Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawda. Osoby niewierzące chcą równego traktowania. Skoro jest program dla katolików, to ja chcę podobnych dla np. ateistów, buddystów, muzułnanów itp. W mniejszych proporcjach oczywiście, ale o tej samej godzinie.

 

A tak w ogóle, ta msza jest nadprogramowa. Czyli inni też powinni dostać więcej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym jest niesprawiedliwego? Wyrażnie napisałem, żeby było propocjonalnie do statystkyk. Np. jeśli katolicy mają godzinę czasu antenowego w tygodniu, to ateiści 30 minut co dwa (ale to musiałby ktoś lepiej policzyć). Bo póki co, nowy prezes wypaźnie dowalił wszystkim treści religijnych dominującej grupy. To jest niesprawiedliwe, jeśli już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mówiłem, że to oglądałem? W tej chwili nie mam dostępu do polskich kanałów. Po prostu nie podoba mi się, że to nadali i tyle. W dodatku ten wrześniowy "Program katolicki" zwiastuje, że będzie gorzej. :/

Ja może żyje w innym świecie, bo jakoś nie widzę, żeby TVP była katolicką stacją podobną TV TRWAM.

Czy w TVP cały czas lecą msze i mamy na okrągło katechizację?

W kraju gdzie ponad 90% deklaruje się, że jest katolikami nie można puścić mszy z tak uroczystej okazji?

I dlaczego mamy traktować równo każde wyznanie mimo tego że większość z nich występuje u nas szczątkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja pisałem, że TVP1 jest katolicką stacją a'la Trwam? Zwróciłem tylko uwagę, że niepokojąco zaczyna pojawiać się więcej takich treści. I nie chodzi mi akurat o tę mszę (czytaj uważniej). To trochę burzy równowagę. TVP powinna zachować większy dystans, moim zdaniem. Ta telewizja istnieje dla wszystkich, nie tylko dla dominującej grupy.

 

I nie wiem, po co tak się wywyższasz się tymi procentami? Ta liczba, moim zdaniem, jest już dawno nieaktualna. Sami duchowni przyznają, że wiernych ubywa. Telewizja publiczna ma obowiązek uwzględniać wszystkich. O tym chyba zapomniał nowy prezes. Nie musi to być taka sama ilość treści, wystarczy proporcjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda @up, że nie widzisz potrzeby,żeby w miarę równo i proporcjonalnie traktowała rządzących i inne siły polityczne, tu wyraźny przechył Ci nie przeszkadza, zwłaszcza,że jest on w stronę, która akurat Tobie bardziej odpowiada. Masz bardzo wybiórcze podejście do kwestii spełniania obowiązków przez TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................ Zwróciłem tylko uwagę, że niepokojąco zaczyna pojawiać się więcej takich treści..................

Rozumiem, że można się niepokoić iż niepokojąco wzrasta ilość brutalnych czy seksistowskich audycji czy filmów w telewizji publicznej ale KK to nie Talibowie choć ochoczo lansuje się tego typu tezy.

A gdybyśmy podeszli od strony proporcjonalności to te inne programy byłyby mikroskopijne czasowo itd. i znów podniosła by się wrzawa o nierówne traktowanie innych wyznań chociażby takich spod znaku - i tu nie żart - Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

Chyba cały czas trwają działania o zarejestrowanie owego jeśli już nie funkcjonuje.

Już zacieram ręce na ich programy w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok:

