Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powinni zrobić specjalne wydanie Kocham kino, w którym Torbicka i jej goście porozmawialiby na temat Idy. Nie wiem, jak było po tym, jak Ida otrzymała Oscara, czy była na ten temat dyskusja, ale jak nie, to powinna być taka. A nie, że na przykład Kłopotowski przychodzi do studia i "o, nie ma Torbickiej, zrobimy sobie program o Idzie bez niej i powiemy swoje własne zdanie". Zresztą - w obliczu odejścia Torbickiej z TVP i prawdopodobnym zakończeniu emisji Kocham Kino /no chyba, że tak jak z Sondą, TVP zastrzegła sobie prawa do nazwy/ to nie ma sensu trochę. Jakby Torbicka została - o, to dopiero.

 

Kocham kino z innym prowadzącym wyglądałoby trochę dziwnie. Bo chyba to program autorski. To tak jakby na przykład Nowicki zaczął prowadzić Jeden z dziesięciu. Są jakieś autorskie magazyny w Dwójce? Oj, ledwo co widzę. Kocham kino to chyba ostatni taki program, więc wraz z jego zakończeniem, zakończy się też pewna epoka w Dwójce, programów autorskich.

 

wislok - TVP2 pokazywała nagrody Kisiela, jest nawet na VOD relacja, ale nie oglądałem, więc nie wiem, czy ten fragment padł w TV. Trzeba zobaczyć powtórkę.

 

Rodzinka.pl - tutaj od lat głosy dot. tego serialu są podzielone. Jedni są przeciw, inni za. Ja tam jestem za, chociaż i tutaj niektóre momenty w serialu mi się nie pojawiają. Zgadzam się z Kirkiem. Oglądalność? Spada i spada. Ale potencjał jeszcze jest, no chyba, że latem będzie decyzja - zamiast Rodzinki.pl takie Kocham cię, Polsko. Ale zobaczymy. Na razie serial da się oglądać.

 

M jak miłość - byłem pewny, że wydłużą, ale myślałem, że na 2-3 lata, a tu tylko do końca roku. Pod koniec roku znów może zrobić się ciekawie. I znów się zacznie - albo podpiszą nową, albo po prostu serial zniknie.

 

Wrócę jeszcze do Popek. Wydaje mi się, że te projekty dla Dwójki, przejdą do Jedynki. I powstanie wakat w Pytaniu na śniadanie. Nie wiem, kto by pasował z Olszańskim do współprowadzenia. Dla Dwójki wiele Popek zrobiła, teraz będzie twarzą Jedynki, w której już pracowała co ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnijmy: To nie jest tak,ze Kłopotowski sobie przyszedł i zrobił wykład. Komentarz do "Idy" był nagrany nie w studiu TV ,a po prostu to było w formie materiału, gdzie przedstawione były opinie trzech Panów: Krytyka filmowego Kłopotowskiego, Piotra Gursztyna szefa TVP Historia i Macieja Świrskiego z Reduty Dobrego Imienia. Kłopotowski mógł nawet nie wiedzieć,że materiał będzie  puszczony w ramach cyklu "Kocham Kino" bez zgody jego twórców. W sumie nie rozumiem dlaczego puścili to akurat w tym cyklu jakby nie mogli tego uczynić np. w środę czy w inny dzień bez ingerencji w owy cykl. Tutaj moim zdaniem zaszła niezręczność i moim zdaniem zanim to zostało zrobione można było zaprosić panią Grażynę Torbicką na rozmowy i przedstawić swoją koncepcję tego programu, jak można by go zmodyfikować, nie wiem czy coś takiego miało miejsce. Obowiązkiem TVP jest zapewnienie pluralizmu i można to zrobić tworząc kilka magazynów filmowych lub w miarę możliwości w ramach już istniejącego i cenionego. Niedobrze się stało jak się stało, ze strony władz TVP przeprosił bym panią Torbicką, którą bardzo cenię i lubię i porozmawiał o przyszłości. Pytanie czy jest taka wola z obu stron.

