Jump to content

Wszystko o TVP

Recommended Posts

Jakie? Same ogólniki bez dowodów. Prosiłem o nie kilka razy. Do tej pory nie słyszałem by Nielsenem zajął się prokurator za swoje machlojki. Skończcie się już kompromitować bo aż żal sie to czyta i tylko wątek cały zasyfiony dyskusją o niczym.

• Like 1
  • Confused 1

Ten sam panel badawczy jest stosowany na całym świecie. Wymyślcie coś lepszego. Powinniśmy wyjść od tego ze panele badawcze maja wyznacznik dla telewizji prywatnych. Bardzo niedobrze jest ze telewizja zwana publiczna konkuruje o palmę pierwszeństwa w panelu badawczym. Nie taka jej rola. 

• Like 1
  • Upvote 1
6 godzin temu, Ipo napisał:

Jakie? Same ogólniki bez dowodów. Prosiłem o nie kilka razy. Do tej pory nie słyszałem by Nielsenem zajął się prokurator za swoje machlojki. Skończcie się już kompromitować bo aż żal sie to czyta i tylko wątek cały zasyfiony dyskusją o niczym.

Wyniki nielogiczne są dowodem na to, że to badanie ma wiele wad i nie najlepiej oddaje rzeczywistośc. Nie będę udowadniał też  których nie stawiam. 

• Haha 1
9 godzin temu, Ipo napisał:

Zadziwia mnie Twoja i dvbtowca  naiwność. I ten argument, że Nielsen jest stosowany na całym świecie. :-)

Tak jest stosowany prawie wszędzie, ale to nie znaczy, że jest nieomylny! To badanie jest tak niedoskonałe, ale że nie ma na razie innego, to jest jak jest. A Wy bronicie tego jak prawdy objawionej.

Edited by Falcon
  • Haha 2
  • Upvote 2

Tym niedoskonalym badaniem kieruje sie prawie kazda szanujaca sie telewizja na swiecie. Az dziwne ze nie widza tej niedoskonalosci i nie wykonali dotychczas doskonalego rozwiazania. Na szczescie mamy w Polsce "ekspertow" ktorzy nie daja sie oszukac. 

• Confused 1

@dvbtowiec skąd wiesz,że nie dostrzegają. @mad85 podał Ci przykłady z USA. Inna sprawa,że @STARS.TV nieraz tu pisał,że gdyby pomiar był dokładniejszy to największe stacje (TVP, TVN, Polsat) mieliby gorsze wyniki,a co za tym idzie mieliby mniej pieniędzy z reklam, więc w interesie największych stacji nie jest wcale precyzyjniejsze badanie. Daruj sobie więc złośliwości , a może więcej poczytaj , troszkę pokory i lodu na głowę.

Przyklady ktore niczego nie dowodza. Nie ma zadnych oskarzen o falszowanie wynikow. Zatem to sa tylko hipotezy a nie przyklady. 

Lod na glowe sam mozesz zastosowac. Nie jestesmy w szkole zebys mnie pouczal :)

• Like 1

Dowodzą chociażby tego,że WBREW temu co twierdzisz dostrzegają oni niedoskonałości tego badania. Niedoskonałość nie oznacza oszustwa, trzeba najpierw rozróżniać pojęcia @dvbtowiec,a później możemy siąść do dyskusji dopiero. 

P.S. Nigdzie nie zarzucałem OSZUSTWA firmie NIelsen. 

@dvbtowiec to zachowuj się z szacunkiem w stosunku do innych użytkowników, bo @mad85 z pewnością więcej przeżył od Ciebie i ma większą wiedzę o otaczającym nas świecie . Nie musisz z poczuciem wyższości kpić o jakiś "ekspertach". 

Edited by wislok
  • Confused 1

Kolego mam prawo oceniac w kulturalny sposob oskarzenia innych. Noe widze w mojej wypowiedzi braku szacunku, a ocene tego co zostalo napisane. Masz problem? Przebiegnij sie 2x to Ci przejdzie. 

P. S. Nie wie na jakiej podstawie oceniasz kto wiecej czego przezyl i kto ma jaka wiedze :)

Uwazasz sie za "eksperta" w kolejnym temacie? Czy znowu mi zarzucisz brak szacunku? 

• Like 1

Nie będę prowadził tej wymiany zdań, nie masz nic na poparcie swoich tez tylko kpisz z innych użytkowników, @mad85 podał informacje na poparcie swoich tez,a Ty się odnosisz ad personam .  

