Skocz do zawartości

Anysee E30 S2 Plus USB - problem z instalacją


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyna j/w - sprawdź parametry :P O jakie konkretnie kanały HD chodzi? Na 13E nic niekodowanego w HD nie ma. Z kodowanych: ogólnie kilka częstotliwości zmieniało FEC w ostatnim okresie, przykładowo kanały HD z n z 11,258 GHz, pol. H, SR: 27500 zmieniły FEC z 2/3 na 3/4 i to samo dla HD z Cyfry+ z 11,278 GHz, pol. V, SR: 27500 (z 2/3 na 3/4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o np. niekodowane kanały HD na Astrze. Typu Arte HD.

 

 

A dlaczego np. co do kanału Luxe TV https://satkurier.pl/news/52400/astra-2c ... tv-hd.html , który jest na satelicie Astra 2C, a u mnie na Anysee Viewer pod 31,5E jest jakaś Optus? Wyszukałem, że Astra 2C jest pod Astrą 19,2E.

 

 

Ale mniejsza. Wpisując parametry ze strony Satkuriera Anysee Viewer niestety nie widzi w ogóle tego kanału. Nie wiem co jest. Czy to na pewno chodzi o parametry?

 

 

Aha. Co do kanałów HD z Cyfry to znalazł... Nic już nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Astrze 2C: Satelity czasami zmieniają swoje pozycje lub po prostu kończą działalność. Optus z 31,5E już nie pracuje. Astra 2C była kiedyś na 19,2E, ale ją przeniesiono, najpierw na 28,2E, a później (po awarii Siriusa 2) na 31,5E.

 

Żeby Luxe TV HD odebrać nie wystarcza znaleźć sobie Astrę 2C na liście transponderów, tylko trzeba mieć tam ustawioną antenę. Jak nie masz anteny skierowanej na pozycję 31,5E, to znalezienie Astry 2C na liście satelitów nic Ci nie pomoże. Poza tym raczej zalecałbym (dla porządku) zamiast szukać Astry 2C dodać tą częstotliwość do Optusa. To są tylko nazwy satelitów i one nic nie znaczą, równie dobrze mógłbym zamiast Hot Bird wpisać sobie nazwę OgórekSat, dodać transpondery i też mi będzie działało...

 

O Arte HD: masz antenę skierowaną na Astrę, czy sobie wybierasz Astrę z listy i tylko tyle? Jeśli masz zez/monoblock, czy skonfigurowałeś w ogóle DiSEqC? Odbierasz cokolwiek innego z Astry?

 

Podstawa: ustawiona antena, następnie: poprawna konfiguracja DiSEqC (jeśli są w instalacji), na koniec: poprawne parametry transponderów, bo po prostu może ich brakować w pamięci lub mogą mieć nieaktualne dane - zmian na orbicie codziennie jest kilkadziesiąt...

 

Jeśli spełniasz wszystkie założenia i do Astry masz faktycznie dostęp, inne kanały odbierasz, a Arte HD nie - sprawa sprowadza się ponownie do parametrów. Dla Arte HD ma być: 11,362 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK. Jak nie masz takich danych na liście TP dla pozycji 19,2E (nie ważne jak się ona nazywa), to oczywiste, że AnyseeViewer tego nie wyszuka (o ile odbierasz w ogóle Astrę).

 

PS: Ogólnie podajesz za mało szczegółów, nie wiem jaką masz instalację antenową, czy masz tam jakąś obrotnicę/siłownik, że próbujesz 31,5E odebrać? Więcej konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego wątku bo mój problem z tą kartą co prawda nie z instalacją a wyszukiwaniem kanałów. Mam opcję multiroom z Canal +, dostałe paca HD 500 i on spokojnie wyszukuję kanały na tym ustawieniu anteny jakie mam. Anysee nie dość że nie wyszukuje wszystkich programów to jeszcze jak już znajdzie np. canal+ to nie rozpoznaje nie odczytuje do niego uprawnień. Prosiłbym o taki łopatologiczny poradnik. Nie miałem do tej pory doczynienia kartami satelitarnymi i ich ustawieniami być może jest jakiś inny bardziej czuły program??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało szczegółów.

1) Korzystasz z oryginalnej aplikacji Anysee Viewer z płyty?

2) Jaki system operacyjny?

3) Czy w instalacji antenowej masz jakikolwiek przełącznik DiSEqC (monoblock, multiswitch przynajmniej 9/x albo osobny)?