 No i teraz jest spór między mną,a mr Chiquitą czy w takim cyklu winno być miejsce na dyskusję i przedstawienie różnych punktów widzenia, niekoniecznie takich, które podziela sama autorka. Moim zdaniem ze względu,że to jest TVP coś takiego jest wskazane. `

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłok, zgadzam się, tylko lekko zmodyfikowałem:

To jest TVP- Telewizja Publiczna,a nie prywatny folwark Jacka Kurskiego i innych politruków.

 

Wasze propozycje jakiejś debaty o Idzie są absurdalne. To nie jest film dokumentalny, żeby rozkładać każdy szczegół. Film sam się broni. Smoleńsk - to dopiero będzie film zmanipulowany, pokazujący ewidentne i intencjonalnie przekłamane fakty. Tam się domagajcie sprostowania, debaty krytyków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłok, zgadzam się, tylko lekko zmodyfikowałem:

To jest TVP- Telewizja Publiczna,a nie prywatny folwark Jacka Kurskiego i innych politruków.

 

Wasze propozycje jakiejś debaty o Idzie są absurdalne. To nie jest film dokumentalny, żeby rozkładać każdy szczegół. Film sam się broni. Smoleńsk - to dopiero będzie film zmanipulowany, pokazujący ewidentne i intencjonalnie przekłamane fakty. Tam się domagajcie sprostowania, debaty krytyków itp.

Nie mam nic przeciwko odnośnie takiej dyskusji przy okazji filmu "Smoleńsk". Czego się obawiacie,że boicie się debaty o "Idzie"??- krytycy tego dzieła mogli by zostać rozniesieni w pył przecież. No właśnie- ja nie będę mówił, o których dziełach można dyskutować,a o których nie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

"Prywatny folwark"? Tak nazywasz ludzi, niepozwalających się dym.ć szefowi? Taka "prywata" powinna być pierwszym prawem dziennikarstwa. Autorka "Kocham kino" nikomu nic nie narzuca. Bynajmniej swojej opinii o tym filmie. Tak samo, jak Kłopotowski, wciskasz mi takie mylne przekonanie. Bo co niby powiedziała?

 

Pluralizm w TVP był - choćby dzięki obecności programu Pospieszalskiego. Teraz nie ma - na żadnym kanale TVP nie widzę programu, w kontrze do głównej linii. Tamta sytuacja była więc, o wiele lepsza, dlatego miałem mniej powodów do krytyki. I nikt nie traktował mnie jak idiotę, któremu trzeba tłumaczyć film. Braun nie dyskredytował Nielsena, gdy mu wyniki pomiaru nie pasowały. To są namacalne konkrety, nie jakieś tam zbieżności.

 

To w ogóle nie był problem pluralizmu, moim zdaniem. Tylko pewne osoby miały kłopot z tym, że to ich przedstawiciele nie decydują, nie ustalają proporcji TVP. I co? Teraz się odwróciło. A dla wygody słowo "pluralizm" zastąpiono tym "poprzednicy".

 

Pospieszalskiego, Terlikowskiego itp. nie rozstawiam. Sami swoimi skrajnościami się tak rozstawiają. Ten drugi w wywiadach jasno wskazuje swój kąt. Wskaż mi takie wypowiedzi i jednoznaczne zachowania Torbickiej? I skończ już tym folwarkiem - nie ma żadnych przesłanek takiej sytuacji.

 

Że jaką niby cenzurę? Chcę tylko, żeby nikt nie wciskał bzdur pod przykrywką poglądów. A ci dwaj to właśnie robią. Mówienie o "dewiacji" jest zwykłym zakłamywaniem rzeczywistości. Słowo wyrządza ludziom krzywdę, bo czują się gorsi. Może nie taką wielką, jak rodzice swojemu dziecku, odmawiając mu szczepień - ale jednak. Lubisz. gdy ktoś cię przekonuje, że czarne jest białe?

