Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TVN - tutaj to jeszcze nic nie wiadomo, czy będzie sylwester czy nie. Co do TVP2, to czytam, że wystąpią m.i.n. Górniak i Farna. A niby Górniak miała nie występować na tegorocznym sylwestrze. Ciekawe, jaką gwiazdę zagraniczną zaprosili.

 

Adam Lambert w sobotę wystąpi w The Voice of Poland. Proszę, jak dobrze. Brawa dla TVP. Dodam, że chwila i The Voice wyprzedzi Mam talent w najchętniej oglądanych programach rozrywkowych.

 

Pasmo popularno-naukowe? Przydałoby się. Już takie było, o którym wspominałem - "Cogito". Były tam programy o nauce, kulturze, literaturze. Dziś coś jest potrzebne zamiast pasma z powtórkami. Ileż można powtarzać Cejrowskiego i Boskich? Z Na sygnale też zaczynają przeginać z powtarzaniem.

 

Święta - Barwy szczęścia są tylko w Wigilię. Są świąteczne wydania Familiady, filmy, które już były, kabarety, kolędowanie... Oferta różnorodna, ale nie powala.

 

Aha - mogliby wrócić do braku reklam w Wigilię, ale to już na inny wątek.

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 3,1 mln oglądalności Familiady po ponad 20 latach nadawania to sukces? Tak, i to wielki. Po pierwsze dlatego, że formuła programu jest prosta, jasna, przyjemna i niezmienna. Nie ma poczucia że coś nagle tam będzie do góry nogami przewrócone. Poza tym to przyjemny deser do obiadu, szczególnie suchary ;) (ale bądź co bądź kilkanaście kultowych odpowiedzi jest już historycznymi tekstami i perełkami "Łapu-Capu"). Po drugie: tutaj też wpływ na taki wynik ma to, co emitują o tej porze inne stacje. A wygląda to niezbyt ciekawie. Polsat i TVN powtarzają swoje programy z tygodnia, Siódemka i Czwórka emitują nudne filmy powtarzane już wiele razy, a TVP1 chyba wszystkiego już o tej godzinie próbowała, filmu, serialu, a teraz chyba Retromania leci w porze Familiady. W zasadzie kojarzę tylko 2 przypadki, gdy oglądalność innego kanału mogła dorównać widowni tego teleturnieju. Pierwszy to taki, gdy TVP1 relacjonuje skoki narciarskie i zawody rozgrywane są około 14 (jest kilka takich konkursów). A drugi przypadek, obecnie niewystępujący, to wtedy gdy Polsat relacjonował wyścigi F1, ale tylko za czasów Kubicy, a i wtedy oglądalność nie była taka by zdetronizować Familiadę.

 

Sprawa Durczoka - od początku wiedziałem że to kit i bajer. Tygodnik ABC, który to opublikował, po prostu związał ze sobą 2 informacje. Pierwszą, że Lis wylatuje. Drugą, że Durczok pewnie chce wrócić do mediów. Potem się to jeszcze zmieniło że podobnież wielka stacja chce go zatrudnić. No i jest temat na okładkę. A że potem okazuje się to nieprawdą? Trudno, nakład idzie. Podobne kaczki dziennikarskie o Durczoku wypuszczano niecały miesiąc temu, po gościnnym artykule w Dzienniku Zachodnim nt. wyborów parlamentarnych. Wtedy też były spekulacje, że Durczok będzie raczej publicystą.

 

Co do pasma popularno-naukowego: jeśli będzie to dobrze zrobione, to fajnie się to będzie oglądało.

