Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do piłki nożnej - nikt nic nie pisze? Przemkło bez echa? Wszak od dawna nie było tutaj piłki krajowej, i nie liczę w tym meczy LE eliminacyjnych. Możliwe, że będzie znów podział - piłka klubowa w TVP2, reprezentacyjna w TVP1. Możliwe, że finał Ligi Europy pokażą w Dwójce, bo finał LM poleci znając życie w Jedynce. Może trafi się w przyszłym sezonie więcej meczów ekstraklasy? Zobaczy się.

 

Pragnę zauważyć, że na razie wiemy o tym, że dwa seriale będą do końca roku, a jeden jest niepewny. Kto wie, czy po sezonie go nie pożegnamy. Mi nie będzie żal, jeżeli usuną. Od kilku lat stacza się ten serial po równi pochyłej. No ale dodam, że mogą się zmienić władze TVP, więc to nie jest takie pewne.

 

A właśnie. Chmiel ma tyle tych swoich pomysłów, a może w wakacje zostać wymieniony na kogoś innego. Akurat on robi dobrą robotę i bym go zostawił jako szefa Dwójki.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/turecki-serial-tylko-z-toba-sledzi-zaledwie-530-tys-widzow-tvp2-przegrywa-z-konkurencja - no przecież ile ten serial miał gromadzić? 2 miliony? W porze Jakiej to melodii? i paradokumentów? No nie. To jest serial dla tych, co regularnie oglądają telenowele i tak dalej. Trudno było liczyć na powtórkę Wspaniałego stulecia, bo to zupełnie inne rodzaje i seriale. Pewnie ten wynik TVP2 zadowala.

 

A dzisiaj ciekawi mnie, jak wypadnie Roast Mieszka I. Zobaczymy, jak to wyjdzie w wersji TVP. Pewnie nie tak ostro, jak w TVN, ale się obejrzy i oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planie przesłanym do KRRIT jest np. WTA Katowice dla kanału TVP SPORT. Nie sugerowałbym się tym tak mocno. Ja bym dał do TVP1, bo podniesie to oglądalność tej anteny, a w TVP2 leci "Na dobre i na złe". Chyba,że w TVP1 co nie wykluczone, bo to 18 maja będą jakieś obchody rocznicy urodzin papieża Polaka św. Jana Pawła II. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w cenniku jak to jest, bo jż jest cennik reklamowy na maj i podam, jak to jest z tym finałem LE.

 

http://www.polskatimes.pl/opinie/a/maciej-chmiel-o-serialu-2050-to-swiat-pokoju-czasy-pax-polaca-na-kontynencie-wywiad,9880021/ - wywiad z szefem Dwójki. Chmiel wspomina w nim dawne czasy, sporo o serialu 2050, który ma powstać.

Sam jestem ciekaw efektów, ale zobaczymy najwcześniej za rok, albo za dwa.

 

Sprawy bieżące? A co, proszę.

Seriale trzymają poziom, jak zwykle /co tu dużo pisać - Rodzinka.pl jak zwykle fajna/. Dzięki Bogu już weekend - sypią się gromy na FB za te zmiany w programie. Nie na żywo, krótszy, urywane są najlepsze momenty, czasem nawet cenzura, nowe skecze raczej słabe... Długo wymieniać. Pomyśleć, że trzy lata temu było wiele pomysłów, wiele fajnych elementów, kultowych czasem skeczy i wspaniały poziom. A teraz wszystko tak jakby spadło. Poziom już nie taki sam jak kiedyś.

Był roast Mieszka I. Dość łagodny. Wiele, wiele skromniejszy niż w TVN. No ale to TVP. Nic specjalnie kontrowersyjnego.

Śniadanie na trawie? Dzisiaj też ciekawy temat, bunt. Dzika muzyka - jak zwykle świetnie.

Domy przyszłości? Obejrzałem. Taki sobie ten programik. Tutaj mowa głównie o przyszłościowych domach i tak dalej. Nie jest zły, no ale pora mogłaby być trochę lepsza - 12:25 to taka sobie.

 

Dzisiaj wieczorem wiadomo co. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się chyba hit internetowy autorstwa programu "Kocham cię Polsko" ponieważ dzisiaj podczas pojedynku Cugowscy (drużyna Tomka) vs. RMF FM (drużyna Maćka) ci pierwsi trafiając dwukrotnie -50 nie dość że stracili wszystko co zarobili w rundach i wstawkach z piosenkami to jeszcze zjechali do debetu z wynikiem -44 punkty. RMF FM z kolei zakończył grę z wynikiem 103 punkty.