 

Nie ma czegoś takiego jak bardziej czuły program, czułość jest po stronie sprzętowej - karty, a nie programowej. W grę wchodzą błędy na liście częstotliwości albo po prostu błędna konfiguracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo się rozwiązał. Zainstalowałem kartę na systemie Windows 7 32 bit (poprzednio był na 64bit) Teraz wykrywa programy ale jest jedno jest bardzo niska siła sygnału nie przekracza 61% a jakość jest 100% lub 99% ( Hotbird cyfra +). W trakcie oglądania często zawiesza mi się po kilku sekundach. ( zaznaczam że mam najnowsze oprogramowanie ze strony ze stycznia) Często występują problemy z włączaniem programów muszę próbować po kilka razy. Instalację mam na multiswitchu dekoder cyfry HD poziom sygnału na 95%. Czy pomoże wzmacniacz sygnału czy jakoś inaczej rozwiązać ten problem. Z góry dziękuje z pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła nie jest taka zła. 61% to wcale nie jest mało. Poza tym nie można porównywać tych wartości z różnych urządzeń, bo są wskaźniki są różnie skalowane - to nie jest ustandaryzowane. No i na koniec - ważna jest głównie jakość. Możesz mieć siłę 100%, ale jak jakość będzie 20% to i tak nic nie odbierzesz, a w odwrotnym przypadku (siła 20%, jakość 100%) może się udać (ponownie zależy od tego jak jest to wyskalowane w sterownikach).

 

Jaki multiswitch? Jeden satelita, czy kilka? Jeśli kilka, to czy skonfigurowałeś w opcjach programu DiSEqC? Domyślne ustawienia są niezbyt dobrze dostosowane do potrzeb polskiego rynku i generalnie jeśli w instalacji jest DiSEqC, to trzeba tam pogrzebać.

 

Ostatecznie przeinstaluj całość, ale z małym trickiem - skopiuj instalator z płyty, w jednym z katalogów jest instalator sterowników - podmień go na ten nowy ze stycznia ze strony i odpal całość tak, żeby najnowsze sterowniki zainstalowały się na świeżo, razem z programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Owszem, próbował ;) RFLink i Clone+ mi zadziałały (chyba Clone+ najlepiej wypadł o ile pamiętam), na SmartWi nie chodziły kanały HD, WireLink nie sprawdzony, bo dla Anysee jakimś cudem ma znaczenie w którą stronę wkłada się kartę splittera i akurat na karcie jest tam gniazdo kabla - przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupilem Anysee e30 plus usb, podłączyłem do laptopa, zainstalowałem soft i:

 

Soft anysee nie chodzi, czegos mu brakuje, nie daje się zamknąć, jakiś błąd Borland, itp. Ponowna instalacja nic nie zmieniła.

Uruchomiłem BlazeDTV 3.5 i ruszyło bez problemu. Przedtem skopiowałem tam Splug.dll aby wykrył moduł z kartą.

Ruszyło. Mogłem oglądać TVN24, Religia TV, CNBC, nSport, ale co dziwne, nie odkodowało TVN, TVN7.

Po ok 10 minutach wszystko co kodowane ....zniknęło.

Mam tylko FTA.

 

Soft anysee wykrywa kartę i pokazuje jej numer oraz datę ważności, 31 maj 2010. Karta jest opłacona jeszcze na 6 mies.

 

Czy ktoś wie, gdzie jest problem ?

 

PS: Cos przyszło mi do głowy:

 

Być może to, że mogłem oglądac kilka kanałów pakietu TNK było spowodowane chwilową przerwą w kodowaniu ?

 

 

(18:40) Już coś wiem !

Sprawa bardzo ciekawa:

soft anysee daje się zainstalować na małym 10 calowym laptopie Compaq, (WinXP, 1GB Ram) i... wszystko chodzi jak powinno.

widzi moduł i kartę i odkodowuje cały pakiet TNK !

 

Teraz mam takie pytanie: Dlaczego ten soft anysee nie daje się uruchomić na dużym laptopie DELL (też winXP, 1GB RAM)

Dlaczego tylko chwilę pakiet TNK chodził na sofcie BlazeDTV 3.5 i zniknął ?

 

20:30, cd:

Jest jedna różnica między windowsami na tych laptopach.

Na tym małym, gdzie anysee chodzi, jest XP Home edition 2002 sp3

na duzym, gdzie nie chodzi, jest XP Media Center Edition 2002 sp3

może to ma jakieś znaczenie ?

 

21:30, problem rozwiązany !

 

Być może nie zwróciłem uwagi, że nalezy też wejść w katalogi BDE, Driver i SDK i zainstalować je.