Nieprawda, mam takie samo podejście. Polityka też powinna być proporcjonalna. I moim zdaniem jest: Najwięcej PO, bo ma najwięcej głosów. Trochę mniej o PIS. Sporo mniej o SLD i lewicy. Najmniej o pozostałych. Jak już kiedyś mówiłem przy okazji ostatnich debat, równa ilość czasu dla wszystkich opcji politycznych, to uprzywilejowanie tych mniejszych. I nie zgadzam się, żeby redaktorzy mieli wyrzekać się swoich poglądów, bo tobie akurat nie pasują ich słowa. To jest najlepsze podejście moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zachwalałeś i nie widziałeś nic złego gdy na czterech zaproszonych gości w czasie Wieczoru wyborczego trzech to byli zwolennicy Komorowskiego,a jeden powiedzmy,że drugiego kandydata Wtedy proporcje przy dwóch kandydatach były ok?? Sorry,ale nie rob ze mnie idioty. Tak samo jak podczas np. pierwszej tury, kiedy w TVP nie było przedstawiciela Pawła Kukiza czy JKM czyli kandydatów, którzy zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsce,a był PSL-u np. Więc czy proporcje były zachowane wobec głosów?? O tym jak one wyglądały pokazały badania z Marca 2015r.- Komorowski ponad 6 godzin, Duda - 22 minuty, Kukiz - 19 minut.. Wrzucałem to już gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z @Mr.Chiquita (@draco_san) pozbawiona jest większego sensu, bo jego punkt widzenia zależy tylko i wyłącznie od jego punktu siedzenia. Nie ogląda mszy czy innych programów religijnych, ale żal mu że ktoś zainteresowany może te programy oglądać. Zwłaszcza, że ma dostęp do setek innych programów w kablówce i w każdej chwili może przecież zmienić kanał. Analogicznie jest z TVP Sport. Ma ten kanał w Multimedii, zatem nie rozumie osób, które odbierają sygnał tylko drogą naziemną i chciałyby również mieć do tego kanału dostęp. Za wszelką cenę stara się im udowodnić, że ten kanał im się nie należy. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kerimus:

Dla mnie religia jest czymś na równi, albo nawet gorszym od tego, co wymieniłeś. Dlatego nie przyrównuj mnie do siebie. Ja uważam inaczej.

 

Proporcjonalne podejście, to bardzo dobre podejście. Wątpię, żeby podniosła się wrzawa z tego powodu. Każdy kto posiada zdrowy rozsądek, chyba rozumie że jakieś 2% wyznawców nie może mieć tyle czasu antenowego, co dominująca grupa. A jeśli zrobiłby się z tego naprawdę palący problem. To najlepiej w ogóle zrezygnować z tego typu treści i po kłopocie. W tej chwili TVP podąża najgorszą opcją - faworyzowania katolików.

 

Mało znane, niepoważne wyznania, dla mnie są tak samo niepoważne jak te dominujące. ;)

 

@wislok:

I nadal nie widzę. :P Wszystko mierzysz pod linijkę? Zbytnio generalizujesz. Mogą być różne przyczyny. Np. ktoś odmówił przyjścia, ktoś nie dojechał, realizatorzy mieli mało czasu na lepszą organizację, itp. Zresztą moim zdaniem, Lis mógł zaprosić tylko kandydatów Komorowskiego. A Pospieszalski tylko Dudy. I byłoby sprawiedliwie i pluralistycznie. Innych kandydatów nie musiało być, bo to nadawanie im większego znaczenia, niż mają. Wystarczyłaby jakaś wzmianka o nich na antenie tego samego dnia, niekoniecznie o tej samej porze.

 

I nie cytuj mi tu niepoważnych badań, które są kompletnie niewiarygodne. To zwykła propaganda niepodparta faktami. O Dudzie było głośno niewiele słabiej, od Komorowskiego. Na pewno nie tylko 22 minuty. Przed samym głosowaniem był już na tyle silny, że było nawet o nim głośniej, niż o ustępującym prezydencie.

 

@Tim:

I tu się mylisz. Z mojego punktu widzenia najlepiej, żeby w publicznej telewizji nie było żadnych programów religijnych. Tymczasem dopuszczam opcję ich emisji i właśnie o niej dyskutuję. Bo właśnie rozumiem, że niektórzy mają potrzeby. Nie podoba mi się tylko, że wyraźnie potrzeby jednej grupy społecznej zaczęły być faworyzowane.

 

I skąd wiesz, że nie oglądam programów religijnych? Oglądam, jeśli nie są propagandą jakiejś konkretnej grupy. Bardzo bym chciał zobaczyć coś obiektywnego w tym temacie (produkcji TVP), bo próbuję zrozumieć motywację takich ludzi. Np. bardzo fajny jest dokument z Canal+ "Pytania o Boga". Takie coś z chęcią można oglądać, a nie to co mi mają zamiar zaserwować.

 

TVP Sport sobie każdy może oglądać w internecie. Dlatego kompletnie nietrafiony argument. Mnie interesuje bardziej punkt widzenia nadawcy. Na nim opieram swoje zdanie na ten temat. A nie na chciejstwie, jakie ma większość wypowiadający h się negatywnie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą moim zdaniem, Lis mógł zaprosić tylko kandydatów Komorowskiego. A Pospieszalski tylko Dudy. I byłoby sprawiedliwie i pluralistycznie.

Akurat. A nie uważasz, że p. Lis ma lepszą antenę i lepszą godzinę emisji programu od p. Pospieszalskiego?