Takiej przepaści to chyba jeszcze w tym programie nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, opinie, jakie są na facebookowym profilu DBJW, są druzgocące i wiele w nich jest racji. Istotnie program stał się słabszy, a niektóre elementy, szczególnie występy (bo skeczem bym tego nie nazwał) Fair Play Crew, to już totalna słabizna. Rozumiałbym, gdyby raz na jakiś czas wystąpili, ale nie co tydzień. Co prawda w dawnym Latającym Klubie 2 też byli w każdym odcinku, ale nie było to aż tak przeszkadzające, bo tamten program był śmieszniejszy. Teraz niestety jest tak, że w całym programie są może 2, góra 3 dobre numery, a przy pozostałych się nie za bardzo da nawet uśmiechnąć. Zaczynam się obawiać, czy takie imprezy jak np. Mazurska Noc Kabaretowa też będą wyglądać, czy jednak będą śmieszniejsze? Pierwszy test już 1 maja - Płocka Noc Kabaretowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ''Dzięki Bogu Już Weekend'' jest najsłabszym programem kabaretowym w TVP2. Codzienne występy Fair Play Crew podobnie jak @Kirka mi też przeszkadzają, ale zobaczymy jak wypadnie ''Płocka Noc Kabaretowa'', bo jeśli wypadnie najgorzej jak w przypadku ''DBJW'' to odpowiedzialna za kabarety w TVP Beata Harasimowicz powinna odejść z TVP.

 

W następnym odcinku ''DBJW'' wystąpią Kabaret Nowaki, Krzysztof Jaroszyński (twórca ''Graczyków'' i ''Daleko od noszy''), Kabaret Zachodni, Kabaret K2 i Enej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, DBJW nie powala jak kiedyś. Trzy lata temu to było coś. Interakcja z widzami, bieżące tematy na wesoło i tak dalej, na żywo, a dzisiaj? A co Fair Play Crew? Jakby byli co kilka odcinków, to dobrze, ale oni znów są jak w LK2 w każdym. Nudzą.

Z ostatniego programu dla mnie trzy numery były śmieszne. Mało. Niestety.

A za dwa tygodnie pierwszy poważniejszy sprawdzian po zmianach. Ciekawe, jak to wyjdzie, bo jeśli tak jak tutaj, to mam obawy i o letnie kabaretony...

 

KCP - no, no, mamy hit. Wczorajszy odcinek całkiem niezły, ale taki trochę poważniejszy. W urodzinach Kammel zapomniał kto wygrał ostatnią edycję TVOP ;). Nie znać zwycięzcy własnego programu nie lada wyczyn. ;) Robili koniecznie wszystko by wygrał Kammel - dokładali na kole -50, 100, 200, 300 - a tu proszę. Jedno -50, drugie -50 i chyba pierwszy raz w historii program zakończyła jedna z drużyn z debetem. A przewaga drużyny Maćka gigantyczna! Oj, zabawne te momenty były.

 

Dziwnie bez tego pasma Gwiazdy w południe. Tyle lat tradycji, dobrych filmów, i ktoś musiał usunąć. Obejrzałem te kabarety o 12:45 i nic nowego - skecze z Opola, letnich kabaretonów, programów studyjnych... - mało to ciekawe.

 

Finał LE w TVP2? Może w końcu wielka piłka wróci do Dwójki? Osobiście chciałoby się jesienią jak dawniej dwa mecze LM - wtorkowy w TVP1, środowy w TVP2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej cenzury. To był jej program i sama decydowała jak rozmowa będzie wyglądała. Jak może cenzurować samą siebie? To z pewnością nie był cały wycięty fragment z tej rozmowy. Tak to już bywa. To się nazywa montaż. Poza tym Kurski takie bzdury ostatnio plecie, że jest to z pewnością kolejne kłamstwo. Tak jak o badaniach telemetrycznych w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie wskazuje. Kurski jest niewiarygodny, to raz. A dwa, pominięcie czegoś na etapie montażu bywa bolesne. To nie cenzura, tylko wyrzucenie zbędnego materiału. Krytyka władz TVP w magazynie filmowym, jest nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mecz finałowy w sezonach 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018. Jak Polski klub awansuje do LM to mecze tego zespołu będą w TV Otwartej.