Potem kliknąłem na główny install i teraz bez problemu uruchamiam anysee soft, wszystkie funkcje wyświetlają się, widzi transpondery, moduł i kartę.

I mogę oglądać wszystko z pakietu TNK.

Czasami takie gapiostwo kosztuje 12 godzin niepotrzebnego myślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że te rzeczy z BDE, Driver i SDK powinny się same uruchamiać w trakcie instalacji, a fakt, że się nie uruchomiły, czyli instalator ich sam nie wywołał i nie wrzucił pełnej aplikacji wskazują, że z tym drugim systemem jest coś namieszane, być może brakuje jakiejś biblioteki, która akurat w instalatorze jest potrzebna? W każdym razie problem rozwiązany własnym nakładem sił ;)

 

Ja miałem kiedyś ciekawy przypadek na jednym PC - instalator Anysee działał bardzo wolno - wyglądało to tak, że niby ruszył, zainstalował aplikację, a jak miał wrzucać kolejną (chyba to BDE) to "zamyślił się" i już go miałem ubijać po 1-2 minutach bezruchu przez Menedżera zadań, a tu nagle ożył, zainstalował drugą aplikację i znowu zamarł i ponownie po dłuższej chwili dokończył instalację. Jednocześnie ta sama płyta na innym PC działała normalnie, a sam napęd DVD w tym problematycznym PC działał dobrze - jakaś dziwna sytuacja. W każdym razie jakby co - uczulam na takie akcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę błędów w sofcie, tzn, w opisie. Np "czyste" przyciski", nie wiadomo do czego one służą. ale udało się ustawić Diseqc. (Minidiseqc) i teraz odbieram astre i hotbirda bez problemu.

Dodał również transponder z ARD, ZDF i ARTE HD. Ale co dziwne, nie można nagrać kanałów HD, plik ma wielkość... 0 kB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czemu zaraz nieszczęśliwym, dobry sprzęt ;) Z oryginalnego programu nie rezygnuj pochopnie, bo przyczyna problemów jest przypuszczalnie banalna. Musisz dostać się do edycji transponderów/częstotliwości i odpowiednio zmienić dane transpondera dla kanałów HD Cyfry+. Wiem, że jest to w ustawieniach, na zakładce, gdzie wybiera się satelity jest przycisk od tego, który wyświetli wszystkie częstotliwości. Nie powiem dokładnie, bo nie mam dostępu do Anysee teraz. Gdy znajdziesz okno z częstotliwościami - trzeba w nim dokopać się do 11278 V i upewnić się, że jest tam: 11278, V, 27500, 3/4 DVB-S2/8PSK. Przypuszczam, że zamiast 3/4 jest 2/3 i dlatego mogło nie wyszukać.

 

PS: W jednym z katalogów na płycie jest manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, karta anysee e30 s2 plus, win 7 x64, po wielogodzinnych zabawach z aplikacją anysee viewer kanały niby wyszukuje ale raz są a raz ich nie ma- nie odkodowuje ich albo przycina. Przeszedłem na DVBViewer 4.2.1 ale po skopiowaniu Splug.dll do podkatalogu plugins gdzie były już dwa pliczki - ImportCSV.dll i NetStreaming.dll program w dalszym ciągu nie widzi czytnika i nie dekoduje kanałów cyfra +. Pomoże ktoś? Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam "tylko" WinXP i chodzi bez problemu...

A moje następne pytanie:

Jak edytować transpondery w anysee ?

Tzn, nie widzi mi tp z Astra promo, bo jest 22000-2/3 8PSK a na liście tp figuruje jako "zwykły" tp.

 

po godzinie rozgryzłem, faktycznie, jest tam przycisk w "edycja kanałów" ale...czysty, nie wiadomo o co chodzi.

Można zmieniac parametry tp i kanałow, już poprawiłem i mam Astra Promo, Anixe HD oraz Eurosport 2 HD z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomwol - DVBViewer nie obsługuje wtyczek MDAPI bez dodatku FFDecsa

 

Potrzebne są pliki:

- FFDecsa.dll, CSA.dll i MakroCSA.dll - wrzucić do katalogu głównego DVBViewera

- SoftCSA.dll - do katalogu Plugins DVBViewera

- Splug.dll ma wtedy trafić nie do Plugins, tylko do MDPlugins (katalog o tej nazwie trzeba sobie stworzyć samemu)

 

Ja mam DVBViewera, ale z wtyczek nie korzystam, więc na pliki namiaru nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...