierw "Rodzinka.pl". Odcinek fajny,śmieszny, choć akurat scena ze światłami miała jak dla mnie bardzo przewidywalną puentę. Przy czym to nie jest z mojej strony zarzut, bo to mi przypomniało taki styl dawnych komedii, gdzie ktoś się musiał zawsze wywalić.

 

DBJW - no, powiem że odcinek wyszedł nawet dobry. Dolniak jako główny prowadzący wyszedł fajnie, zresztą mi się wydał sympatyczny już w programie "Szperacze.tv". Fair Play Crew się nawet nie rzucali za bardzo na konferansjerkę, ale wystarczy to, że mieli aż 3 numery sceniczne. Wiem, prowadzący zawsze mają prawo do częstszych występów. Ale trzy to trochę za dużo, zwłaszcza że to były praktycznie zapychacze (a jeden z nich to już oklepany szlagier). Co do numerów czysto kabaretowych, to akurat w tym wydaniu wszystkie były w miarę dobre. Najmocniejszy był monolog Grzegorza Dolniaka, aż się dziwię że nikt się nie pogniewał o końcówkę, bo naprawdę była w stylu stand-upowym. Chyba po raz pierwszy trafił się też numer w całości nawiązujący do polityki. Choć tutaj miałem wrażenie, że artyści chcieliby mocniej zażartować, ale nie za bardzo mogą. Były nawet nawiązania do zdarzeń w TVP (telefon z taśmy, "rechot a nie śmiech"). Więc ogólnie, patrząc na dotychczasowe odcinki tego sezonu, to ten był chyba najlepszy. Choć ogólnie to wciąż daleko do tych najlepszych odcinków z 2013-14. Ale już coś się rusza powoli, chyba biorą sobie krytykę do serca w niewielkich ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie ma od początku sezonu, bo zamiast tego jest "Komediowa Scena Dwójki".

No właśnie... Jedyny program o charakterze humorystycznym, który był wart oglądania. No cóż, kabarety prezentują dosyć niski poziom, a TDD było moim zdaniem świetne. Szkoda, że inna stacja nie zainteresowała się jeszcze stan[beep]em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei.

 

Szanuję Chmiela, ale to kolejny minus po Paranienormalnych, Torbickiej. I to dość poważny. A już lepiej byłoby jutro puścić jakiś film, a nie powtórki z wakacji. A je nawet zapowiadają. Trochę wstyd w takiej sytuacji.

 

Tylko dla dorosłych kolejną ofiarą dobrej zmiany widocznie. Nie przeszło widocznie weryfikacji u Macieja Chmiela i nie ma. Nie wiem, jak w TVP Rozrywka. Coś jest dziś wieczorem, ale czy to premiery czy powtórki, to ja nie wiem.

 

DBJW - najlepszy odcinek w sezonie, w końcu jakieś świetne skecze. Ale jeden faktycznie był zerżnięty. Tak nie powinno być, że jeden kabaret gra skecz który ukradł od drugiego. Jak tak można? Fair Play Crew dla mnie powinni prowadzić co tydzień. Ale tak nie będzie, cóż. Pierwszy świetny odcinek w tym sezonie dopiero 8. Aż trudno pomyśleć, że w poprzednich edycjach często mi się podobał jako pierwszy pierwszy.

 

A Rodzinka.pl nadal trzyma dobry poziom. A Maria wymiata. ;) No cóż. Ciąża i te sprawy. Wczoraj dała czadu z tymi wypowiedziami.

 

Czy były jeszcze jakieś przypadki, że jakiś serial produkował niezwiązany z danym miastem ośrodek? Przykładem wspomniana Święta wojna. Dziwię się, czemu tego nie realizowały Katowice, tylko Poznań. Były jakieś inne przypadki czy tylko ten?

 

Dzisiaj serialowe KCP. Ciekawe, jak będzie dzisiaj. A sprawa z twittem z ubiegłego tygodnia wygląda na to, że zakryta pod dywan. Było, minęło.

Torbicka sama odeszła- tak przypominam :)  

 

"Szanuję Chmiela" - a możesz powiedzieć maciejolek za co? Bo naprawdę trzeba by się mocno natrudzić, żeby wymyślić jakiś pretekst do szanowania tego człowieka. Co nie wymyśli to wpadka, porażka, likwidacja programu, wstrzymanie emisji itd.