 

TVP Sport sobie każdy może oglądać w internecie. Dlatego kompletnie nietrafiony argument.

W internecie powiadasz. To po co nadają ten kanał w kablówkach i na platformach sat, skoro tak fajnie ogląda się w internecie? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że moim zdaniem Pospieszalski jest na tyle niepoważnym i nierozsądnym człowiekiem, że nie powinien w ogóle zaistnieć w telewizji publicznej. :P

 

A o porze emisji nie decydują tylko poglądy polityczne. Także rachunek ekonomiczny. Na programie Lisa TVP zarabia, a do Pospieszalskiego zapewne dokłada (nie widziałem, żeby się chwalili jego osiągnięciami). Nie musi płacić swoim pracownikom w przypadku Lisa, bo ten sam realizuje swój program. Oto przyczyna.

 

Jak ci nie pasuje stream internetowy, to sobie możesz wykupić tak samo jak ja. Na razie to wygląda tak, że każdy by chciał kanał w NTC za friko, a nikt nie chce za niego płacić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka też powinna być proporcjonalna. I moim zdaniem jest: Najwięcej PO, bo ma najwięcej głosów. Trochę mniej o PIS. Sporo mniej o SLD i lewicy. Najmniej o pozostałych. Jak już kiedyś mówiłem przy okazji ostatnich debat, równa ilość czasu dla wszystkich opcji politycznych, to uprzywilejowanie tych mniejszych.

Akurat w tej kwestii @Mr.Chiquita trochę racji ma.

Pamiętam jak zachwalałeś i nie widziałeś nic złego gdy na czterech zaproszonych gości w czasie Wieczoru wyborczego trzech to byli zwolennicy Komorowskiego,a jeden powiedzmy,że drugiego kandydata Wtedy proporcje przy dwóch kandydatach były ok?? Tak samo jak podczas np. pierwszej tury, kiedy w TVP nie było przedstawiciela Pawła Kukiza czy JKM czyli kandydatów, którzy zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsce,a był PSL-u np. Więc czy proporcje były zachowane wobec głosów?? O tym jak one wyglądały pokazały badania z Marca 2015r.- Komorowski ponad 6 godzin, Duda - 22 minuty, Kukiz - 19 minut.. Wrzucałem to już gdzieś.

Akurat wtedy 3 na 4 to rzeczywiście nie równo i powinno być dwóch na dwóch, tym bardziej, że zwolenników jest sporo.

Odnośnie P.Kukiza to tak za często jego zwolennicy w mediach się nie pokazują, może nie chcą, albo nie ma ich tak dużo, tych którzy mają coś merytorycznego do powiedzenia.

A ten czas pokazywania kandydatów to wiadomo, że nieprawdziwy. Przecież Dudę często pokazywano, innych trochę mniej, może jeszcze dość często Ogórek i Kukiza, a im bliżej to tego Dudy bylo coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że moim zdaniem Pospieszalski jest na tyle niepoważnym i nierozsądnym człowiekiem, że nie powinien w ogóle zaistnieć w telewizji publicznej. :P

A dla innych z kolei to Lis jest wzorem nieobiektywnego i niepoważnego dziennikarza, który nie powinien istnieć w TVP. Mi nie przeszkadza ani jeden, ani drugi.

 

A o porze emisji nie decydują tylko poglądy polityczne. Także rachunek ekonomiczny. Na programie Lisa TVP zarabia, a do Pospieszalskiego zapewne dokłada (nie widziałem, żeby się chwalili jego osiągnięciami). Nie musi płacić swoim pracownikom w przypadku Lisa, bo ten sam realizuje swój program. Oto przyczyna.

A skąd możesz wiedzieć, co by było, gdyby zamieniono anteny i pory emisji programów obu panów?

 

Jak ci nie pasuje stream internetowy, to sobie możesz wykupić tak samo jak ja. Na razie to wygląda tak, że każdy by chciał kanał w NTC za friko, a nikt nie chce za niego płacić. :P

Akurat ja mam dostęp do tego programu w UPC i też za niego płacę, ale w przeciwieństwie do ciebie popieram to, aby znalazł się on w NTC i był dostępny dla wszystkich. Jednocześnie od dawna popieram także wprowadzenie obowiązkowej opłaty audiowizualnej, bo obecna sytuacja jest nie do przyjęcia. Niektórzy płacą, a inni nie. TVP z kolei zachowuje się jak telewizja komercyjna, jednocześnie pobierając abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat: Dlaczego powinien być PRZYMUS płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego skoro jest to sprzeczne z zasadami klasycznego liberalizmu.