Co do nieomylności Nielsena  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nielsen-pomylka-w-ocenie-ogladalnosci-najwiekszych-stacji-telewizyjnych-to-przerazajace

W dniu 26.08.2020 o 16:56, wislok napisał:

Wyniki nielogiczne są dowodem na to, że to badanie ma wiele wad i nie najlepiej oddaje rzeczywistośc. Nie będę udowadniał też  których nie stawiam. 

Oto przykłady tej nielogiczności 

Cytat

Wystarczy dokładniej przyjrzeć się przedstawianym wynikom, by mieć wątpliwości, co do rzetelności firmy, która je przeprowadza. Niektóre wyniki są kuriozalne. Warto poświęcić chwilę na analizę oglądalności kanałów regionalnych. Np. poranny program w Olsztynie oglądało wg Nielsena w czwartek, 31 marca 14156 widzów, ale poprzedniego dnia w środę, 30 marca nie oglądał go wg Nielsena… NIKT! Miał zero widzów. Ten sam program, w tym samym paśmie, w tej samej telewizji w poniedziałek 4 kwietnia znów miał zero widzów. Czyli mamy do czynienia z latającym cyrkiem paneli Nielsena. Przylatują i odlatują. W Warszawie program poranny oglądało 10 marca 20120 osób, by do 22 marca stopnieć do… 321 osób. To samo na Podkarpaciu - 14 kwietnia poranek oglądało 10381 osób, a nazajutrz, 15 kwietnia ZERO! W Łodzi 21 kwietnia poranek oglądało wg Nielsena 15593 widzów, a trzy kolejne dni zero, zero i zero! Gdyby ktoś chciał szukać usprawiedliwień, że to telewizje regionalne to informuję, że Nielsen myli się w oczywisty sposób w badaniu anten ogólnopolskich. Dla przykładu na TVP Kultura program cotygodniowy „Dezerterzy” w piątek 18 marca obejrzało wg Nielsena 12803 osoby a, za dwa tygodnie - 1 kwietnia już 0! Albo jeszcze lepsze, TVP Historia program „Exlibris” w poniedziałek 4 kwietnia o 17.20 obejrzały 574 osoby, ale już w poniedziałek 25 kwietnia o 17.20 - uwaga, proszę zapiać pasy - 114892 osoby. Widownia zwiekszyła się 200 razy, czyli 20 tysięcy %. Na jakiej podstawie zatem wyceniać koszt reklamy w tym paśmie, skoro różnice są dwustukrotne? Takich przykładów mogę podać dziesiątki.

Więc teraz proszę mi wytłumaczyć te drastyczne różnice, że jednego dnia program ogląda 10 000 ,a drugiego już rzekomo NIKT. Bo my jesteśmy wykpiwanymi "ekspertami" , którzy śmią podważać precyzyjność badania Nielsena. Chciałeś dowodów @dvbtowiec to masz i się teraz odniesć i je wytłumacz szaraczkowi takiemu jak ja i udowodnij mi,że 30 Marca 2016 r. porannego programu w Olsztynie nie oglądał NIKT. 

https://wpolityce.pl/media/292732-tylko-u-nas-latajacy-cyrk-nielsena-prezes-tvp-jacek-kurski-ostro-o-badaniach-ogladalnosci-nasz-wywiad?strona=3

• Confused 1
  • Upvote 2

Oczywiście ze nie ma z czym polemizować, bo od kilku postów prowadzisz ze mną polemikę ad personam. Ja się wypowiedziałem ogólnie. 

Po drugie wypowiadaj się w swoim imieniu, bo robisz szum jako rzecznik innej osoby. 

Po trzecie z ta teza polemizowałem nie tylko ja. Zatem bądź łaskaw rozkładać akcenty ogólnie, a nie personalnie. 

Nikt z nas nie jest ekspertem. Poczułeś się tym urażony? Lepiej Ci ze sam siebie nie uważam za eksperta? Dlatego będę polemizował z każdą tezą innych "ekspertów" gdyż taka jest rola forum.  

Co do meritum. Błędy zdarzają się wszędzie. To nie oznacza ze cały panel badawczy należy podważać. 

• Like 1

@STARS.TV najpierw się cieszył z powiększenia panelu bo upatrywał w tym nadzieję na lepsze wyniki dla mniejszych stacji, a niestety jest na odwrót i wyniki są gorsze dla STARS.TV.

Nie przekonałes mnie @dvbtowiec tym jednym zdaniem,że nie można podważać wiarygodności badania. Może być się wysilił, poszukał jakiś argumentów na swoją tezę, ja trochę pogrzebałem w przeciwieństwie do Ciebie bo nie trzymam linków sprzed 4 lat na dysku by mieć je pod ręką, a zapadł mi w pamięć. 

