Skocz do zawartości

Anysee E30 S2 Plus USB - problem z instalacją


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy i nie bardzo wiem czy mogę to tu napisać, ale potrzebuję szybkiej pomocy. Otrzymałem dzisiaj tuner Anysee E30 S2 Plus USB i kompletnie nie wiem co się dzieje. Najpierw próbowałem zainstalować sam, jednak otrzymałem błąd. Mówię no dobra, coś sknociłem. Spróbuję z instrukcją dołączoną do tunera. Niestety te same komunikaty... Dobra. Udałem się na stronę Anysee.com i spróbowałem zainstalować z instrukcją zamieszczoną ma ich stronie. Także to samo... Spróbowałem pobrać najnowszy sterownik z ich strony. Zainstalowałem... To samo... Antena jest podłączona dobrze, USB wszystko ok. Nie dość, że programy mówią, że urządzenie jest Offline, to jeszcze w ogóle nie mam sygnału... I wciąż otrzymuję komunikaty o BDA... Próbowałem wszystkiego. Media Center w ogóle nie widzi tego tunera, ProgDVB widzi, ale nie widzi sygnału, MyTheatre też nie widzi, a DVBDream pokazuje komunikat o kodzie 7, co oznacza, że urządzenie jest Offline...

 

 

Próbowałem instalować na innym komputerze, ale otrzymałem te same komunikaty...

 

 

Komunikaty typu... 'External Exception E06D7363', 'Acces Violation at addres 100130F4 in module "STVAPIVista.dll". Read of address 00000000.', 'BŁĄD FILTRU GRAFICZNEGO: Prawdopodobnie problem z kodekiem lub brak połączenia USB.

FILTRU GRAFICZNEGO: Prawdopodobnie problem z kodekiem lub brak połączenia USB. - 2147467259(Inne).' - Po tym właśnie komunikacie program do oglądania, który był dołączony do tunera wyrzuca komunikat, że przestał działać i zamknij program...

 

 

Bardzo mnie zastanawia ten brak CAŁKOWITEGO sygnału, ponieważ np. Dekoder Cyfrowego Polsatu na tej antenie działa...

 

 

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

 

 

PS. Jutro otrzymam starter telewizji na kartę i boję się, że też będę miał problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę informacji na jakim systemie operacyjnym próbujesz. Vista, czy Win 7 i 32 bit (x86), czy 64 bit? Napisz mi także, jaką wersję sterowników masz. Jak instaluje się Anysee, to w pewnym momencie pojawia się okno z napisem w stylu:

 

anysee Driver(2009.08.20,AD01060462) CNO 1.0.5M Installation

 

Ważne są cyferki w nawiasie, zwłaszcza data. Ja mam z sierpnia, ale w firmie pamiętam, że mam też listopadowe. Być może nowsza wersja rozwiąże problem, ale jeśli masz już listopadową, to jestem w kropce (a jak masz starszą, to zła wiadomość jest taka, że jestem na urlopie i sterowniki będę mógł odkopać dopiero 4-5 stycznia).

 

EDIT: Link do listopadowej: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na Vista x86 i ten sterownik jest z 2009.09.16. Z resztą napiszę wszystko co w nawiasie jest '2009.09.16, AD01060565) CNO 1.0.6. Ściągałem też sterownik z listopada to ten najnowszy, z tym że na XPeku i też nie działał. Spróbuję jeszcze zobaczyć na Vista. Mam jak na razie laptopa z XP i stacjonarnego z Vistą. A gniazdko niestety jak na razie w innym pokoju, tak więc z laptopem lepiej jest się poruszać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli listopadowy sprawdzałeś. No to niedobrze. Pytania dodatkowe:

- czy USB, do którego podłączasz Anysee to USB 2.0? (z 1.1 nie działa, starsze laptopy mogą mieć 1.1)

- czy po podłączeniu USB i zasilania (obydwa połączenia obligatoryjne) zapala się niebieska dioda znajdująca się u góry urządzenia

- czy błąd pojawia się jeszcze podczas instalacji sterowników, czy dopiero przy próbie uruchomienia programu?

- czy w systemie masz zainstalowane jakieś upiększacze typu WindowBlinds? Aplikacja AnyseeViewer ich nie lubi.