 

Jeśli chodzi o kabarety, to szczerze nie wyobrażam sobie żeby Dwójka zaprzestała ich emisji. Dwójka od zawsze była kanałem nastawionym na rozrywkę i naturalne się stało że najwięcej kabaretonów, a także całych programów danych formacji kabaretowych pojawia się tam. W ogóle to sformułowanie "prymitywne kabarety" (ono jest chyba z wypowiedzi Glińskiego) jest zbytnim uogólnieniem. Czyli co, wszystkie te programy są prymitywne i głupie? A np. Kabaret Moralnego Niepokoju, też jest prymitywny? A kabaret "Hrabi"?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg planów TVP publicystyka polityczna znika z TVP2, a takowy pojawi się w TVP1. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tomasz-lis-tylko-do-konca-stycznia-w-tvp-nowy-program-i-bez-durczoka

Tomasz Lis ze swoim programem "Tomasz Lis na żywo" był obecny na antenie TVP przez prawie 8 lat.Wprowadzona została przez ówczesnego Prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego. Audycja miała swoją premierę w poniedziałek 25.02.2008 r. W pierwszym odcinku z tego co pamiętam poszczególne części poprzedzała sonda uliczna. Szybko z niej zrezygnowano. Program przez lata budził sporo kontrowersji zwłaszcza wśród środowisk konserwatywnych. Tomaszowi Lisowi zarzucano brak neutralności w prowadzeniu dyskusji, to,że był aktywnym jej uczestnikiem i opowiadał się po jednej ze stron i nierówno traktował swoich gości- jednym dawał możliwość swobodnej wypowiedzi, innym notorycznie przerywał. Także dobór gości budził kontrowersje- zarzucano brak pluralizmu. Tomasz Lis poza prowadzeniem programu w TVP ma swój portal,a także prowadzi jeden z tygodników. O ile w TVP zachowywał jakieś pozory to w tych innych mediach dawał ewidentnie wyraz swoim poglądom i to w bardzo niewybredny sposób. Spowodowało to,że politycy PiS od Listopada 2012 r. rozpoczęli bojkot tej audycji, która trwa do dziś. W programie Tomasza Lisa dominowały następujące wątki: kościół( jego krytyka ), sprawy światopoglądowe ważne z punktu widzenia Lewicy i atakowanie głównej partii opozycyjnej,a obecnie rządzącej czyli PiS. 

Największe kontrowersje wzbudziła audycja, w trakcie której Tomasz Lis zacytował rzekomy wpis Kingi Dudy, córki kandydata na urząd Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ten wpis nie stawiał w najlepszym świetle córki jak i samego polityka.  Bardzo szybko, bo jeszcze w trakcie audycji internauci w bardzo prosty sposób zweryfikowali,że jest to konto fałszywe tzw. fake. Tomasz Lis przeprosił następnego dnia. 

 

Tomasz Lis na pewno jest ważną postacią polskiego środowiska dziennikarskiego, o czym świadczy fakt,że tak wiele uwagi poświęca się jego audycji i komentuje niemal każdą wypowiedź. Jedno go cenią, inni wręcz przeciwnie, Wobec Tomasza Lisa trudno zachować obojętność. Wzbudza emocje, co jest jego osiągnięciem, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomasz Lis na pewno jest ważną postacią polskiego środowiska dziennikarskiego, o czym świadczy fakt,że tak wiele uwagi poświęca się jego audycji i komentuje niemal każdą wypowiedź

 

 

Nie ma się co dziwić, że wzbudza zainteresowanie - gdyby prowadził w normalny sposób rozmowę nikt by się nim nie zainteresował. Jak wszędzie -  ostry język, ostre polemiki, budowanie programu na kontrowersjach w tym m.in. doborze gości - Widzów takie rzeczy interesują. Polacy uwielbiają kłótnie i spory w mediach. I na dodatek narzekają na to a sami oglądają to z wypiekami na twarzy. Hipokryzja i Polaków i dziennikarstwa

 

Ja bym tego nie nazwał osiągnięciem a wyłącznie upadkiem dziennikarstwa.

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiąc na antenie będzie Lis, a nie będzie Pospieszalskiego. Brak pluralizmu? :lol2:

 

A tak poważnie: Poczekamy dopiero na działania nowej władzy i prezesa, którzy dopiero przyjdą.

Tak na poważnie kolego TVP i jej aktywność publicystyczna nie kończy się na dwóch programach - pluralizm w TVP nie był zachowany co nie dziwi . Dla każdej władzy TVP to łup i nie było wyjątku. Pospieszalski to taki listek figowy był.. 

