Skocz do zawartości

Tylko TUNERY GLOBO OPTICUM HD 9600 PVR 2xCI2xCX


ząbek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale musisz Kolego jeszcze zapodać np. czy masz cyfrę + , czy jakieś inne karty innych operatorów czy nie, jakieś konkretne oczekiwania. Ale tak od siebie, każdy soft jest nie dopracowany ma błędy i niedoróbki. najlepiej sobie samemu wgrywać i sprawdzać czy się nadaje czy nie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najstabilniejszy soft pod cyfrę+ oraz polsat. Jak oceniacie soft 3.20. ?? Do KUS tylko brak na wejściu coaxialnym optyczny jest??

Jeśli chodzi o dźwięk na wyjściu optycznym to nie mam jak sprawdzić, ale mam duże problemy z programami ( AXN Discovery itp) wyskakuje napis kanał zakodowany testowałem już chyba wszystkie softy do Cyfry i bywa różnie raz działają raz nie, a wszystkie problemy są z kanałami na częst./pol.: 12188 V. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najstabilniejszy soft pod cyfrę+ oraz polsat. Jak oceniacie soft 3.20. ?? Do KUS tylko brak na wejściu coaxialnym optyczny jest??

Jeśli chodzi o dźwięk na wyjściu optycznym to nie mam jak sprawdzić, ale mam duże problemy z programami ( AXN Discovery itp) wyskakuje napis kanał zakodowany testowałem już chyba wszystkie softy do Cyfry i bywa różnie raz działają raz nie, a wszystkie problemy są z kanałami na częst./pol.: 12188 V. :(

 

Dzieki za info. Czyli nie pozostaje nic innego jak aston 2.23 (bo z tym to nie ma chyba już problemu). Tylko znów kasa większa i pytanie jakie się nasuwa czy warto :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz ale jeszcze popytaj bo może to tylko ja mam takie problemy ,chociaż wcześniej były też inne

- jak już pisałem wcześniej straciła się numeracja kanałów w ulubinych wróciła ostatnio kiedy poraz kolejny próbowałem odkodować Discovery i przeinstalowywałem soft nowy na stary itd, a tu niespodzianka Discavery nie działa a tu kanały odzyskały swoje numery, czemu tak się dzieje to tego chyba sam producent nie wie :). Wcześniej miałem starego Fredka jedyny problem jaki miałem to przechodzenie praw abonenckich i kiepski pilot, ale nie było problemów z odkodowaniem programów, tak więc jeśli chodzi o kompatybilność Opticum z Cyfrą to mam mieszane uczucia chyba że to wina mojego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w sprawie Discovery może występować problem ze zmianami TP.

Najlepiej zrób przeszukanie za pomocą FIND sprawdź wszystkie kanały.

 

Jeżeli nie działa to zrób pełne skanowanie i spróbuj ponownie.

 

Nie zawsze i nie koniecznie musi być to wina producenta.

Taki jest urok kanałów nadawanych na SAT.

Nie tylko samego DISCOVERY - każdego.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem HD TS 9600 Opticum ten dekoder ma problem z przesyłem dźwięku po chinchach oraz światłowodzie do amplitunera av, dżwięk ma opóźnienie i nie nakłada się z obrazem.

Jakość dźwięku jest dobra. Po hdmi jest dobrze i dźwięk jest przesyłany bez opóźnienia. Próbowałem już softów 3.19 oraz 3.20 ktoś doświadczył tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Logi.

 

Jeżeli wcześniej miałeś single tj pojedynczy konwenter a teraz monoblock - 2 w 1.

To niestety nie wystarczy go jedynie podpiąć pod nasz dekoder.

Musisz ustawić go w samym dekoderze aby widział 2 satelity.

 

Nie przejmuj się. Samemu z początku nie wiedziałem jak to skonfigurować.

Wykonaj poniższą instrukcję a konfiguracja na 2 satelity będzie działać.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Instalacja Monoblock'a na przykładzie modelu Opticum 9600 HD TS:

Instrukcja dla bardzo początkujących lub nowych użytkowników.