 

Podsumowując. TVP najlepiej zrobi, tworząc nowy magazyn filmowy. Realizowany z dwoma prowadzącymi, o odmiennym zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Pospieszalski nie prowadzi magazynu filmowego. Nie wciskaj kitu o pluralizmie przy każdej dyskusji, magazyn był jeden, a ja pół słowa innego zdania niż peany pochwalne np. o "idzie" nie usłyszałem w TVP za poprzedniego zarządu. Skoro Torbicka jest taka neutralna to moim zdaniem nie powinna mieć kłopotu z tym by na więcej razy sama inicjowała takie dyskusje. Moim zdaniem przy dobrej woli może się dogadać. Jak nie- życzę jej powodzenia gdzie indziej. Już dawniej z TVP odchodziły pierwszoplanowe gwiazdy: Katarzyna Dowbor, Kamil Durczok, Agata Młynarska, Tomasz Kammel, Maciej Dowbor, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Magdalena Mołek, Krystyna Czubówna. To nie jest sytuacja nowa. 

No wiesz Ciebie razi to mnie może razić twoje manifestowanie antyklerykalizmu przy każdej okazji. Nie sądzę byś był lepszy od wymienionych użytkowników i miał prawo wyrażać swoje poglądy,a oni nie. Zresztą forum jest od wyrażania poglądów. 

Co do pluralizmu w TVP to Marcin Celiński z "Liberte" prowadzi w piątek program w TVP INFO program. Jeśli dla Ciebie jeden Pospieszalski załatwiał całkowicie kwestię pluralizmu w TVP dawniej to teraz też można uznać TVP za pluralistyczną biorąc pod uwagę twoje kryteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Pospieszalski nie prowadzi magazynu filmowego.

Nie twierdzę, że prowadzi.

 

Nie wciskaj kitu o pluralizmie przy każdej dyskusji,

A ty mi nie wciskaj, że go nie było.

 

magazyn był jeden, a ja pół słowa innego zdania niż peany pochwalne np. o "idzie" nie usłyszałem w TVP za poprzedniego zarządu.

Dlaczego nie można chwalić polskiego filmu, który zdobył Oskara? W myśl nowych założeń TVP jako Media Narodowe, "Ida" powinna być przechwalana - szczególnie na świecie. Tymczasem telewizja publiczna robi materiał o filmie, za plecami autorki cyklu "Kocham kino", dyskredytujący wizję autora, bo im nie pasuje do własnej wizji rzeczywistości. Nie mówię, żeby nie było krytyki. Ale TVP powinna unikać tak jednoznacznych stanowisk.

 

Skoro Torbicka jest taka neutralna to moim zdaniem nie powinna mieć kłopotu z tym by na więcej razy sama inicjowała takie dyskusje.

Unikanie jednoznacznych określeń po jednej ze stron nie oznacza, że nie ma swojego zdania. Torbicka od lat prowadzi swój autorski cykl w TVP2, więc nagle nie zajmie się organizowaniem paneli dyskusyjnych. Kurski niech sobie zatrudni kogoś młodego, który miałby ochotę bawić się w taką szkółkę filmową.

 

Moim zdaniem przy dobrej woli może się dogadać.

 Cały czas zakładasz, że tu chodzi o jej dobrą wolę. No tak, bo przecież ona jest prezeską TVP. :roll:

 

Już dawniej z TVP odchodziły pierwszoplanowe gwiazdy: Katarzyna Dowbor, Kamil Durczok, Agata Młynarska, Tomasz Kammel, Maciej Dowbor, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Magdalena Mołek, Krystyna Czubówna. To nie jest sytuacja nowa.

Po co mi to piszesz? Nigdzie nie twierdziłem, że to nowa i nieznana sytuacja.

 

No wiesz Ciebie razi to mnie może razić twoje manifestowanie antyklerykalizmu przy każdej okazji.

Subtelności cię rażą. To może nie czytaj moich wpisów?

 

Nie sądzę byś był lepszy od wymienionych użytkowników i miał prawo wyrażać swoje poglądy,a oni nie.

Rozumiesz w ogóle o czym mówisz? W ich wypadku chodzi mi o nieutrwalanie kłamstw na temat orientacji. Niepodparte to było żadną dziedziną nauki, szczególnie medycyną. Sam za chwilę mówisz:

 

Zresztą forum jest od wyrażania poglądów. 

