Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pamiętam to w Sagemach, w ustawieniach, jest miejsce do wpisania jakie wartości SR ma przeszukiwać. Może kolega ma wpisane tylko 27500, a paczka TVP nadaje z 22000.

 

TVP3 nawet gdy jest FTA to do przekazu jest dołączona informacja o kodowaniu, to może powodować, że tuner "głupieje" i traktuje jako zakodowaną i bez możliwości odkodowania, więc po co ją zapisywać? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicy TVP są niestety nieprzeciętnie leniwi - nie chce im się kasować informacji o kodowaniu - tylko wyłączają koder, a jak trzeba - załączają spowrotem :lol: Niektóre tunery przez to głupieją i nie chcą wpuścić kanału, a są i takie modele, które wywalają na ekran info, że kanał jest kodowany, choć nie jest i nie da się wogóle oglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicy TVP są niestety nieprzeciętnie leniwi - nie chce im się kasować informacji o kodowaniu - tylko wyłączają koder, a jak trzeba - załączają spowrotem :lol: Niektóre tunery przez to głupieją i nie chcą wpuścić kanału, a są i takie modele, które wywalają na ekran info, że kanał jest kodowany, choć nie jest i nie da się wogóle oglądać...

 

Mysle, ze nie powinni wogole nadawac informacji o kodowaniu, wowczas praktycznie w kazdym tunerze kanal ten wyszukiwany bylby automatycznie w trybie FTA. Jestem pewien, ze jest jeszcze wielu ludzi, ktorzy wogole nie sa swiadomi tego ze TVP 3 jest dostepna z satelity w postaci niekodowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425

 

Wyszukuje tylko niekodowane, trzeba mu gdzieś tam w menu grzebnąć i zaznaczyć, że ma wyszukać także kodowane - wtedy TVP 1 - 3 się znajdą, w tym ten ostatni powinien działać :)

 

Tylko przy wyszukiwaniu zaznacz tylko 10862H 22000, bo inaczej przeszuka całą Astrę i nawali pełno innych kodowanych, robiąc przy okazji bajzel na liście ;)

 

Musi się udać - powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Sagemie dopisanie TVP3 jest możliwe, ale jest nie prosta sprawa. Mnie się udało, ale napociłem się przy tym, że hej....Chodzi tu o kolejność przeszukiwania i zapisu na liście ulubionych, a potem WŁAŚCIWE przeszukanie obu satelitów.

Obawiam się, że stosując dobre rady forumowych znawców nie gwarantuje sukcesu, (bogdanie) napisz czy się udało. Jeśli nie, wysilę pamięć w jakiej kolejności to robiłem....

kto miał Sagema to wie , że najbliżej dobrej rady był ... D.Kucharski,

Sagem znajduje TVP3 i nawet odbiera , TYLKO jak go zapisać na listę i ....wtedy go oglądać????? Wiado, że po takim wyszukaniu (i dopisaniu) TRZEBA jeszcze przeszukać satelity w trybie (HB+A) no i tu zaczyna się zabawa....

 

przypomina to zabawę z tym dekoderem i pakietem CP.

Jak przeszukaliśmy tr. CP to pakiet chodził nawet z nazwami,

jak chcieliśmy doszukać inne kanały , to owszem , ale nie wyszukiwało kanałów CP.... rada wtedy była taka> wyszukać CP, zapisać na listęB i ponownie przeszukać orbitę.

Na liście A wprawdzie ciągle ich nie wyszukiwało, ale jakimś cudem ciągle zachowały się na tej liście B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bat wczoraj wysłałem do Ciebie pw. Nie wiem czy wiadomość otrzymałeś ?. Jeśli możesz, to poproszę, tu na forum, abyś podał krok po kroku, jak się uporać z dołączeniem do listy TVP3. Być może , ktoś tu, też będzie chciał się w to pobawić?.

-pozdrawiam- :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, przeczytałem. Trochę się jadnak obawiam, za efekt.

Ale jeśli , masz czas i spokojne nerwy:

1) wyczyścić wszystkie listy ULUBIONE,

2) przeszukać pasma obu satelitów w trybie 2LNB,na liście B zapisać ULUBIONE ( CP i można dodać inne)

3) w trybie TRANSPONDER , przeszukać 10862 H, SR22000 FEC 5/6 >

efektem będzie wyszukanie WSZYSKICH kanałów tego tp czyli na liście A będzie raptem 5 kanałów (w tym 2 kodowane)

Na listę ulubionych C zapisać wybrane np. TVP3, kultura,Polonia

W menu powrócić do ustawień 2LNB i przeszukiwanie.

Skanować w pewności, że TVP3 nadaje program niekodowany.

Powinno zaskoczyć.