Nie wydaje mi się, żeby to liberalizm miał dominować. Ja jestem zwolennikiem złotego środka. Przymus płacenia powinien być, bo jesteśmy społeczeństwem różnym. Nie każdy jest w stanie sobie płatną telewizję wykupić. A ta darmowa prywatna pokazuje niewiele ciekawych treści. Idealnie pasuje tu kanał TVP Kultura, który komercyjnie jest praktycznie nieopłacalny, bo nie ma dużej oglądalności. Transmisji sportowych w otwartych kanałach też byłoby mniej.

 

@Tim:

Lis nie jest klasycznym dziennikarzem. Tylko bardziej publicystą. Jak już mówiłem, tacy ludzie mają konkretne poglądy. Dlatego kompletną bzdurą jest zarzucać im, że mają czelność je mieć. Publicyści to nie wydmuszki, mają coś konkretnego do przekazania.

 

Różnica między Lisem, a Pospieszalskim jest taka, że ten drugi nie potrafi kompletnie przyznawać się do błędów. Jest to niepoważny człowiek, który upublicznia swoje niesnaski z pracodawcą. Gdyby TVP nie starała się bardzo zachować pluralizmu, ten człowiek już dawno wyleciałby na zbity pysk. Tyle niepoważnych teorii było lansowanych w jego programie jako oczywista prawda, że chylę czoła władzom TVP za poziom tolerancji wobec niego. Kompletnie nie rozumiem osób które, go bronią. Zamiast niego mogliby zatrudnić kogoś z np. Rzepy.

 

A skąd możesz wiedzieć, co by było, gdyby zamieniono anteny i pory emisji programów obu panów?

Stąd, że niepoważny i nawiedzony człowiek nie zrobi dobrego programu (i nie robi). Poza tym, Pospieszalski nie pali się do produkcji własnego programu. I nie przesadzajmy. TVP1 i TVP Info mają podobny zasięg w NTC - są na tym samym multipleksie.

 

Czyli twierdzisz, że ja nie popieram TVP Sportu w NTC? Otóż bardzo się mylisz. Twierdzę tylko, że w obecnej sytuacji nie ma na to szans, i wyjaśniam dlaczego. Gdyby miała się zmienić ustawa i finansowanie, to jak najbardziej jestem za. TVP została zmuszona do komercji, bo z pustego nie zrobi się pełne. I nie przesadzajmy z zakazami. Wiele telewizji stosuje 2 formy finansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie przesadzajmy. TVP1 i TVP Info mają podobny zasięg w NTC - są na tym samym multipleksie.

Zasięg TVP 1 i TVP Info ten sam, ale oglądalność obu stacji raczej nie. :wink:

 

TVP została zmuszona do komercji, bo z pustego nie zrobi się pełne.

Sęk w tym, że wbrew pozorom ta sytuacja TVP bardzo odpowiada. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty myślisz, że nikt w tej telewizji nie robi analiz? Na pewno przed emisją tego programu sprawdzają, co gdzie najbardziej opłaca im się umieścić. Tak robi każda poważna i szanująca się telewizja. Nie upraszczaj tak wszystkiego sprowadzając do jednego punktu. Gdyby program był hitem i oglądalność stale rosła, to na pewno dali by go w lepszym miejscu. Na razie mają z niego więcej szkód, niż korzyści.

 

Tak, komercja TVP odpowiada. Ale dlaczego robić z tego wyrzut? Wyrzucaj ludziom, że nie chcą płacić abonamentu, albo że politycy nie chcą zmienić ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla innych z kolei to Lis jest wzorem nieobiektywnego i niepoważnego dziennikarza, który nie powinien istnieć w TVP. Mi nie przeszkadza ani jeden, ani drugi.

Mi też nie i na szczęście (jak dobrze pójdzie) obaj Panowie zamienia się miejscami.

Pospieszalski prime time a Lis na TVP Info po 23.

I zobaczymy czy ta opinia o traktowaniu obu panów po równo będzie dalej aktualna, albo że większemu należy się więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat: Dlaczego powinien być PRZYMUS płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego skoro jest to sprzeczne z zasadami klasycznego liberalizmu.