To może nie sprowadzaj wszystkiego co mówię do tej kwestii?

 

Co do pluralizmu w TVP to Marcin Celiński z "Liberte" prowadzi w piątek program w TVP INFO program.

Nie żartuj. To nie jest żaden autonomiczny program. Ma 4 prowadzących. Moim zdaniem powinny być 2 przeciwległe programy - jeden na TVP1, drugi na TVP2. To byłaby idealna sytuacja.

 

Jeśli dla Ciebie jeden Pospieszalski załatwiał całkowicie kwestię pluralizmu w TVP dawniej to teraz też można uznać TVP za pluralistyczną biorąc pod uwagę twoje kryteria. 

Nie powiedziałem, że załatwiał. Ale zestawienie Pospieszalskiego i Lisa najlepiej oddaje sytuację. Inny przykład to "Żołnierze wyklęci" - chyba mi nie powiesz, że temat za czasów prezesa Brauna nie był poruszany? Religijne relacje też były. A Doda, to za co poleciała? Monitoringu zleconego przez KRRiT w czasie wyborów, pewnie nie uznajesz, więc nie warto przypominać?

Co do moich kryteriów, poprzednia wersja TVP ich nie spełniała całkowicie. Ale lepsze to było niż teraz. Poza Sondą 2 w Dwójce, praktycznie nic nie znajduję dla siebie. Z większością tez w TVP1 lub TVP2 się nie zgadzam. Dlatego przesunąłem je na swoich listach programowych na dalsze miejsca. I jak widać po oglądalności, nie tylko ja tak zrobiłem. Telewizję Polską niedługą będą stale wyprzedzały kanały komercyjne także w grupie 4+.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz zadam pytanie, kto wie, czy to nie jest pytanie na Wielkanoc. Jak ma wyglądać TVP2?

 

Przede wszystkim - powinna dalej mieć dobrą rozrywkę /The Voice, Kocham cię, Polsko/, teleturnieje /mogliby przywrócić kilka starych, np. Va Banque pasuje do dzisiejszych czasów jeszcze/, seriale /no cóż.../, dobre filmy.

A czego brak? W ogóle nie ma treści misyjnych. Misyjnych treści nie ma. Jeden magazyn filmowy i to wszystko. Ponadto - potrzebny uniwersalny magazyn muzyczny. Promujmy polskich artystów. I tutaj nasuwa mi się, by nie promować takiej Górniak, Margaret i tak dalej, ale młodych, zdolnych, nieznanych jeszcze artystów. Im dajmy szansę, a nie takiemu Kwiatkowskiemu. Szeroka ich promocja w TVP - czemu nie?

Brakuje transmisji oper. Co stoi na przeszkodzie, by emitować chociaż raz w miesiącu? Nie wszyscy oglądają TVP Kultura. W dodatku nie ma już magazynu zapowiadającego aktualne wydarzenia np. w teatrze, w polskim kinie. Był WOK, ale znikł. Pegaz nie spełnia tych wymagań, a Informacje kulturalne to w TVP Kultura. Można w soboty zrobić taki.

I koniecznie programy podróżnicze jakieś. Chodzi mi o zwiedzanie Polski. Można np. reaktywować Zaproszenie kiedyś emitowane w TV Polonia. Jego autor obecnie robi chyba dla Planete. Problemu nie widzę. Brakuje programu polskiego krajoznawczego, typu zwiedzamy Polskę. Nie liczę Kotarskiego, bo Kotarski to zupełnie inna półka /głównie ciekawostki historyczne/.

I publicystyka. Można zrobić dwa programy. Pierwszy taki publicystyczny ogólny, aktualne tematy, pluralizm oczywiście być musi /nie tylko jedna strona, ale obie/, a drugi społeczny, problemy blisko nas.

I wtedy byłoby idealnie. Niestety, wciąż jest jednak do zrobienia w tej Dwójce do ideału. Marnują dwie godziny w popołudniu na powtórki, marnują ponad 3 godziny w niedziele rano...