 

Nic na to nie wskazuje. Kurski jest niewiarygodny, to raz. A dwa, pominięcie czegoś na etapie montażu bywa bolesne. To nie cenzura, tylko wyrzucenie zbędnego materiału. Krytyka władz TVP w magazynie filmowym, jest nie na temat.

 

Dlaczego film wszedł do kin dopiero po 5-6 latach jest istotne i ta część rozmowy powinna się znaleźć zwłaszcza jak gość zaznacza,że to istotne. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele polskich filmów miało problemy z dystrybucją. Nic istotnego czy nowego. Z tego co wiem, reżyser dostał określoną kwotę. A, że wyszedł mu film zbyt długi i nudny, inwestorzy zażądali od niego poprawek i skrótów. Nie poszedł na to, więc mu cofnęli finansowanie. A on zaczął się żalić, że mu film blokują. :roll: Także Torbicka wiedziała, co robi - facet nie potrafi pogodzić sztuki z biznesem. Mocno siedzi w temacie. Jeszcze trochę, i producenci zaczną się żalić o każdą negatywną opinię o filmie. Tak jak to było w przypadku Raczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w tym nic złego. Jakiej cenzury? To był jej program i sama mogła umieścić wypowiedż w programie, a tutaj nie, bo krytykowała ona poprzednie władze. Żadnej cenzury w tym nie widzę. Kurski znów plecie głupoty.

Z kolei co do Idy, już było - dyskusja historyczna była potrzebna, no ale nie w tym składzie! Powinno być po równo. Równo.

 

Co do Gwiazd w południe - może usunęli dlatego, że to jakoś i Torbicka nadzorowała? Bo też tak nagle zniknął bez wyjaśnień, więc możliwe, że właśnie z powodu odejścia Torbickiej, zrezygnowali z pasma? Pewnie prawdy nigdy się nie dowiemy...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kocham-cie-polsko-wroci-za-rok-decyzja-jesienia_1 - z jednej strony, no dobrze. Skoro wyniki zadowalają, to świetnie.

Po drugie - emisja raz na rok też pasuje. Jeden program wiosną, inny jesienią. To mi odpowiada.

Po trzecie - jak to, decyzja jesienią? Żeby nie było, że wszystko pewne, a tu Chmiel nagle "A mam inny pomysł na sobotnie wieczory!" Nie można było teraz?

 

Plany Chmiela na razie? Wielka Gra, trzy nowe seriale, publicystyka. A - i ten nowy teleturniej. Ciekawe, czy wszystkie się spełnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Torbicka nadzorowała "Gwiazdy w południe"? Możliwe. Chociaż bardziej i tak się skupiała na swoim cyklu filmowym. Co do tego niedzielnego, to możliwe że teraz chcą "wybadać grunt", czyli sprawdzić, czy kolejny zestaw odgrzewanych numerów kabaretowych sprawdzi się o tej porze lepiej niż filmy. Może kiedyś filmy powrócą...

 

Jeśli chodzi o "KCP", to faktycznie, wyniki są dobre, a od 30 kwietnia można się jeszcze lepszych wyników spodziewać, bo TVN kończy już z "Małymi gigantami". Emisja programu przez 1 sezon w roku też jest dobrym pomysłem, przynajmniej się aż tak nie znudzi. Co do decyzji - ja bym się na ich miejscu nie zastanawiał, tylko już teraz ogłosił że będzie kolejna edycja. Ale może oni nie chcą chwalić dnia przed zachodem słońca i sezonu przed jego końcem? Albo to też może wynikać z tego, że jeśli "duża ustawa medialna" przejdzie, to kierownictwa kanałów mogą się zmienić, i ewentualnie taka decyzja by na następcę spadła.

 

Chociaż swoją drogą Chmiel jak na razie dobrze zarządza kanałem, nie ma jak na razie potrzeby wymienienia szefa Dwójki. Co do planów - o Wielkiej Grze ostatnio coś cicho, ale pewnie pracują nad tym. Z publicystyką to już trochę sam się gubię, bo miało być to "Studio Otwarte", a okazało się że koncepcję przeniesiono do TVP Info, gdzie miała ruszyć w kwietniu chyba. Mamy 19 kwietnia, programu dalej nie ma. Ani na TVP2, ani na Info. Co do serialów, to może coś z tego wyjdzie. Ale raczej nie spodziewałbym się wszystkich już w sezonie jesiennym 2016. A z teleturniejem to muszą trochę pokombinować, bo jak na razie nie za bardzo wiadomo, jaki to miał być w ogóle teleturniej.