• Confused 1
  • Upvote 1

Kolego. Nie oceniam metod badawczych, tylko postawione tezy. 

Ty chyba nie doczytales o czym rozmawiamy. 

Zacytuje zatem wypowiedz kolegi z poprzedniej strony

Cytat

Nielsen od lat manipuluje wynikami oglądalności dla własnych celów (zarobek) 

To nie jest ocena panelu badawczego i jego niedoskonalosci, ale oskarzenie pod adresem firmy. 

Zrozum do czego sie odnosimy. 

• Upvote 1

To nie mój cytat, postawiłem inną tezę , nie wymagaj ode mnie bym bronił nie swoich stwierdzeń . No i forum ma tą zaletę,że są posty. Odnosiłeś się do niedoskonałości 

7 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Az dziwne ze nie widza tej niedoskonalosci i nie wykonali dotychczas doskonalego rozwiazania. Na szczescie mamy w Polsce "ekspertow" ktorzy nie daja sie oszukac. 

Więc wyśmiewałeś moje posty mówiące o niedoskonałości ,a jak podałem przykłady ,że tak w istocie jest to stwierdzasz,że cały czas odnosisz się do czegoś innego. 

• Confused 1
  • Upvote 1

Bylem dyplomatyczny i odnosilem sie ogolnie, nie personalnie. Skoro wiesz lepiej do czego sie odnosilem to przy tym zostanmy :)

Nie mam zamiaru uprawiac z Toba w nieskonczonosc personalnej pyskowki. 

Na marginesie teraz piszesz ze to nie Twoj post, a wczesniej wypowiadales w imieniu osoby trzeciej. Zabawne :)

Edited by dvbtowiec
  • Upvote 1

Odnosiłeś się między innymi do mojej wypowiedzi wykpiwiając ją i jeszcze nie masz cywilnej odwagi tego przyznać i to nie było dyplomatyczne,a bardzo nieeleganckie.  

Nie wypowiadałem się w imieniu trzeciej osoby,a prosiłem o szacunek dla niej i dyskusję na argumenty,a nie pisanie w pogardliwym tonie o "ekspertach". 

@wislok zalecam melisę.

Czepiles sie mnie personalnie.

Jestes ekspertem? 

Bo ja nie jestem i nie stawiam kategorycznych tez na celowe manipulacje. W tym kontekscie szla dyskusja. Nie zaprzeczyles tej tezie. Stanales nawet w obronie osoby. Nie odnosilem tej wypowiedzi personalnie. Podciaglem wszystko pod niedoskonalosci panelu badawczego. Wiec zejdz ze mnie i zamknij ten temat.

Nie pisz mi zatem o cywilnej odwadze i nie narzucaj innym pogladu co jest pogardliwoscia. Bo to Twoja prywatna, subiektywna ocena. 

Edited by dvbtowiec

Co do Nielsena to @STARS.TV też słusznie wskazywał,że zwiększenie panelu wiąże się z większymi kosztami , których stacje nie są skore ponieść. Pytanie jest inne i na nie nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy Panel jest reprezentatywny, dobrze skonstruowany. Tutaj @mad85 podając przykład sondaży politycznych miał rację-  Sondażownie mają różną metodologię , różnice w sondażach potrafią być znaczące i wyniki często zależą od zleceniodawcy. Tu sytuacja jest o tyle inna,że Nielsenowi właściwie wszyscy płacą. Nielsen nie chciał się poddać audytowi, nie chciał by jego badanie było transparentne (nie chciało podać nawet kodów pocztowych). Wykorzystuje pozycję monopolisty. Nie wiem z czego ta sytuacja wynika,że jest monopolistą . 

Dziś konferencja ramówkowa TVP. Ciekawe czy dowiemy się coś o przyszłości Zawadzkiej.

W dniu 27.08.2020 o 20:54, wislok napisał:

Dziś konferencja ramówkowa TVP. Ciekawe czy dowiemy się coś o przyszłości Zawadzkiej.

A cóż mogło się okazać, to samo co z Tamara Gonzalez Pereirą  Robertem El Ghendim i innymi. PIS'owska machina propagandowa Kurskiego potraktuje jak psa i wyrzuci w deszczu na bruk. A Kurski znajdzie nowego "Aniołka" a raczej już znalazł zastępstwo.

Skoro TVP INFO HD, TVP Polonia HD i TVP Kultura HD nadają już bez dopisków HD, to TVP 1 HD, TVP 2 HD i TVP SPORT HD również powinny się tego już pozbyć. Tym bardziej że TVP 1 i TVP 2 nadają już tylko w HD na satelicie czy w DVB-T.