Nie wydaje mi się, żeby to liberalizm miał dominować. Ja jestem zwolennikiem złotego środka. Przymus płacenia powinien być, bo jesteśmy społeczeństwem różnym. Nie każdy jest w stanie sobie płatną telewizję wykupić. A ta darmowa prywatna pokazuje niewiele ciekawych treści. Idealnie pasuje tu kanał TVP Kultura, który komercyjnie jest praktycznie nieopłacalny, bo nie ma dużej oglądalności. Transmisji sportowych w otwartych kanałach też byłoby mniej.

 

@Tim:

Lis nie jest klasycznym dziennikarzem. Tylko bardziej publicystą. Jak już mówiłem, tacy ludzie mają konkretne poglądy. Dlatego kompletną bzdurą jest zarzucać im, że mają czelność je mieć. Publicyści to nie wydmuszki, mają coś konkretnego do przekazania.

 

Różnica między Lisem, a Pospieszalskim jest taka, że ten drugi nie potrafi kompletnie przyznawać się do błędów. Jest to niepoważny człowiek, który upublicznia swoje niesnaski z pracodawcą. Gdyby TVP nie starała się bardzo zachować pluralizmu, ten człowiek już dawno wyleciałby na zbity pysk. Tyle niepoważnych teorii było lansowanych w jego programie jako oczywista prawda, że chylę czoła władzom TVP za poziom tolerancji wobec niego. Kompletnie nie rozumiem osób które, go bronią. Zamiast niego mogliby zatrudnić kogoś z np. Rzepy.

 

A skąd możesz wiedzieć, co by było, gdyby zamieniono anteny i pory emisji programów obu panów?

Stąd, że niepoważny i nawiedzony człowiek nie zrobi dobrego programu (i nie robi). Poza tym, Pospieszalski nie pali się do produkcji własnego programu. I nie przesadzajmy. TVP1 i TVP Info mają podobny zasięg w NTC - są na tym samym multipleksie.

 

Kwestia numer 1- Przecież program Jana Pospieszalskiego podobnie jak program Tomasza Lisa produkuje firma zewnętrzna,a nie TVP. Więc nie pisz nieprawdy. Dwa :

Jest to niepoważny człowiek, który upublicznia swoje niesnaski z pracodawcą. Gdyby TVP nie starała się bardzo zachować pluralizmu, ten człowiek już dawno wyleciałby na zbity pysk. Tyle niepoważnych teorii było lansowanych w jego programie jako oczywista prawda, że chylę czoła władzom TVP za poziom tolerancji wobec niego. Kompletnie nie rozumiem osób które, go bronią. Zamiast niego mogliby zatrudnić kogoś z np. Rzepy.
Twoim zdaniem warto dodaćI jak zwykle same ogólniki, bez konkretów. Poważnym jest twierdzenie,że się podpisano umowę z Janem Pospieszalskim skoro Jan Pospieszalski nie widział jej na oczy?? Prostuje informacje portalu Wirtualnemedia i nie widzę powodu by było inaczej. Trzy : Myślisz,że przypadkowo Lis ma w umowie zapis,że jego program musi być emitowany po "M jak Miłość" ?? Nie oszukujmy się,że program w TVP INFO nigdy nie zbierze tyle co w TVP2. Pora emisji- program Jana Pospieszalskiego zaczyna się wtedy kiedy program Lisa się kończy,tam masz prime-time,a tu pasmo później- widzę po wielu osobach przyzwyczajenie do głównych kanałów - jedynka, dwójka, Polsat, TVN - reszta jest,ale nawet ich nie włączają.

Po wtóre- To Marzec 2015 ,a nie tuż przed wyborami te dane, które uważasz za niewiarygodne,ale nie potrafisz udowodnić ich niewiarygodności. Kolejna sprawa- czas to jedna,a ważne też jak się mówi- a tu Komorowski mógł liczyć na życzliwość dziennikarzy,a Duda- wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka przesadziła bo transmisję TDP puściła od wjazdu na ostanią rundę do Bukowiny. Z przedostatniego etapu a mogli wczesnej dać Teleexpress i od wjazdu na rundę do Bukowiny dać transmisje tak jak do wczoraj było.

Oprócz 1. etapu to wchodzą za późno na wszystkie etapy w TVP 1, a właściwie to kolarze za wcześnie kończą bo relacja jest do 19:20, a kolarze kończą ok. 18:35 i mają 45 minut studia, tak powinno być, że kolarze powinni być na mecie ok. 19:00-19:05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...