 

Czemu zdjęto "Tylko dla dorosłych"? No, takiego oficjalnego powodu to nie ma. Gdy wchodziła ramówka wiosenna, to ogólnie zapowiadano że kabaret będzie bardziej literacki, i do "śmiechu, a nie rechotu". Zapewne "Tylko dla dorosłych" nie spełniało tych oczekiwań, i zamiast tego dano "Komediową scenę Dwójki". Mi się bardziej ten pierwszy program podobał. No, dobra, może i tam rzucali trochę mięsem. Ale to był chyba jedyny program obecnie w telewizji, w którym stand-uperzy mieli stałe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te seriale na pewno nie wejdą do ramówki jesiennej. Najwcześniej wiosna 2017 r., a raczej jesień. Na razie to Chmiel czy inni przedstawiają swoje wizje, marzenia, może ktoś przyniósł jakieś wstępne zarysy, ale do kręcenia jeszcze daleko.   Zresztą sam Górski mówił,że sytuacja w TVP jest mocno niepewna i trudno cokolwiek planować, bo niepewna jest przyszłość Kurskiego. Na jesień wejdzie ten serial "Artyści" i na więcej nie liczmy z zapowiadanych nowości serialowych. 

Natomiast serial Górskiego ma opowiadać historię dwóch braci, jeden z nich jest [beep]rem, drugi [beep]giem. Proszę nie cenzurować i się nie obrażać :) , przytaczam słowa Roberta Górskiego z wywiadu dla tygodnika "Do Rzeczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk - możliwe, że tak, ale ja się nie spodziewam super ekstra fajnych wyników, wręcz przeciwnie - kto po raz setny ogląda to samo?

 

KCP - no właśnie. W połowie roku mogą się zmienić władze i wtedy decyzja może być różna - albo zdejmujemy, albo zostawiamy. Ja bym zostawił. Po co kasować coś, co jest dobre, a w dodatku zapewnia dobre wyniki? A w dodatku następca, jakieś nowe talent-show, albo filmy, nie zapewnią tak dużej widowni. Więc po co odwlekać?

 

WG? Pracują, pracują, no ale wszystko na razie trzymają w tajemnicy. Seriali wszystkich od razu się nie spodziewam na jesień, bo gdyby tak było, to by zaczynali już zdjęcia.

Publicystyka - no właśnie. Tutaj miało nie być politycznej, tylko społeczna, a tutaj nie wiadomo co. Przerzucają do TVP Info i nic. Ani tu, ani tu. Dziwne to trochę. Żeby nie było, że jednak wyląduje w tej Dwójce.

 

Tylko dla dorosłych - też się dziwię, czemu zdjęli. Bardzo dobry program to był. Nie wiem, czy w TVP Rozrywka lecą teraz powtórki, czy może tam to przenieśli.

 

Aha - nowy teleturniej. Ja bym widział prędzej reaktywację jakiegoś starego, no ale jeżeli mają być atrakcyjne nagrody i tak dalej, to czemu nie. Ale na razie wiemy tylko, że będzie. Nie znamy tak to nic. Trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do publicystyki, to ja bym się nie zdziwił, gdyby jednak dano nowy program do Dwójki. Tutaj łatwiej to wstawić, a gdyby to było w Info, to tam by znowu trzeba było mieszać w ramówce, jakby mało było zmian programowych. W Info zmiana jednego elementu wywraca cały wieczór. A w Dwójce można tego uniknąć. Zresztą i tak w TVP jest mało publicystyki, zarówno politycznej, jak i społecznej.

 

Jeśli chodzi o teleturnieje, to już reaktywacja jedna jest, więc raczej spodziewałbym się czegoś nowego. To zapewne będzie jakiś format zagraniczny, jeszcze trochę takich dobrych programów jest w zagranicznych stacjach. może coś kupią.

 

Z kabaretów. Mumio będzie miało nagrany spektakl w ramach 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej: http://centruminformacji.tvp.pl/24961168/kabaret-mumio-wraca-do-gry-tvp2-patronuje

Emisja oczywiście w Dwójce. Może to miał na myśli Chmiel, mówiąc o bardziej ambitnym kabarecie?

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...