 

W razie czego mogę jeszcze dorzucić na próbę te sterowniki z sierpnia, które mam pod ręką

 

EDIT: Zastanawiam się, czy całego wątku nie rozbić na poszczególne modele kart, bo później ciężko będzie cokolwiek znaleźć. Przeanalizuję później, czy tak by się dało i rozszczepię (jeśli to możliwe) na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy USB, do którego podłączasz Anysee to USB 2.0? (z 1.1 nie działa, starsze laptopy mogą mieć 1.1) - Wszystkie są 2.0

- czy po podłączeniu USB i zasilania (obydwa połączenia obligatoryjne) zapala się niebieska dioda znajdująca się u góry urządzenia - Tak zapala się.

- czy błąd pojawia się jeszcze podczas instalacji sterowników, czy dopiero przy próbie uruchomienia programu? - Po próbie uruchomienia systemu. Instalacja przebiega bezproblemowo.

- czy w systemie masz zainstalowane jakieś upiększacze typu WindowBlinds? Aplikacja AnyseeViewer ich nie lubi. - Mam Zune XP. A na Vista mam taki jakby padający śnieg. Może te skórki są przyczyną? Z tym, że zmieniłem w XP na standardowy szary Windows i też się błędy pokazują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem do Menedżera urządzeń (prawym na Mój komputer i Właściwości) do Kontrolerów dźwięku, wideo i gier (może się nazywać nieco inaczej, bo mam na podglądzie Win7). Czy jest tam Anysee i jeśli tak, czy jest z ikonką błędu, czy wyświetla się normalnie? Ew. zajrzyj także do jego właściwości. Jeśli wszystko jest ok, to powinno tam być: "To urządzenie działa poprawnie."

 

Skórki nie stanowią problemu - to standardowy element systemu. Problem mógłby być przy poważniejszym mieszaniu wyglądem powłoki.

 

PS: Dyskusję o Anysee wydzielam do osobnego wątku w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc w kontrolery dźwięku, wideo i gier jest 'anysee BDA Capture Device (data sterownika)' Jeżeli chodzi o to, to jest wszystko w porządku, z tym że, jak go odłączę i podłączę pod USB to pokazuje się, że komputer znalazł nowy sprzęt i wyszukiwanie sterownika. Jeżeli tego nie zrobię urządzenie nie działa poprawnie... I tak jest za każdym razem jak go odłączę i podłączę na nowo.

 

EDIT: Dzieję się tak tylko na XP.

 

 

Co do Vista to widzi go bezproblemowo i tak się nie dzieje.

 

 

Nie wiem czy to normalne zachowanie dla takiego tunera, ale mogę pilotem przez niego sterować komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowania, to prawidłowo, w zasobniku jest za to odpowiedzialny mały programik. Przypuszczalnie da się to wyłączyć, pozbywając się go z Autostartu (może to być schowane w kluczu Run w rejestrze - nie pamiętam, a nie mam dostępu do Anysee teraz - lecę z pamięci ;) )

 

Jeśli pod Vistą na zakładce Ogólne informuje, że nie ma problemów, to pozostaje metoda drastyczna: daj w Menedżerze urządzeń prawym na Anysee i wybierz Odinstaluj. Jeśli w okienku jest Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, to zaznacz to (w Win7 jest :P ), następnie odinstaluj z Panelu sterowania (z tego co pamiętam jest tam Programy i Funkcje) wszystko co jest powiązane z Anysee (Driver, Viewer i chyba jeszcze coś było). Następnie restart i spróbuj od nowa, ale z małym przekrętem. Zrzuć instalkę z płyty do katalogu na pulpicie i podmień anyseeDriver_Setup.exe na ten z listopada w jednym z katalogów wewnątrz instalki (tylko pamiętaj, żeby zachować taką samą nazwę pliku, bo instalator odpala kolejno elementy po nazwie). Po instalacji możesz całość wywalić z katalogu, do którego tymczasowo skopiowałeś instalkę i... oby działało :|

 

Jeśli nie pomoże - nie ma innej opcji, jak podesłać do sprzedawcy (lub jeśli masz sklep na miejscu, to zajrzeć osobiście) i poprosić o sprawdzenie (wcześniej ew. skonsultuj temat telefonicznie, czy ktoś jest, kto się zna, żeby to zrobić), bo zawsze może to być po prostu awaria (pech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę. No to strachu się najadłem. O.o Mam nadzieję, że zadziała bo chyba zwariuję jakbym miał odesłać ten tuner, a przecież został wczoraj kupiony...