 

00. # Chwytamy pilot od dekodera.

01. # Klikamy przycisk: MENU.

02. # W Menu wchodzimy w zakładkę: Instalacja.

03. # Automatyczne wyszukiwanie kanałów satelitarnych.

04. # Zaznaczasz na liście 1 satelitę do wyszukania np [13,0E] HOBIRD. Haczyk.

05. # Przełącznik DiseqC: DiseqC 1.0

06. # Port DiseqC: 1

07. # Ok.

08. # Na liście wybierasz teraz np [19.2E] ASTRA. Haczyk.

09. # Przełącznik DiseqC: DiseqC 1.0

10. # Port DiseqC: 2

11. # Ok.

12. # Czerwony przycisk: Skanuj.

13. # Dekoder wyszuka nam wszystkie dostępne kanały tv i radiowe z wybranych satelitów.

14. # Na końcu zapyta o zapisanie. Klikamy: Ok.

 

Oczywiście możemy wybrać dowolne satelity - zależnie od zamontowania monoblocka na czaszy.

Najczęściej spotykanym jest jednak monoblock ustawiony na satelity: HotBird + Astra.

Głównie ze względu na popularność i zawartość obu satelit tj Polskie kanały.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wgralem soft Opticum 9600HD TS ver 3.21 i zauwazylem,z zmiana kanalow nastepuje strasznie wolno. miedzy jedna zmiana a druga jest przerwa ok 4 - 5 sekund,

czy jest na to jakis sposob

sory za takie pytanie ale jestem posiadaczem tego tunera dopieo od 2 dni.

z gory dzieki za ew. sugestje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Logi.

 

Jeżeli wcześniej miałeś single tj pojedynczy konwenter a teraz monoblock - 2 w 1.

To niestety nie wystarczy go jedynie podpiąć pod nasz dekoder.

Musisz ustawić go w samym dekoderze aby widział 2 satelity.

 

Nie przejmuj się. Samemu z początku nie wiedziałem jak to skonfigurować.

Wykonaj poniższą instrukcję a konfiguracja na 2 satelity będzie działać.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Instalacja Monoblock'a na przykładzie modelu Opticum 9600 HD TS:

Instrukcja dla bardzo początkujących lub nowych użytkowników.

 

00. # Chwytamy pilot od dekodera.

01. # Klikamy przycisk: MENU.

02. # W Menu wchodzimy w zakładkę: Instalacja.

03. # Automatyczne wyszukiwanie kanałów satelitarnych.

04. # Zaznaczasz na liście 1 satelitę do wyszukania np [13,0E] HOBIRD. Haczyk.

05. # Przełącznik DiseqC: DiseqC 1.0

06. # Port DiseqC: 1

07. # Ok.

08. # Na liście wybierasz teraz np [19.2E] ASTRA. Haczyk.

09. # Przełącznik DiseqC: DiseqC 1.0

10. # Port DiseqC: 2

11. # Ok.

12. # Czerwony przycisk: Skanuj.

13. # Dekoder wyszuka nam wszystkie dostępne kanały tv i radiowe z wybranych satelitów.

14. # Na końcu zapyta o zapisanie. Klikamy: Ok.

 

Oczywiście możemy wybrać dowolne satelity - zależnie od zamontowania monoblocka na czaszy.

Najczęściej spotykanym jest jednak monoblock ustawiony na satelity: HotBird + Astra.

Głównie ze względu na popularność i zawartość obu satelit tj Polskie kanały.

 

Pozdrawiam.

Dzięki serdeczne za wyczerpującą instrukcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sytuację po paru godzinach oglądania gdy przełączam na TV4 wyskakuje informacja o podanie numeru pin i kanał jest zablokowany. Wygląda to tak jakbym na ten program nałożył blokadę rodzicielską, nie wiem o co chodzi, na innych programach nie spotkałem podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...