Czy ja wiem- ocena poszczególnych programów to już kwestia subiektywna. "Kocham Cię Polsko"- sądząc po wynikach programu udana reaktywacja. "Sonda2" - zdaje się najchętniej oglądany program tego typu w polskiej TV. "Śniadanie na trawie"- mnie program przypadł do gustu. Dzika Muzyka"- ciekawa propozycja. Po pierwsze to co napisałem neguje twoje stwierdzenia powyżej. Po drugie- od kiedy to szacunek jest tożsamy z tym czy ktoś jest dobrym dyrektorem czy nie?? To,że zakładając,że ktoś się nie sprawdza na danym stanowisku nie oznacza,że mamy go nie szanować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Jedyny program o charakterze humorystycznym, który był wart oglądania. No cóż, kabarety prezentują dosyć niski poziom, a TDD było moim zdaniem świetne. Szkoda, że inna stacja nie zainteresowała się jeszcze stan[beep]em

Stand-up w Polsce jak na razie wciąż ma niezbyt mocną pozycję. Choć i tak to już się nieco poprawia. W telewizji było już parę programów tylko o tej formie sztuki kabaretowej. Comedy Central nadawała całkiem dobry cykl występów młodych stand-uperów (tak jakby jacyś starsi byli... chociaż, na dobrą sprawę to Bałtroczyk, Kryszak czy Pazura również uprawiają stand-up), i to nawet bez cenzury szło. Polsat miał nawet talent-show, co prawda skończyło się tylko na 1 edycji, ale dzięki niej Michał Kempa się nieco wypromował i ostatecznie w Rock Radiu chyba wylądował.

 

Inna sprawa że stand-up jest ryzykowny dla telewizji, przypomnę tu np. "Open Mic" podczas ostatniej serii "Tylko dla dorosłych", kiedy pojawiały się informacje, że ingerowano w występy i je cięto. Ale i tak nawet Dwójka zaczęła także ten typ kabaretowy prezentować, tak gdzieś od 2013 roku stand-uperzy pojawiają się na Dwójkowych kabaretonach. Nawet czasem w DBJW się coś trafia, jak ostatnio Grzegorz Dolniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Czyli żeby go nie szanować, to by musiał ukraść, zabić itp? Bo niekompetencja jest za małym powodem?

Moim zdaniem za małym . Krótko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak.

Najpierw może o tym Studiu Polska. Tak sobie oglądałem, myślałem, i pomyślałem, że pasowałoby to nawet do Dwójki. Takie były plany, no ale widocznie inaczej. No chyba, że tak będzie do końca wakacji, a na jesień jednak Chmiel zażyczy sobie jakiegoś hyde-parku u siebie i program przeniesie? Wszystko jest możliwe.

 

Nie powiem, wszystkie programy, które do wiosennej ramówki wprowadził Chmiel są przyjemne, dobre, edukacyjne, dają się obejrzeć. Nie ma żadnej pozycji, której bym nie oglądał. Ale jest jeden problem. 7 maja ponoć ostatni odcinek Śniadania na trawie. 14 i 21 jest jakiś inny, nieokreślony jeszcze program, a 28 jest film. Jeżeli to przerwa wakacyjna, to trochę się dziwię, że już tak wcześnie. Jeżeli znika, to niedobrze, Dwójka pozostanie bowiem bez jakiegokolwiek magazynu na temat tego, co dzieje się w kulturze. Jedynka ma, TVP Kultura ma, Dwójka nie ma. No chyba, że usunęli na chwilę i program jednak wróci 14 i 21 maja. Zobaczymy.

 

Rosiak wczoraj debiutowała w PnŚ. Wrażenia? Dobrze poprowadziła, zna się na tym, i tak dalej. Dobry wybór. Obecnie damski skład mają świetny. ;)

 

KCP - wczoraj nic takiego specjalnego nie było. Buczkowski już wcześniej gościł w programie. Kiedyś dał radę w rundzie z zakazanymi słowami, a wczoraj nie. Ekipa Kammela mało brakowało, a by 300 punktów zdobyła i wygrała odcinek. Jednak nie, znów wygrał team Musiała. Do końca edycji trzy odcinki. 28 maja powtórka odcinka 1. Ale coś czuję, że będę oglądać i te wakacyjne powtórki. ;)

 

Dzisiaj miał być test dla obecnej formuły kabaretów, ale go nie będzie. Zastanawia mnie, czy będą próbowali w przyszłym roku zrobić znów Płocką Noc Kabaretową /TVP/. Na razie to zobaczymy, jak to będzie z następnym eventem kabaretowym, a jest to wakacyjne wydanie programu kabaretowego w pierwszy weekend lipca zazwyczaj. Podejrzewam, że znów z Górskim i Wójcikiem, ale się niedługo pewnie okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj Panorama zyskała nowe kadrowanie na początku oraz lektora zapowiadającego, kto jest prowadzącym program (coś podobnego do początku Faktów).