Chętnie obejrzę film "Ida". 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu myślałem, że będzie coś nowego z publicystyki politycznej w Dwójce, a tutaj jednak definitywnie znika z Dwójki... Niedobrze. No dobra, będzie nowy program w Jedynce, a w Dwójce nic poza wstawkami w Panoramie?

 

Durczok to od początku wiedziałem, że to ściema.

 

A Lis? Z jednej strony dobrze, że znika, no ale z drugiej trochę będzie jednak go brakować. Niektóre programy dało się oglądać. Interesujący goście, ciekawe tematy. No ale - koniec musiał nastąpić. Pewna karta w lutym zostanie zamknięta. Co dalej? Wygląda na to, że przesuną dokumenty z 22:50 na po M jak miłość, albo dadzą zupełnie coś nowego na to pasmo.

 

Idę obejrzę - dotąd oglądałem tylko fragmenty. A, że to film nagrodzony Oscarem, to tym bardziej się skuszę dzisiaj go obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę obejrzałem. Bardzo dobry film. Do wczoraj nie wiedziałem, że ten film oryginalnie nagrano w 4:3. W SD był rozciągnięty, w HD po bokach z czarnymi pasami.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/skoki-narciarskie-w-tvp-1-biegi-w-tvp-2-a-lyzwiarstwo-szybkie-w-tvp-sport- wiem, wiem, już to było, no ale życzę sobie, by nie wyczyniali tak jak ostatnio - nie ma Kowalczyk, nie ma transmisji.

 

Dzisiaj tradycyjnie - O mnie się nie martw, Rodzinka.pl i Latający Klub 2. Im bliżej do końca, tym lepiej. Aha - pragnę zauważyć, że Latający Klub 2 już za tydzień ma ostatni odcinek. Seriale piątkowe ostatnie odcinki w tym sezonie mają dwa tygodnie póżniej, a Latający Klub 2 już będzie powtarzany. Skąd to się bierze, nie wiem. Nie lepiej wydłużyć Latającego Klubu 2 o tydzień? Co by nie szkodziło emitować premiery w piątek 4 grudnia?

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę obejrzałem. Bardzo dobry film. Do wczoraj nie wiedziałem, że ten film oryginalnie nagrano w 4:3. W SD był rozciągnięty, w HD po bokach z czarnymi pasami.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/skoki-narciarskie-w-tvp-1-biegi-w-tvp-2-a-lyzwiarstwo-szybkie-w-tvp-sport- wiem, wiem, już to było, no ale życzę sobie, by nie wyczyniali tak jak ostatnio - nie ma Kowalczyk, nie ma transmisji.

 

Dzisiaj tradycyjnie - O mnie się nie martw, Rodzinka.pl i Latający Klub 2. Im bliżej do końca, tym lepiej. Aha - pragnę zauważyć, że Latający Klub 2 już za tydzień ma ostatni odcinek. Seriale piątkowe ostatnie odcinki w tym sezonie mają dwa tygodnie póżniej, a Latający Klub 2 już będzie powtarzany. Skąd to się bierze, nie wiem. Nie lepiej wydłużyć Latającego Klubu 2 o tydzień? Co by nie szkodziło emitować premiery w piątek 4 grudnia?

Maciejolku,ale tak będzie z tymi Biegami. Sama TVP o tym mówiła. Zresztą wystarczy spojrzeć na obecny sezon : https://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_Świata_w_biegach_narciarskich_2015/2016 Biegów w tym sezonie jest 36,a TVP pokaże około 20 w sezonie.

 

Co do Idy to zacząłem oglądać,ale szybko przełączyłem. Strasznie nudny, kino zdecydowanie nie dla mnie. Zdążyłem zobaczyć laudację na cześć Wandy Gros. Ten kto się interesuje historią wie jaką kartą się ta osoba zapisała.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluralizm w TVP był i jest. Dopuszcza się inne, czy nowe poglądy. Teoretyczny pluralizm pod linijkę nie jest możliwy i nigdy nie będzie, @wislok. To jakieś mrzonki.