Być moze na liście A nie będzie widać wpisu TVP3, ale z listy C powinien być dostepny. Wszelkie próby dopisania czegokolwiek do list ulubionych prawdopodobnie skończą się zniknięciem Zapisu TVP3 z listy C.

Zatem kolejność układania list jest ważna (na pewno NIC nie można dopisywać do listy na której jest wpis TVP3, bo ten wpis zginie)

Ja 3. dostroiłem na wiosnę (kwiecień), ale tuner ten juz oddałem dość dawno i nie daję 100 % gwarancji, że uda się GO zachować w pamięci dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lubuski ośrodek Telewizji Polskiej będzie miał nową siedzibę. Budowa jednopiętrowego budynku, który stanie w Gorzowie, rozpocznie się w przyszłym roku.

 

Nowy budynek będzie miał 1100 m kw., a samo studio, w którym realizowane będą programy, 150 m kw. Do nowej siedziby lubuska TVP przeniesie się najprawdopodobniej wiosną 2008 roku. To miła wiadomość dla mieszkańców województwa lubuskiego !!!!

Źródło: Media2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można tak spróbować wyszukać TVP3 z Astry w opcji transponder -10,862 GHz, a po jego znalezieniu przenosimy kanał do listy "ulubionej" np. B. Teraz w opcji wyszukiwania standardowo programujemy paket Polsatu i kanały z Astry. TVP3 zostaje na liście B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można tak spróbować wyszukać TVP3 z Astry w opcji transponder -10,862 GHz, a po jego znalezieniu przenosimy kanał do listy "ulubionej" np. B. Teraz w opcji wyszukiwania standardowo programujemy paket Polsatu i kanały z Astry. TVP3 zostaje na liście B.

Właśnie tak zrobiłem (czytaj post wyżej usera bat) - trzeba tylko trafić w niekodowane okno trójki. :lol: Wiadomo sagem przy przeszukiwaniu kanałów jest leniwy i to, długo trwa. :(

 

- :wink: pozdrawiam :wink: -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tym sposobem od razu złapałem TVP3 ale jest on na osobnej liście nie chciałem "ryzykować" i dopisywać go do listy najczęściej oglądanej bo w tym przypadku "wyrzyca mi z listy" wiele kanałów. Miałem już coś podobnego gdy założyłem 2 LNB na Astrę i chciałem dopisać np. TV Trwam po dopisaniu znikało część kanałów polsatowskich ale po wielu próbach jakoś się z tym uporałem. Teraz nie chciałem znów się męczyć z listą a poza tym TVP3 nie jest dla mnie aż tak atrakcyjny. Nawiasem mówiąc to Sagem można określić mianem kupy złomu :cry:

 

Edycja Burli: Poprawiłem błąd ortograficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co kochani aż mi ulżyło- przeczytałem wszystkie posty i doszedłem do wniosku że to nie wina mojego thompsona tylko oprogramowania, które mamy w dekoderach CP, ja też miałem zaj..e męki aby trójkę umieścić na jakiejkolwiek liście, na rate 22000 odbierałem bez problemów pier.... TV trwam a za żadne Chiny nie szło złapać TVP3. Więc zacząłem w kolejności(błędnej) od przeszukania ASTRY i złapało wszystko, ale nie mogłem wgrać programów CP, więc wy[beep]yłem znów wsio do zera i zacząłem od pakietu CP potem po transponderze (22000/ 10,862 GHz,

polaryzacja: H), gzie jest TVP3- złapało i po kolei ręcznie wpisywałem konkretne transpondery z HB i Astry i dzięki temu mam jeszcze troche miejsca na nowe kanały bo gdy włączałem przeszukiwanie to od razu zapaprało mi całą pojemność kanałów.......i dalej od nowa polska ludowa

:idea::idea::idea::idea: [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Komisja zakładowa "Solidarność" weszła w spór zbiorowy z zarządem TVP. Związkowcy nie godzą się na nowy regulamin płac i żądają podwyżek. - czytamy w Rzeczpospolitej.

 

W TVP do "Solidarności" należy 1,5 tys. osób. Związek żąda podwyżek od stycznia. Chce, żeby zarabiający poniżej połowy średniej płacy w TVP (według "S" to ok. 5 tys. zł) dostali 1000 zł brutto więcej. Ci, którzy zarabiają między 50 a 100 proc. średniej mieliby dostać 600 zł brutto.

 

"S" domaga się także podwyższenia premii i corocznej waloryzacji pensji.

 

Zdaniem związkowców do telewizji przyjmuje się teraz dużo osób i dostają oni pensje znacznie większe od tych, jakie mają obecnie zatrudnieni. Wnioskują więc z tego, że TVP ma pieniądze. Do poniedziałku dają czas władzom telewizji na spełnienie żądań. Jeśli tego nie zrobią - zakładowa "S" grozi strajkiem ostrzegawczym. - pisze Rzeczpospolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...