Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj za ostro oceniacie Szopkę. Lepsza taka niż żadna, poprzednia władza w ogóle się z siebie nie śmiała nawet delikatnie. 

Pozwolisz, że się troszkę nie zgodzę. Do sylwestra 2009/10 włącznie Szopka była, potem z niej zrezygnowano z powodu katastrofy smoleńskiej, choć to miało być tylko na rok, a nie na 6 lat. Ale żarty z poprzedniej władzy były w programach kabaretowych i to bardzo często, że tylko wspomnę słynne "Posiedzenia Rządu" z Robertem Górskim jako premierem. Nawet teraz, gdy puszczają w TVP powtórki kabaretonów, to tych aluzji można odszukać na pęczki.

 

A, i żeby nie było że widzimy tylko ciemne strony, to akurat końcowa piosenka mi się podobała, miała takie pojednawcze przesłanie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta ostatnia piosenka nawet całkiem, podobała mi się też piosenka jak Tusk "uciekał" do Brukseli. Ogólnie ja się w ogóle jednak nie śmiałem, wyłaczając rozkład po kim " jadą" to nie było ani genialnie ani fatalnie. Ale rozkład gdzieś 98℅ do 2% wiadomo w jakich proporcjach w stosunku do kogo to powoduje, że wyglądała to jak wyprodukował wiadomo kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj za ostro oceniacie Szopkę. Lepsza taka niż żadna, poprzednia władza w ogóle się z siebie nie śmiała nawet delikatnie.

Kłamiesz. D. Tusk miał na tyle dystansu, że sam wystąpił w jednym z programów kabaretowych ( z Górskim). O ile pamiętam, to mocno ten występ krytykowałeś. :P Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłamię, Szopek nie było i o tym pisałem !! Dlaczego?  Sorry,Kirku,ale szopek nie było.

Poprzednie szopki wracając do tematu też chyba robił Wolski. Zrobił taką jaką zrobił, jest podobno wolność artystyczna, chyba,że ona nie dotyczy Marcina Wolskiego. Ja tam z wielu momentów się śmiałem.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to musi być koniecznie Szopka? Nie. Zresztą odnosiłem się głównie do tego fragmentu twojej wypowiedzi: "poprzednia władza w ogóle się z siebie nie śmiała". To nieprawdziwe stwierdzenie. Szopka nie jest jedynym programem satyrycznym na antenach TVP.

 

Zresztą, moim zdaniem to dobrze, że ich nie było. Archaiczny szajs.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to musi być koniecznie Szopka? Nie. Zresztą odnosiłem się głównie do tego fragmentu twojej wypowiedzi: "poprzednia władza w ogóle się z siebie nie śmiała". To nieprawdziwe stwierdzenie. Szopka nie jest jedynym programem satyrycznym na antenach TVP.

 

Zresztą, moim zdaniem to dobrze, że ich nie było. Archaiczny szajs.

Od kiedy Górski to polityk by się sam z siebie śmiał.Wolski to jednak element władz TVP,a te są z politycznego nadania, więc tu określenie,że władza się śmieje jest adekwatniejsze.  Występ pod PR Tuska nie zmienia,że dystansu do siebie nie ma, co wiem bo interesuję się polityką .Dla mnie nie jest to archaiczny szajs. Kasia Sawczuk fajnie się prezentowała, nawet jej nie poznałem. Rozumiem,że tutaj wszystko się krytykuje co zrobi TVP. Może niech ci eksperci od kabaretów na forum zrobią coś lepszego skoro wszystko jest be.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność artystyczna, TOK FM [beep] cały czas na władzę i chwali opozycję to jest to ok. Nie znoszę takiej hipokryzji.

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę się trochę opanować - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku ''Szopki Noworocznej'' w latach 2011-2015, to zażalenie należy skierować w tej sprawie do byłego już dyrektora TVP1 Piotra Radziszewskiego, który z nieznanych nam powodów nie chciał ''Szopki Noworocznej'' za jego kadencji. Dziwie się, że ''Szopki Noworocznej'' w tych latach nie robili np. Jacek Fedorowicz (który w latach 2001-2004 robił ''Szopkę'') czy Beata Harasimowicz?.

 

Z Krzyżaniakiem nieco się zgodzę, bo rzeczywiście większość skeczy była słaba (z wyjątkiem skeczu o JKM-ie, Putinie i ''zielonych ludzikach'').

 

@wislok odetchnij lepiej, bo @Mr.Orbita może dać ci ostrzeżenie albo bana za posty, jakie piszesz i prowokujesz (zwłaszcza z tym co o TOK FM napisałeś). Ekspertem od kabaretów tutaj na forum jest @AtoMan, więc on powinien się wypowiedzieć lepiej na temat ''Szopki''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowokuję, skoro ktoś wrzuca linka, to chyba można się odnieść. Krzyżaniak niech się wstydzi za Lisa, Wołka, Władykę i Żakowskiego co mają audycję w piątek, pewnie to mu nie przeszkadza. Zaczęła się nagonka na ludzi, którzy wystąpili, język potępiania i podejrzewam,że faktycznie jak będą mogli to pozbawią tych osób możliwości wykonywania zawodu. Człowiek medium zaangażowanego  krytykuje inne medium zaangażowane, medium, które jest spółką Skarbu Państwa, więc było i jest zależne .. Co do konsekwencji, jak administracja uzna to uzna, ich prawo, ja nie będę ograniczał swojej wolności słowa nazywania hipokrytów hipokrytami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale nie narzucaj swojego zdania innym i rob to przede wszystkim z kulturą. Krzyżaniak wg mnie zawarł w tym tekście samą prawdę o tym w jaki sposób działa w tej chwili TVP. Nie masz żadnych dowodów na to, że działał zgodnie z linią programową TOK FM więc wyluzuj i nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń. To jest jego prywatna strona.