Idę już widziałem.

 

Jak był/jest pluralizm to tak jak Ci pisałem wcześniej odpal sobie pół dnia TVP Info - będziesz słuchał cały czas jacy to obecnie rządzący są niedobrzy, a aktualna opozycja diamentowa. Potem odpal sobie przez drugie pół dnia Republikę i usłyszysz jak to wspaniale z tym TK i jak ta okropna opozycja śmie coś gadać. Potem wyłącz TV i pomyśl czy to jest biało - czarne ? Na pewno nie więc dlaczego to tak przedstawiają ? Ano dlatego, że jedna w pełni popiera jedną stronę a druga drugą. Tylko małe zastrzeżenie Republika, TVN i inne to stacje prywatne i mogą sobie promować kogo chcą! Jednak jak zaczyna to robić TVP to coś jest nie tak....

 

Poczucie kontrastu jak cały czas oglądasz TVP czy TVN może Ci dać tylko w pełni nieobiektywna druga strona i może wtedy doznasz olśnienia jaki to pluralizm masz w TVP i jak to jest przedstawianie ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. Dla Ciebie film niezły, dla mnie dobry. Wynik filmu niezły.

 

Czyli około 16 biegów przepadnie. Trzeba będzie oglądać Eurosport...

 

"Paranienormalni Tonight" - sezon za nami. W moim TOP5 w tym sezonie odcinki z Farną, Kryszakiem, Tomsonem i Baronem, Gortatem i Włodarczyk i Małachowskim. Ciekawą rzecz zauważyłem na koniec odcinka w czwartek. Prowadzący normalnie zapraszali na kolejny odcinek. I tutaj mi się nasuwają trzy kwestie.

- pewna: że w tym sezonie programu już nie będzie, za tydzień mecze, za dwa z kolei już powtórki,

- i dwie niepewne: że będzie III sezon wiosną, choć nikt nic nie potwierdził, albo odcinek z Kurzajewskim miał lecieć we wrześniu, ale po tej aferze z nim, bo zareklamował program Polsatu, przesunięto go na koniec.

 

Rodzinka.pl jak zwykle śmieszny, fajny odcinek. ;) Latający Klub 2 też niczego sobie. A dzisiaj The Voice of Poland - Półfinał, wcześniej już ostatni w tym sezonie odcinek "Postaw na milion". Wiosną kolejna seria. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co oglądam na TVP2 to Rodzinka.pl, mecze oraz Tylko dla dorosłych. Nie wiem dlaczego jeden odcinek trwa tylko 30 minut, bo stand up jest miodzio i zjada wszystkie nieśmieszne kabarety.  :mrgreen:

 

Kiedyś na TVP był też STENDAP* z Comedy Central, prawda?

 

*oryginalna pisownia zdaniem satkuriera=wyraz na D :P

Edytowane przez tomas1395
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie stand-upu a'la Comedy Central. Wiem, jest w Tylko dla dorosłych, no ale to co innego.

 

Wczoraj półfinał The Voice. Naprawdę świetny. W finale nie mam swojego faworyta. Młynkova wczoraj ciągle się gubiła. A najśmieszniejsza to pomyłka o tańcu ;) A Adam Lambert? No cóż, klasowy wokalista.

 

Wczoraj w TOK FM dyskutowano o Prokuratorze. Gość pana Krzyżaniaka, prezes ATM Grupy powiedział, że są szanse na II sezon serialu. Rozmawiają z TVP2. A prowadzący, którego cenię, dał o serialu opinię negatywną, chodziło o łączenie wątku głównego z wątkami poszczególnych odcinków. Tu się nie zgodzę. Serial nie był zły, ale te przewidywalne odcinki... Jednak liczę na II sezon.

 

Strasznie pusto w tej Dwójce w niedzielne wieczory. Rok temu było lepiej. A dzisiaj to sobie obejrzę tylko Skyfalla. Bo tak to same powtórki. Wiosną by się coś przydało na pasmo 19:05-23:00. Tylko co? Nie mam pomysłu na niedzielne wieczorne pasmo...

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...