 

Co do sprawy z Torbicką - powinny być przeprosiny i tak dalej. I koniecznie mogli tą dyskusję zrobić wcześniej, już za poprzedni zarząd.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wielkanoc-w-tvp2-kocham-cie-polsko-kabaret-hrabi-i-filmy - podsumowanie wielkanocnych propozycji TVP2. Dzisiaj to prawie same filmy. Barwy szcześcia o 19:25 nikomu się niepotrzebne. Jedna powtórka by wystarczyła. Z premier tylko Jeden z dziesięciu.

 

I jeszcze wrócę do M jak miłość. Dzisiaj pojawiły się w VOD TVP wszystkie odcinki, których nie dodawali od początku miesiąca. A i tak są oburzeni, bo nie podali powodu, czemu nie ma. Przecież było, że prowadzą negocjacje, prawda?

Ponadto producent serialu mówią, że przynosi on zyski. I tu się zgadzam - http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51902,Producent-”M-jak-milosc”-zapewnia_-ze-serial-przynosi-TVP-zyski.Skąd Kurskiemu wzięły się spadki? Coś podejrzewam, że oszczędzają, bo chcą dużo wydać na "Złoty wiek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w TVP2 nie powinno być powtórek ''Rodzinki.pl'' i Cejrowskiego które są powtarzane po raz tysięczny - mam ich serdecznie dość. Co do promowania nowych artystów to ja jestem za, tak samo jestem za promowaniem nowych artystów kabaretowych bo ciągłe pokazywanie znanych nam kabaretów bądź satyryków, typu Kryszak czy Poniedzielski to pewnie niektórym już się przejadło. Dla mnie powinni się pojawić nowi artyści kabaretowi i satyrycy, którzy godnie by zastąpili np. Kryszaka, Poniedzielskiego, Andrusa czy Krosnego, którzy za jakiś czas zejdą ze sceny kabaretowej.

 

Co do transmisji oper w TVP2 to będzie kłopot, bo znawca tego gatunku Pan Bogusław Kaczyński od dwóch miesięcy już nie żyje, a poza tym to trudno byłoby znaleźć godnego następcę p. Kaczyńskiego. Pamiętam jak jeszcze w 2006 roku w TVP2 leciały zapowiadane przez Pana Bogusława Kaczyńskiego ''Złote dwunastki baletu'', które leciały w niedzielę po godz. 23:00 i od tamtego momentu przestano pokazywać Opery i Balet w TVP2.

 

Co do propozycji programowych na Wielkanoc w TVP2, to chętnie obejrzę np. ''Kabaret Hrabi'' czy filmy.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę z kolei,że śp. Bogusław Kaczyński właśnie najbardziej by sobie właśnie życzył oper w telewizji. Myślę,że to najlepsza rzecz jaką można dla niego teraz zrobić. Mówicie,że nie ma go kto zastąpić?? Wiadomo,że śp. Bogusław Kaczyński był wyjątkowy, jednak na pewno nie chciałby by jego odejście oznaczało koniec propagowania opery. Są ludzie, którzy się tym zajmują chociażby wspomnę tych, których sam kojarzę  Alicja Węgorzewski, Maria Walawska, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. To teraz się zastanówmy, co w zamian. Usunięcie powtórek Rodzinki.pl popieram. A widzom napisać, że powtórki macie w TVP Seriale i TVP HD. Tutaj wystarczą. Cejrowski to samo - wałkują to samo. O, i jeszcze powtórki Na sygnale.

Przy okazji - Na sygnale też wałkują. Wiem, dobry serial, no ależ ileż można?!!?!? Więc się zwalnia jeden slot 13:35 - 15:45. Można w tym bloku dać serial z archiwum i taki popołudniowy program na żywo /aktualne tematy, sprawy społeczne i tak dalej/.