 

 

O kurde... Od tak zadziałał!! :o:D

 

Co mnie najbardziej zastanawia to to, że skacze mu MOC najwięcej 16 % mimo, że nie ma podłączonej anteny. :D

 

Ale i tak dziękuję za wszelką pomoc. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocą tak ma być, często różne modele pokazują jakieś wskazania, mimo nieobecności sygnału. Ile tego jest zależy od modelu. Na testowanym obecnie przeze mnie DVBWorld miewam nawet 80%, ale jednocześnie producent dodatkowo wprowadził kolory na pasku - zielony: jest sygnał i jest on dostrojony, a czerwony: sygnału brak mimo wskazań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem sygnał dekoderem. :D Świetnie odbiera, obraz super, nie zacina się ni nic. Jakość 100 % Moc czasami 100 % czasami 70 %. Trochę sterowniki szwankują ale działa bezproblemowo. :D Cieszę się, że mam ten dekoder i nie żałuję tych 450 zł. :D Czekam jeszcze na kartę kodową TNK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam, że post pod postem, ale chciałbym się dowiedzieć jak skonfigurować DVBDream, aby widział, że w dekoderze jest karta kodowa. Kanały FTA odbiera. Nie odbiera natomiast właśnie kanałów kodowanych, mimo, że karta znajduje się w dekoderze. Jestem zmuszony zmienić program z Anysee Viewer, ponieważ na nim nieco się tnie TVN i nie mogę wszystkich kanałów odebrać, bo ten program nie widzi transpondera TVNu czyli 11508 Mhz.

 

 

PS. Karta kodowa TNK.

 

 

I jak skonfigurować pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DVB Dream trzeba wrzucić w katalog wtyczek (Plugins) plik SPlug.dll, który jest na płycie CD (przeglądnij). On pozwala na działanie czytnika kart w aplikacjach innych niż Anysee Viewer.

 

Z pilotem gorzej, bo nie próbowałem go konfigurować pod innym programem, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Znów ma problem z tą kartą. Mianowicie, kiedy karta TNK jest włożona do tego dekodera i wyłączę program Anysee Viewer, a potem włączę to już program karty nie widzi... Nawet jakbym trzymał tę kartę, dociskał itp. to i tak po ponownym włączeniu jej nie widzi... Nie wiem co robić... Może to sterowniki? Instalowałem na nowo Windowsa, ale to nie pomogło... Proszę o pomoc.

 

 

EDIT: Już wiem co było tego przyczyną i naprawiłem to. :D To po prostu karta TNK nie dotykała tych drucików w dekoderze. Docisnąłem papierkami i jest ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to idziemy dalej: jaki system operacyjny? Bo w Windows Vista trzeba doinstalować TV Pack, żeby to ruszyło, a w XP nie wiem, czy w ogóle się to da uruchomić (brak wsparcia DVB-S/S2 w MCE - chyba trzeba kombinować z mapowaniem częstotliwości DVB-S na DVB-T). Tylko w Windows 7 ruszy to "z kopa". Co gorsze - w Viście nie ma dekodera H.264, więc bez dłubania (z tego co pamiętam da się doinstalować sztucznie taki kodek do systemu) kanały MPEG-4 nie zadziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie! Na śmierć zapomniałem się zapytać. Mam właśnie Anysee E30 S2 Plus USB i dzięki nim można oglądać kanały HD. Chodzi mi o FTA. Dlaczego np. ESKA TV, która wykorzystuje S2, nie jest widoczna u mnie przy wyszukiwaniu kanałów? Ogólnie żadne kanały HD na Anysee Viewer nie są znajdywane... Nie wiem co jest.

 

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE: No to nie wiem co to może być, u mnie pięknie wystartował - testowaliśmy na specjalnym komputerze pod MCE. Klient sobie składał i szukał idealnej karty pod MCE. Sprawdzamy TechnoTrenda, a tu żeby działało dekodowanie trzeba było SID-y kanałów przypisywać. To by była mordęga. TwinHan nie chciał w ogóle nic dekodować, a Anysee ruszył pod MCE "z kopa", działało dekodowanie. Tylko pod MCE nie chciały działać kanały w DVB-S2, załatwiać to miała nowsza wersja sterowników (ale ogólnie na Anysee Viewerze działały). Jeśli nie udało Ci się zmusić MCE do współpracy - może rozejrzyj się za innymi aplikacjami w tym stylu, jak MediaPortal (ale z tym nie mam żadnego doświadczenia, nic nie pomogę).

 

Eska TV działa, zajrzyj do "Aaliczki" w Anysee Viewerze i sprawdź, czy dane transpondera się zgadzają. Na innych aplikacjach może być różnie, w zależności od tego, czy dany program ma wsparcie pod Anysee. AltDVB nie ma, ProgDVB i DVBViewer mają, DVBDream i SmartDVB nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...