 

Co do imprez kabaretowych, to faktycznie, zwykle było na początku lipca. Tylko że teraz nie wiadomo, czy będzie prowadzić duet Górski/Wójcik. Ale zapewne za jakiś czas będą informacje na ten temat.

 

Natomiast mam już wieści co do festiwalu romskiego w Ciechocinku (wiem że to ma swoją pełną nazwę, w końcu ja mieszkam jakieś 7km od tego miasta ;) ). Wiadomo, że odbędzie się on w tym roku 15 i 16 lipca. Jednak jest też zła wiadomość. Podała ją "Gazeta Ciechocińska" (taki darmowy miesięcznik). Burmistrz miasta, Leszek Dzierżewicz, poinformował na sesji Rady Miasta, że w tym roku TVP2 nie zrealizuje transmisji telewizyjnej z tego wydarzenia. Przyczynami rezygnacji są prawdopodobnie: niedopełnienie przez organizatorów zobowiązań dotyczących przedstawienia w terminie scenariusza i wykazu artystów. Podobna sytuacja miała już kilka lat temu miejsce. W tym roku Dwójka pokaże festiwal romski z Gorzowa, który nie ma rangi międzynarodowej (ciechociński ma), a ma bardziej charakter folklorystyczny. Na festiwalu w Ciechocinku może się pojawić natomiast - mimo decyzji dyrektora Dwójki - ekipa TVP 3 Bydgoszcz, ale zrealizuje ona zapewne tylko materiał do "Zbliżeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama - zmiany na plus. Lektor to ewidentnie nawiązuje do Faktów. Zresztą już w 1997 lektor zapowiadał prowadzącą, więc to taki powrót do tego, co już było. Jeszcze tylko zmiana czołówki i będzie już OK.

 

Festiwal Romów - oj, niedobrze, znów kolejna tradycja odchodzi. Przypomina mi się sytuacja sprzed dwóch lat, kiedy też nie nadali festiwalu Romów w Ciechocinku, a podobny z Gorzowa. W tym roku tak samo. I Chmiel pewnie uznał, że też nieprzygotowana. Żle, że kolejna tradycja odchodzi do lamusa. Gorzów to nie to samo co Ciechocinek. Kolejna "dobra zmiana", a raczej "zła zmiana".

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polsat-i-tvn-liderami-tygodnia-przewaga-faktow-nad-wiadomosciami-wzrosla-do-600-tys-widzow - chwila i Dwójka dogoni Jedynkę. ;) Miło, bo obecnie Dwójka ma lepszą ofertę nimo wszystko niż Jedynka.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-rezygnuje-z-serialu-zaklad-nie-pasuje-do-anteny - tak przekładali, przekładali i na koniec wyszło, że nic. Nie będzie planowanego serialu "Zakład", a jako powód Chmiel uznał, że po prostu serial nie pasuje do anteny. To jakie seriale ma emitować Dwójka? Jaki jest niby profil anteny? Serial komediowo-obyczajowy idealnie by pasował. Ciekawe, co dalej. Aż obawiam się o kilka pozycji, bo nigdy nie wiadomo, co je czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, racja, czołówkę mogliby już zmienić, już 6 lat jest, tyle samo czasu co czołówka w latach '90. Przy czym wystarczy tylko graficzną, a muzyczna to może zostać, bo jest dobra, choć wolę bardziej jej pierwszą wersję z 2005.

 

Co do Festiwalu Romów - o sytuacji sprzed dwóch lat wspomina także burmistrz Ciechocinka. Ten z Gorzowa nie ma takiej rangi, natomiast na ten ciechociński przyjeżdżają goście z całego świata. Więc tutaj faktycznie jeśli transmisji nie będzie, to źle się stanie, zwłaszcza że ludzie to lubią oglądać. Nawet u mnie w mieście, bo im szkoda wydać 4 złote na PKS :D

 

Jeśli chodzi o serial - jeśli go nie będzie, to co? Scenariusz czeka na lepsze czasy w szufladzie, czy idzie do niszczarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...