Kolejny slot do zwolnienia to poranki. Mogliby zrobić blok "Z archiwum Dwójki" i emitować od 06:00 do 08:00 stare programy, teleturnieje i tak dalej. Dziwię się, czemuś to nadal trzymają w archiwach, zamiast to puścić po latach. Przykład? Sceniczny Parawan Artura I. Jedyna emisja była w 1996. I przez prawie 20 lat zalegała w archiwach. Dopiero dziś powtórka, ale w TVP Rozrywka, i na dodatek póżno w nocy. Zapomniane programy możnaby emitować.

 

Zapomniałeś o niedzieli i 3,5 godzinach marnowanych na powtórki seriali. Ja bym wprowadził Pytanie na śniadanie, ale takie bliżej formuły piątkowej z 2011-2012. Kulturalne wydania, sprawy regionalne, odmienne od wydań poniedziałek-sobota. Jako taka alternatywa dla Dzień dobry TVN.

 

Artyści kabaretowi? Andrus, Kryszak, Krosny jeszcze z dekadę będą nas śmieszyć, a Poniedzielski pewnie kilka lat. Mi w Dwójce nie przeszkadzają. Ale popieram promowanie nowych kabaretów. Niech wybiorą się na PAK-ę, wybiorą kilka obiecujących kabaretów i poproszą o występ w DBJW. I kto wie, co będzie dalej.

 

W ogóle chciałem już nakreślić, jakie imprezy latem zobaczymy w Dwójce.

Z kabaretowych to Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Kabaretu w Koszalinie oraz Świętokrzyska Gala Kabaretowa.

Niepewne jest wspólne widowisko Górskiego i Wójcika, które zawsze było po zakończeniu sezonu ich programów. Ale może powtórzy się historia z 2013 i 2014.

Z innych to... Możliwe, że Lato z Radiem. Było, że pięć koncertów. Potem wyszło, że w Jedynce i trzy koncerty. To może dwa trafią do Dwójki? Bo jak nie, to Dwójka będzie pierwszy raz od lat bez trasy koncertowej robionej np. z jakimś radiem.

Festiwal Piosenki i Kultury Romów? Pewnie będzie. Nie obrażę się, jak wróci Festiwal Piosenki Rosyjskiej, albo transmisje na żywo z poznańskiej MALTY.

 

Opery. No właśnie. Ja bym zaryzykował i dał bez żadnego wstępu i tak dalej. No ale z drugiej strony np. będzie zagraniczna opera i nikt nie będzie wiedział, o co w niej chodzi. Nie wiem, kto by zastąpił B. Kaczyńskiego. Może R. Kamyk? Walewska albo Węgorzewska? Jako eksperci, tak. Albo Bernard Ładysz. Mogliby zrobić takie pasmo chociaż raz w miesiącu.

 

Sprawy bieżące.

Ponoć Młynkowa nie będzie już prowadzić TVOP - podaje Fakt. Cóż. Była taka sobie, początkowo w ogóle nie radziła sobie. No ale kto ją zastąpi? Kurdej-Szatan? Może tak, może nie. Może Zawadzka?

Śniadania na trawie dzisiaj nie oglądałem, nie wiem, ciekawy temat był? Warto oglądać? Powtórek Sondy 2 już nie rozumiem. Ale podejrzewam, że to za Wielki Piątek te powtórki. No ale za tydzień powtórka jest i w piątek, i w sobotę. Marnują cenny czas.

Z kolei dzisiaj wielkanocne Kocham cię, Polsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Opery to z Bernardem Ładyszem będzie trudno, w końcu w tym roku będzie miał 94 lata chociaż mimo to świetnie się trzyma. Następców Bogusława Kaczyńskiego jest pełno, np. wspomniany już Robert Kamyk który zastąpił Kaczyńskiego w prowadzeniu ''Koncertów Noworocznych z Wiednia''.

 

Jeśli chodzi o letnie koncerty to zobaczymy, ciekaw jestem natomiast czy się pojawi tradycyjny koncert z Krakowa pt. ''Szalom na Szerokiej''?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że prowadzi.

 

A ty mi nie wciskaj, że go nie było.