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę nie naruszać III. 6 Regulaminu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłamię, Szopek nie było i o tym pisałem !! Dlaczego?  Sorry,Kirku,ale szopek nie było.

Poprzednie szopki wracając do tematu też chyba robił Wolski. Zrobił taką jaką zrobił, jest podobno wolność artystyczna, chyba,że ona nie dotyczy Marcina Wolskiego. Ja tam z wielu momentów się śmiałem.

To ja to chyba nawet napisałem w swoim poprzednim poście, że szopek nie było :)

 

A co do poprzednich to masz rację, też je robił Wolski, stworzył chyba większość z tych, które pojawiły się od Sylwestra 1990/91 (to była bodajże pierwsza jego szopka). Często robił je z Markiem Majewskim, a gdzieś do 1994 roku wraz z Andrzejem Zaorskim i Jerzym Kryszakiem (bodajże jedna albo dwie szopki były traktowane jak specjalne odcinki "Polskiego ZOO").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super 3 polityków PO, pismak wyborczej, i ksiądz TVN. Ich opinia była znana zanim ją wygłosili. 

 

A co do szopek niigdy do mnie ta forma nie trafiała, widziałem tą tegoroczną i mam takie same odczucia jak po po przednich zbytnio mnie to nie bawi. Oczywiście pojedyncze rzeczy są śmieszne ale jako całość to nie zbyt dobrze się prezentuje. Zawsze mam odczucie, że to takie sztuczne i szykanie na silę śmiania się z polityków, kabarety lepiej wypadają w tym w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być dobrze zrozumianym- uważam,że dawniej były dużo lepsze szopki, zawsze ceniłem to,że miały one dystans do polityków wszystkich opcji- tu tego zabrakło, szkoda. No cóż - Wolski też się pewnie zmienił przez te lata, nie ukrywa swoich wyrazistych poglądów i to było widać w "Szopce". Ogólnie uważam,że dobrze gdyby w TVP nie pracowały osoby tak wyraziście opowiadające się. Wolski się z tym nie kryje.

Jednak nie chciałbym żeby aktorów tam grających dano łatkę i żeby spotykały ich jakieś nieprzyjemności. To do niczego nie prowadzi i to mnie tak jakby ubodło w tekście red. Krzyżaniaka, który pogrubionym tekstem wymienia ich dodając jakby na "czarną listę". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieli przecież w czym biorą udział. Katarzyna Sawczuk o której pisze Krzyżaniak nawet na Insta wrzuciła zdjęcie z nagrań na tle obrazu pewnego byłego rudowłosego polityka opozycji z głupią miną. Skoro za przekonania piętnuje się Jandę, Stuhra czy Ostaszewską to dlaczego nie piętnować drugiej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram i ja osobiście tego nie czynię. To są aktorzy, jeśli ktoś gra mordercę to znaczy,że popiera morderców? Pan Krzyżaniak nie chciał dostrzec np. krytyki wyrażonej w rymie "Tylko koni żal". Postać JK z tym kotem to mi się skojarzyła z twórcą organizacji widmo z filmów Bonda.

Pani Katarzyna Sawczuk kojarzę z znakomitej kreacji postaci Zosi w" Czasie Honoru-Powstanie". To dziewczyna utalentowana wokalnie, ale rozumiem,że dla niektórych teraz będzie jedynie osobą, która grała w szopce i jest "aktorem- wstydem"?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, że takie porównanie to przesada bo angażowanie się w polityczny projekt, a branie udziału w zupełnie zwyczajnym serialu to dwie zupełnie inne sprawy. Gdyby tak TVN zrobił swoją szopkę i najpewniej śmiano by się tam z rządu to aktorzy którzy by wzięli w tym udział z błotem by zostali zmieszani w pewnych kręgach i wstęp do TVP dla takich na kilka ładnych lat. Janda ostatnio powiedziała, że nie ma jej już w TVP. Nie licząc oczywiście Wiadomości. Reasumując zupełnie mnie nie dziwi już teraz takie podejście do aktorów którzy biorą udział w tego typu widowiskach. To jednak nie jest kabaret, a zwykłe dowalanie jakiejś tam grupie. Bardzo jestem ciekaw jaka była oglądalność tego watpliwego dzieła. Milion z kawalkiem obstawiam.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy,że to szopka satyryczna i nie należy brać wszystkiego dosłownie co się tam pojawiło. Nie jestem zwolennikiem nastawiania ludzi przeciwko sobie. Był tam wyrażony żal,że nie potrafimy ze sobą rozmawiać czy brać udział w wspólnych przedsięwzięciach. Przykład najnowszy to odmowa gry przez D. Olbrychskiego w jakieś sztuce, bo aktorka ma inne poglądy od niego. To  zwyczajnie przykre, a ta szopka pewnie nie pomaga w budowaniu mostów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...