 

Dlaczego nie można chwalić polskiego filmu, który zdobył Oskara? W myśl nowych założeń TVP jako Media Narodowe, "Ida" powinna być przechwalana - szczególnie na świecie. Tymczasem telewizja publiczna robi materiał o filmie, za plecami autorki cyklu "Kocham kino", dyskredytujący wizję autora, bo im nie pasuje do własnej wizji rzeczywistości. Nie mówię, żeby nie było krytyki. Ale TVP powinna unikać tak jednoznacznych stanowisk.

 

Unikanie jednoznacznych określeń po jednej ze stron nie oznacza, że nie ma swojego zdania. Torbicka od lat prowadzi swój autorski cykl w TVP2, więc nagle nie zajmie się organizowaniem paneli dyskusyjnych. Kurski niech sobie zatrudni kogoś młodego, który miałby ochotę bawić się w taką szkółkę filmową.

 

 Cały czas zakładasz, że tu chodzi o jej dobrą wolę. No tak, bo przecież ona jest prezeską TVP. :roll:

 

Po co mi to piszesz? Nigdzie nie twierdziłem, że to nowa i nieznana sytuacja.

 

Subtelności cię rażą. To może nie czytaj moich wpisów?

 

Rozumiesz w ogóle o czym mówisz? W ich wypadku chodzi mi o nieutrwalanie kłamstw na temat orientacji. Niepodparte to było żadną dziedziną nauki, szczególnie medycyną. Sam za chwilę mówisz:

 

To może nie sprowadzaj wszystkiego co mówię do tej kwestii?

 

Nie żartuj. To nie jest żaden autonomiczny program. Ma 4 prowadzących. Moim zdaniem powinny być 2 przeciwległe programy - jeden na TVP1, drugi na TVP2. To byłaby idealna sytuacja.

 

Nie powiedziałem, że załatwiał. Ale zestawienie Pospieszalskiego i Lisa najlepiej oddaje sytuację. Inny przykład to "Żołnierze wyklęci" - chyba mi nie powiesz, że temat za czasów prezesa Brauna nie był poruszany? Religijne relacje też były. A Doda, to za co poleciała? Monitoringu zleconego przez KRRiT w czasie wyborów, pewnie nie uznajesz, więc nie warto przypominać?

Co do moich kryteriów, poprzednia wersja TVP ich nie spełniała całkowicie. Ale lepsze to było niż teraz. Poza Sondą 2 w Dwójce, praktycznie nic nie znajduję dla siebie. Z większością tez w TVP1 lub TVP2 się nie zgadzam. Dlatego przesunąłem je na swoich listach programowych na dalsze miejsca. I jak widać po oglądalności, nie tylko ja tak zrobiłem. Telewizję Polską niedługą będą stale wyprzedzały kanały komercyjne także w grupie 4+.

Pierwsza kwestia - piszę o odcinku filmowym, że wielu ludzi, w tym ja nie odnalazłem swojego punktu widzenia,że na tym polu brakowało pluralizmu,a Ty,że Pospieszalski. No albo rozmawiamy poważnie albo udajemy. Pospieszalski nie zajmuje się filmami. Oczywiście to co teraz zrobiono to z kolei wajcha w drugą stronę co krytykuję. Różnica jest taka,że Tobie nie przeszkadzał fakt,że choć środowisko konserwatywne jest dość spore w Polsce to jego głos np. odnośnie "Idy", co jest takim dobitnym przykładem był całkowicie pominięty. Ja chcę TV prawdziwie publicznej, gdzie zarówno głosy konserwatywne, liberalne, lewicowe i inne będą słyszalne. Na razie TVP się to nie udaje, brak dużego programu publicystycznego prowadzonego przez osobę o odmiennych poglądach. Była propozycja dla Wielowieyskiej, nie wyszło, może z kimś innym. 

P.S. Nie napisałem,że Torbicka nie ma swojego zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Śniadania na trawie dzisiaj nie oglądałem, nie wiem, ciekawy temat był? Warto oglądać?

Temat raczej filozoficzny i, zwłaszcza ze względu na zbliżające się święta, dość bezpieczny (kwestia duchowości). Plus za zaproszenie ateistki i buddysty do programu, choć raczej dominowała rzymskokatolicka wersja duchowości (zamiast jednego z dwóch katolików można byłoby zaprosić jakiegoś przedstawiciela Kościoła wschodniego [największej mniejszości religijnej w Polsce], choć tam tegoroczne święta wielkanocne wypadają dopiero 1 maja [ze względu na inny sposób naliczania dni świątecznych]).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

 

Opery - trochę odjechałem z tym Ładyszem, ale mi chodziło o to, że od czasu do czasu powinien się pojawiać jako ekspert, gość. Jest też ta, co komentowała z Kamykiem koncerty noworoczne z Wiednia w tym i ubiegłym. A mogliby też zaprosić Kazimierza Kowalskiego. Też znany ekspert od opery, solista, prezenter.

Chociaż można też przenieść do Dwójki program Kazimierza Kowalskiego, w którym przedstawia znane piosenki operetkowe. Obecnie bodaj w TV Polonia czasem leci. W TVP2 miałby lepsze wybicie i dobrą oglądalność.

 

Szalom na Szerokiej - podejrzewam, że relacje dadzą. Mnie natomiast zastanawia, co z Przystankiem Woodstock. Może powrócą transmisje na żywo? Od kilku lat jak już coś stąd dają, to tylko relacje. No zobaczymy.

 

fan tv - dla mnie jest dobry. Na pewno lepszy od tego, co serwują Polsat, TVN i TV 4. W Dwójce jednak jest inny dobry serial o pracy lekarzy - Na dobre i na złe.

 

Śniadanie na trawie obejrzałem w VOD. Dobry temat, ale tu się zgodzę, że można było porozmawiać o każdej wersji duchowości po równo.

 

Kocham cię, Polsko! Odcinek wielkanocny chyba najlepszy z dotychczasowych. Naprawdę, prowadząca rozluźniona, niektóre odpowiedzi to "perełki" /np. woda święcona w koszyczku wielkanocnym ;)/. Znów wygrała drużyna Musiała. Aha - Królikowski rozwalił system na koniec programu. Powiedział bowiem, że "Dwójka to fajna, podchmielona stacja" ;) Aluzja do szefa? ;)

Aha - powtórkę strasznie pocinają widzę. Nie wiem, co wypadnie, ale musi, skoro o 15:55 jest już film w ramówce.

 

Dziwi usunięcie filmu Och Karol, 2 tak bez przyczyny. Jeszcze w piątek na FB umieścili zwiastun Och Karol, 2. Też się zdziwiłem, jak dali inny film. Wieczór w Wielką Sobotę to już wieczór zmartwychwstania Jezusa, już można dawać rzeczy komediowe/rozrywkowe. Więc nie wiem, czemu wycofali tak nagle film z emisji.

Ciekawe, czy jutrzejsza powtórka o 15:40 zostanie wyemitowana, czy też spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyemitowano skróconą powtórkę ''Kocham Cię, Polsko!'', w której nie pokazano kategorii ''Telewizja & Film'' oraz występu De Mono.

 

Co do ''Przystanku Woodstock'' to nie wiem czy TVP2 pokaże w tym roku tegoroczny koncert, zresztą Jurek Owsiak jest nielubiany przez nowe władze TVP które jest zapatrzone w ojca Rydzyka i Pawłowicz, którzy uważają Owsiaka za wroga numer 1.

 

Co do niewyemitowania filmu ''Och Karol 2'' to nie mam zielonego pojęcia, dlaczego nie wyemitowano wczoraj tego filmu. Ja też ciekaw jestem, czy jutro wyemitują ''Och Karol 2'' czy dadzą inny film w zamian?.

 

Natomiast dzisiaj w świątecznej ''Familiadzie'' walczyli ze sobą Drużyna ''P[beep]rnij Mnie'' kontra Drużyna ''Komediowej Sceny Dwójki''. Najlepszy był w finał, w którym uczestnik z Drużyny ''Komediowej Sceny Dwójki'' przy jednym pytaniu dwa razy usłyszał sygnał błędnej odpowiedzi, gdzie Karol gdy mówił słowo podane na tablicy to też było słychać sygnał błędnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...